De oprichting van gewesteiijke toeristische federatie Denderstreek Eendracht Aalst niet naar Hekelgem ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD Aaisters Burgemeester en Schepencollege ontstemd over voorbereidende werkmethodes Een aangelegenheid die niet ter sprake kwam tijdens bestuursvergadering. DE GAZET VAN AALST 26ste jaargang nr 18 Zaterdag 2 mei 1970 Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 9300 AALST Tel. 241.14 6,50 fr het nummer HET Aaisters burgemeester- en schepenkollege heeft in een schrij ven aan Bestendig Afgevaardigde J. De Graeve gevraagd dat voor de officiële oprichting van de ge westelijke vereniging voor toeris me «De Denderstreek» nog een voorbereidende werkvergadering zou plaats hebben. Het Aaisters stadsmagistraat is verrast door een artikel in het dagblad Het Volk, waaruit zou moeten blijken dat alles in kannen en kruiken is. Uit de informaties die in dit verband ten stadhuize konden ingewonnen worden, kan men besluiten dat het Aaisters burgemeester- en schepenkollege voor geen voldongen feit wil ge steld worden t.av. de stichting van de V.V.V. Denderstreek, waar voor zij, als belangrijkste en dichtsbevolkt centrum meteen ook de zwaarste financiële bijdrage zou moeten leveren, zijnde 1,5 fr per inwoner. Op de bijeenkomst die de Aal- sterse vroede vaderen, nog voor de officiële stichting wensen, zou den alleen de officiële vertegen woordigers van de V.V.V. van Aalst, Ninove, Geraardsbergen en van de «Faluintjesstreek (Meldert Moorsel, Baardegem enz.) uitge nodigd worden». Het kollege staat tevens op het standpunt dat de zetel en het se cretariaat van deze gewestelijke toeristische federatie te Aalst zou gevestigd worden. van het Aktiekomitee verder na mens de stad Ninove, Schepen de Riemaecker en De Jonge, namens Geraardsbergen burgemeester Pie- rart, Vrederechter Otte, namens de Faluintjesstreek de h. L. Van der Sype en De Paepe. Namens de stad Aalst was de h. Van de Wiele van de V.V.V. afgevaardig de als waarnemer. Op deze bijeenkomst werd een plan ontvouwd waarbij voorge steld werd dat de verschillende kernen 1,50 fr per inwoner zouden bijdragen. Daarbij kunnen toetre den instellingen met rechtsper soonlijkheid mits een bijdrage van 500 fr per jaar. Een raad van beheer zou sa mengesteld worden uit negen le den: twee resp. voor Aalst, Nino ve, Geraardsbergen en de Faluin tjesstreek en één namens het Ak tiekomitee voor Ekonomische Ex pansie. Geraardsbergen, dat voordien een voorkeur had laten blijken voor aansluiting bij de federatie van de Vlaamse Ardennen, zou de zetel van de Federatie Dender streek toegewezen krijgen, terwijl het sekretariaat zou gevestigd worden in de kantoren van het Ak tiekomitee voor Ekonomische Ex pansie. Er werd meteen beslist dat op 27 mei de officiële stichtingsver gadering doorgaat. Ten stadhuize liet men droogjes opmerken dat, indien geen reke ning zou gehouden worden met de desiderata, schriftelijk overge maakt door het kollege, de stad Aalst zich zou kunnen beperken door via een of andere vereniging met rechtpersoonlijkheid toe te treden met een bijdrage van 500 fr wat dan een besparing van om en bij de 60.000 fr voor de stad zou betekenen. VOLGENS EEN WOORDVOERDER TE VLUG VAN STAPEL... De oprichting van gewestelijke federaties voor toerisme is in feite een verzoek van de Minister van Verkeerswezen, waardoor men via een regionale samenbundeling van krachten de toeristische propa ganda efficiënter wil verzorgen. De bestaande V.V.V. zouden daar bij blijven fungeren voor het plaat selijk toeristisch onthaal. In die zin wordt dan ook de ge plande federatie voor de Dender streek opgevat. Soortgelijke fede raties bestaan reeds in het Waas land. het Dendermondse en de Vlaamse Ardennen. Tijdens april II. werd op initia tief van het Aktiekomitee voor Ekonomische Expansie te Ge raardsbergen een vergadering be legd tijdens dewelke verslag werd uitgebracht van de enquête door deze instelling ondernomen be treffende de toeristische infra- struktuur in het arrondissement. Daarop volgde dan een bijeen komst te Gent, onder voorzitter schap van Bestendig Afgevaardig de J. De Graeve o.m. in aanwe zigheid van Oud Minister-Moyer- soen, de hh. E. Saeys, De Greef DE mogelijkheid dat Eendracht Aalst elders buiten de stad, een sportterrein zou zoeken is niet ter sprake gekomen tijdens de recen te bestuursvergaderingen, aldus verklaarde aan ons blad een woordvoerder van Eendracht. Wat daaromtrent in sommige kranten werd geschreven en waar bij o.m. zou gewag gemaakt zijn van officiële kontakten met de bur- gemesster van Hekelgem strookt niet met de waarheid, kan hoog stens een gevolg zijn van persoon lijke uitlatingen of wensen ter za ke, buiten de bestuursvergaderin gen waar dan toch elke beslissing wordt genomen. Toen enkele jaren geleden het gebruik van de terreinen de Blieck door Eendracht Aalst in 't gedrang dreigde te komen, heeft het bestuur wel kontakten geno men met sommige instanties bui ten de stad. Maar in de gegeven situatie, zelf in acht genomen de financië le moeilijkheden waarmede Een dracht heeft af te rekenen, wordt gelet op het huurkontrakt met het stadsbestuur, de mogelijkheid van het gebruik van sportterreinen elders niet in overweging geno men. Aldus, bondig samengevat, de Eendracht woordvoerder. Steeds dezelfde bron: indien uiteindelijk voor de financiële moeilijkheden geen oplossing zou gevonden worden, is het natuurlijk niet uitgesloten dat Eendracht Aalst wel eens elders zijn tenten zou moeten opslaan of gewoon weg uitverkopen. Men rekent dan ook verder op een begrijpende houding van het stadsbestuur, wijl Eendracht Aalst eendeels toch via zijn sport aktiviteiten, niet het minst deze waarbij de jeugd betrokken is toch een belangrijke sociale rol speelt. Anderdeels dient Eendracht Aalst, aan taksen jaarlijks 150.000 fr aan de stad af te dragen, ingevol ge de belastingen op de toegangs kaarten. Men merkt daarbij in Eendracht- kringen op dat in tal van gemeen ten door de instanties sportterrei nen gratis ter beschikking worden gesteld. STADSBESTUUR EENDRACHT Pro memorie men hoeft zich ter zake te herinneren dat het stadsbestuur de sportaktiviteiten van Eendracht Aalst verder heeft willen waarborgen door de aan koop van de terreinen de Blieck (1 ha. 65 a. a 13.300.000 fr. Na dien werd nog een nieuw bijko mend terrein (De Bruyn) aange kocht, met een oppervlakte van 39 a voor een bedrag van ca. 1.228.000 fr. De raadszitting voor deze bei de aankopen werd gemotiveerd vanuit de bezorgdheid voor de goede aanlegplannen in de toe komst van die omgeving. Het stadsbestuur verhuurde het huidig Eendrachtstadium vanaf 1 mei 1969 voor een jaarbedrag van 300.000 fr. Recentelijk werd hier op een afkorting van 30.000 fr betaald. Het stadsbestuur hield rekening met de financiële moei lijkheden van Eendracht en beleg de in dat verband een bespreking in aanwezigheid van leden van het schepencollege en afgevaardigden van de oppositie, de hh. De Brul en Van de Eede. Maar verluidt kwam hierbij de wens tot uiting dat men ten aanzien van Een dracht een niet te strakke houding zou aannemen, wijl men hoopt dat tegen het najaar de financiële moeilijkheden, bv via tranfers een begin van oplossing zouden krijgen. De aankoop van de voormelde terreinen door het stadsbestuur, via leningen, hebben ten laste van de stad, een interest van min. 6,25 tot gevolg, wat jaarlijks ca 1 miljoen in totaal aan intresten zou benaderen.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 1