I Aalsterse handelaars eisen radikale afschaffing verkoop met premiën Tijdelijke waterschaarste Pleidooi voor zondagse Oude-Markt MUZIEKACADEMIE Naar vestiging belangrijk Nederlands bedrijf te Erembodegem? Op een massavergadering van Verbruikers en Handelaars te Aalst op dinsdag 16 juni II. wer den na een zeer talrijk bijgewoon de autokaravaan, en zeer treffen de uiteenzettingen volgende beslui ten éénparig goedgekeurd 1. De verbruikers-kringen, vak bonden en middenstandsorganisa ties worden opgeroepen om de strijd tegen de oneerlijke handels praktijken te radikaliseren op het wetgevend vlak. 2. Alle personen van wie het be roepsinkomen wordt aangetast door misleidende publiciteit of on eerlijke konkurrentie, worden op geroepen tot persoonlijk en aktief verzet. 3. De grote firma's worden ge waarschuwd dat zij zich moeten onthouden van ongezonde prikkels, verwarrende publiciteit of markt verstoring, en zich beter zouden toeleggen op hogere kwaliteit en lagere prijs. 4. Onze Parlementairen wor den verzocht onophoudend initia tieven te nemen opdat ofwel het wetsvoorstel der zes Volksverte genwoordigers van Aalst, ofwel het geamendeerd ontwerp Hanin- Leburton spoedig wet zou worden. Wat de plaatselijke toestanden betreft, en omwille van de goede verstandhouding onder alle stads genoten DIENT HET STADSBESTUUR VAN AALST 1de vestigingswet strikt toe te passen; 2. een dienst op te richten, be last met de bescherming van de verbruiker, de bestraffing van de oneerlijke handelspraktijken en de vrijwaring van traditioneel-aanvaar- de middenstandsakties; 3. de zondagse Oude Markt voor 2de hands-produkten te be schermen, en alle verkopers om wille van folkloristische en vooral sociale redenen toe te laten; om verder gratis op de markt te staan zonder handelsregister en zonder leurkaart. 4. advies in te winnen bij de plaatselijke middenstandsorganisa ties voor elk probleem dat met de distributie verband houdt, voor namelijk urbanisatie, shopping- centra, verkeer en parkeerplaatsen 5. het plan Geeroms ter studie te nemen voor grote parkeerplei- nen rond de stad, met goedkoop openbaar vervoer naar het cen trum. Tevens werd de goedkeuring ge hecht aan onderstaande tekst, die per telegram werd verstuurd naar de Ministers Hanin en Leburton VERBRUIKERS en HANDE LAARS van Aalst, in massaverga dering bijeengekomen, eisen de onmiddellijke behandeling van het wetsontwerp op de handelsprak tijken en de radikale afschaffing van de verkoop met premien. Naar aanleiding van de opening der fototentoonstelling van het Rijks- technisch instituut te Aalst hield schepen Van Hoorick een korte openingsrede. Op zijn eigen typische manier wist hij de fotografie in relief te brengen als uitdrukkingsvorm van de mens naast het ge sproken en geschreven woord. De ongewone rijkdom van schakeringen benevens de diversiteit van de mogelijkheden (dokumentair, publicitair, experimenteel enz.) die de fotografie te bieden heeft maken haar tot een kunstuiting op zichzelf met onuitputtelijke reserves. Hierboven ziet U Mr. Van Hoorick, de directrice Mw Minnen en Mr Van Landuyt, directeur bij de Bank van Brussel, zetel Aalst. R.T.I. houdt haar avondkursussen fotografie op maandag, dinsdag en donderdag, telkens van 18u30 tot 21u30. Men leert er vormen (Ie jaar) - bewegende voorwerpen (2e jaar) alsook hoe technische kamera bedienen, en portretfoto terwijl het 3e jaar verschillende vapaties van toepassing omvat waarvan de proeven door een jury worden gekeurd. De volledige cychic vol doet aan de voorwaarden gesteld bij de vestigingswet. De laatste openbare examens die in onze stedelijke muziekaka- demie werden afgenomen waren die van de zangklassen. T.o.v. vo rige jaren viel er een verhoogde publieke belangstelling te noteren, wat misschien een gunstig teken is voor een nakende kandidaten aangroei. Een zeer bevoegde jury waar onder Mevrouw Mina Bol'otine en De Blanche had zich uit te spre ken over de individuele prestaties van 17 kandidaten. En wanneer de beoefenaars der zangkuituur, leer lingen-liefhebbers (die overdag al lereerst student zijn of huismoeder of bankagent of bediende) beoor deeld worden naar de maatstaven van doorgewinterde vaklui hoeft het nauwelijks te verwonderen dat veel deelnemers thans de zeker heid hebben dat uitsluitend op streng vakkundige normen werd gekwoteerd. Andere omstandigheden als track, zenuwachtigheid, professio nele beslommeringen zijn zovele factoren die rechtstreeks niets te maken hebben met de hoedanig heid of de ontwikkeling van stem banden. Maar 10 minuten mangel aan zelfvertrouwen is voldoende om de door veel studie en oefe ning moeizaam verworden vorde ring grondig te conipromiteren. De leraar of lerares is steeds nauw betrokken bij al de perikelen en belevenissen van de pupil, en staat vaak onder dezelfde span ning. Vanzelfsprekend is dan ook hun vreugde en fierheid wanneer één hunner leerlingen ««het»» haalt. Mevrouw Joris, die naast char mante bescheidenheid onbetwist bare talenten demonstreert, haal de dit jaar bij de dames een dub belslag thuis. Mevrouw Lutgart Ruyssinck behaalde in de hogere graad de prijs der stad Aalst ter wijl juffrouw Marie-Thérèse Mae- sen met de gouden regeringsme- daille gaat strijken. U herkent op de foto; mevrouw Lutgart Ruyssinck, jw. Maesen, Mw Joris en Mw L. Soudan die met onverstoorbare kalmte en vak kennis alle examen konkurrenten, zowel bij instrumenten als bij zang aan de vleugel begeleidt. Juffrouw Maesen, die thans sinds amper 2 jaar te Lo woont (Veurne - Ambacht) is ei genlijk Aalsters stadsburger. Zij volgde dagstudies aan de R.T.I. te Aalst, zes jaar technische maar voelde zich alras tot muziek aan getrokken en sinds haar dertien jaar volgt zij les aan onze muziek- akademie. Mevrouw Nora Arnouts was haar eerste zanglerares. Benevens de zilveren medaille in uitmuntendheid voor notenleer behaalde zij in 1968 ook de gou den stadsmedaiile voor zang. Ze trad ook op met het showorkest ««de Salamanders» onder het pseu doniem Mariza Tommy. Pittig de tail; met de theorie die zij op het R.T.I. had opgedaan kon ze zich best behelpen in het zelf vervaar digen van hare show-garde-robe. Sinds vorig jaar is zij sopraan- koriste bij de Koninklijke Opera te Gent. De weg ligt thans voor haar breed open en wij wensen van harte dat het conservatorium haar evenveel suksessen zal voor behouden Let op wij horen daar nog van. De plechtige prijsuitreiking gaat door op zondag 28 juni e.k. in de zaal Rink. Kontakten in verband met de ves tiging van een belangrijk Neder lands bedrijf (produktie behang sel papier) in de industriezone te Erembodegem verlopen gunstig. Anderzijds ontkende een woord voerder van een internationaal autobedrijf op een vraag van onze redaktie, het gerucht dat zijn di- rektie reeds een beslissing zou ge troffen hebben waaruit de voor keur van een vestiging in het Aal sterse zou moeten blijken. Dezelfde woordvoerder, te Brussel zei dat de direktie van zijn bedrijf momenteel niet alleen in Belgie, maar ook in Nederland en Italië kontakten heeft met diverse instan ties. V.V.B. arr. Aalst GEVAAR VOOR NIEUWE SLUITINGEN Telegrams aan Kamervoorzitter en Ministers Het Dagelijks Bestuur va*» de Vlaamse Volksbeweging heeft in telegrams resp. aan de h. Van Acker, voorzitter van de Kamer van Volksvertegen woordigers, Premier Eyskens, de h. Leburton Minister van Ekonomische Zaken, de De Saegher, Minister van Open bare Werken, de h. Verrek, Minister-Staatssekretaris voor streekontwikkeling, de aan dacht gevestigd op de voort durende industriële aftakeling van de Denderstreek, de na kende sluiting van andere be drijven en de nadruk gelegd op de noodzakelijkheid m 'n ernstig reconversieplar. Be roep wordt gedaan op de per soonlijke interventie van de betrokken personaliteiten. NA DE LANGE HETE ZOMER» Amper schijnt onverdroten de zon gedurende een paar weken of, op verzoek van de Tussengemeenteüjke Maatschappij der Vlaanderen voor Waterbedeling te Gent, moet de Aalsterse burgemeester off: cieel mededelen dat de bevolking zou afzien van het gebruik van kraantjes water voor het besproeien van grasperken, plantsoenen, het schrobben van voetpaden, het wassen van auto's enz. De burgemeester van Aalst doet een beroep op de solidarde van al de inwoners opdat men niet noodzakelijk tot een echte rantsoe- nerig van het leidingswater zou moeten overgaan. De bevolking zal verwittigd worden wanneer deze tijdelijke maat regel wordt opgeheven. De zonnige St Medarddag ten spijt, vrezen wij dat de zonnegod zich zal beledigd voelen en na de ««lange hete zomer» het regensei zoen gaat beginnen. Tot na de vacantie. Burgemeester toch...

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 16