Wordt "Hoezekouter,, een Stefaan van den Bremt toekomstig kommercieellndrukken uit Cuba centrum Voorontwerp nieuw ziekenhuis naar volksgezondheid f iKaHHUi ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD Nm M. V. Sarma te Erembodegem. GESPREK Nu aanvraag van Brussels distributiebedrijf^tot vesti ging van een Shoppingcen - trum op Aalsters grondgebied. - DE GAZET VAN AALST NEC SPE, NEC METU. 2Sste jaargang nr 10 Zaterdag 7 maart 1970 Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 9300 Aalst - Tel. 241.14 6 fr het Wordt de voormalige «Hoezekouter». aan het grensgebied Aalst- Nleuwerkerken-Erembodegem-Terjoden een kommercieel attraktie- punt? Het is een vraag waarop men tijdens de volgende maanden het antwoord zal krijgen» Want amper heeft de gemeenteraad van Erembodegem gunstig advies uitgebracht in verband met de verkoop van K.O.O. gronden aan de N.V. Sarma, zoals reeds vorige week uitvoerig werd ge meld, of op zijn beurt kreeg het Aalsterse burgemeester en sche pencollege een aanvraag tot inplanting van Delhaize-De Leeuw. Brussel tussen de Verenigde Natienlaan en de Hoezestraat. Dit dan in verdere afwachting van de onvermijdelijke aanvraag tot vestiging van een Supermarkt van Grand Bazar - Antwerpen, langsheen de Gentse Steenweg, reeds eerder hebben ingelicht. STADSBESTUUR NEEMT VOORAF KONTAKT MET MIDDENSTAND Maar laten wij de zaken niet vooruitlopen: De aanvraag van het Brusselse distributiebedrijf heeft betrekking op de vestiging van een Shoppingcentrum. Belangrijk nieuwe element in dit geval de expansiediensten van Delhaize zouden hierbij de Aalsterse middensÈanders wil len betrekken, m.a.w. hun de gelegenheid te geven zich ook in dit winkelcentrum te vestigen Daaromtrent gaat dan maandag as ten standhuize een vergadering door van leden van het stadsbe stuur en Aalsterse middenstands verenigingen tijdens dewelke deze laatste de gelegenheid krijgen hun standpunt te bepalen. Het is duidelijk dat het Aal sterse stadsbestuur ter zake niet over een nacht ijs wenst te gaan en de middenstand niet voor een voldongen feit wenst te plaatsen. Ofschoon niemand van het Aal sters burgemeester en schepen kollege zich ter zake wenst uit te laten ontkomt men niet aan de indruk dat men deze aanvraag in haar meest diverse aspekten wenst te onderzoeken. Wil men eendeels het centrum commercieel niet ontwrichten, dan houdt men anderdeels rekening met een evolutie die op het vlak van het distributiewezen onont- kombaar lijkt, en onderschat men niet het feit dat de aanwezigheid van een shoppingcentrum binnen waarover we onze lezers ook het stedelijk grondgebied, de kommerciele aantrekkingskracht van Aalst zal verhogen, mede ge let op het feit dat in de nabij heid op het grondgebied van Erembodegem dan toch een ander grootwarenhuis zal ingeplant wor den. Mén wil kennelijk ook de heibel voorkomen die men te Erembodegem heeft meegemaakt tussen burgemeester en schepen- kollege en handeldrijvende mid denstand. Afgezien van wat de konkrete voorstellen van Delhaize ten aan zien van de samenwerking met handeldrijvende middenstanders in dit geplande shoppingcentrum be tekenen mag, men zich blijkens de eerste spontane reakties van sommige bekende middenstandsfi guren uit het Aalsterse verwach ten aan een reeks eisen met be trekking tot de middenstad zelf Een van deze eisen zal onvermij delijk opnieuw betrekking hebben op het gebrek aan parkeerruimte dat in steeds grotere mate nade lig wordt voor de hande'aa-s uit het centrum. Het plan tot exploitatie van een betaalde parkeerruimte via een Immobilienzaak in de Filature du Canal, kan wel een bijdrage betekenen tot de oplossing van het gebrek aan parkeerru.mte, evenals de terreinen aan de Pont straat. Maar blijkbaar verwacht men ter zake van het stadsbestuur meer. Maar met het precedent voor ogen van Erembodegem maakt het Brussels distributiebedrijf dat het Shoppingcentrum voor stelt, zich wel sterk, daarbij rekening hou dende dat het van meet af «open staat» voor samenwerking met de middenstand. Wellicht werpt de as. bijeen komst, maandag ten stadhuize, meer licht op deze kommerciele operatie. Dat dergelijke voorstellen pre cies te berde komen enkele maan den voor de gemeentelijke elekto- rale krachtproef maakt natuurlijk ook de zaak voor de vroede vade ren niet eenvoudiger. Eerste reaktie van een bewo ner uit de Hoezestraat, wiens rust uiteraard zal verstoord worden door een mogelijk Shoppingcen trum: «De ganse affaire laat me ijskoud». Nu maar verder af wachten... CA. 20 WINKELS VOOR MIDDENSTANDERS Uit inlichtingen die onze redaktie bij de direktie van Delhaize-De Leeuw te Molenbeek-Brussel kon inwinnen blijkt dat het voorgestel de voorontwerp als Shopping geen precedent heeft, in die zin dat soortgelijke Delhaize Supermark ten tot dusver wel samengingen met hoogstens 5 middenstands- bedrijven. De opvatting die voor Hoeze kouter te Aalst wordt vooropge steld, voor ziet ca 20 winkels van eventueel middenstandsbedrijven. Delhaize-De Leeuw wijst er na drukkelijk op dat het hier nog een voorontwerp betreft. De aankoop van de terreinen heeft betrekking op een oppervlakte van 6.000 m2. geschiedenis beleven.. (Lees blz 3) Het voorontwerp van het toekomstige nieuw ziekenhuis opgesteld door de Gemeentedienst van Belgie (arcl itekt J. van Hoorde) werd thans aan het Departement van Volksgezondheid overgemaakt. 8 VERDIEPINGEN Dit voorontwerp in T vorm met 8 verdiepingen voorziet 398 bed den. De voorgestelde planning voorziet de bouw van dit complex tussen de Merestraat, het traject van de toekomstige Ringlaan evenwel afgescheiden door een groenzone, en de Molenkouter. De latere definitieve uitvoering van de bouwplannen zal toever trouw worden aan de Aalsterse Architekt Paul Camu. Aan dit nieu we K.O.O. ziekenhuis zal ook een polykliniek verbonden zijn. Men verwacht dat de administratieve behandeling van dit voor ontwerp een viertal maanden zal in beslag nemen.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 1