sport opdis fronton Dik Voetbaltornooi der stad Aalst COMAR SPORT rat nu Eendracht? Ook geen doelpunten voor Sportkring verdiende dubbelslag!!! Fons Lockei eer vertrekI bij Eendracht Okapi temde ook de Amerikanen Voor alle sportartikelen Schoolstraat 54 Aalst Tel. 225.56 Zegels Valois E T B A L VOLLEYBAL V O De toestand bij Eendracht is momenteel aan de sombere kant. Men heeft immers niet alleen de promotie gemist doch ook de fi nanciële toestand is niet zo bij ster goed. Men mag trouwens niet vergeten dat ingevolge de aan koop door de stad Aalst van het Eendrachtterrein men zeer zware uitgaven moet dragen, terwijl el keen toch weet dat het aantal toe schouwers niet hoog genoeg ligt om de grote bedrijvigheid van Eendracht te dekken. Er zijn zelfs plannen om elders een terrein aan te leggen, doch zo ver is het nog niet. Onder stuwkracht van voor zitter Bosteels zal men trachten de toestand gezond te maken met vrijmoedig de boeken te openen om dan te zien wat de meest gun stige oplossing is. Indien Een dracht had kunnen promoveren naar Tweede zou men onmiddel lijk een hele boel kijkers meer hebben gekregen, doch zulks is niet gebeurd alhoewel Poliet Van Den Bosch knap werk heeft gele verd en Eendracht zonder twijfel de best spelende ploeg uit de reeks was. Na trainer Poliet Van Den Bos sche zal nu ook Fons Lockefeer Eendracht verlaten. Na veertien jaar onafgebroken bij Eendracht te hebben gespeeld zal de sym pathieke Fons nu naar een andere ploeg worden getransfereerd. Op Ondertussen heeft men op ei gen veld afscheid genomen van de trouwe supporters met een laatste wedstrijd tegen Namen. Een partij die niet zoveel om het lijf had daar langs beide zij den de aanvallers gemakkelijk door de defensie in bedwang wer den gehouden. Wel probeerden en kelen zoals Toon Van Poelvoorde, Martens en Haeleydt de goede opening te vinden doch door ge brek aan samenhang kwamen er geen doelpunten op het bord. Ook niet door Namen dat een paar po gingen van Cartalano te buiten ge laten ook niet veel heeft laten zien. Dus in één woord gezegd, een echte einde seizoenwedstrijd. NAAR ROESELARE De kompetitie wordt voor de wit-zwarten besloten met een wed strijd bij SK. Roeselare, een ploeg die thuis steeds gevaarlijk is, en af en toe in het voorbije kampioenschap een belangrijke rol kon spelen. Wij pronostikeren voor de Aalstenaars een gelijk spel wat alvast een mooi resultaat zou zijn. Evenmin als Eendracht heeft Sportkring kunnen skoren bij de gastheren van Geraardsbergen, die het trouwens even mager de den en ook niets op het bord konden brengen. Aan het half uur verkeek Schorreel een reuzekans waarna de Ajuinen nog een paar treffers lukten echter zonder suk- ses. Ook toen" Schorreel dan in de tweede helft vervangen werd door Jantje Heyman kwam er geen ver betering. zijn vraag aan Eendracht om op de transferlijst te worden ge plaatst heeft hij immers een po sitief antword gekregen. Er zullen liefhebbers genoeg opduiken om over de overgang van Fons naar hun club te praten Lovendegem - Kangoeroes 0-3 Kangoeroes heeft, zoals ver wacht nogmaals een overwinning in de wacht gesleept. Meer zelfs, zij stonden Lovendegem geen en kele set toe. De eerste twee fases verliepen zeer vlug, Toch was het opmer kelijk hoe de Kangoeroes, telkens ze een zestal punten voorsprong verworven hadden, begonnen te krasselen en Lovendegem toelie ten in te lopen om dan terug in één rush setwinst te boeken. Setstanden 10-15 en 10-15. De derde set kon Lovendegem iets beter aanklampen: beide ploe gen hielden gelijke tred en de stand werd 12-12. Toen werd na een paar vervangingen bij Kangoe roes de match afgesloten met 13 15. Wat minder voor de hand lag, was de overwinning van de Aal sterse reserven; zij konden na een spannende strijd, die meer dan één uur duurde (een rekord voor een schamele reservewed strijd), de beide puntjes binnen halen. Begrijpelijk dat de Loven degemnaars die op 2 mei de uit gestelde wedstrijd tegen Aalst moeten spelen deze confrontatie met geen gerust gemoed tegemoet zien. En of zij gelijk hebben Inmiddels een welgemeend pro ficiat voor onze jonge stadverte- genwoordigers die het motief een gezonde geest in een gezond lichaam daadwerkelijk versprei den. Zaterdag 25 mei zal Kangoe roes Sporting Sint Jan Hemelveer degem te 14 u ontvangen. Om zich in eerste provinciale te hand haven mag Kangoeroes zeker geen duimbreed toegeven aan Jong Wetthra, dat nog op gelijke hoogte kan komen. Lovendegem, Kuhlmann en R.C.G A zijn reeds veroordeeld om te dalen naar tweede. Wie de vierde daler wordt is voorlopig nog een raadsel! 2de HALVE FINALEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN VLAANDEREN Sint Anna (Oost-Viaanderen) en Leffinge (West-Vlaanderen) grote triomfators DE KROON WELLE - LEFFINGE 2-5 Technisch hoogstaande wed strijd die daarbij zeer sportief be slecht werd. Met de rust leide De Kroon met verdiende 2-1 stand en gaf de indruk de nederlaag van de heenwedstrijd opgelopen spor tief te zullen wreken. Helaas deels door onkans en deels door een schitterend aanvalsoffensief van een briljant Leffinge kwamen de geel-blauwen in een minimiem van tijd op een 2-5 stand, wel is waar een te overdreven score die in de hand gewerkt werd door de ondoordachte slechte doelwach terspartij van D'Haese W. Bij het eindsignaal kon het sterke sup- portersheir van Leffinge in zijn nummertje optreden dat gekruid werd met slogans, ratels, toeters, e.d. meer. Valt te onderlijnen de degelijke zeer goede leiding van Setok - trio dhr Keppens, Calle- baut en De Neve, ten andere niets kan beter de verdiende lof betuigen als hetgeen de voorzitter dhr D'Haemers Frans van Leffin ge verklaarde dergelijke scheids rechters bezitten wij helaas niet in West-Vlaanderen, hij verzocht dan ook het bevoegd komitee om het zelfde trio aan te duiden voor de beslissende finaal op zondag 10 mei 1970 die beslist zal wor den te Tielt-Waregem of Kortrijk. Hetgeen meteen voldoende bewijst dat het scheidsrechterskader van Setok goed gedirigeerd wordt door algemeen voorzitter van bei de Vlaanderen dhr R. Van Goet- hem. SINT ANNA - E. HOUTEM 3-2 Beslist geen wedstrijd voor hartlijders een echte cupsfeer en inmiddels een nooit aantal gezien toeschouwers op het Beukenhof ong. 400 supporters en simpati- santen. Sint Anna nam na een overrom pelend begin vlug een gewettigde 2-0 voorsprong die zij behielden BASKETBAL Okapi blijft maar verbazen en deze maal waren het de reuzen van de Mc Gregorploeg die er moesten aan geloven. De Aalste naars hebben met deze nieuwe zege bewezen dat men niemand moet vrezen en men gerust de stap naar de hoogste afdeling mag doen. Jean Pottiez was eens te meer een grote meevaller, ter wijl Dhoir gewoontegetrouw voor het leeuwenaandeel der punten zorgde samen dan met Pottiez, Dillard, Kok en Van Keer. VOLGENDE WEDSTRIJDEN Het Okapiprogramma voor de volgende dagen ziet er uit als volgt: zaterdag 25 april thuis te gen Antwerpse voor de Beker van tot bij de rust. Na de rust kwam de verwachte pressing van E. Houtem die na een toegekende strafschop (gewettigd of niet) de atmosfeer onder de akteurs op het terrein beïnvloede St Anna verloor hierdoor tijdelijk het kom mando toen in aansluiting hierop eentweede doelpunt op het bord kwam, scheen E. Houtem ook zijn doel bereikt te hebben, zeker tegen W. Steurbaut wegens onbe heerste natrap terecht van het ter rein verwezen werd. Doch hoe ei genaardig het ook toescheen van dan af won St Anna zijn moge lijkheden terug en kon een vijftal minuten voor het einde verdiend het winningsdoel langs V. der Steen aantekenen. Doordat beide klubs elk een wedstrijd gewonnen hadden moesten uiteindelijk straf schoppen de tweede finalist aan duiden ook hierin was er geen probleem voor St Anna de stand werd 4-1 in hun voordeel zodat de vijfde strafschop voor Sint Anna niet meer gegeven moest worden, daar E. Houtem met de resteren de twee te nemen strafschoppen niet meer op gelijke hoogte kon geraken. Deze ware sporthoogdag werd nadien verlengd met een gezellig samenzijn tussen de vier klubs en hun supporters, werke lijk het kampioenschap interpro vinciaal over de doopvont gehoü den door Setok heeft burgerrecht verworven en zal toekomende sei zoen nog uitgebreider worden be twist 12 of 14 klubs van beide provincies zullen deelnemen aan de preselektie, waaruit uiteindelijk er twee zullen geplaats zijn ^oor de grote finaal. Door een Reen en terug wedstrijd op iedere klub zijn eigen terrein zal dit nog vele voordelen meer hebben, en zal ook het doel van gezellig samen zijn en verbroedering nog met be ter resultaat aangewend kunnen worden. Zaterdag 25 april 1970 grote testwedstrijd op het terrein Im merzeel om 16 uur Sint Anna De Kroon 2 x 35 minuten. Indien verleningen nodig zijn 2 x 10 min en eventueel nog 2 x 7,5 min voorzien. Bij nog gelijke stand strafschoppen tot eindbeslissing. Belgie; op 2 mei tegen Athlon leper te Zwevegem op 5 mei in Mechelen aan de Maas tegen Pit- zemburg. BLACK BOYS ZIJN DAAR WEER Na het jongste slippertje dat natuurlijk geen gevolgen had in de klassering de eindzege van Black Boys is sinds een tijdje in kannen en kruiken hebben de Aalsterse kampioenen bij Vinking nido weer met de overwinning aangespannen. Het werd een par tij waar de lokalen zich met man en macht verdedigden doch toen de fysiek een woordje kwam mee spreken diende men de heerschap pij van de Ajuinen te aanvaarden. LASSER EN HALVE GASTEN GEVRAAGD Zich aanbieden Jan De Windstraat 24 Aalst - Tel. 256.98

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 8