AUTOMOBILISTEN Voor de eerste maal te Aalst Ingericht door de bond der merkenverdelers Hoe staat de jeugd tegenover de pers? Wie stelt ten toon? Alpha Romeo, Audi, Austin, Autobianchi, BMW, Chevrolet, Citroen, Daf, Datsun, Fiat, Ford Amerika, Ford Duitsland, Ford Engeland, Glas, Jaguar, Mazda, Mercedes, MG, Morris, NSU, Opel, Peugeot, Porsche, Renault, Roover, Saab, Skoda, Sunbeam, Toyota, Triumph, Vauxhall, Volvo, VW WAAR? Stadsfeesthalle, Schoolstraat Aalst WANNEER? Op zaterdag 18, zondag 19 april, zaterdag 25 en zondag 26 april 1970 OPENINGSUREN: Zaterdag van 14 tot 21 uur Zondag van 10 tot 21 uur Verfrissingen VRJE INGANG Horeca - Aalst Kader- en Vüaginhuidiging Haast evenveel belangstelling voor de binnenlandse poiitiek als voor de sport 3 «pu«»nig' rï fflBBlHHHy''' Iff^TWWHBWHWBfffi-ViirtlifttfH' *7 GROOTS AUTOSALON De belangstelling van de jon geren voor de geschreven pers wordt de laatste jaren van diverse zijden als probleem gesteld, voor namelijk om twee redenen: voor het eerst in de geschiedenis vormt de opgroeiende jeugd een zelfstan dige groep in de maatschappij die zich wenst te distancieren van zijn omgeving en anderdeels is de huidige generatie van 16 tot 21 jaar de eerste groep die is op gegroeid in een tijd waarin een brede konkurrentie bestaat inzake het aanbieden van informatie. In een onderzoek naar de be langstelling voor het dagblad bij de Belgische jeugd, uitgevoerd door het Centrum voor Kommuni- katiewetenschappen te Leuven, op initiatief van de Unie van de Kato- lieke Dagbladen werd dan ook vooral gezocht naar het feit of deze jongeren zelf een blad ko pen, wat zij lezen en welke hun houding is ten aanzien van week bladen en tijdschriften. Op basis van de totale bevolking van 1967 hebben de onderzoekers tweedui zend intervieuws verdeeld over de 3 landstreken 1.112 in Vlaande ren, 664 in Wallonië en 224 in Brussel-hoofdstad. MEISJES LEZEN MEER Een der eerste resultaten die men uit de studie kan afleiden is dat de jeugd inderdaad een zelf standige groep vormt; zu'ks bete kent echter niet dat alles wat het milieu van thuis te bieden heeft, resoluut over boord wordt ge gooid. Speciaal op het gebied van dag bladen- en tijdschriftenlektuur waarop dit onderzoek werd toege spitst, maken de jongeren in over grote meerderheid veelvuldig gebruik van dagbladen en week bladen die hen bij de ouders thuis ter beschikking staan. Bij 84 van de jongeren komt een dag blad in huis, terwijl 16 van de jonge lezers zelf een dagblad koopt. Wat de weekbladen en tijd schriften betreft ziet men dat bij ruim 4 op 5 jongeren thuis min stens een weekblad voorhanden is waarvan de jongeren gretig ge bruik maken. Opvallend is wel dat de meisjes aanzienlijk meer weekbladen en (dames) tijdschrif ten lezen dan de jongens. Meer dan de helft der opgegeven week bladen zijn algemene informatie- of damesbladen. Tenslotte is er het fenomeen dat 3 op 10 jonge ren van het eigen zakgeld een weekblad kopen. WAT LEEST ONZE JEUGD? De rubrieken in de dagbladpers die bij onze jeugd het meest in trek zijn, zijn de moord- en assi sen zaken en de ongevallen die beiden de eerste plaats innemen in de belangstellingssfeer. Daarna volgen; regionaal en lokaal nieuws artikelen over prinsessen en ster ren, de binnen- en buitenlandse politiek, de wetenschappelijke in formatie, de hoofdartikels, binnen landse politieke kommentaar, lite ratuur, buitenlandse pol.teke kom mentaar en tenslotte de religieuze informatie. Een wellicht voor velen verrassende vaststelling is dat de sport en de binnenlandse politiek beiden de grote koek delen. Aan de spits staat wel de voetbalsport (50,5 t.h.) gevolgd door het wiel rennen (.43 t.h.) maar 48 t.h. van de ondervraagde jongeren volgt haast op de voet de berichtgeving inzake binnenlandse politiek. On dervraagd over wat zij het belang rijkste deel van de krant vinden, opteert 41,1 t.h. der jongeren voor het sociaal-politieke nieuws, ter wijl 24,6 t.h. het bij de sport houdt. Zoals wij reeds mededeelden richt Horeca Aalst op 22 april e.k. een grote Kaderdag in tijdens dewelke de nieuwe vlag van de Beroepsvereniging zal ingehuldigd worden. PROGRAMMA DER FEESTELIJKHEDEN Te 14 u. Receptie op het stadhuis, met ontvangst door bur gemeester en schepenen. Te 15 u. Mis in de St Mar tinuskerk, opgedragen door de heer Deken en gezongen door meer dan 100 uitvoerders van het koor Cantate Domino. Wijding der vlag. Te 16 u. Optocht met de Sint-Ceciliafanfare van Erondegem met de Turnkring der stad Aalst, de verschillende vlaggen der afde lingen en de nieuwe vlag gedra gen door Gaston Roelandts Wegwijzer St-Martinuskerk, Grote Markt, Lange Zoutstraat Korte Zoutstraat Keizerlijke Plaats Koningin Astrid monument (neer leggen bloemen), Vredeplein (links) (neerleggen van bloemen aan het monument), Schoolstraat, Nestor de Tierestraat, Vrijheid straat, Kattestraat, Grote Markt. Te 17 u. Vertrek naar Wieze Te 18 u Algemene receptie in de feesthal. Optreden van een showploeg. Te 20 u. Groots banket, opgeluisterd door de Kon. Sym. «Door Eendracht Groot» en twee andere orkesten, gevolgd van bal, met verrassingen. De vereniging van Hoteliers, Restaurants en Cafeuitbaters met als plaatselijk voorzitter Is. Per- mentier en secretaris Rerni Buys, nodigen hiermee alle leden alsook niet-leden uit zoveel mogelijk aan de feestelijkheden deel te nemen. De deelname aan het feestmaal beloopt 550 fr per persoon (dienst inbegrepen). MENU Saurnon fumt d'Ecosse Wodka Cote de veau matignon Barbaresco Homard en belle vue Muscadet Plateau de fromages Chevrey Chambert n Delices «Ville Imperiale» Moka Likeuren Inschrijvingen dienen te gebeu ren langs het secretariaat Grote Markt 27 voor 10 april e.k.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 3