m kunstschilder frans coppens Investeringen in het Arrondissement Behoud kanton Ninove onder rechtsgebied Toekomstige aldelingen v. rechtbanken te Aalst Aaleterse studiekommissie voor gerechtelijke hervorming vergaderde. Standpunt: Prijs Stephan De Jonghe - artistiek album - IN APRIL AS OPENBARE VERKOOP K.O.O. KOMPLEX KATTESTRAAT Het K.O.O. komplex aan de Kattestraat zal in de loop van de maand april openbaar worden verkocht. In de verkoopakte zal het behoud van de H. Geestkapel niet voorzien worden. Men weet dat de Vereniging voor Aalsters Kuituur- schoon sedert een paar jaren een aktie voert voor de vrijwaring van dit gebouw behorende tot het Aalsters historische patrimonium (30.000 fr) VOOR FLORiS DEKETELAERE UIT RIJMENAM Onder de 35 kandidaten uit geheel het Vlaamse land bracht Floris Deketelaere uit Rijmenam het tot de primus inter pares met de sonate in bes groot K-V. 333 van W.A. Mozart en Jeux D'eau van Maurice Ravel. Jeannine Siegers uit Lommei werd tweede. Zij is studente aan het Stedelijk Muziekconservatorium te Hasselt en speelde sonate in c klein van Jozef Haydn en Nouvelette nr 1 van Robert Schumann. De 15-jarige Lefever uit Edegem behaalde de derde plaats met de sonate in C groot K.V. 330 van W.A. Mozart en Fantasie-Impromptu van F. Chopin. De prijs van de stad Aalst ging naar Jetty Goeseels uit Herent hout. Zij studeert aan het Koninklijk Muziekconservatorium te Gent en speelde sonate ir. G groot K.V. 283 van W.A. Mozart en Rondo Capriccioso op 14 van F. Mendelssohn-Bartholdy. Sabine Haenebalcke uit Gent ging eervol weg met de vijfde plaats, zij studeert aan het Koninklijk Muziekconservatorium te Gent en speelde sonate in F groot K.V. 332 van W.A. Mozart en Abegg-variaties van R. Schumann. Arlette Vanheste uit Oostende werd de zesde laureaat met de sonate in D groot K.V. 331 van W.A. MozarUen Jardins sous la pluie van Cl. Debussy. De juryleden waren verrast door het hoge peil van de prestaties waardoor aan de naamdrager van deze stichting en wedstrijd Stephan De Jonghe een grote posthum-hulde werd gebracht. Onder de aanwezigen bemerkte men Prof. Dr Lenaerts uit Leu ven, Karei Jonckheere, Lode Rosquin, Georges Maes, Karei Druwe Hendrik Diels, Willem Pelemans en Deken De Vos. Prof. Dr Marcel Boereboom, voorzitter van de jury Dr. Broec- kaert uit Geraardsbergen, voorzitter van de Stichting, Bert Van Hoorick, schepen van onderwijs en kuituur van de stad spoorden de jeugd aan om de geest van de op 31 jarige leeftijd overleden pianist en muzikale pionier van Aalst levend te houden. Het Aktiekomitee voor Eko- nomische Expansie deel mede: Uit de jongste statistieken vanwege het Ministerie van Streekontwik- keling blijkt dat het totaal der in dustriële investeringen die gedaan werden in ons arrondissement, sinds de reconversiewetten be staan dit is sinds juli 1959 tot 31 januari 1970 het belang rijk bedrag van twee miljard en vierhonderd en drie miljoen be reiken. De kredieten die van de voorde len der wet genieten behelzen 1.165.984.000. Deze investeringen moeten toelaten aan 5.424 ar beidskrachten werk te verschaf fen. Bij deze bedragen moeten nog de investeringen gevoegd worden, die door het Ministerie van de Middenstand, voor ambachten en neringen werden gesubsidieerd, en die over zeshonderd miljoen gaan. In 't geheel bereikt men dus meer dan 3 miljard investeringen. Men kan aan deze hoge bedra gen het belang erkennen van de voordelen die het Aktiekomitee voor onze streek bekwam toen het groot deel van onze gemeenten als reconversiegebied werd er kend. Het Aktiekomitee doet verder in deze persmedeling een beroep op de industriëlen vooral die genen die van de reconversiewet ten hebben genoten op de so ciale organisaties, op de gemeen tebesturen opdat zij zouden bij dragen ook financieel tot de versteviging van zijn aktie. Op de bijeenkomst van de Aal- sterse Studiecommissie voor de Gerechterlijke Hervorming van 3 maart j.l. werd de toestand onder zocht in verband met het wets voorstel Verroken - De Croo - Vernimmen strekkende tot over heveling van het kanton Ninove naar Oudenaarde in de plaats van naar Aalst (Dendermonde). Volks vertegenwoordiger Gh. Willems, lid van de kamercommissie van Justitie lichtte het onderwerp toe. Sinds Minister Wigny vanop het spreekgestoelte van de Kamer van Volksvertegenwoordigers de be lofte deed aan de Aalsterse parle mentairen om in Aalst te zorgen voor de vestiging van een reeks afdelingen, secties en griffies van de rechtbanken van Dendermonde (naast het behoud van de voor ziene zetels), moest er in hoofd zaak over gewaakt worden dat deze belofte zijn uitvoering kreeg Het behoort tot de verdienste van de Aalsterse Studiecommissie voor de Gerechtelijke Hervorming aldus volksvertegenwoordiger Willems dat zij door een grote actie die leidde tot bovengenoem de belofte van minister Wigny, de parlementairen tot de noodzake lijke raad en ondersteuning dien de, zonder dewelke men er in Aalst nooit zou in gelukt zijn te realiiseren wat nu gerealiseerd werd. De Studiecommissie heeft, mid den juni 1969, mede de actie uit gelokt die leidde tot een onderling contact tussen de Ministeries van Landsverdediging, Openbare Wer ken en Justit.e en het stadsbestuur van Aalst. Uiteindelijk kon op het einde van de maand juni 1969 de mondelinge toezegging bekomen werden van de overdracht van de gewezen Pupillenschool naar het Ministerie van Openbare Werken, dit ten behoeve van de bestaande en nieuwe rechtinstanties in Aalst. En op 18 juli 1969 nam de Minis terraad in die zin een besluit. WETSVOORSTEL VERROKEN EEN GEVAAR Een nieuw gevaar echter be dreigde de volledige uitvoering van de belofte van Wigny, nl voormeld wetsvoorstel Verroken. Dit initia tief betracht de verhuis van het kanton Ninove (dat krachtens het gerechtelijk wetboek bij Den- dermonde-Aalst is ingelijfd) naar Oudenaarde. Welke ook de beslissing zal zijn van de Kamercommissie van Justitie terzake, blijft de Studie ccmmisisie na grondig onderzoek van oordeel dat er geen enkele reden bestaat om het gerechtelijk wetboek te wijzigen. Met genoe gen heeft de Studiecommissie dan ook kennis genomen van de motie van de gemeenteraad van Ninove dd. 27.2.70 waarbij de verhuis naar Oudenaarde enkel wordt gewenst op uitdrukkelijke voorwaarde dat er afdelingen van de handelsrechtbank en de ar beidsrechtbank naar Ninove zou den overkomen. De Aalsterse parlementairen hebben, zo wordt vernomen ge zamenlijk het standpunt van de Studiecommissie overgenomen. Zij bevestigen hierbij aan de Minis ter van Justitie hun ondubbefzin- mg standpunt, nl. het behoud van het kanton Ninove onder het rechtsgebied van de toekomstige afdelingen van de rechtbanken te Aalst. De vakorganisaties z in de zelfde mening toegedaan én deel den dit eveneens mede aan mi- mister. WINTERLANDSCHAP. Haaltert 1895 Kollege-Zinnik Handels Consulaire Weten schappen Universiteit Gent. Als kunstschilder Geen aka- demische opleiding. Woont sedert 1939 te Hekelgem Tentoonstellingen o.a. Aalst (eerste grote tentoonstelling in 1928) Gent, St Niklaas, Brussel, Parijs, New-York en in tal van andere landen. Voorkeur Het werk van (zijn boezemvriend) wijlen Valerius Do Saedeleer, en Pieter Bruegel de Oude. EEN LOFZANG AAN HET LANDSCHAP Vooral bekend als landschaps schilder (Vlaamse Ardennen). Zei zelf in intervieuw «Ik heb veel gelezen. Ik las over alle kunst stromingen, maar ik noem 't voor mijzelf een geluk dat ik geen aka- demie heb gevolgd. Ik schilder graag en ik mag zelfs zeggen dat ik liefde heb voor mijn werk. Herman Teirlinck over het werk van Frans Coppens «Degelijke Vlaamse kunst». WELDRA BETERE VERKEERSREGELING IN CENTRUM Op initiatief van de N.C.M.V. afdeling Aalst heeft op maandag 16 maart te 20 u in de conferentiezaal van het Aalsters politie bureau een zeer belangrijke voorlichtingsvergadering plaats. De Heer J. Geeroms, hoofdcommissaris, zal er een uiteenzetting houden over de nieuwe maatregelen met het oog op een betere verkeersregeling in de stad en dit aan de hand van plannen met aanduidingen en alle nodige documentatie. Wil ons handelscentrum niet gewurgd worden dan moeten er besliissingen genomen worden, kom luisteren en zeg Uw mening! CA*

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 16