sport BEUKENHOF COMAR SPORT Slechts ereplaatsen voor Luc Croock Wat nu Bergkoning Lucien Van Irnpe Grote l our Jefke Pollet kampioen van België Wat met de K refters? Etienne Sonck op komst Vic Nuelant tennis was er niet Tennisclub- 8 Voor alle sportartikelen Schoolstraat 54 Aalst Tel. 225.56 Zegels Valois •polio fronton WIELRENNEN De geboren klimmer Lucien Van Impe heeft in de Midi Libre eens te meer zijn duivels ontbonden in het gebergte, bijzover dat hij met grote voorsprong de bergprijs veroverde. Het Van Impe-festival begon reeds tijdens de eerste etappe met de bergrit van Mont- pelier naar Nimes. Onze kleine Denderstreker ontsnapte er prak tisch van bij de start met de Spanjaard Fuente doch het was Van Impe die achtereenvolgens op twee cols als eerste doorkwam zodat hij reeds onmiddellijk een grote voorsprong nam in de berg- klassering. Hij eingdigde in deze eerste rit trouwens op de voortref felijke vijfde plaats in het spoor van de overwinnaar Dré Dierickx. De tweede rit bracht ongeveer hetzelfde wedstrijdbeeld als de dag voordien. Weer was het Van Impe die vroegtijdig de boel op stelten zette en zich losrukte met een vijftal anderen waaronder de zeer bekende namen Eric Petter- son en Gandarias. Lucien leidde de ganse klim van de col St. Mau rice en scheen ook als eerste te zullen boven komen toen hij onre gelmatig geklopt werd door de Spaanse bergrat Lopez Carill. De ze had immers een duw gekregen van zijn gezel Gandarias zodat hij terecht werd gedeklasseerd ten voordele van Van Impe. Op de 2 cols was het weer Van Impe die de eerste plaats veroverde zodat hij in het bergklassement meteen een voorsprong telde van eventjes 23 punten. Met de negende plaats in de uitslag kwam Van Impe vijf de in de algemene klassering als tweede Belg achter Dré Dierickx Na deze twee zware ritten was het gans normaal dat Van Impe in de derde rit eventjes wenste uit te blazen. Niettemin schoof hij nog een plaatsje op in de klasse ring terwijl hij zijn leidersplaats in het bergklassement nog met enkele puntjes verstevigde. Alles scheen er dan ook op te wijzen dat Lucien een dichte ereplaats in de klassering zou behalen. Spijtig zou voor hem zou de laatste etap pe hem fataal worden evenals trou wens voor de andere Vlaming Dré Dierickx. Zij lieten zich allebei domweg verrassen door een vroe ge vlucht van dertien renners on der het commando van de Neder lander Jos Van Der Vleuten en de Spanjaard Gimenez. Deze dertien zouden er voor zorgen dat nie mand van de vedetten nog kon te rug komen, terwijl een voorsprong van ruim zeven minuten het ge daan kreeg dat deze kopgroep ook al de eerste plaatsen in de klassering in beslag te nemen. Lucien Van Impe zakte dan ook naar de 15e plaats, en natuurlijk dat de laatste rit daar niets meer zou aan veranderen. Gelukkig bleef de bergprijs steevast in de handen van onze knappe tourman. Lucien Van Impe heeft dus de beste konditie te pakken op een ogenblik dat de Ronde van Frank rijk voor de deur staat. Dus op het meest geschikt moment. De Merenaar is bekwaam om in de Tour weer een hoofdrol te spelen en dan voorzeker in de bergen, waar hij echt niemand moet vre zen, zelfs Eddy Merckx niet. Wij vrezen echter dat Lucien veel te kwistig met zijn krachten zal om springen zoals hij het trouwens in de Midi Libre heeft gedaan. On gestraft doet men het niet van in alle bergritten van start tot aan komst aan de spits te knokkelen, er moet onvermijdelijk een inzin king op volgen. Indien Lucien het aan boord legt zoals vorig jaar, van in de vlakke ritten weinig tijd te verspelen en van in de bergen zijn momenten te kiezen om in de slag te gaan dan laat het geen twijfel dat hij best weer als twee de Belg de Ronde kan eindigen. Vele kenners voorspellen hem zelfs een plaatsje binnen de eerste vijf. Nu waarom niet, indien het allemaal met veel overleg en ver stand gebeurt. Luc De Croock heeft tijdens het voorbije weekeinde bij uitzonde ring geen zegebloemen kunnen be machtigen. Nadat hij te Hoeilaert het slachtoffer werd van de sa menwerking tussen de Brabanders miste hij daags nadien ook te Dworp de goede vlucht. Toen het drietal Gerard Draux, Dhoeckers en Molecom op een helling toe sloeg werd het zware werk van de achtervolging uitsluitend op de schouders gelegd van de gevrees de Aalstenaar. Deze wenste na tuurlijk niet voor de anderen de kastanjes uit het vuur te halen zodat hij vrede nam met een vijf de plaats. Is Luc De Croock dus in de ATLETIEK Het zal feest geweest zijn in de rangen van atletiekclub Eendracht Aalst nu men fier kan gaan op de titel van kampioen van Belgie van een der Eendrachtatleten. Jefke Pollet heeft het inderdaad klaar gespeeld om de zege te veroveren in het kampioenschap van de 10.000 meter met afgescheiden te zegevieren. Zijn dichtste tegen standers de Hammenaar Hillaert en Rombaux van Blankenberge, dienden het met een straat af te leggen tegen de bewonderens waardige Eendrachter, die meteen de beste prestatie uit zijn noch tans reeds prachtige loopbaan lukte. Ajuinstad de vaandeldrager van het wielrennerskorps dan zijn nu weer twee jeugdige beloften op gedoken die best binnen afzien bare tijd naar de spits kunnen op rukken. Het zijn Luc Van de Winc- kel de poulain van B.W.B. afge vaardigde Michel De Winne, en de piepjonge Jean Pierre Eeckhout. Was eerst-genoemde nu weer zeer verdienstelijk te Aalter waar hij een ereplaats bemachtigde dan was zijn stadsgenoot Eeckhout ook op zijn beste te St Lievens- Esse. Spijtig rateerde hij er de goede vlucht doch bij de achter volgers was hij de meest agres sieve om uiteindelijk nog op een ereplaats te eindigen. KAATSEN Tegen elke verwachting in heb ben de Aalsterse leiders van de Krefters het moeten afleggen te gen hun gastheren van Three Stars Moorsel. De Aalstenaars staken nochtans zeer goed van wal en fungeerden spoedig met een 4-0 voorsprong aan het com mando, doch toen vlotte het in eens weer minder goed zodat men het uiteindelijk met een spel ver- schli diende af te leggen. Geluk kig hebben De Krefters nog steeds stevig de leiding in handen in het Liefhebbersverbond alhoewel men toch zal moeten opletten voor de gevaarlijke heerschappen van Groenendaelers Moorsel. Het wa ren immers deze laatsten die er de Aalsterse Telefoonjongens voor eigen volk van langs gaven. Een opgemerkte prestatie tenslotte le verden ook de Charleys die er in slaagden na een spannende zij aan zij hun stadsgenoten van de Belskes te overwinnen. Na zijn ongelukkige val te Ni- nove waar hij erg aan het aange zicht en oog werd geraakt is de pechvolle Denderstreker Etienne Soek er nu toch in geslaagd om de forme te vinden, juist dus op een gepast ogenblik daar de ker- miskoersen zich van heden af met tientallen zullen aanmelden. Te Hamme in de Grote Schelde en Durmeprijs heeft het zelfs niet zo veel gescheeld of Etienne verover de zijn eerste zegebloemen van het seizoen. Hij was er bij toen de beslissing viel en Herman Van Springel, Roger Blockx, Jos Van Beers, Ferdinand Van Rijmenam, Etienne Buysse, Alfons De Bal, Roger Coorseman, Roger Rosiers ne Ward Weckx samen met hem de ruimte ingingen. Toen elkeen zich reeds klaarmaakte voor de eindspurt waarin de snelle Sonck de meeste kans maakte, konden Herman Van Springel en Roger Blockx zich nog loswerken, zodat Etienne vrede diende te nemen met het winnen van de spurt voor de derde plaats, 's Anderendaags in de wegrit te Gavere was hij weer op zijn best. Na een reeks uitlopertjes werkte zich een groep van een vijftiental aan de spits waaronder Etienne Sonck. Het was ook deze groep die mocht spurten voor de zegebloemen en toen de Denderstreker zich klaar maakte om zijn laatste jump te plaatsen viel voor hem Roger De Vlaeminck zodat hij zich weer op gang moest trekken maar toch nog vijf de eindigde. Vic Nuelant moest in de Midi Libre zijn selektie afdwingen voor de Ronde van Frankrijk en hij was dan ook vast besloten van eens te laten zien wat hij wel waard is in het Tourwerk. Al zijn moed ten spijt is hij er nooit in geslaagd om zich aan de aandacht op te drin gen. Een reeks tegenslagen en daarbij het spelen van een rolletje als knecht waren niet bevorderlijk voor het verwezenlijken van resul taten. De gewezen Moorselnaar was er dan ook echt het hart van in dat hij niet heeft kunnen beves tigen. Hij vreest dat hij dan ook minder kans maakt voor een plaatsje in de tourploeg van de Willem II formatie. Uitslag van het Tennistornooi «enkel spelen» georganiseerd door de Tennisclub Beukenhof voor haar eigen leden. Kategorie goede spelers 1. Van Gucht Jozef, eveneens overwinnaar in 1969 2. Van Buggenhout Wim 3. Roobroeck Raf 4. De Decker Jan 5. Muylaert Patrick 6. Van de Putte Patrick 7. Speelman Pierre 8. Bracke Paul Kategorie gevorderden 1. De Decker Sonja 2. Sonck Mare 3. Keymeulen Jenny 4. Goeman André Kategorie beginnelingen 1. Muylaert Johan 2. Bosman Erik. In totaal namen 41 leden aan dit tornooi deel. In augustus a.s. organiseert de klub een tornooi «dubbel spelen» voor haar leden. Op 28 juni a.s. word deelgeno men aan een tornooi tegen de Tennisclub V.T.B. Groot-Antwerpen Een vierde plein zal kortelings in gebruik genomen worden.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 8