1 m De teleurgang van Filature du Canal iüiisier Bertram!: nieuw Halsters reizigersstation: Eerst ouereen- fcoms! lossen Belgische Staat en N.M.B.S. Toch ring laan Aalst in versneld tempo? czM-an alten een vreugdevol ^Paaéjeeót ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD Openbare aabesteding autobusstation Laatste personeelsleden verlieten vrijdag II. de fabriekspoorten DE GAZET VAN AALST NEC SPE, NEC METU. 26ste jaargang nr 13 Zaterdag 28 maart 1970 Redaktie en Beheer Schoolstraat 25 9300 Aalst Tel. 241.14 6 fr het nummer Een lang verlengde winter en een vroege Pasen doen erop ho pen dat Pasen nu een echt lente feest zal zijn. De natuur heeft zich reeds al te lang terug moeten ou den. Het jonge uitspruitende leven lag reeds al te lang in de winter boeien geklemd. Gelukkig Pasen zet er een streep onder en al draagt apriiletje zoet soms nog wel eens een witte hoed, we zul len nu maar hopen, dat apriiletje zoet met een blonde pruik en zon der hoed de lente doet. Pasen is een zeer oud feest. Het is, samen met de zondagsvie ring, het oudste feest van de chris telijke kerk en gaat tot de eerste t'jd van het christendom terug. Het is een feit, dat na de ge beurtenissen van Golgotha en de Paasmorgen de opkomende kerk het meest bij dit centrale feit leef de. Aan een viering van de geboor te dacht men toen nog r.iet; dit kwam pas veel later naar voren. Pasen - en ook de zondagsviering - is het begin. Toen later het nieu we testament te boek werj ge steld, was dit tweeerlei reeds vol komen ingeburgerd. Het is een eigenaardig en ook vrij lastig leit, dat de Paasdatum steeds wisselt. De methode hier van stamt uit Alexandrie. Hier werd de traditie geboren om Pa sen te vieren op de eerste zondag die op de lente-voile maan volgt. Deze lente-vo'le maan velt op zijn vroegst op 21 maart en op zijn laatst op de 18e april. Zodoende kan Pasen op zijn vroegst op 22 maart en op zijn laatst op 25 april vallen. Het bewijst de kracht van tradities dat nu reeds 19,50 eeuw of theologische noodzaak aanwijsbaar is om ze te handha ven. Ook al vielen de eerste Goe de Vrijdag en Pasen met een volle De lijdende Kristusfiguur naar een beeldhouwwerk uit de 17 eeuw van Meinrad Guggenbichler maan samen, dan is helemaal niet nodig om hieruit af te leiden dat deze viering nu steeds met de volle maan in verband moet staan, want er is tussen de volle maan en het christelijke feest geen en kel wezenlijk verband aanwijsbaar Er is dan ook terecht menigmaal op aangedrongen om een vaste Paasdatum in te voeren. De betekenis van het Paasfeest ligt in deze naam vrij sterk aan geduid. Pasen is verwant met het woord passeren, voorbijgaan en herinnert aan de tiende plaag bij de uittocht van Israel uit het Egyp tische diensthuis toen de doods engel voorbijging daar waar het bloed van het paaslam aan de dor pel was gestreken. Zo gaat inge volge deze schone symboliek de doodsengel nog steeds voorbij daar waar men achter het bloed offer van Jezus het ware paaslam, schuil gaat en de kerk blijde kan getuigen. Dood, waar is uw prik kel; ge zijt overwonnen door de verrijzenis van Jezus Christus. Niet de dood heeft op de we reld het laatste woord, doch het leven; de dood is slechts een mo ment; het leven is een eeuwigheid. Men zegt wel eens: ik heb nog nooit iemand uit de dood z'en te rugkeren. Neen, wij ook niet. Maar dat zegt niet ailes. Ik heb Napo leon ook nooit gezien en heb toch reden genoeg om aan te nemen dat hij heeft bestaan. Van de ver rijzenis van Jezus zijn zoals de bij bel meedeelt er meer dan 500 ge tuigen, die over tien verschijningen van een herrezen Heiland spreken deze meer dan 500 werden gro tendeels zelfs bloedgetuigen van dit feit. Er is reden hiervan met ernst en ook met vreugde kennis te nemen. Jezus leeft, en wij met Hem. Gisteren, donderdag zou de eerste aanbesteding door gaan van het eerste gedeelte van het autobusstation te Aalst. In een volgende faze wordt het tweede gedeel te van het autobusstation voorzien en het nieuw reizi gersstation. NIEUW REIZIGERSTATION Inzake het zo lang verwachte nieuwe Aalsterse re zigers station, dient, vooraf een overeenkomst gesloten te worden tussen de Bel gische Staat (Ministerie van Ver keerswezen en van Posterijen, Telegrafie en Telefonie), de N.M.B.S. en gbeurlijk het stads bestuur te Aalst, dit in verband met de verdeling van de bouwkos ten tussen de betrokken partijen- Dit alles heeft de h. Bertrand Minister van Verkeerswezen, zo pas schriftelijk medegedeeld aan de CVP voorzitter Aa'st, de h. M de Bisschop dia bij de Minister op een spoedige realisatie had aangedrongen. In het kader van de modernize- ring van de Aalsterse stationswijk wordt ook een parking voorzien aan de Majoor Claserstraat. Vorige week werd dan da Filature du Cana' definitief gesloten en verlieten voor het laatst een vijftigtal werknemers de poorten van dit bedrijf dat op een bepaald tijdstip in de na oorlogse jaren 350 tot 400 personeelsleden in dienst had. Voorlopig blijven alleen nog enkele personeels leden voor de verdere likwidatie o.w. het be diendenkader die uiteraard reeds hun voorop zeg betekend werd. De Rijksdienst voor arbeidsvoorziening te Aalst leverde voor de tewerkstelling van het voormalige F.D.C. personeel een belangrijke prestatie. Het grootste aantal personeelsleden vond o.m. ook in eigen streek een nieuwe betrekking. Alleen voor een beperkt aantal, zou het vinden van een nieuwe werkgelegen heid voorlopig althans een probleem uitmaken mede ingevolge hun leeftijd, meer dan vijftig jaar. Men zal zich herinneren dat hier enkele weken geleden, inge volge informaties waarover we beschikten werd gemeld dat het projekt van de Aalsterse Ringlaan alvast met voor 1975 zou uitge voerd worden. Deze en endere Rijksopenbare Werken zijn dan achteraf ter sprake gekomen in de Aalsterse gemeenteraad terwijl anderdeels cok parlementairen en een afvaardiging van het Aktiekomitee een onderhoud hadden met Minister De Saeger. Diverse politici waren niet erg gelukkig met de ministeriele voor stelling van zaken, betreffende de Openbare Werken van Rijks wege zowel te Aalst als in het arrondissement. Naar verluidt zou Minister de Saeger thans wel pogen o.m. de zo noodzakelijke Aalsterse Ringlaan in een korter tijdsbestek, dan voordien aangegeven, te laten voltooien. PAASKLOKJES OF ERGENS WORDT HET LENTE..

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 1