m wmmm De bestuurswijk inplanting Bezetting Arrondissementeel C.V.P.Kongres. 1 /-—W- 1 WA K S.P.E.S.-INFORMA TIE W: 1 - Jiiiiiiiiü kerk begraven figt en zijn huis in de Hoogstraat door een particu lier gerestaureerd werd. Voor zaterdagmiddag- of zon daguitstapjes is de omgeving van Brussel uniek: de druivenstreek vanOverijse en Hoeilaart, en aan sluitend het meer van Genval. Het in het Zonienwoud gelegen koue Klooster waar Hugo van der Goes leefde, het kasteel en i.ei Atr.- kaans museum van Tervuien ..-i middeleeuws kasteel van Beersel, het kasteel van Gaasbeek, dat een uniek ongerept Breughelland toont. Waterloo met zijn museum van de veldslag, Elewijt waar het kasteel van Rubens bewaard bleef en het Rijksrecreatiecentrum van Hofstade, het door weinigen be zocht beroemde Arboretum waar Koning Leopold II de meest zeld zame bomen liet planten enz-. Èn die oorden van rust en re creatie liggen niet verder dan tien tot tw.ntig minuten auto van het stadscentrum, vooral in de wee kends wanneer de meeste Brusse laars rust menen te vinden in on ze overbevolkte badplaatsen. In de stad zelf zijn er op za terdag' en zondag, drie of vier kuierplaatsen: de Oude Markt met zijn tientallen verkopers van oude boeken of oude rommel, de Grote Markt met zijn bloemenverkoop- sters en vogelhandelaars, en de Antiekmarkt, vlak achter de be roemde kerk van de Zavel. De oude kerken zijn juwelen. Maar niets gaat boven de een heid van st.jl van de majestueuse Grote Markt waar in de zomer avond alle toeristen aan de ter rassen van een koel glas bier ko men genieten. Het is het mooiste plein van West-Europa. Hoeveel moo.er zou het nog zijn indien er een parkeerverbod kon worden uitgevaardigd! Maar helaas, een grootstad heeft ook verplichtin gen aan het enorme verkeer! Alleen reeds op het grondge- b.ed van Brussel, zijn de Rijks diensten ondergebracht in meer dan 200 gebouwen. Deze voor het grootste deel verouderd of slecht aangepast! Negenenvijftig van deze gebouwen zijn Staatseigen dom terwijl hondernegenendertig eigendom zijn van partikulieren. Huur gelden wegen dus zwaar op de openbare financien, maar deze bestuurswijk zal jaarlijks een be sparing van 90 miljien mogel.jk maken! Deze bestuurswijk wordt in het centrum van de stad opgericht, aan het knooppunt van belangrijke verkeerswegen, op ee terrein van 6 ha 40 a in het Noorden begrensd door de Kruidtuinlaan, in net Oos ten door een gedeelte van de Ko ningsstraat, het Congresplein en een gedeelte van de de Lgne- straat, in het zuiden door de ura- tcrienbergstraat, en .n het wes.en door de Sionberg en de Pacheco- laan. Het overige van het terrein wordt ingenomen door een espla nade vlak tegenover het Congres plein en door grasperken en tui nen boven de parking. Het totaal volume van de ge bouwen bedraagt 1.383734 m3, terwijl een nuttige oppervlakte van 110.996 m2 voorzien is. In totaal zullen n de kantoren 11.820 ^mo- tenaren kunnen tewerkgesteld worden. De totale kostprijs van het complex wordt geraamd op 2,2 miljard frank. Voor de bediening van de ver schillende niveaus zijn 48 liften vcorzien. Het totaal te ïnstöilèren verwarmingsvermogen is'" 25-' mil joen cal/uur, en het '-totaal- elek trische vermogen 11.000 KVa ver deeld over 11 onuerstau.ons van 2 x 500 KVa. Niet alle Ministeries worden in de Bestuurswijk ondergebracht het Ministerie van Buitenlandse Zaken zal zijn intrek nemen in het Egmontpaleis (na voorafgaande- lijke aanpassing van dit gebouw) en het M.nisterie van Openbare Werken blijft in het Residence Palace. In de Bestuurswijk zal het Ministerie van Volksgezondheid en van het Gezin blok C betrek ken het Ministerie van Natio nale Opvoeding en Kuituur zal on dergebracht worden in blok F ter wijl blok G. zal worden bezet door het M.nisterie van Arbeid en Sociale Voorzorg. Verscheidene Ministeries zoals Ekonomische Zaken Verkeers- wezen Financien en Landbouw, zullen in de blokken D en E onder gebracht worden. Copyright Marlux Uitgave n.v. Lamberts-Hermans S.P.E.S. dankt alle lezers van de «Gazet van Aalst» voor hun belangstelling die zij getoond heb ben voor de artikelenreeks «Mijn geweten is gerust». Vele gegevens die in het art.kei voorkwamen zijn geput uit het boek «Le Doss.er du Cardinal Stepinac» van Pater Dra- goun o.p. Eveneens onze dankbaar heid aan de direktie van «De Ga zet van Aalst voor de opname van deze artikelenreeks. Ten titel van informatie pu bliceert S.P.E.S. uittreksels uit brieven vanuit Oost-Europa, waar in mensen hun dankbaarheid uitten voor de verkregen hulp: «De zending van twintig boeken is toegekomen. Hiermede wil ik nogmaals mijn bewondering uit drukken voor Uw werk. Meteen beloof ik U te bidden voor het succes van uw inspann.ngen. Aanvaard de uitdrukking van mijn zeer toegewijde gevoelens». een aartsbisschop, «In grote dankbaarheid heb ik uw zending geld ontvangen voor mijn seminaristen. Ik verheug er mij over dat zoveel mensen hun belangstelling hebben getoond voor ons en voor mij. Wil hen 'in mijn naam hartelijk danken». een bisschop, «Veertien dagen geleden ont ving ik uw schrijven waarin U de zending boeken aankondigde. In middels zijn deze boeken in goede orde toegekomen. Ik ben u zeer erkentelijk. Dank U wel» een pr.ester, «Hiermede geeft U het secreta riaat van de Primaat van... U de verzekering, dat de door U ver zonden som is toegekomen. Aan vaard hiervoor onze dankbaarheid. Dat God Uw werk zegene». een bisschopssecretaris, «Niettegenstaande mijn laattij dig antwoord wil ik U toch zeer hartelijk danken voor de hulp die Uw werk verleent aan mijn pa rochie. Voor het catechismuson derricht van de kinderen is alle di- daktisch materiaal zeer welkom want, zoals U wel weet, hebben wij hier nie.s. De kazu fel welke U ons hebt gegeven geb'uik ik zeer graag. Wat de andere kleu ren betreft geb.u ken wij hier nog altijd kazuifels van de oude stijl. De stijl is niet zo erg, maar l et spijtige is, dat de kazuifels die wij hier hebben, zo versleten zijn dat ze haast niet meer kunnen ge bruikt worden. Indien het mogelijk is dat U ons nog verder zoudt wil'en helpen, zou een witte kazui fel ons zeer goed van pas komen. Overigens iedere hulp komt ieder ogenblik van pas. Mag ik mij aan U aanbevelen ons prentjes van de H. Jozef te zenden? U weet, onze parochie 'is toegewijd aan St Jo zef-arbeider en onze parochie telt over het algemeen zeer veel ar beiders, het is een arbeiderspa rochie. Vele mannen dragen de naam Jozef. Nog vele christelijke en broederlijke groeten zowel aan U als aan onze ongekende weldoe ners». een pastoor, «Hartelijken dank voor de toe gezonden geneesmiddelen voor mijn man. U hebt er ons we>kel jk heel veel plezier mee gedaan. Zijn toestand is nu wat verbeterd maar hij kan nog niet uit werken gaan: zodat wij alles aan mekaar moe ten ri.gen om rond te komen»:. een huismoeder, «Ik heb het haast niet kunnen geloven dat St Antonius ons zou verhoord hebben. Maar nu hebt U en de Uwen ons in staat ge steld het dak van ons huis te la ten herstellen. Het was hoogtijd. Anders zou het dak ingevallen zijn. Ik schrijf U ook dat ik onze pastoor heb bedankt omdat hij voor ons naar U heeft geschreven. Dit jaar doet mijn oudste meisje haar kommunie. Zij is zeer geluk kig». een weduwe, P.R. 44.88.14 S P.E.S. Arbeidstraat 54 9300 Aalst «riuimaai Hotel Westbury AG Building VERVOLG VAN BLZ 16 JEUGD EN SPORT De jeugd keert zich af van de politiek zegt men. Tezelfdertijd wcrdt beweerd dat die jeugd rea list.sch is. Dit alles betekent dat onze jonge mensen niet meer in «woorden en beloften» geloven die niet in feiten worden omgezet. Po litieke mandatarissen zullen alleen sukses bij de jeugd hebben wan neer ze geloofwaardig zijn. Naargelang de vrije tijd en de z.n voor kreativiteit en kuituur bij onze bevolking toenemen (vooral bij de jeugd) zal de jeugdpoiitiek aan waarde inwinnen. N.et overal heeft een jeugdraad de wind in de zeilen. Het is moei lijk voor alle gemeenten een pas klare formule voor te stellen. Wel licht kan een openbaar «jeugdpar- lement» de start geven voor de oprichting van een jeugdraad waar deze nog niet bestaat. Men dient de jeugd in elk geval zelf het ini tiatief in handen te geven en geen aanstoot te nemen aan haar kras se uitspraken. De inspraak van de jeugd zal dus te reeier zijn naar gelang ze voorlichting ver kreeg. Een jeugdraad overkoepelt en stimuleert het bestaande. ONDERWIJS EN KULTUUR Inzake onderwijs en kuituur dient ook het gemeentebestuur een aantal neuwe opties te ne men. Sedert het schoolpakt en de oprichting van rijkslagere scholen, komt het gemeentelijk onderwijs onder zware druk te staan, inge volge de wervingscampagnes ge voerd door de centrale inrichtin gen voor vrij- of rijksonderwijs. Op die wijze ligt de gemeenteschool tussen hamer en aambeeld. Er is de noodzaak aan kuituur centrum, recreatiezones, speel pleinen, sportvelden en zwemba den. Tenslotte zal inzake onder wijs als inzake kuLuur beleid re gionaal overleg onmisbaar blijken in de onmiddellijke toekomst. MODERN K.O.O. BELEID Een meer discrete, doeltreffen de en gemotiveerde steunverlening is noodzakelijk. Verhoging van de discretie door de afschaffing van steunverlening onder de vorm van voordelen in natura (uitgezonderd in enkele speciale omstandigheden). Uitbetaling van steun door mid del van postassignaties of langs gemeentekrediet van Belgie. Geen demonstratie van rijen be- hoeftigen die hun steun in de hand moeten ontvangen. Anderzijds ook herwaardering van het mandaat van K.O.O. Iids Bij de aanduiding van de K O.O. leden moet meer aandacht aan wezig zijn voor de bekwaamheid, de toewijding en de soc ale zin van de K.O.O. leden en tenslotte ook voor de verjonging. Verder wordt betreffende een modern K-O.O. beleid ook ge pleit voor een bijzondere zorg voor zieken, ouden van dagen en verlaten kinderen: In elk geval een rationele uitbouw van ziekenhui zen en verpleeginstellingen, spec - ale aandacht voor de nazorg bij lang durige ziekten dit in samen werking met reeds bestaande dien sten voor gezinshulp en verpleging Ook nog dit oprichting van gemeentelijke of inter- kommunale diensten voor ge- zins- en bejaardenhulp. Naast het noodzakelijk ingrij pen van de kommissies in geval van kinderverwaarlozing en bij plaatsing van wezen, ook een doelmatig en vlugge tussenkomst bij zieke en behoeftige gezinnen door uitbreiding van tijdelijke plaatsingen.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 4