wat eten we deze week... voor de fijnproevers uit de modewereld OPTIEK DE VIJLOER pfoegstoffen keuken geheimen va mof I ex vrouwen kroniek ZONDAG Zalmslaatje Groentesoep Rosbief Snijboontjes Gekookte Aardappelen IJs met Aard beien MAANDAG Koude Rosbief Sla met Mayonaise Gebakken Aardappelen Kersenschuim DINSDAG Kabeljauwstaart in de Oven Aardappel puree Yoghurt met Banaan WOENSDAG Gehakt Spinazie Gekookte Aard appelen Griesmeelpudding met geplette Rode Bessen DONDERDAG Varkenskoteletten Worteltjes Gekookte Aardappelen Vanillevla VRIJDAG Gevulde Scholrolletjes Frites Fruit ZATERDAG Rijst met Rundvlees en Tomaten Pan nekoekjes KERSENSCHUIM BENODIGD: 250 gr kersen, 1/2 liter appelsap, 4 blaadjes ge latine en ongeveer 80 gr suiker. BEREIDING: De gelatine in ruim koud water laten weken. De kersen wassen, van de steeltjes ontdoen, ontpitten en op enkele exemplaren na, in stukjes snijden. Ze met wat suiker bestrooid weg zetten. Een gedeelte van het ap pelsap aan de kook brengen en er de suiker in oplossen. Van het vuur af de geweekte en uitgekne pen gelatine toevoegen en roeren tot de gelatine is opgelost. De rest van het appelsap er bij voegen en alles laten afkoelen. Het appelsap wanneer het dik vloeibaar is geworden schui mig kloppen. Vervolgens er de kersen voorzichtig doorheen schep pen en het schuim in coupes of glazen overdoen. Laten opstijven en garneren met de achtergehou den hele kersen en indien ge wenst er een wafeltje insteken. GEVULDE SCHOLROLLETJES BENODIGD 8 scholfiets, 1 ei, peper, zout, paneermeel, 2 aardappelen, frituur, 250 gr cham pignons, 25 gr boter, citroensap. BEREIDING Stroop het don kere vel van de filets af en wrijf ze in met peper en zout. Rol elke filet met de ontvelde kant naar binnen om een reepje rauwe aardappel en bind ze met een draadje vast. Haal de rolletjes door losgeklopt eiwit en vervol gens door paneermeel en bak ze in hete frituur bruin en krokant. Intussentijd de schoongemaakte champignons in plakjes snijden en een minuutje bakken in wat boter. Op smaak brengen met peper, zout en citroensap. Haal uit het scholrolletje het reepje aardappel weg en vul ze met de champignons. NOOT Men kan voor dit ge recht natuurlijk ook tongfilets ge bruiken. RIJST MET RUNDVLEES EN TOMATEN BENODIGD 250 gr rijst, 1/2 dl olie, 4 tomaten, 2 paprika's 1 ui, 1 teentje knoflook, enkele draadjes safraan, paprikapoeder, 300 gr rundvlees (stoof- of soep vlees), peterselie, selderij, tijm en laurierblad. BEREIDING Snijd het vlees in blokjes en trek hiervan met een stukje ui, peterselie, tijm laurier, en selderij een geurige bouillon. Verwarm in een stevige braadpan de olie, laat er de ge snipperde ui in fruiten, voeg dan de (ongewassen) rijst toe en roer tot de rijstkorrels melkachtig worden en aan alle kanten met een laagje olie zijn omgeven. Voeg dan de aanstukjes gesneden toma ten en paprika toe. het paprika poeder, gestampte knoflook en de safraan. Roer alles nog eens goed door elkaar en voeg er dan 3/4 liter van de gezeefde bouillon en het vlees aan toe. Alles nog 20 minuutjes laten pruttelen en opdienen. MODIEUZE BRILLEN De meeste verscheidenheid Gespecialiseerd optieker Kontaktlenzenspecialist Pontstraat 14 9300 - AALST Tei. 053/224.09 U weet het, gebakken pe terselie smaakt vooral heerlijk bij alle soorten croquetten. Welnu, dit tuinkruid wordt niet allen geuriger maar laat zich bovendien veel ge makkelijker bakken als we het een wasbeurtje geven, niet in koud, doch in heet water. Vervolgens wordt het voorzichtig afgedroogd en laten we het in hete frituur knappend worden. Aardappelen koken is geen kunst en natuurlijk komt er ook bij U vrijwel elke dag een schaal kruimige patatjes op tafel. Wilt U echter de grote aardappelen, die U anders halveert in een bepaald gerecht eens in hun geheel geven, dan kunt U ook deze gelijkmatig gaar koken als U deze exemplaren even met een naald doorprikt. Ook het midden wordt dan in dezelfde tijd gaar als de buitenkant. Weet u dat de akelige kooklucht die sommige gerechten verspreiden we denken hier aan bloemkool, spruitjes uien enz. en die zich niet alleen in huis, maar ook in kleren en haren vast zet, voor een groot deel wegblijft, als U met een elastiek over de pannen een schone linnen doek bindt. De damp gaat er door en de onaangename lucht blijft in het doekje hangen. Enkele overgehouden rau we worteltjes kunt U met het groen eraan in een glas met koud water dagenlang fris en sappig houden. U weet toch dat zo'n rauw sappig worteltje uiterst ge zond is voor de kinderen? Tussen de maaltijden door werkt het ook uiterst verkwikkend en sti mulerend voor Uzelf. Een opko mend hongerig gevoel verdwijnt er mee en het is goed voor de lijn. Het tomatenseizoen breekt weer aan. Profiteer van deze heer lijke vrucht. Moet het schilletje verwijderd worden? Houdt de to maat dan geprikt op een vork even boven de gasvlam en overspoel ze daarna met koud wa ter. In een wip kunt U ze nu van hun huidje ontdoen. Weet U overi gens dat zo'n tomaat ook goed is voor uw eigen huidje? Het is een prachtig middel om grove poriën te bestrijden. Wrijf met het snij vlak van een doorgesneden tomaat over uw gezicht en U zult merken hoe gemakkelijk de poriën zich nu sluiten. VACANTIEKLEDING VOOR ONZE ECHTGENOOT De strandmode 1970 kombi- neert bermuda's shorts en broe ken met hemdjasjes, pulls, tunie ken en judokamantels. Opvallend zijn de talrijke jumpsuits in fanta- sie-sponskatoen en een paar kaf tans in veelkleurige bedrukte po- peline of batist. Voor ruw weer aan de waterkant zijn er ook spor tieve trencoats, eveneens in spons- katoen. Voor wandelingen, pic-nics en autotochtjes gaat de voorkeur naar ensembles van broek en hemd. De meest geraffineerde ver sies hiervan brengen katoenjersey, met ribfluweel samen of batist met panama, of voile met gabardine, maar de twee weefsels zijn dan identiek bedrukt. Een andere mo gelijkheid is het gebruik van twee jacquards in dezelfde tekening, maar in een ander gewicht. Afzonderlijke hemden zijn gerea liseerd in krip, voile, moeseline, batist, plumetis, shantung of doup- pion. Ze zijn aangesneden en wor den gedragen met bijpassende das, of als tuniek met bijpassend ceintuur. Bij echt sportieve aangelegen heden als kamping, jacht open- iuchtleven, kan men een ensemble broek en vest kiezen in katoenga bardine, zeildoek, ribfluweel. De vesten zijn vrij lang en nauw of van het type blouson, eveneens nauw. Ook zijn er vesten in Safa ri-stijl, met talrijke zakken, en gi- letvesten zonder mouwen. Hier zo wel als voor het strand, worden jumpsuits voorgesteld, met rits sluiting, ronde hals, en zonder mouwen; ze kunnen gedragen worden boven hemd of pullover en zijn soms vergezeld van een bij passende vest. VOOR KANDSDATEN NAALDPRINSES Er zijn al ontelbare «misses» en prinsessen verkozen. Het laaste nieuws komt nu echter uit Luzern waar in de maand juli wordt over gegaan tot de eindwedstrijd die de titel van «naaldprinses.» van Europa zal moeten toekennen. In vele landen worden nu al na tionale wedstrijden georganizeerd v/aar met man en macht, of liever met naald en draad wordt ge oefend om de winnaressen af te vaardigen naar Luzern. Tenslotte voorziet een echte vrijetijdsgarderobe ook een jas voor alle weer, met ruime zakken, brede reverskraag, vaak met schouderkleppen en ceintuur. De sporthemden zijn zeer kleurrijk. Voorrang krijgt deze zo mer het gamma van beige tot bruin met tinten als grage, room, zand, mastiek, terracotta, reebru:n, ka neel, peper, chocolade, whisky en koffiebruin. Daarna komen de blau wen die vooral voor strand- en wa tergenoegens op het voorplan staan: marine, koningblauw, kobalt hemelsblauw en pastelblauw. Hel rood komt ook regelmatig voor, evenals goudgeel en oker. Verder zijn er zwart en wit, een paar groenen, eentikje aubergine, oud roze en grijs. Vele weefsels zijn effen, soms in kontrasterende stukken verwerkt Daarnaast vallen Prince-de-Galles ruiten op weinig strepen, kleine tweekleurige jacquardmotiefjes. Maar in strandkleding en lichte hemden zijn er werkwaardige druks gestyleerde tekeningen; patchwork slingeren strepen, oosterse motie- De herenmode heeft de? L ef afgedaan met zware effekCc: het voordeel van een slank ang- gerekt en soepel sihouot. Voor strandkleding biijvt r. 3 katcen kampioen, zowel gev. ;on als gebreid. Het wordt gcbrvlkt voor bermudas, shorts, vos "en. jumpsuits en mantels. Bij de lichte weefsels me. ken we natuurlijk popeline, vichy en kretonne op. Maar de voorkeur gaat duidelijk naar nog lichtere, fijne weefsels verwerkt tot bijna doorschijnende hemden katcaa- voile, batist, moeseline, krip, plu- metis, kant en geborduurde, gewerkte batist. gurdijns'.urfen verkrijgbaar bij: Interieurverzorging Kasteeldreef 45 lede 8e! n1 258.61 en wij komen mei de volledige pioegcollectie bij U con huis.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 11