sport Voetbaltornooi der stad Aalst COMAR SPORT EENDRACHT KON NIET BEVESTIGEN Okapi naar de hoogste afdeling DE WEG VAN SPORTKRING AALST Een gouden zaak voor Wit-Rood ;S M VOOR ALLE SPORTARTIKELEN SCHOOLSTRAAT 54 AALST TEL. 225.56 ZEGELS VALOIS op alle fronten VOETBAL De Eendracht supporters die de verplaatsing naar Jetie hadden mee gemaakt waren het cr allen roerend over eens dat de witzwar- ten bij de Brusselaars de slecht ste verrichting van het seizoen hebben geleverd. Men moet deze maal dan ook geen verontschul digingen zoeken voor de onver- wachtte nederlaag daar de lokalen verdiend de puntjes aan huis hiel den na een partij waarin zij zich heel wat vlugger en beweeglijker dan de Ajuinen hadden getoond. Na het kunststukje dat Etienne Collijns tegen Kortrijk had voorge schoteld met het gekende schit terend resultaat verwachtte men andermaal van hem dat hij de Aalsterse aanval weer zuu doen draaien, terwijl ook van Rudy Ha- leydt die legen Kort ijk met een reeks doelpunten definitief in de kijker was gekomen ook veel werd verwacht. Daar is allemaal niets van in huis gekomen daar deze maal alle akt es in fet mid denveld bleven steken zodat de aanval niet naar beho'en bediend werd en er dan ook weinig of niets van terecht bracht. Trouwens ook Rudy Ha'.eydt was deze maal niet in zijn schik eri hij werd naar laats.e toe zelfs vervangen door Toon Van Poelvoorde. Poliet Van Den Bosch had het spoedig door dat het niet boter de bij de Ajuinen zodat hij na de rust Erw.n Cammu in de plaats bracht van Eddy Van den Eist, doch ook deze slaagde er niet in om meer vaart in de Eendacht- formatie te krijgen. Het was van toen af reeds duidelijk dat Een dracht streed voor een verloren zaak alhoewel Lockefeer, Van Den Eynde, Collijns en Nevens, de enigen van de Aalstenaars die n hun gewone doen waren nog pro beerden een ommekeer te bewer ken. Het was echter allemaal ver loren moeite daar buiten een paar schuchtere pogingen van Taele- mans, Szapinsky en Collijns nie mand van de witzwarten er in slaagde om enig gevaar te schep pen voor de Brusselse doelmond. Om even op het wedstrijdver- Icop terug te komen kunnen wij onderlijnen dat de kansen van Eendracht aan de rust nog-steeds gaaf waren daar langs beide kanten nog niemand de weg naar de netten had kunnen vinden. Het was dus na de kampwisse ling dat het vonnis voor de Aal stenaars voltrokken werd toen de lokalen reeds op w.nst kwamen amper drie minuten na de heme ming en een tweede doeipunt scoorden op een tiental minuten voor inrukken. WAT NU ...De vraag kan nu gesteld wor den of Eendracht defenitief moet afgeschreven worden voor de ti tel? Velen menen en het is mis schien wel waar dat de witzwarten veel te onregelmatig zijn om voor de titel in aanmerking te komen. Een ploeg met titelambities mag nooit zogezegde gemakkelijke wedstrijden zoals op Jette ver liezen. Dat is allemaal juist, doch men mag ook niet uit het oog ver liezen dat ook de andere kandida ten op de titel kwetsbaar zijn en op hun beurt reeds enkele slipper tjes hebben gemaakt, zodat er volgens onze bescheiden mening voor Eendracht nog een kans in zit. De achte; stand /vordt welis waar zwaar daar men op leider Louviere reeds drie punten heeft goed te maken en twee op Ber gen dat echter een wedstrijd min der heeft gespeeld. Nog een paar speeldagen en wij zullen reeds heel wat wijzer z jn in het titelde- bat. UITSLAGEN VAN 14 FEBR Intercom Immerzeel 3-4 Puike en verrassende overwin ning van Immerzeel tegen het nochtans niet te onderschatten In tercom. Goede leiding van dhr De Neve B. De Kroon Gijzegem 8-0 Het dappere en sportieve Gij zegem moest zware cijfers inkas- seren van de nieuwe leider De Kroon. Breughel - Ocarina 3-1 Knalresultaat van g'ant-killer Breugel tegen Ocarina die zonder diskussie de nederlaag en mis schien definitief de eerste plaats is kwijtgeraakt, ruime publieke belangstelling voor deze topwed strijd waaronder het voltallige St Martinus gezelschap. De leiding beruste in goede handen bij het trio Van Goethem - Callebaut - Smekens. Toetreding van acht nieuwe klubs bij het SETOK T.D.S.A Volgende klubs zijn reeds inge- BASKETBAL Na de overdonderende over winning op Wilrijk staat het nu vast dat Okapi naar de hoogste afdeling zal promoveren. Reeds sedert vele weken geleden was er over deze opstijging geen twij fel meer alhoewel men toch steeds moest rekenen op moge lijke grillen van een kompetitie. Te Wilrijk hebben de Aalstenaars e; nog maar eens een demonstrate van gemaakt waarbij de Antwer penaars door hun tegenstrevers echt belachelijk werden gemaaxt Inderdaad reeds aan de rust had den de Ajuinen voor een veilige 30-66 voorsprong gezorgd terwijl nadien de cijfers eventjes opliepen schreven voor het seizoen 1970 1971 en zullen vanaf 14-3-70 een minikompetitie betwisten uit zeven volledige speeldagen Sun Boys - Eldo Boys - Blauw Wit - Jong en Blij v. Erpe - Cen tral Lede - Kruis Moorsel - S.V. Ofsett De Dender buiten acht bo venvermelde ploegen komen nog aansluiten in apr.l B E. Welle en de Leeuwerik Lede. Van een suk- ses gesproken als dat er geen is, in totaal 28 klubs wat bewijst de leefbaarheid en de gevestigde goe de naam en faam van SETOK. WEDSTRIJDEN OP 14 MAART Endoka - Waterschoot 14u.30 Arend Intercom - Hom 16 u. Arend St Anna - Kova 14u30 Immerzeel Immerzeel - Snas 16 u Immerzeel St. Martinus - Melckenbeeck 16 u Moorsel Onder voorbehoud (moet beves tigd worden aan de klubs door Setok) Mijlbeek - Groen Wit 15 u Beukenh R.V.G. tot 124: Zulks was het werk van Pottiez, Kok, Dillard, Labaye, Van Keer, Cammu en Schorreel Nu zaterdag komen de Aalste-'- se kampioenen thuis in het strijd perk tegen de Waaltjes van Giily. Deze laatsten kunnen bj de goe de doorsnee ploegen worden ge rekend, zodat er in de Burchtzaal wel enige spanning zal heersen alhoewel de gasten niet de minste kans op enig sukses maken. De Okapidames deden het niet zo goed als de heren daar zij bij de lokalen van Blankenberge net onderspit dienden te delven na een wedstrijd waarin zij nochtans geruime tijd hadden kunnen stand houden VOLLEYSAL Men moet wel een eeuwige op timist zijn om te geloven dat Sportkring Aalst nog iets kan be reiken in het titeldebat. De kan sen zijn ve'keken en nu blijft al leen nog de weg die voorzitter Van Mossevelde enkele weken terug heeft aangegeven «Wij moeten nu werken voor volgend jaar met de wetenschap dat Walter Elle- geert het kan en tct nogtoe niet op volle rendement is geweest». Dat gebeide enkele dagen na dat Waile, Elicgcert zijn beste wedstrijd van het seizoen had ge speeld. Er. h'irn ligt meteen het vertrekpunt cor het falen van SK De tegenslagen zijn we-kelijk te talrijk geweest. Dat en meteen het feit dat Walter Ellegeert niet de onvolprezen sterspeler is ge weest c'ie iedereen had verwacht Iemand met zo'n loopbaan ach- te. de met talenten van Walter wie twijfelt er nog? moet ze ker m staat zijn om een verloren situatie recht te zetten. Dat is met Walter met gebeurd, en dat is voor Sportkring ook vaak een moeilijke toestand geweest. Maar het vertrouwen blijft en terecht, ai zal Walter Ellegeert ook be grijpen dat de ideale wensen voor het seizoen inzake tactische op- steJmg en spelwijze in Eerste Pro vinciale vaak dode letter blijven Nu maar naar het kapittel van de tegenslagen Het kan niet ont kend worden dat Sportkring Aalst het onderste uit de kan heeft ge zien. Nimmer of nooit had de ploeg zoveel tegenslagen met ge kwetste spelers als nu Een elf tal dat zo gehavend werd zou normalerwijze in de put moeten vallen, maar Sportkring heeft toch standgehouden Precies omdat de kern zo sterk was uitgebouwd Men zou kunnen zeggen dat de mensen die in de transferperiode zoveel inspanningen hebben gele verd bijna wisten dat zij zich op het ergste moesten voorbereiden. De meeval was er evenmin op het veld zelf. De acties die vroe ger zomaar doelpunten opleverden konden nu niet benut worden alle goede bedoelingen vielen verkeerd uit. Dat is de realiteit en die vindt men ook op de rangladder terug Nu voor de toekomst moet de ploeg van volgend jaar klaarge stoomd worden. En het zal zeker niet verkeerd zijn te schrijven dat men h erin de enige positieve wenken uit deze kompetitie kan terugvinden: er werden immers en kele spelers uit de invallers ge pikt die hun plaats in de famon- ploeg hebben verdiend. Daarmee kan misschien een dure overgang worden uitgeschakeld Dus... Kangoeroes, dat zaterdag de match van de kompetitie moest spelen, wachtte in de zaal naast de zwemkom tevergeefs op de komst van Zelzate. Een onbegrijpelijk feit, vermits enkel de wedstrijden in open lucht uitgesteld werden. Om 1u30 tele foneerde Kangoeroes zelf nog naar Zelzate, dat deze match in elk ge val doorg ng, daar de Aalstenaars sinds een paar weken over een zaal beschikken. Indien men de reglementen toepast betekent dit dus forfait. Maar op het Begijn hof gelooft men stellig dat Zelzate een degelijk excuus zal kunnen aanvoeren, in geval toch forfait bekomen wordt, geraakt Kangoe roes voorgoed uit de onderste ge lederen weg. Ze komen dan op de 8e plaats. We geven hier het huidige klas sement van de 1 provinciale reeks m Oost-Vlaanderen. zonder voor- als nog rekening te houden met de eventuele forfaitzege mat- pun- sets sets chen ten voor tegen 1 K.A.A. 17 31 48 13 2 Willebrord 16 29 43 19 3 Margos 17 28 42 29 4 Sp. St Jan 16 27 39 24 5 Flamingo 16 26 35 27 6 Zova 15 24 35 26 7 Beveren 16 24 29 33 8 Meteors 15 23 32 28 9 Zelzate 15 23 34 27 10 Kangoeroes 16 23 31 32 11 J. Wetthra 16 22 26 39 12 R.C.G.A. 17 20 20 41 13 Lovendegem 16 17 10 44 14 Kuhlman 16 17 14 41

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 6