Opening van nationale industriezone en nieuw bedrijf te Lrembod ;gem Naar Stedelijk Concilie ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD Woordvoerder P.V.B.A, «Immobilien van Aalst» Bestemming complex Filature du Canal nog niets definitief MINI-NIEUWS Minister van StreekontwikkeÜng Vlerick "Onze dames worden eleganter en men mag verwachten dat het aantal kappersalons nog zal toenemen" it DE GAZET VAN AALST NEC SPE, NEC METU. r'Ssta jaargang nr 9 Zaterdag 28 februari 1970 Redaktie en Beheer Schoolstraat 23 9300 Aalst Tei. 241.14 6 fr het nummer FORMATIE Omtrent de bestemming van de aangekochte gebouwen van de Filature du Canal is in feite nog niets definitiefs beslist, Aldus verklaarde formeel een woord voerder van de vorig jaar opge richte P.V.B.A. «Immobilien van Aajst» waarvan o.m. de h. De Landtsheers uit Buggenhout, te vens aldaar burgemeester en de h. De Pauw, industrieel even eens uit Buggsn'iout be eer der zijn. Een afvaardiging van deze maat schappij had aanvang dezer week een onderhoud met het Aalsters stadsbestuur. Een ge deelte ca. 3000 m2 van de hui- dge oppervlakte van de F.D.C. werd inmiddels reeds verder ver kocht. Het betreft het gedeelte langsheen de Nijverheidsstraat Dit onderhoud was uiteraard van informatieve aard. WELLICHT OOK PARKEERCOMPLEX Wel wordt overwogen een ge deelte van de gebouwen van de F.D.C. eventueel om te vormen tot een complex voor het parkeren van autovoertuigen, wat uiteraard wel kan geinspireerd worden door het toenemende nijpende gebrek aan parkeerruimte in het Aalsterse Centrum, daarbij rekening hou dende met het feit dat dit pro bleem in de toekomst nog acuter zal zijn. Duidelijk is wel dat het complex een kommerciele exploitatie tege moet gaat, die in geen enkel op zicht meer zal aansluiten bij de voormalige aktiviteiten van de F.D.C. waarvan de sluiting tegen einde maart is voorzien. Op onze vraag of de benaming van de P.V.B.A. «Immobilien van Aalst» wijst op een specifieke ak- tiviteit voor het Aalsterse werd ontkennend geantwoord. Niette min mag verondersteld worden dat deze maatschappij in de toekomist verschillende plannen en projekten met betrekking tot Aalst in haar programma zou kunnen betrekken in de mate dat zich daartoe de mogel.jkheden voordoen. EEN BELANGWEKKEND INITIATIEF 99 Naar verluidt zou tijdensi het weekeinde van 1 mei te Aalst op initiatief van de katolieke geestelijke overheid een zg. "Stede lijk concilie» worden gehouden. De bedoeling van dit belangwekkend initiatief is de taak van de kerk in een stadsmilieu nader trachten te onderzoeken, mede welke de werkelijke noden zijn waarmede de gelovigen worden gekonfronteerd in de huidige situatie. Dit «stedelijk concilie» zou openstaan voor alle belangstellen den. Als U deze krant aandachtig leest dan treffen wellicht twee kleine archief stukjes uit het Aalsterse sociale en kulturele leven. Een van hengelen gesproken Ergens in de stadskoerier Het nieuwe reglement voor het vissen op de vijvers van het stadspark. Als U zelf, geen hengelaar bent, hoeft U om deze officiële belangstelling voor de visserij nog niet te grim lachen. Het aantal hengelaars in de stad is lang niet onbe langrijk. En dan hier meteen een gratis advertentie die we hebben genoteerd van een kaartje voor een Aalsters huisraam Ge vraagd baby-sitter om tijdens het weekeinde op twee honden te waken. «Worden die kappersalons, als een verschijnsel van onze dooi studenten gekontesteerde kon- sumptiemaatschappij wel ooit eens stukgeslagen dan kan dat slechts de produktie verhogen van een bedrijf als dit dat ge- specializeerd is in de moderne inrichting van dergelijke gele genheden». Deze ministeriele humor lokte hondervoudige glimlachjes uit bij de zeer talrijke aanwezigen o.vv. ook gouverneur De Kinder, Oud-Minister Moyersoen, de bur gemeesters Blanckaert en Boel, resp. van Aalst en Erembode- gem, volksvertegenwoordiger G. Willems, de voorzitter van de Kamer van Koophandel van het Gewest, de!i. Callebaut, in dustriëlen, bankdirekteurs, vak bondafgevaardigden en tal van andere bekende en minder be kenden uit streek en land. De ontvangst in dit bedrijf was wel een voorbeeldig en fijnzin nige demonstratie van flair voor public-relations. INVESTERING 769 MILJOEN Echter, Minister Vlerick, wel- sprehend zei ook ernstige zaken in verband met de ekonomische reconversie van de Denderstreek en de betekenis van de pas in gehuldigde nationale industriezone m.o.m. een landingsplaats voor kleine zakenvliegtuigen glim lachend nog eens aangehoord door de h. Callebaut van de Ka mer van Koophandel en voorzitter van Aeroklub-Aalst. Omdat blijkbaar de persattache te royaal was geweest met de teksten van de ministreriele toe spraak, ten behoeve van ter zake altijd gretige perslui, moest de Minister even zelf op zoek gaan naar inslaande cijfers in verband met de staatssubsidies voor het Aalsterse. Hij wou niet de lof maken van de regering tot dewelke hij zelf behoorde, maar konstateer- de dat men om en bij de 769 miljoen had geïnvesteerd onder het gouvernementele gezag van premier Eyskens in deze streek, niet te veronachtzamen als men weet dat tijdens de voorbije tien jaar men pas het dubbele van dit bedrag voor het Aalsterse had voorbehouden. Op het podium in de hal van F.I.A.C. waar voordien de h. Koln, direkteur-generaal de aanwe zigen zeer vriendelijk had ver welkomd, spraken ook nog Oud- Minister Moyersoen als voorzitter van het Aktiekomitee, burgemees ter Blanckaert als voorzitter van de Interkommunale 't Land van Aalst. F.I.A.C. dit neuwe bedrijf zal aanvankelijk ca 35 a 40 perso neelsleden te werk stellen. Men verwacht dat de tewerkstelling geleidelijk zal toenemen. Met een drukke receptie werd deze inhuldiging van de industrie zone en het nieuwe bedrijf be sloten. Inhuldiging, met de glimlach van de nationale Industriezone te Erembodegem door de. h. Vlerick, Minister van StreekontwikkeÜng.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 1