De kaderwijziging van het Aalsters stadspersoneel Weer een stap dichter bij de vrede Wedersamenstelling schietpartij te Aalst Het standpunt van de P.V.V. Raadslid G. van den Eede: Dossier te laattijdig aan de raad voorgelegd Groots Jubelconcert In onze uitgave van 18 april werd melding gemaakt van een brief van de h. G. Van den Eede, P.V.V.-raadslid, waaruit deze zou protesteren tegen de voorgenomen Ikaderwijziging van het Aalsters stadspersoneel. OPPOSITIE VERLIET RAADSZITTING In dit verband laat het P.V.V. raadslid opmerken dat hij welis waar aan de Gouverneur van de Provincie Oost-Vlaanderen een brief heeft geschreven, evenwel niet bedoeld als protest tegen de voorgenomen kaderwijziging. In de raadszitting van 27 februari II. werd de voorgestelde kaderwijzi ging meerderheid tegen minder heid goedgekeurd. Er was geen enkele reden, aldus de h. Van den Eede om hierop terug te ko men. Anderzijds hebben de oppositie leden niet de sektievergadering verlaten (de vergadering die plaats had op 9 april) wel de raadszitting van 10 april. Het P.V.V. raadslid heeft dan nog de volgende toelichting: Op 3 april werden de raadsle den uitgenodigd tot een sektiever gadering op donderdag 9 april en tot een raadszitting op 10 april, met als agenda bespreking van de nieuwe voorstellen inzake aan- wervings- en bevorderingsvoor- waarden voor het stadspersoneel. Tijdens de vergadering der verenigde secties bleek dat de voorgestelde voorwaarden, aldus de h. Van den Eede, zeer improvisatorisch waren opgesteld. Ingevolge ver schillende tussenkomsten van leden van alle partijen nam hand gesteld. Een tweede kontakt moest genomen wor den met de bevoegde dien sten van Brussel om meer in lichtingen en verduidelijkin gen te bekomen en om tal rijke fouten te herstellen. De raadszitting van volgende dag 10 april diende normaal aan te vangen om 20 u. Te 20u15 opende de burgemeester de zitting en werd aan de leden een eerste gedeelte van de verbeterde voorstellen ter hand gesteld. Een tweede gedeelte werd uitgedeeld om 20u30. Gezien de belangrijkheid van het bundel, rekening houdend met de grote financiële weerslag op de begroting, gezien het feit dat geen enkel raadslid de tijd heeft gehad het bundel ernstig in te studeren, heeft de h. Van den Eede aan het kollege gevraagd de zitting te ver dagen om ons toe te laten met kennis van zaken over de voorstel len te beslissen en eventueel te genvoorstellen in te dienen. Het kollege heeft deze verda ging verworpen. Dientengevolge heeft de h. Van den Eede, alsme de de andere P.V.V leden en de Volksuniefraktie de raadszaal ver laten. De daaropvolgende dag werd dan door voornoemd P.V.V. raads lid klacht neergelegd op grond van het feit dat het dossier te laattijdig aan de raadsleden werd voorgelegd. De P.V.V. aldus de h. Van den Eede is dus in principe niet tegen een kaderwijziging, doch zag zicht verplicht zich bij de stem ming te onthouden omdat volgens de P.V.V. het voorstel op vele punten niet gerechtvaardigd was, niet strookte met het algemeen belang noch minder met de belan gen van talrijke personeelsleden. Tenslotte oordeelt de h. Van den Eede, dat een zo belangrijke wijziging voorgesteld op enkele maanden voor de gemeenteverkie zingen, meestal persoonlijke belan gen nastreeft. INLICHTINGEN IN VOORBEREIDING OP HET SACRAMENT VAN HET DOOPSEL. VERNIEUWDE LITURGIE. Meer en meer legt de kerk de nadruk op de verantwoordelijkheid van elke mens in de uitbouw van zijn leven. Wanneer ouders dan wensen dat hun pasgeboren kindje gedoopt zou worden, dan moeten ze meteen weten welke verantwoordelijkheid ze aanvaarden Het kind laten dopen betekent voor de vader en moeder dat ze het kind willen helpen uitgroeien tot een schoon mens en een goed kristen. Vanaf mei aanstaande moeten de ouders daarom aan een der priesters van hun parochie de aanvraag tot het sacrament van het doopsel doen. Daartoe zullen ze in hospitaal en kliniek de nodige formulieren ontvangen. Bij voorkeur worden de kinderen voortaan in de parochiekerk gedoopt. Dat kan geschieden in het kader van een Eucharistieviering, 's zondags. Voor concrete afspraak kan men zich terug richten naar de pa rochiepriesters. Ouders die er echter aan houden dat hun k.ndje in de kapel van de kraaminrichting gedoopt wordt, kunnen dit laten doen, maar moeten ook daarvoor een schriftelijke toelating hebben van een der priesters van hun parochie. Ten titel van inlichting kun nen we de maandelijkse doopselzondagen van de parochies van deze dekenij (AALST) meedelen: Aalst: St Anna elke tweede zondag 15 uur St. Antonius elke tweede zondag 15 uur. St. Jan op afspraak. St. Jozef elke eerste zondag 15 uur. St. Martinus elke eerste zondag 15 uur. H. Hart elke tweede zondag 9u30 O.L. Vrouw elke vierde zondag te 15 uur. Baardegem op afspraak. Herdersem op afspraak. Hofstade de tweede zondag om 16 uur Meldert de eerste zondag (uur op afspraak). Moorsel de derde zondag (uur op afspraak). NAKLANK VAN OKTOBER UITSTAP Vorig jaar, in oktober, na een uitstap te Wieze kreeg zoals men zich zal herinneren de niet meer zo jonge Aalstenaar Theofiel Gits, het op de heupen toen hij moest ervaren dat een aantal Aalsterse vrouwen hem liefst geen gezelschap hielden. Gits maakte toen nog maar eens een opwachting maar ditmaal gewapend met een revolver die hij ter hoogte van de Denderstraat te Aalst losliet op de vrouwen. Drie vrouwenwerden hierbij gekwetst. Deze week had dan de wedersamenstelling plaats van de schiet partij in aanwezigheid van onderzoeksrechter Tas, wetsdokte' Die- rickx en vanzelfsprekend van de dader en de slachtoffers. Nadien werd T. Gits terug naar de gevangenis van Denderrronde overgebracht In het tijdperk van 1960 tot 1970 werd veel voor de vrede be reikt, al werd de eigenlijke vrede zelf niet bereikt. Kennedy en Kroestsjoev gaven de wereld hoop op een nieuwe internationale po litiek. Met zijn encycliek «Pacem in Terris» brak paus Joannes XXIII de verstarring van de koude oorlog en van het evenwicht van de kernwapens en schiep ruimte voor de dialoog. Het oorlogsgeweld laaide ech ter spoedig opnieuw op in Viet nam, het Midden-Oosten, Nigeria, tussen Sovjet-Unie en China. De bewapeningswedloop bleef aan houden. Het kernstopakkoord en de alarmlijn tussen Moskou en Washington (1963) werden ge volgd door het verdrag tot vreed zaam gebruik van de kosmische ruimte (1967) en het verdrag te gen de verspreiding van kernwa pens (1968). Langs de andere zijde ging de bewapeningswed loop door; de militaire uitgaven stegen van 100 miljard dollar tot bijna 200 miljard dollar per jaar. Frankrijk en China werden kern- wapenlanden. De U.S.A. en de U.S.S.R. zijn méér dan vroeger de militaire meesters van de we reld 1960-1970 was het eerste ont wikkelingsdecennium: de arme lan den verhoogden hun produktie met 5 per jaar. Er waren twee wereldhandelskonferenties, waarin werd besloten 1 van het jaar lijks inkomen af te staan voor de Derde Wereld. Er zijn de plannen voor het tweede decennium voor de ontwikkeling welke voorziet in een nieuwe internationale arbeids verdeling. Maar de kloof tussen arm en rijk is tijdens de voorbije tien jaar tien keer zo groot gewor den. OORLOG EN REVOLUTIE 1960-1970 was tevens het tijdvlak van de krises oorlogen en revo luties: 1960 de Kongolese krisis, 1961, Berlijn, oktober 1962 de blokkade van Cuba. Dan volgden de Vietnamese oorlog, in 1967 de oplevende haat tussen Joden en Arabieren, Nigeria en de revoluties in Latijns-Amerika. Er kwam echter vrede in Kash mir (1966) en in Europa streefde men naar ontspanning, ondanks de interventie in Tsjechoslowakije. DE KERKEN EN DE MENSEN Ook de kerken werden zich meer bewust van hun verantwoor delijkheid voor de vrede en de rechtvaardigheid. Het tweede Va- tikaans concilie plaatste de kato- lieke kerk midden in de wereld. De encykliek van paus Paulus VI «Populorum Progression trok de lijn verder door. Ook de oprich ting van «Justitia et Pax» werd een feit, en meteen een bijdrage tot de wereldvrede. Er werden symposia gehouden over ontwik kelingssamenwerking. En vergeten we tenslotte niet de mensen die zich hebben inge zet en hun leven veil hadden voor de vrede mensen als een Dag Hammarskjold, John Kennedy, Martin Luther King, Robert Kenne dy, Camillo Torres, Che Guevarra en Eduardo Mondlane, of een Jo annes XXIII. Voor hun vredesidea- len zetten zich thans andere men sen, in, met evenveel idealisme en met evenveel ijver, mensen als een Albert Luthuli en een Helder Camara. De vrede is inderdaad in ons bereik, maar wij moeten le ren ze te aanvaarden. WOENSDAG 29 APRIL 1970 TE 20 u - ST-MARTINUSKERK SCHOLA CANTORUM CANTATE DOMINO ST-MAARTENINSTITUUT Verlenen hun medewerking Solisten van het Belgisch Kamer orkest - Het harpenkwartet Mireil le Flour - Herman Verschraegen, orgel Schola cantorum Cantate Domino Programma: Preludium en Fuga in sol groot van Bach - Concerto grosso in re klein van Haendel - Missa St-Leopoldi van Michael Haydn - Harpenkwartet Mireille Flour - Brandenburgs Concerto nr 3 Bach - The king shall rejoice, coronation anthem voor 6 stem mig koor van Haendel. Het bevriend koor Severacek uit Liberec (CSSR) zal tijdens dit concert een groet brengen aan het Aalsters publiek. Kaarten tegen 100 fr en 50 fr studenten 30 fr. IS DRANKZUCHT EEN ZIEKTE Heeft een Drankzuchtige behoefte aan sociale nazorg Op maandag 27 april 1970 te 19u30 in de zaal HADEWIJCH, Moorselbaan 126 te Aalst geeft Mr. RAMBOURG, Sociaal Therapeut hierover een zeer interesante spreekbeurt. De aanwezigheid van alle belangstellenden zal ten zeerste op prijs worden gesteld. Ingericht door A.A. groep Aalst.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 16