sport COMAR SPORT Susse D'Hoir deed het bij Okapi Gelukkige strafschop! Meeval voor Sportkring Luc Dauw wint de finale kader 38/2 Liefhebliersvoet- baiverbond Voetbaltornooi der stad Aalst - 8 BASKETBAL op alle fronten VOOR ALLE SPORTARTIKELEN SCHOOLSTRAAT 54 AALST TEL. 225.56 ZEGELS VALOIS VOETBAL Dee wedstrijd van Eendracht te gen Tienen kon weinig bekoren. Het lag er inderdaad van bij de aanvang vinger dk op dat de Sui kermannen naar de Ajuinstad wa ren gekomen om een punt uit het vuur te halen. Zij starten dan ook met een versterkte defensie waartegen de Eendracht aanval lers zich te pletter hepen. Het mag anders ook wel gezegd dat er tijdens de eerste helft wei nig punch zat in de Eendracht- voorhoede wat ook het geval was bij de gasten die niettemin langs Weygaert een kans kregen om aan het kommando te komen; doch gelukk.g trad doelman De Neef op als de reddende engel. Aan de overzijde kende keeper Lion meeval toen hij op het nipper tje een kanjer van Van Poelvoorde kon redden terwijl ook Taelemans een goed gericht schot plaatste. Was dit feitelijk alles wat er over de eerste helft te vertellen viel dan ging het nadien toch heel wat viotter nadat Haleydt in de ploeg was verschenen, zodat Nevens langs het lijntje bleef. Doelman Lion had het moeiiijk op knallen van Szapanssky, Van Poelvoorde en Haleydt, zodat de w.nninggoal voor Eendracht in de lucht hing. Deze zou er komen ook doch slechts op drie minuten voor in rukken toen Eendracht een straf schop totgewezen kreeg en Van den Eynde deze na heel wat herrie tegen de touwen schoot. Een zege dus die er op het nippertje was gekomen doch ruimschoots ver diend was. WAT NU? Bij Eendracht denkt men nog altijd dat er een titelkans inzit, zodat men meer dan ooit zal op letten om mets meer te laten ver loren gaan. Het is mogelijk dat er in extremis nog een paar verras sende dingen gebeuren die de Eendracht ambities zouden kunnen in de hand werken, doch wij zelf geloven er toch niet zoveel in. De leiders uit Bergen die vier punten winst hebben op de Ajui nen laten immers steeds een uit stekende indruk wat zij nog zo pas hebben getoond met een over tuigende overwinning tegen Jette. Zo gezien ziet het er dan ook niet naar uit dat de Waalse koplopers ergens in een val zullen trappen zodat zij het vermoedelijk wel zullen zijn die als de e.ndlaureaat zullen gekroond worden. La Louviere dat juist voor Een dracht geklasseerd staat geeft minder vertrouwen daar zij nu weer tegen Moeskroen een punt verloren hebben. Meteen is Een dracht tot op twee puntjes van de Walen genaderd zodat men in elk geval dan toch een dikke kans maakt op de dichtste ereplaats beslag te leggen. Nu zondag gaat Eendracht op reis naar Vorst. Een Brusselse ploeg die alleszins het klappen van.de zweep kent, zodat de wit- zwarten er op hun tellen zullen moeten passen. Niettemin geloven w j toch in een Aalsterse zege. De Sportkringers hebben tij dens deze kompetitie reeds zoveel tegenslagen gekend die veel pun tenverlies voor gevolg hadden, dat men nu ook eens op een beetje meeval aanspraak kon maken. In derdaad in de wedstrijd tegen Ne- tlerbrakel hebben de Ajuinen van de Bron.ongens nooit de vrije hand gekregen zodat de Aalsterse aan val volledig lam werd gelegd. Al les zag er dan ook naar uit dat de B-akelaars in hun opzet, om een puntje aan huis te houden zouden slagen toen de Aalsterse kanon nier Clocheret dan toch op amper een minuutje voor inrukken de goede opening vond en zijn ploeg een verdiende zege bezorqde. THUIS TEGEN LOKEREN In de klassering is Sportkring dank zij de puntenwinst reeds op gerukt naar de zevende plaats zo dat er tijdens dit kompetitie-einde dan toch nog een mooie ereplaats insteekt. Nu zondag komt men thuis in het strijdperk tegen Lokeren en logisch gezien moet men deze wedstrijd zonder veel moeite kun nen winnen, alhoewel men toch de bezoekers niet mag onderschatten Deze laatsten leverden inderdaad nog zo pas een fraaie partij tegen Hamme en slaagden er ook in hun gasten in bedwang te houden Dit om maar te zeggen dat de Aal- stenaars de punten zo maar niet op een schoteltje zullen aangebo den krijgen. BILJART De laatste finale in het kader van de stadsbeker kreeg zijn ver loop in B.C. St Anna. De orga nisatie was zeer verzorgd en de spanning was er niet uit de lucht Luc Dauw speelde een zeer prachtige finale en mag als zeer verdienstelijke overwinnaar wor den vermeld. De reeks van 105 waarmee hij de finale besloot was biljart van de bovenste plank. Aug. Buys, de geklopte op de meet, was de evenknie van de overwin naar en met een tikje meeval kon hij evengoed deze finale hebben gewonnen. Schollaert wisselde goede en slechte partijen met elkaar af maar een 3e plaats is toch 'n ereplaats in dit gezelschap Keppens bleef wel onder de ver wachtingen maar de verdiensten van deze speler, zijn in andere tor nooien al met schonere resultaten bekroond. De Mayer, de grote fa voriet, moest met een vijfde plaats vrede nemen. Wij durven veronder stellen dat Marcel zich minder thuis voelt op biljart 2,30 m, want techniek heeft hij nochtans genoeg DE UITSLAG 1 Dauw L St Anna 8 950 73 13.01 105 2 Buys A Palace 6 932 68 13.70 94 3 Schollaert H. Palace 4 565 79 7,15 37 4 Keppens R Ajuintjes 0 520 74 7,02 40 5 De Mayer M. Bilj. vr 2 793 88 9,01 44 B.C. Palace legde dank zij de tweede en de derde plaats van hun leden, Buys en Schollaert, be slag op de wisseibeker «W.lly Van den Broeck». Eindstanden van «Stads- «Beker beker» Sportcomité» 1 St Anna 1,629 44 p 2 Herleving 1,230 16 p 3 Kromme stok 0,882 15 p 4 Krijt op tijd 0,650 13 p 5 Iwein 0.541 13 p 6 St Martinus 0,450 9 p 7 Palace 0,400 8 p 8 Ajuintjes 0,235 4 p 9 Biljartvrienden 0,200 4 p 10 Onder Ons Op De prijsuitdeling voor de laure aten van de stadsbeker en de over handiging van de verschillende wis selbekers gaat door op vrijdag 6 maart 1970 in B.C. Herleving Molendries te Aalst om 20 uur Een onhoudbare Susse D'Hoir is in de wedstr.jd tegen Hellas nog maar eens in de kijker geko men. Hij leverde eens te meer een reuze-partij en nam bijna vijftig punten voor zijn rekening. Het mag anders wel onderstreept wor den dat zijn sukses grotendeels te wijten was aan de hulp van een uitmuntende Dillard die zijn gezel voortdurend aan het werk zette. In deze wedstrijd werd het eens te meer een afgetekend sukses voor de Aalstenaars, die nadat de gast heren de eerste puntjes voor hun rekening hadden genomen vrij snel de ovenhand namen om reeds aan de rust een 19-50 voorsprong te verwerven. Ook nadien was het Zondag moet 't Fonteintje winnen Op het einde van vorige week kregen we twee punten bij door het klachtencomitee zodat we 2 punten voorop stonden op de tweede plaats. We moesten ech ter in de voorbije speeldag een punt laten aan Ronkenburg Lede dat een zeer goede eerste helft speelde wat hen een doelpunt winst opbracht. In de tweede helft Okapi dat het hoge woord voerde zodat Dhoir, Van Keer Camrnu. Dillard, Pottiez, Van den Steen en Labay weer voorbij de kaap van de honderd punten stevenden. OKAPi ONTVANGT ST NiKLASE Morgen zaterdag zijn het de Waaslanders van Sint Niklase die in de gezellige Okapizaal van de Burchtstraat te gast zijn. Het gaat h>er om een formatie die tot de goede doo^sneeploegen kan wor den gerekend zodat het eens te meer een afgetekend resultaat wordt in het voordeel van de Aal sterse leiders. was Fonteintje de meerdere doch het was dank zij een bezoekende verdediger die in eigen doel be sloot dat de Erpenaars een 1-1 uitslag kregen, zodat er maar een punt voorsprong meer is op Lebeke-Outer en Impe. Zondag aanstaande komt Ottergem naar de Boskouterstraat en daar moet zeker tegen gewonnen worden wil len we een klas hoger spelen vol gend se,zoen. De ploeg: De Weert, Noel, Gai- le, Uyttersprot, Beirens, Goubert Matthys, Schockaert, Boterbergh Van Gijseghem en Verhoeven. UITSLAGEN VAN 28 FEBR Ocarina-Mijlbeek Manchester-Groen Wit Endoka-Waterschoot Intercom-Hom F.C. DE KROON REEKSHOOFD VAN AFDELING B De Kroon - St Martinus ff. 0-5 1-4 3-1 6-2 3-1 Voor eenmaal zullen wij onze kommentaar voorbehouden aan een wedstrijd die moest aandu den welke klub reekshoofd zou zijn van de afdeling B Het was bepaald geen wedstrijd voor hartlijders. St Martinus maar met acht spelers a.u.b. nam vlug de leiding met een puik doelpunt langs Daeleman, hoe De Kroon ook zwoegde zij lukten er niet in het goed georganiseerd buiten spelsysteem van St Martinus te ontmantelen. De rust werd dan ook bere.kt met 0-1 stand. Zou het dan toch geschieden dat het nummeriek in de mindere St Martinus stand zou weten te houden en De Kroon van de zege en meteen van de leidersplaats af halen. Neen... alle geleverde in^ spanningen ten spijt en de briljan te doelwachterspartij van Van Vaerenberg zou het kleine Ander- lecht De Kroon de tweede helft uit een ander vatje tappen en rustig en beheerst naar een logische 3-1 overwinning stevenen. Na het eind signaal de vreugdetaferelen be schrijven die zich afspeelden bij de spelers en supporterskring is onbegonnen werk, de spandoeken met allerlei slogans, geluidinstru- menten e d. meer waren schering en inslag, het doel was bereikt de kwalifikat,e voor deelname om de aanduiding van de algemene kampioen van het kampioenschap der stad Aalst alsmede aan het interprovinciaal kampioenschap beide Vlaanderen was afgedwon gen. St Martinus moede gestreden doch na een alles gevende onge lijke strijd mocht fier het str jd- toneel verlaten, voorwaar spi; g dat deze wedstrijd betwist werd met een onvolledig elftal. In de vreugdesfeer en c'e e. o- rie der overwinning was... de aan wezige Melckenbeeck kring ze t baar ontsteld en daar was het ver driet merkbaar te bespeuren, in derdaad hoe hard kan de sport- wet somtijds niet toeslaan, ook 22 punten behaald hebben gelijk De Kroon doch een minder gewon nen wedstrijd beslist over de toe kenning van de uiteindelijke 1ste plaats, werkelijk... het moet hard om verwerken zijn, maar het weze Melckenbeeck vr'endep een lichte troost te weten dat ze voor hun 1ste seizoen als nieuw toegetre den klub De veropenbarmg waren van de B reeks. Misschien is dame fortuna hen volgend kampioenschap wat gun stiger gezind. Als besluit weze vermeld de ruime publieke belang stelling alsmede de zeer goede leiding van scheidsrechter R. Van Goethem schitterend bijgestaan door grensrechters Keppens Paul en De Neve.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 8