weekkalender Waarheen te Aalst? VRIJDAG 20 MAART Te 20 u in het Sociaal Cen trum Immerzeeldreef studiekring over de hervorming van de onder neming ingericht door het ACV in samenwerking met de KWB Te 19u30 in het lokaal Dendermondsesteenweg 162, stu diedag voor zelfstandigen en on dernemingsleiders over het «Boek- houdingssysteem»» ingericht door Cemov Te 20 uur in het Keizers of Korte Nieuwstraat, Muziek, zang en dans premiere van -«Samen loop van omstandigheden». Inge richt door Kleinkunstheater Sjan- teboetiek. Te 20 u in feestzaal van het stadcuis Grote Markt Galapro jectie ingericht door Kinova de club der Aalsterse Amateurkine asten. Te 20 u in de zaal van de parochiale kring Meuleschette- straat prachtige diaavond over «Betoverend Salzkammergut» in gericht door de parochieraad St Jozef ten voordele van de kerk Te 21 u in het gewoon lo kaal sauna-uurtje voor de heren, ingericht door de Vlaamse toe ristenbond Te 20 u. in de H. Hart- kring Dr de Moorstraat finale van de ACV prijskamp met 1000 fr prijzen ingericht door het ACV H. Hart Te 20 u in de Sint Anna- kring Roklijfstraat achtste finales van het biljarttornooi voor de wisselschaal Octaaf üvin ingericht door de Sint Annaclub ZATERDAG 21 MAART Te 20 u in de H. Hartkring Di De Moorstraat prijskamp inge richt door de club van het H. Hart Te 15 u op het terrein van de Lokerenveldstraat clubwed strijd voor bonden ingericht door de Aalsterse hondenclub Sint Rochus Vanaf 9u30 boomplantings dag in de stad ingericht door het Groencomite met de medewerking van het stadsbestuur Te 19 u Beukenhof Lange- straat mixtetornooi voor de leden ingericht door de Aalsterse petan- queclub Van 14 tot 16 u in het pa rochiaal lokaal op de wijk Immer zeel danscurces ingericht door de Jeugdwerking van de Sint Jan pa rochie. Te 18 u in de kerk van Immerzeel jeugdmis ingericht door de parochieraad Sint Jan. Te 14u30 in de zaal de Rink De Ridderstraat jubileumvie ring van het poppentheater Won derland met optreden van het the ater en Nonkel Frons en de teke naar Gray van Rikske en Fikske Te 20 u in het Groen Kruis St Joristraat 26, prijskamp inge richt door hot ACV met 1000 fr prijzen in natura Te 20 u in het lokaal bij Leon Becque Vredeplein ejerre» boliing ingericht door het Feestco mité De Kat Te 20 u zaal de Klaroen Kareelstraat Aalst optreden van Dcra Faut, Oostenrijkse zangeres Eddy Wauters en orkest Rene Car- lier - Ingang vrij Vanaf 10 u in het lokaal van het Kapucijnenklooster week end ingericht door de VKAJ met bespreking van de werking en be geleiding van jong VKAJ Van 9u30 tot 12 u in df Sint Martinuskring Korte Zout- straat 40 zitdag voor de landbou wers ingericht door de Boeren bond. Te 18u45 zaal Okapi Burchtstraat basketball Res Oka pi - Fleurus Te 20u30 1ste ploeg Okapi - Fleurus Te 15 u. Kon Atheneum turnzaal volleyball K.A. Aalst - Beveren Te 14 u terrein Begijnhof volleybal Kangoeroes - Zelzate ZONDAG 22 MAART - Te 20 in de stadsschouw burg Vredeplein opvoering van ««Een bruid in de morgen» door de Aalsterse toneelgroep Kunst, Lief de en Vrij. eid. Vanaf 9 u in het lokaal van het Kapucijnenklooster tweede dag van het weekend ingericht door de V.K.A.J. Te 16 u in het Beukenhof Langestraat tornooi voor de leden ingericht door Aalsterse petanque- club Te 20 u in de zaal Sint Augustinus (kliniek) Leopoldlaan opvoering van I et toneelwerk «Fei ten hebben geen belang» door de Aalsterse toneelgroep Hoger Op van het Davidsfonds Mijlbeek Te 13u30 in de fiitttzaal van het Kapucijnenklooster ingang aan de Sint Jobstraat filmverto ning met «Koning der Koningen», ingericht door de Aalsterse Mar- cellnoclub Te 14u30 in het lokaal der stedelijke jeugdbibliotheek Katte- straat 33 opvoering van «De Inter- mizerie van Seppeke Sproet» door het stedelijk poppentheater, inge richt door de stedelijke dienst voor Onderwijs en Cultuur Vanaf 16 u zaal De Klaroen Kareelstraat optreden van Eddy Wauters en zijn volledig program ma. Inkom vrij. Te 17u30 in het parochiaal lokaal op de wijk Immerzeel de batnamiddag voor alle 16 jarigen en ouder over de ontwikkelings hulp broederlijk delen en armoe de, met nadien ontspanning, inge richt door de Jeugdwerking Sint Jan. Te 9u30 in het Groen Kruis St Jorisstraat 26 verbondsraad van de KWB met spreekbeurten door voorzitter Jozef Van Impe. secretaris Guido De Roeck pen ningmeester Julien Van Durme, Alois Ga'le, Albert De Vuyst en Proost E.H. Van der Meeren Te 10 u zaal Okapi Burcht- straat basketball Res. dames Oka pi - Oostende Te 11u30 1ste ploeg dames Okapi-Oostende Te 13u30 terrein A Brede- straat voetbal Prov. knapen E.A. St Niklaas Te 10 u. terrein De Klaroen hockey interclubwedstrijd dames en heren. Te 14u30 terrein Affligem- dteef voetbal Immerzeel - Destel- bergen MAANDAG 23 MAART Te 20 u in de zaal Sint Augustinus ingang Leopoldlaan opvoering van het toneelwerk «Fei ten hebben geen belang» dcor de Aalsterse toneelgroep Hoger Op van het Davidsfonds Mijlbeek Te 20 u in de stadsschouw burg Vredeplein, opvoering van het toneelwerk «Een bruid in de morgen» door de Aalsterse toneel groep Kunst, Liefde e,n Vrijheid Te 19 u in het lokaal der stedelijke jeugdbiblioi eek Kalte straat 33 voordracht voor de post zegelverzamelaars ingericht door de postzegelkring Philatelia Alos- ta. Te 20 u. lokaal St Anna Roklijfstraat kwartfinales van het biljarttornooi voor de wissel beker Octaaf Uvin ingericht door do biljartclub S nt Anna. DINSDAG 24 MAART Te 10 u in het stadhuis zit dag door de hh. Ernould en Van gcidsenhove, respectievelijk han delsprospectoren te Bern en Zu rich ingericht door de Economi sche Dienst i,n samenwerking met de Handelskamer van Aalst en gewest. ïe 20 u in het lokaal van de St Annakring Roklijfstraat kwart finales van het biljarttornooi voer de wisselbeker Octaar Uvin, inge richt door de biljartclub St Anna. Van 20u30 tot 21u30 in de Sint Martinuskring Korte Zout- straat 40 zitdag voor dienstbe toon aan de toekomstige soldaten ingericht door het soldatenwerk Milac Van 19u30 tot 20u45 voor beginnenden en van 20u45 tot 22 u in het lokaal De Korenbloem, Grote Markt, danscursus ingericht door de Vlaamse Toeristenbond. Te 20 u in het lokaal der stedelijke jeugdbibliotheek Katte- straat 33 voordracht en uiteenzet ting over «PH van de ontwikke laar» door de h. A. Van de Wiele ingericht door de Aalsterse foto club. Te 19 u terrein A Brede- straat voetbal jun. Anderlechi - Zottegem Te 20u30 jun. Lierse St Niklaas WOENSDAG 25 MAART Te 20 u in het lokaal Land huis bij Remi Buys Grote Markt bijeenkomst ingericht door de Unie der Belgische Amateur-zen ders. Te 20 u in de feestzaal van het stad .uis voordracht en dia vertoning over Marokko ingericht door de Touring Club van Belgie Te 20 u in de raadszaal van het stadhuis Grote Markt dis cussie-avond rond het schoolpact ingericht door het Willemfonds van Aalst Te 19 u in de St Anna kring gespreksavond voor jeugd vanaf 14 jaar. Thema: Wij en onze ouders. Als inleding de poolse film: De Vervangvader Deelname in kosten 10 fr Te 15 u. terrein de Klaroen hockey clubwedstrijd voor jun. DONDERDAG 25 MAART Te 20u30 in het gewoor» lokaal Saunauurtje voor de dames ingericht door de Vlaamse Toe ristenbond. Te 19u30 in de parochie zaal Sint Antonius Kapucijnen- laan volksdansoefenstonde voor jongeren vanaf 16 jaar, ingericht door de christelijke organisaties Te 20u15 in de feestzaal van het stadhuis Grote Markt, debatavond over Brussel en het federalisme met als sprekers Mi nister Van State P.H. Spaak en de V.V.B. voorzitter Paul Daels, en met de h. Rene De Wolf als moderator ingericht door de V.V.B. Te 19u30 in het lokaal der stedelijke jeugdbibliotheek Katte- straat 33 voordracht voor de post zegelverzamelaars met «Tanding van onze zegels» door de V.B.P. voorzitter de h. Redig en propectie door de h. De Naeyer TENTOONSTELLINGEN Tot 1 april in de Galerij Pieter Coecke Molenstraat 44 ten toonstelling der werken van Char les De Coorde. Toegankelijk alle werkdagen van 10 tot 12 u en var 15 tot 19 u; zondag van 10 tot 13 u. Tot 21 maart Belfo.tzaa' Aals; tentoonstelling van de schil derwerken van J-P Wauters Van 22 tot en met 30 maart in de zaal van het Belfort Grote Markt tentoonstelling met werken van de kunstschilder Mie! Kets man. Toegankelijk al're dagen var 10 iot 12 en van 14 tot 19 u. FILM-INFORMATIE Voor allen Feestpaleis De Keikoppen Voor volwassenein en aank. jeugd Alfa 23-3 El Greco Voor volwassenen Alfa Sweet Charity Alfa 24-3 tot 26-3 Midnight Cowboy Palace El Mercenario Rio Moord met kleine doss sen en «De Cowboy» LEVENSWIJSHEID Met geduld zal men vele doel einden kunnen bereiken, maar met eindeloos geduld zal men zijn doel net zoveel d chierbij brengen ais men de horizon naderbij brengt door en naar toe te lopen. WENS HUN EEN üdLüKKiüt KmAMDAü» Zondag 22 maarx Baziel, G. nta, Ka'tanna, Lea, Ni laas, Oktaviaan. Maandag 23 maart Edel- wald, Fideel, Filotea, Pelagia, Viktoriaan. Dinsdag 24 maart Aldemar Berta, Gabriel, Gaby, Judi-th Simeon. Woensdag 25 maart Her- meland. Humbert, Pelagius. Donderdag 26 maart Em- munuel, Ludgeer, Ludger.a, Tekla Vrijdag 27 maart: Augusta, Dominicus, Joannes, Lydia, Lydiane), Rupert. Zaterdag 28 maart Gontran Kastor, Malchus, Priskus, Sixtus ZON OP ONDER 22 maart 6u42 18u58 31 maart 6u18 19u11 MAANSTANDEN Volle maan op 23 maart te 2u53 STERRENHEMEL Venus is als avondster zichtbaar Mars is in de voornacht waar te nemen. Jupiter is in de na- en de voor nacht waarneembaar. Saturnus is nu nog 's avonds waar te nemen. BIJZONDERE DAGEN Zondag 22 maart Palmzon dag. Vandaag begint de Goede Week, d e geheel gewijd is aan de herdenking van Christus-lijden en dood. Palmzondag herdenkt in hoofdzaak de luistervolle intocht van de Verlosser binnen Jeruzalem vijf dagen voor zijn lijden. Deze herdenking omvat: de wijding van palmen, die daarna worden uitge deeld - de palmprocessie - waarna de mis volgt, die om het voorge dragen passie - verhaal het hoofd idee oer Goede Weck wakke* roept. Donderdag 26 maart Witte donderdag Vrijdag 27 maart Goede vrijdag. Zaterdag 28 maart De klokken komen terug uit Rome AGENDA Zondag 22 maart Ander- lecht 62ste wedstrijd voor de «vet te Os» Chatelet Cavalcade van Palmzondag Hoegaarden Twaalf apostelen-processie te 9 u Virton 700ste verjaardag van de stad. (Groot bal). Donderdag 26 maart Hervs etalagefeesten Doornik Grote bloemenmarkt Vrijdag 27 maart Lessen processie van de boetelingen en «Graflegging van Christus» te 20u30. Zaterdag 28 maart Hotton opening van de «Duizend-en-een nacht-grotten - dagelijks open van 9u 15 tot 18u 15 tot 15 oktober Ferrieres 6de wijnfeest. IN DE NATUUR 22 maart Van 22 maart tot 3 april stijgt de temperatuur met 3.4 graden. 23 maart Van 23 tot 26 maart nogmaals sterke wind. De olm b'oeit. De vlier krijgt bladeren 24 maart De narcissen bloe;en. De sneeuwbes schiet blad 25 maart Gewoonlijk de eerste warme dag van minstens 15 g-aden. 26 maart Tussen 26 en 30 maart breken dikwijls de eerste onweders los. VOLKSE WEERKUNDE Droge maart en natte april Is wat elke boer steeds wil

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 7