sport Ook tegenslag voor Remi Van Vreckom COMAR SPORT Lucien Van Impe nu ook in Engeland Weer tegenslag voor Frans Melckenbeeck Maurits Dury op zijn best Wat met Vic Nuelant Talrijke prof- koersen in de Denderstreek Criterium voor internationale liefhebbers te Aalst Bij de jongeren I lerleving maakte tegen Rixensart weer alles goed Schitterend kampioen schap van V laanderen Moeilijkheden in hel Aalsters liefhebbersverbond op alle fronten Voor alle sportartikelen Schoolstraat 54 Aalst Tel, 225.56 Zegels Valois WIELRENNEN Nadat Lucien Van Impe in de jongste rittenwedstrijden zoals men weet steeds op het voorplan was gekomen, bijzonder dan als er te klimmen was heeft hij nu ook een succesrijke uitstap naar En geland gedaan. Hij was er samen met zijn ploegmaat Barry Hoban van de partij in een drietal wed strijden en reeds in de eerste koers werd het een meevaller voor de Merenaar daar hij schitterend wist te zegevieren. Nog eens een be wijs dus dat onze kleine Dender- streker paraat staat voor de Ron de van Frankrijk Met veel inspanningen en een grote dosis moed had Frans Mel ckenbeeck het klaar gespeeld dat hj dit jaar weer op het voorplan kon komen. Hij zegevierde in een zware Roubaix-Kassel terwijl hij ook in vele andere wedstrijden schitterde. Alle moeilijkheden sche nen voor de Erondegemnaar dan ook van de baan te zijn, doch weer eens heeft Dame Onkans toe geslagen op een ogenblik dat de talrijke kermiskoersen zich aan melden. Inderdaad. Frans sukkelt momenteel met een erge verkoud heid die maar niet wil genezen. Hij verloor dan ook alle overtuiging na deze nieuwe tegenslag zodat hij beslist hard zal moeten werken om in zijn eigen prijs te Lede op zondag 5 juli te kunnen schitteren. Maurits Dury heeft in de Ronde van Zwitserland bewezen dat hij wel degelijk meer kan dan een prijs rijden in de kermiskoersen. Hij was er reeds in de inleidende tijdrit op het voorplan gekomen om gedurende een paar ritten een dichte plaats in de klassering te handhaven. Spijtig heeft de Den- derstreker nadien enkele tegen slagen gekend die hem naar het tweede plan deden verzeilen. Na een ontgoochelende presta tie in de Midi Libre is de Moor- selnaar er nu ook niet in geslaagd om in de Ronde Van Luxemburg op het voorplan te komen. Hij suk kelde reeds vanaf de eerste rit en heeft een paar etappen later dan ook het strijdperk verlaten. Niette genstaande deze momenteel eer der moeilijke periode heeft ploeg leider Ton Vissers het vertrouwen in de kleine Denderstreker gehand haafd, en hij heeft Nuelant zelfs de vaste verzekering gegeven dat hij een plaats zal krijgen in de Willem II ploeg voor de Ronde van Frankrijk. Laat ons in ieder geval hopen dat de moedige Vic weer spoedig de konditie zal te pakken hebben om klaar te staan voor de grote strijd. Nu pas wordt het eigenlijke sei zoen voor de profs in de Dender streek aangesneden. Er waren we liswaar reeds een paar koersen in het Ninoofse doch in het Aalsterse liet de eerste profwedstrijd zeer lang op zich wachten. Het is Ter joden dat maandag 22 juni de eer geniet om de eerste wieier- schotel aan te bieden. Lucien Van Imne en Vic Nuelant zullen er hun laatste wedstrijd betwisten voor het grote avontuur in de Tour en beiden zullen er beslist aan hou den voor hun afreis nog eens voor eigen publiek in de kijker te komen. Na Terjoden komt op za terdag 27 juni St Lievens Houtem aan de beurt. De lokale man Fer- nand Hermie start er natuurlijk als de te kloppen man Op zondag 5 juli zijn de profs dan te gast in de zoveelste Grote Prijs Frans Melckenbeeck te Lede waar de ongelukkige FranS op de troon wordt verwacht. Nadien dan komt het Aalsters Internationaal criterium aan de beurt met de ver zekerde deelname van de overwin naar van de R.onde van Frankrijk. Tenslotte zijn er dan nog profwed strijden tijdens de maand augus tus te Haaltert, Mere. Ninove en Herzele. Een hele reeks dus waar in de Denderstrekers een goede oogst kunnen opdoen. Maandag 22 juni wordt door wielerclub Sport en Nering ander maal een fijne wielerschotel aan de Aalsterse sportliefhebbers aan geboden. Inderdaad het jaarlijks criterium zal weer de elite van de amateurs groeperen, zodat het ge woontegetrouw tot een spette rend en boeiend gevecht zal ko men om de zegetuil. De wedstrijd loopt langs het vertrouwde par koers Nieuwstraat, Vrijheidstraat, Molenstraat, Grote Markt. De start heeft plaats te 19u30. CARO De COEN heeft te Den derleeuw een pracht van een wed strijd gereden. Spijtig dat hij zich liet verrassen door een vlucht van zes, doch in de achtervolging toon de hij zich samen met streekge noot Marcel Wellekens beslist de sterkste. De veroverde ereplaats was dan ook ruimschoots verdiend In de tweede wedstrijd te Dender leeuw was hij er deze maal wel bij toen dertien renners de be slissing forceerden. Deze maal was echter de onkans er mee ge moeid zodat hij zijn vooraanstaan de positie moest prijsgeven. LUC DE CROOCK heeft nog eens zijn talenten onderstreept in de keiharde wedstrijd te Erembo- degem. Hij had echter te veel oog voor de gevreesde Karei Rottiers zodat hij liet begaan toen een vlucht van drie man tot stand kwam. Men zou er trouwens nooit meer in slagen om deze ontsnap ping ten volle ongedaan te maken daar men van deze drie leiders weliswaar de Nieuwerkenaar Hugo Van Lierde en Van Landegem kon grijpen doch de derde, de sterke Mare Steels bleef netjes buiten schot. Luc veroverde niettemin een mooie ereplaats, die hem ook te beurt viel 's anderendaags te Bosvoorde. Jean Pierre EECKHOUT deed 't midden de topfiguren te Geraards- bergen andermaal zeer goed. Hij streed er aan de zijde van de top figuren Paul Clinckaert en Julien De Waele en slaagde er ook in op een mooie plaats te eindigen. Remi Van Vreckom is op het huidig ogenblik puik op dreef en toch slaagt hij er niet in om een zegetuil te bemachtigen. Het is de aanhoudende pech die hem dwars zit en zulks was nu weer het geval te Sirault waar hij sa men met een groep van zestien naar de eindmeet ging en dus een kans maakte op de overwinning, GERREBOLLING FEESTKOMM5TEIT ««DE KAT»» Uitslag van de 6e bolling, van het kampioenschap gehouden op 13 juni in het lokaal bij Becque Leon 1Gits Jozef 8 bollen 2. Welleman Jan, Van Geit Do minique, Medaerts Emiel, Muy- laert Gustaaf 7 bollen 6. Becque Leon, De Buck Ray mond, De Troch Willy 6 bollen 9. Silon Richard, De Vreese An- KAATSEN Tot voor enkele dagen was er in het Aalsterse liefhebbersverbond geen vuiltje aan de lucht. Alles liep als gesmeerd en het scheen weer een kompetitie te worden waar de bestuursploeg fier mocht op gaan. Tot dan plots de herrie is begonnen met de uitspraak van de geschorste partij Groenenda- lers-Warkensvrienden Okegem, met 15-0 in het voordeel van de Moor- selnaars. Deze beslissing werd hef tig aangevochten door een zeven tal ploegen en het kwam zo ver dat de woordvoerders van deze formaties formeel beslisten van zich terug te trekken indien geno men beslissing gehandhaafd bleef. Er was zelfs nog meer daar ook een deel van het bestuur dreigde van na dit seizoen ontslag aan te bieden. Wij zijn in ieder geval be nieuwd op welke manier deze zaak in het reine zal getrokken worden. Spijtig voor deze enig mooie kompetitie is het alleszins Deze heibel is er misschien wel de oorzaak van dat De Krefters precies niet meer met dezelfde toe wijding in het trapezium komen. In ieder geval de grove nederlaag tegen Okegem is zeker niet nor maal te noemen van een ploeg die tot nogtoe in dit kampioen schap de wet dikteerde. Van de andere Aalsterse ploegen waren de Belskes en de Telefoonjongens mooi winnaar onderscheidelijk te gen Wieze en Erembodegem, ter wijl de Charleys het moesten af leggen tegen Nieuwerkerken. Tijdens het voorbije weekend waren de Herleving jongens twee maal naeen aan de slag in het ver trouwde trapezium van de Hout markt. De eerste lutte tegen Re- toen hij ingevolge een lekke band uit de kopgroep verdween. Ook te Ohain reed Remi een schitterende wedstrijd en hij was in de jacht op de latere winnaar Ward Jans sens beslist een der meest agres sieve doch weer moest hij door te genslag terrein inboeten alhoewel hij toch nog een ereplaats kon be machtigen. gele en De Rouck Victor 5 bollen. Algemeen klassement na de 6e bolling. 1. Van Geit Dominique 56 bollen 2. Muylaert Gustaaf 44 bollen 3. Gits Jozef 42 bollen 4. Becque Leon, Laurent Kamiel en De Troch Willy 39 bollen 7. Welleman Jan 37 bollen 8. Silon Richard, De Vreese An- gele en De Buck Raymond 34 bol len. baix begon gelijklopgaand tot de Ajuinen een 4-8 achterstand moesten toestaan. Het beterde bij Herleving niet toen Jan Van Poel voorde in de terugslag faalde waar mee men niets meer kon in brengen tegen de sterke bezoe kers. 's Anderendaags tegen Rixen sart heeft Herleving alles dan toch goed gemaakt met een nippe zege Aanvankelijk moesten de lokalen nochtans weer een achterstand van een paar spellen toestaan, maar dan kwam er verbetering zo dat men een 12-9 voorsprong kon veroveren. Alles zag er dan ook naar uit dat Herleving regelrecht naar de zege ging doch een nieu we hapering van de thuisspelers bracht de Walen weer in hun spoor. Gelukkig kon de overtui ging van de Aalstenaars tijdens de beslissende faze alles goed ma ken. Herleving heeft geen inspannin gen gespaard om voor het traditio neel kampioenschap van Vlaande ren de elite naar de Ajuinstad te brengen. De bezetting die men voor mekaar heeft gekregen mag uitzonderlijk genoemd worden, daar met volgende formaties al wat naam heeft in de Belgische kaatswereld op het appel zal zijn: Jurbise, Pont a Celles, Gilly, Morlanwez, Gosselies, St Servais, Ottignies, 's Gravenbrakel en Wie- ze. Tenslotte is er tijdens deze kaatsweek de wedstrijd Herleving Aalst-Tollembeek. Een week dus voor de kaatsliefhebbers om van te dromen.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 8