Projekt «Toeristische Denderroute» NIEUWS IN 'T KORT Fe! onweer ook hoven het Aalsterse SB II! Weekeind verkeer in de streek 3- 16 CANTATE DOMINO Heden zaterdag rond 7 u. wordt te Zaventem na een suksesrijke toernee in de V.S. het Aalster- se Koor Cantate Domino ver wacht. ETEN Op 24 september as. gaat op de Internationale Jaarbeurs der Vlaanderen te Gent een belang rijk paneelgesprek door met als motto «Moeder wat eten wij» Aan dit paneelgesprek onder voorzitterschap van Dr. M. Grijpdonck zullen verschillende specialisten inzake voeding deel nemen, tevens een huismoeder, een vertegenwoordiger van de grote voedingsdistributiebedrij ven en een ambtenaar van het Ministerie van Volksgezondheid. HERDENKING Einde Oktober zal te Erembode- gem het tragisch overlijden van wijlen Dom Modest van Assche vijfentwintig jaar geleden, wor den herdacht. RODE KRUIS De financiële moeilijkheden van het Belgische Rode Kruis dat staatssteun verwacht heeft in kringen van het Nederlandse Rode Kruis reakties verwekt. Vol gens de voorzitter van het Ne derlandse Rode Kruis is deze Belgische situatie het gevolg van het langdurig franstalig overwicht in het Rode Kruis. De gezaghebbende Nederlandse krant De Nieuwe Rotterdamse Courant waarschuwt voor een dergelijke staatssteun waardoor de onafhankelijkheid van het Rode Kruis dat buiten elke po litiek moet blijven, in het ge drang kan komen. BOUDEWIJN 40 JAAR Naar aanleiding van de veertig ste verjaardag van Koning Bou- dewijn op 7 september as. zal een nieuwe postzegel worden uitgegeven. APPARTEMENTS GEBOUW IN AALST Ondanks de beroering in de sektor der appartementsbouw is men te Aalst nog helemaal niet bekommerd over de verdere evolutie. Daar wordt nu weer zo'n mastedont opgetrokken met liefst dertig appartementen. Al dus De Gazet van Antwerpen in een Oost-Vlaamse Kroniek. De toeristische revalorizatie van de eigen streek, hier en elders is i. De V.V.V. worden zowat overal in 't Vlaamse land aktiever. De J pas opgerichte V.V.V. Denderstreek hield deze week een eerste 4 vergadering in de Abdij te Geraardsbergen zie de fraaie gevel i op foto Men wil vooral de publiciteit niet verwaarlozen Plannen Een fotowedstrijd, waarvan het materiaal kan aangewend worden voor een toeristische Denderroute, folders, affiches enz. Er weze aan herinnerd dat het sekretariaat (Karei Baert) te Aalst (stadhuis) is gevestigd. Voorzitter van de nieuwe V.V.V. Denderstreek is Ghis- lain Otte (Geraardsbergen). Wellicht kan de V.V.V. Denderstreek ook eens navraag doen bij de diensten van het Kommissariaat-Generaal voor Toerisme dat destijds toch ook een verzameling van foto-materiaal over de Den derstreek heeft aangelegd. ZOU HET WAAR ZIJN De schrijver Read deed de uit spraak dat tieners te oud zijn om te doen wat kinderen doen en niet oud genoeg om te doen wat vol wassenen doen; daarom doen ze wat niemand anders doet. VOETBALJUWELEN De gouden parel van Brazilië, de beroemde voetballer Pele, heeft een deel van zijn voetbalju welen bij Loyds in Londen tegen inbraak diefstal en brand verze kerd, nl. zijn shirt dat hij droeg bij zijn duizendste doelpunt, idem zijn shirt alsmede zijn broekje, gedragen bij de wereldkampioen schapswedstrijd te Mexico, elk van deze drie voor 30.000 dollar, zijn voetbalschoenen, gebruikt bij het wereldkampioenschap alsmede de voetbal van het 1000ste doel punt elk voor 60.000 dollar. Welk een contrast, dat dit trotse Brazi lië tegelijk zo straatarm kan zijn. JAPANSE AANPAK Men moet voor de Japanse aan pak respect hebben. Terwijl de aanleg van een Kanaaltunnel tus sen Engeland en Frankrijk reeds 130 jaar in gesprek is en de hoop bestaat hiermee thans over de helft te zijn, hebben de Japan ners besloten om in 1977 een tunnel op te leveren, die de ei landen Hondo en Hokkaido, die door een brede en diepe zee straat zijn gescheiden, zal verbin den, een tunnel van 54,2 km, waarvan 23,3 km onder zee; de tunnel zal uit één gang bestaat met een breedte van 10 meter. De reis van Tokyo naar Sapporo op het andere eiland, een afstand van 1080 km, kost thans per veer boot en trein 19,30 uur; de tun- nen brengt dit terug tot 5 uur en 5'0 minuten. Het aantal reizigers thans 4,2 miljoen per jaar, zal denkelijk tot 25 miljoen stijgen, het goederenvervoer dienovereen komstig. De tunnel kost 336 mil joen dollar, 14,4 miljoen per km MAANGESTEENTEN De Apollo 11 bracht 22 kg stof en stenen van de maan mee de Apollo 12 34 kg samen dus 56 kg. In 12 landen zijn samen 142 geleerden belast met het onder zoek van de onder hen verdeelde monsters. Grote resultaten heeft het onderzoek niet opgeleverd. De maangesteenten zijn in de regel identiek met aardse gesteenten en de verschillen, die men aan trof kunnen een verklaring vinden. Voorts is geen enkel spoor van leven gevonden. Omdat het moge lijk werd geacht, dat bacteriën eventueel schadelijke bacteriën zouden worden aangetroffen moesten de astronauten en de bo demmonsters van de Apollo 11 en 12 een quarantaineperiode onder gaan, maar ook deze controle le verde geen enkel gegeven op. Het ziet er niet naar uit, dat nieuwe maantochten hiervan sterk afwij kende resultaten zullen kunnen op leveren. Niettemin is de technische prestatie een wereldgebeurtenis van grote, betekenis, die de kos ten waard was. Als gevolg van een reeks ver keersongevallen tijdens het voor bije weekeinde in het Aalsterse dienden in totaal 14 gekwetsten naar de ziekenhuisinsteliingen overgebracht te werden. 9 hiervan in het stedelijk zie kenhuis, 6 moesten voor verdere verpleging aldaar verblijven, 3 konden huiswaarts keren na de eerste verzorging. In de O.L. Vrouwkliniek werden 5 gekwetsten opgenomen Het onweer dat woensdagna middag ook in het Aalsterse los barstte had tot gevolg dat tal van kelders onder water liepen. Een winkel aan de Aalsterse Meuleschettestraat had hierdoor fel te lijden. Ook het Hoofdpost kantoor ontsnapte niet aan de plotse watervloed. Voor tal van Aalstenaars met vacaniie staat bij hun terugkeer ook al een karwei te wachten. In enkele gevallen werd beroep ge daan op de brandweer. Enkele dagen geleden kende de O.L. Vrouw Bijstandparochie te Aalst Mijlbeek enkele ontspannende dagen dit ter gelegenheid van de 16e Vlaamse Kermis. De opbrengst hiervan diende voor de op richting van het parochiaal centrum (schets hierboven) Verdere steun voor dit initiatief wordt met dank aanvaard. Stortingen op P R. nr 4C2.400 van Jozef Goethals, pastoor, met vermelding voor parochiaal centrum

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 16