Wacime tevergeefs op antwoord van 10.0. stadsbestuur Vereniging van Aalsters Kultuurschoon: geconfronteerd met bedrijfsleven N.V. Metalac gaat definitief stoppen ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD De verkoop van K.0.0.-complex Kattestraat a en de H.Geestkapel Aalsters brandweerkorps verhuist in juli as. T.V.Distributienet te Aalst? TWEEDE AANVRAAG AAN STADSBESTUUR DE GAZET VAN AALST NEC SPE, NEC MEÏU 26ste jaargang nr 14 Zaterdag 4 apri! 1S70 Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 9300 Aalst - Tal. 241.14 6 fr het nummer INFORMATIE De openbare verkoping van Het K.O.O. complex aan de Katte straat is dan toch uiteindelijk gepland op 15 april as. Tot dit complex behoort ook de H. Geestkapel een gebouw daterende uit 1470 dat ingevolge deze verkoop met afbraak kan bedreigd worden. De Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon heeft reeds bij herhaling gewezen op het feit dat dit gebouw omwille van zijn sociale historische en architektonische betekenis zou dienen beschermd en bewaard te worden. Daartoe heeft de WAK reeds alle middelen aangewend. Een laatste poging ter zake was een uitvoerige brief dd. van 8 januari II. aan de voorzitter en de leden van de K.O.O. Daarop kwam vanwege de K.O.O. instan ties geen enkele officiële schrifte lijke reaktie. In een brief dd. 3 maart I! er- innert het bestuur van de WAK aan het vorige schrijven en stelt meteen dat, bijaldien voor 15 maart geen antwoord in zijn be reik komt, de inhoud van de eerste brief voor publicatie aan de pers zal overgemaakt worden. Er is geen enkele reden waarom wij aan dit verzoek van de WAK geen gevolg zouden ge ven. Elders in deze editie wordt dan ook de brief gepubliceerd. De Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon met haar onver moeibare promotor, de h. Fritz Courteaux heeft sedert haar op richting reeds heel wat gepres teerd voor het behoud van het De Kapel van het H. Geesthuls in de Kattestraat naar een tekening van Arthur Thybaert Aalsters Kultuurschoon. De leden van het bestuur van deze vereniging hebben elk op diverse wijze bij herhaling metter daad hun «verknochtheid» betuigd voor een schoner Aalst. Dat scho ner Aalst impliceert meteen ook de inzet voor datgene wat in de Op het stadhuis heeft een speciale vergadering plaats gehad van leden van het burgemeester en schepencollege en afgevaar digden van de verschillende politieke frakties van de Aalsterse ge meenteraad. Deze vergadering had betrekking op een onderzoek van de vraag vanwege het Aalsterse bedrijf Friac gericht aan het stadsbestuur, betreffende een uitstel van afbetaling van kapitaal en interesten tot 1 augustus as. Vanaf die datum zou een nieuw afbetalingschema voorzien wor den dat het betrokken bedrijf t.o.v. de stad zou nakomen. Deze afbetalingen van !:et bedrijf Friac (tewerkstelling ca 120 personen) betreft het door de stad gefinancierde gebouwencom plex nabij de Albrechtlaan. Naar verluidt is het bedrijf Friac (diepvriezers) seizoengevoelg en zou dit voormelde betalingsmoeilijkheden verklaren. De aanwezigen op deze vergadering bleken bekommerd om de tewerkstelling en zouden in principe niet afwijzend staan tegen over de vraag van het betrokken bedrijf. Anderdeels zouden som migen onder hen toch verdere inlichtingen gewenst hebben die •nr\*eten toelaten de argumenten die een uitstel staven, op hun juiste waarde te schatten. De N.V. Metalac Aalst, die zo als men weet verwikkeld is in een gerechtelijke procedure met de stad Aalst, betreffende de ver antwoordelijk eid van de herstel lingen aan het complex gaat haar bedrijvigheid definitief stopzetten, nadat de recente bestellingen uit gevoerd zijn. Het personeel ca 30 werknemers zou dan ook eerlang zijn vooropzeg ontvangen. De oorzaak van het likwideren van het bedrijf zou volgens de h. De Clippele gelegen zijn in wat hij noemt de onmogelijke houding van het Aalsters stadsbestuur, dat te Dendermonde in beroep is ge gaan tegen de uitspraak van de Rechtbank van Koophandel te Aalst. De Rechtbank te Dendermonde heeft inmiddels de aanstelling van drie experten bevolen die moeten overgaan tot de raming van de schade aan materialen in het Me- talac-complex. Het Aalsters Brandweerkorps gaat dan, uiteindelijk in juli as. toch de nieuwe Brandweerkazerne kunnen betrekken. De Dienst 900 blijft voorlopig gevestigd in het stadhuis gezien de apparatuur in het nieuwe complex nog niet in orde is. Dirk Martensstede nog historische waarde heeft. Zelfs indien de WAK reeds of ficieus op de hoogte was van het standpunt vaiy de K.O.O. was het een elementaire plicht vanwege deze laatste instelling de brief van 8 jan. II. te beantwoorden. Een tweede aanvraag voor TV distributie te Aalst werd toege stuurd door de N.V.F.M.I.T. uit Brussel. Het betreft het tweede voorstel van die aard gericht aan het Aalsters stadsbestuur. In een vorige uitgave signaleerden wij reeds dat een andere Brusselse maatschappij in verband met de op richting van een TV Distributie een aanvraag had overgemaakt.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 1