klein logboek Kulturele echo's 408.538 bomen geplant Het sportcomplex te Lede 2 ELEKTORAAL SPEKTAKEL De elektorale escalatie in de Aal- sterse gemeenteraad neemt toe. Het staat ongetwijfeld in de ster ren van het Aalsterse firmament geschreven dat alles en nog wat ter stede gepolitizeerd moet wor den telkens de gemeenteverkiezin gen naderen. De Kultuurcentrumaffaire is er een. Men begrijpt dat de opposi tie bestuursmeerderheid op de korrel neemt in verband met de bijkomende financiële lasten die het gevolg is van de technische moeilijkheden veroorzaakt door de bodemgesteldheid. Maar men twijfelt omtrent de ernst van diegenen die thans nog de plaats van de inplating van het Kuituurcentrum in vraag stellen, bijna tien jaar nadat de beslis sing werd getroffen. Er zijn onge twijfeld idealer plaatsen voor de vestiging van een Kuituurcentrum dan deze in de Molenstraat. Maar toen jaren geleden de huidige schepen van Openbare Werken terloops de gedachte opperde, het toekomstig Kuituurcentrum aan de rand van de stad in te planten werd hij stiekum beschuldigd van vertragingsmaneuvers. Het staat natuurlijk eenieder vrij van mening te verschillen om trent het ontwerp zelf. En het doet natuurlijk onbehaaglijk aan dat men momenteel op enkele tientallen miljoenen na, niet pre cies kan voorspellen hoeveel dit Kultuucentrum zal kosten. Maar even onbehaaglijk zou de ervaring kunnen zijn dat niet zoveel leden van het stadsbestuur een toe komstvisie hebben op de werkelijk zin van een Kuituurcentrum. Laat staan dat hun in feite interesseert tenzij dan in funktie van hogerver- noemde elektorale escalatie. De jongste raadszitting leverde daarvan nog eens het bewijs. KANDIDATEN BURGEMEESTER In een enquête bij de nieuwe, jonge kiezers, op initiatief van Groep Nu wordt gevraagd of men een voorkeur heeft voor volgende Aalsterse politieke figuren als toe komstige burgemeester. Genoemd worden Marcel de Bisschop. B. van Hoorick, L. D'Haeseleer, Frans De Brul, B. Ringoir. GROOTWARENHUIZEN Gemeld wordt dat Delhaize-De Leeuw n.a.v. de voorstellen van de Aalsterse middenstandsvereni gingen bedenktijd gevraagd heeft. Zoals hier reeds Jn een vorige editie werd gesteld mag worden aangenomen dat een beslissing omtrent de vesting van dit groot warenhuis in de Hoezekouter een karwei wordt waarmede het toe komstig gemeentebestuur, na de verkiezingen, zal belast worden. KIPPENKOMSUMPTIE IN DE STREEK De Pluimveeslachterij te Mel- dert, behorende tot de Groep Seg- hers-Buggenhout slacht momen teel per uur 1.500 kippen. Men voorziet dat de capaciteit van de ze slachting nog verder zal op gedreven worden. PERSINDUSTRIE Tijdens het colloqium over de Persconcentratie te Gent, heeft Aalstenaar en persmagnaat A. De Smaele andermaal als zijn opvat ting te kennen gegeven dat pers een industriële aangelegenheid is. Enkele tijd geleden hebben een paar joernalisten van De Stan daard de wens uitgedrukt inspraak te hebben in het beleid van de krant. Deze joernalisten hebben De Standaard moeten vaarwel zeggen. Een hunner is thans re- dakteur aan De Rode Vaan. Aktuele werken over de niet be moedigende perssituatie zijn «La Presse, Ie pouvoir et l'argent» van Le Monde-redakteur Schoebel en «Presse-Argent-Liberté» van Philippe Boegner. In Vlaanderen is door het Dos- felinstituut een werk uitgegeven Informatie en Demokratie. PALINGEN Het jaarverslag 1969 van de Handelskamer van Aalst en Ge west vermeldt onder de rubriek «Rechtbank van Koophandel te Aalst resp. geopende falingen in 1967 80, in 1968 94 en in 1969 99. INVESTERINGEN IN OOST-VLAANDEREN Tijdens de periode van 1 juli 1968 tot 31 december 1969 wer den in Oost-Vlaanderen 202 dos siers betreffende nieuwe investe ringen behandeld, aldus signaleert het tijdschrift «Oost-Vlaanderen». 172 dossiers hadden een gunstig resultaat tot gevolg, wat een in vesteringsbedrag van 13,6 miljard betekende en op korte termijn 8.700 nieuwe werkgelegenheden zal opleveren. De helft van de nieuwe inves teringen zijn van buitenlandse oor sprong. DE 18 JARIGEN In Engeland is sedert 1 januari een wet van kracht geworden, waarbij de 18 jarigen meerder jarig worden verklaard, hetgeen meebrengt dat ze thans aan de verkiezingen kunnen deelnemen, zonder toestemming van hun ou ders kunnen trouwen, zelfstandig kontrakten kunnen afsluiten, enz. Het kiezerskorps wordt door deze verandering met 3 miljoen kiezers in een slag uitgebreid, hetgeen niet onbelangrijke ver schuivingen kunnen teweeg bren gen. Labour vermoedt, dat de 3 miljoen nieuwe kiezers het meest naar links zullen neigen, met na me omdat de opkomende jeugd uiteraard weinig konservatief zou zijn. De konservatieven zeggen dat er wel luidruchtige groepen onder de demonstrerende jeugd deze opvatting steunen, maar dat vermoedelijk de massa der jon geren met de inzichten van de ou ders sympathiseert. Als Harold Wilson, de Britse premier, dit jaar parlementsverkiezingen uitschrijft zal de uitkomst tot nadere ana lyse van een en ander kunnen leiden. Van 22 tot 24 mei as. gaat in het St. Maartens- kollege te Aalst een «DEKENAAL WEEKEINDE» door het eerste in ons land. Over het doel van dit initiatief ging D.G.V.A. praten met Dr. F. De Maeseneer, redemptorist, die tijdens de voorbije drie maanden dit weekeinde voorbereidde. Een exclusief gesprek dat in onze volgende editie ■•.verschijnt. «leder plant zijn boom» was het devies op 21 maart jl. 406.538 natuurvrienden gaven ge volg aan deze oproep. Inderdaad dit was het aantal bomen dat over hot ganse Vlaam se land op 21 maart werd geplant per provincie Antwerpen 179.011 Brabant 36.008 Limburg 27.720 Oost-Vlaan deren 127.238 en West-Vlaande ren 36.561. Voor wanneer, .da., aktie- «ieder hond» HERMAN DE SCHUTTER IN REVIVERE Reviveré is de naam van een nieuwe tentoonstellingsruimte in Aalst die vrijdag II. zijn eerste tentoonstelling bracht, namelijk die van Herman de Schutter. Inderdaad deze jonge kunstenaar uit Nieuwerkerken bij Aalst is meteen aan zijn eerste tentoonstelling toe. Zijn werk behoort tot de konstruktieve abstraktie, zijn kleuren zijn rood, orange, wit, soms geel. Steeds is zijn werk opgebouwd met slechts twee van deze kleuren wat tevens een maximum aan expresi- viteit. garandeert. De Schutter schildert echter zijn vlakken niet op het paneel, hij zaagt de vormen uit in houtplaten die hij op bepaalde afstand van het paneel monteert waarna het geheel gekleurd wordt. Glad, effen, alles in de sfeer van moderne zakelijkheid. Het is zeker wel merkwaardig dat een jong kunstenaar voor zijn eerste tentoonstelling met zeer ver doorgedreven en uiterst uitge balanceerde werken voor de dag komt. Ook dit heeft zijn reden De Schutter is autodidakt, verzamelde enkele schilderijen van andere kunstenaars waarna hij zichzelf intensief is beginnen toe te leggen op de schilder- en beeldhouwkunst, dit met alle mogelijke hoogtes en laagten die men bij een dergelijke ontwikkeling kan verwachten. Een selektie van dit laatste werk kan men nu tot 28 mei bekijken in Reviveré. TENTOONSTELLING KULTUREEL CENTRUM AFFLIGEM (Hekelgem) Van donderdag 30 april tot met maandag 18 mei, zullen Mw Anne Jernander, kunstschilderes (Brussel), Willy Luyckx, edelsmid-beeld houwer (Lembeek) en Jean Vandeville, ijzersmidkeramist (Brussel- Halle) een gezamenlijke tentoonstelling houden in het Kultureel Cen trum Affligem te Hekelgem (Br). Opening donderdag 30 april te 20 u. met medewerking van kunstkritikus Emile Kesteman, dichter Jos Bleus en gitarist E. Pere mans. De tentoonstelling is open op zaterdagen 2, 9 en 16 mei van 14u30 tot 20 u. Op zondagen 3, 10 en 17 mei van 10 tot 12 u en van 14u3C tot 20 u. Op vrijdag 1 mei, donderdag 7 mei en maandag 18 mei zoals op zondag. ARBEID - VRIJE TIJD EN KULTUUR Op 1 - 2 en 3 mei heeft in de lokalen van het Groen Kruis St Jorisstraat 26 te Aalst een tentoonstelling plaats onder het tema: «Arbeid-Vrije tijd en Kuituur». Het betreft hier vrije tijdswerken van werknemers. Een tiental deeJnemers stellen schilderwerken tentoon,- daarnaast zijn er medewerkers met allerhande kunstwerken zoals keramiek, houtgravure, model-spoorwegbouw, enz. terwijl ook een tiental ver zamelaars aan hun trekken komen. Op de tentoonstelling worden ook een aantal standen opgericht die verband houden -met de vrije tijd: o.a. vakantie en toerisme, lektuur en sportbeoefening. De vernisage heeft plaats op vrijdag 1 mei om 10 u. met een ont vangst van een aantal genodigden. De tentoonstelling blijft geopend op 1, 2 en 3 mei telkens van 10 tot 12 u en van 14 tot 18 u. De toegang is gratis. OUD-HOSPITAAL GEREORGANIZEERD STADSMUSEUM OPENT OP 23 MEI Het Aalsters stadsmuseum dat voordien was ondergebracht ir de Beifortverdieping werd volledig gereorganizeerd en zal vanaf zater dag 23 mei, officiële openning, op de verdieping van het Oud-Hos pitaal geïnstalleerd zijn. Met de nieuwe inrichting van het museum werd Arc.hitekt de Win ter belast. Het museum zal voortaan met uitzondering van de vrij dag geopend zijn: van 15 tot 18 uzaterdag en zondag van 10u30 tot 18 u. TONEEL Op 3 en 4 mei as. te 20 u opvoering van De Engel in het Pandjes huis blijspel in 6 taferelen door A.B. Sfiffring. Regie: Walter Bom Dit stuk wordt vertolkt door de Rederijkerskamer «De Iverlingen» Koninklijke Toneelgilde St Jozef van Denderbelle. Kaarten de avond van de vertoningen. Inrichters: Kon. Rederijkerskamer St Barbara, Arbeid en Kunst, Aalst. VOORONTWERP GOEDGEKEURD De gemeenteraad te Lede-keurde, een .voorontwerp goed van een sportcomplex (sporthal, zwembad en sportvelden). ,Dezs werken vvorden. geraamd op 71 miljoen.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 2