Na de zoveelste verdrin king van autobestuurder.. Vlericks «Werkgroep arrondissement Aalst» te berde in as. gemeenteraadszitting Minister Vlerick slecht geïnspireerd ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD NEC SPE' NE° ME™ Zeebergbrug type 1940 wachten op viadukt Samenstelling lokt verdere reakties uit DE GAZET VAN AALST 26ste jaargang nr 30 Zaterdag 8 augustus 1970 Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 - 9300 AALST Tel. 241.14 6,50 fr het nummer DERTIG JAAR na de meida gen 1940 ligt te Aalst nog steeds dezelfde (Zeeberg)- brug in acht genomen dat af en toe vanzelfsprekend enke le strikt noodzakelijke repa raties werden uitgevoerd. Sommige lezers zullen zich wellicht de beruchte brug te Schoonaarde herinneren, een noodgeval dat ca. een kwart eeuw een toegangsweg was naar het Donckmeer De oorzaak van de tragische verdrinking van een autobe stuurder die met zijn wagen in de Dender terecht kwam wordt gezocht in het feit dat ««de man zijn meesterschap over zijn stuur verloor». Daar is wellicht niet aan te twijfelen, ofschoon men ook zou kunnen stellen dat bijal dien de Zeebergburg sedert jaren aangepast was aan het drukke verkeer en aan het plaatselijke trajekt van de Rijksweg Brussel-Aalst-Gent, een reeks verdrinkingen van autobestuurders en medereizi gers wellicht zou voorkomen zijn. AMBTENAAR O.W. BRUG WORDT NIET VERVANGEN Wij informeerden bij Ministerie le Diensten van Openbare Wer ken? Wat met de Zeebergbrug te Aalst? Een ambtenaar Deze brug zal niet vervangen worden, gezien de plannen voor een nieuwe brug over spoorweg en Dender in het kader van de geplande Ring- laan... achter electriciteitscen- MINISTER - STAATSSEKRETA- RIS VLERECK is een briljant eko- nomist en in zijn huidige funktie heeft hij zich tot dusver laten ken nen als een der meest dynamische leden van de regering Eyskens. Hij is een man met een duide lijke visie en zijn herhaaldelijke be togen voor de sociaal-ekonomi- sche ontwikkeling van het Vlaamse land laten niemand onberoerd. Pleidooien met een mengeling van hartstocht en zin voor nuch terheid, in elk geval een engage ment dat herinnert aan een jon gere Eyskens uit de vooroorlogse jaren. Als professor is hem zeker psychologisch inzicht niet vreemd. En men mag uiteraard wel aanne men dat hij voldoende vertrouwd is met de typische politieke ver houdingen in het vlaamse land. Nu kan het stimuleren, het rea liseren van de sociaal-ekonomi- sche ontwikkeling van een streek in vele gevallen niet losgehaakt worden van deze politieke verhou dingen. Voor v/at de Denderstreek bv. betreft zouden daar konkrete voor beelden kunnen van gegeven wor den. xxx DES te meer onthutst toch iet wat de ministeriele brief van 31 li. waarin Minister Vlerick aan de Aalsterse burgemeester signaleert dat hij geen gevolg wenst te ge ven aan de wens van het stadsbe stuur in de recent opgerichte Werkgroep Arrondissement Aalst rechtstreeks en officieel vertegen woordigd te zijn. De Minister heeft goed te schrij ven dat alleen ««die mensen op genomen worden die rechtstreeks bij de ekonomische expansie van het arrondissement Aalst betrok ken zijn». Dat betekent een mis kenning van de inzet en bevoegd heid van een bestuur van een stad, vier raadsleden d?e tevens parlementairen zijn, een stad die tevens het centrum is van de Den derstreek. Men ontzegt zeker niet de ver diensten van het Aktiekomitee voor Ekonomische Expansie, dat in vernoemde werkgroep drie verte genwoordigers heeft. Maar de Mi nister zou moeten weten dat het Aktiekomitee om diverse redenen niet het volledig vertrouwen geniet Boudewijnlaan, in het kader van de voltooiing van de Ring- laan. Dientengevolge zou het verkeer over de Zwarte Hoek- brug van plaatselijk belang zijn en in die zin dan ook aangepast of vervangen wor den. Maar inmiddels zal nog wel veel vuil water door de Dender lopen. TERUG naar de Zeebergbrug. De plannen voor een moderne nieu we viaduct aldaar, cfrm. de infor matie van Openbare Werken zul- trale). De Aalsterse sluiswachter die het slachtoffer uit de Dender hielp halen: Wie van de spoorweg- viadukt uit de richting Erembode- gem komt, met een snelheid ho ger dan 60 km loopt ter hoogte van de Zeebergbrug ernstige risi co's. Inmiddels is het wel zo dat Openbare Werken een reeks nieuwe Denderbruggen plant. Eerlang is er de openbare aanbesteding voor een nieu we brug te Erembodegem - type St Annabrugge-Aalst - De uitvoering van de werken voor deze brug zou reeds in het voorjaar 1971 gebeuren. Maar de Zwarte Hoekbrug zou hetzelfde lot beschoren zijn als de Zeebergbrug. Men rekent daar eveneens op de nieuwe viaduct als verbinding tussen de Leopoldlaan en de len wel niet de eerste jaren ver wezenlijkt worden. De eerstvolgen de fase betreffende de verdere afwerking van de Aalsterse Ring- laan hebben betrekking op de ver binding van Leopoldlaan en Bou dewijnlaan. Misschien ware het derhalve toch geraadzaam ten behoeve van de autovoerders langsheen de Rijksweg aan de inkom van Zee bergbrug duidelijk te signaleren Autovoerders doet het rustig aan: Gevaarlijke Noodbrug-Type 1940... van het Aalsters stadsbestuur dat overigens tot dusver dit komitee in belangrijke mate financieel heeft gesteund, maar zich beklaagt over het gebrek aan openheid van wege ditzelfde komitee. xxx GOED, men wil wel een en an der zien in het kader van de lo kaal historisch gegroeide politieke situatie die tot vandaag de dag nog in stad en streek blijft door spelen. Een minister kan natuurlijk trachten zich boven soortgelijke in terne lokale konflikten te stellen. En voor een dergelijke houding mag men ook al begrip opbren gen, maar ze is niet realistisch. De werkgroep zegt de Minister, heeft een adviserend karakter. Wel nu, we vrezen dat de miskenning van het Aalsters stadsbestuur in de werkgroep ongetwijfeld tot ge volg zal hebben dat de adviezen a priori niet in goede gronden zul len vallen. In elk geval is de werk groep thans gehypotekeerd, zelf al twijfelt men niet aan de goede wil en de bekwaamheid van diege nen die thans deel uitmaken van deze werkgroep. DE «Werkgroep arrondissement Aalst» die n.a.v. van de diverse tussenkomsten m.b. tot de sociaal-ekonomische situatie van de streek en vooral dan de recente sluiting van U.C.B. - Fabelta, voor de vacantieperiode werd opgericht, blijft het voorwerp van een onte vredenheid van het Aalsters stadsbestuur. In deze werkgroep werden inderdaad geen vertegenwoordigers van het Aalsters stadsbestuur opgenomen. Zopas heeft Minister Vlerick in een brief aan de burgemeester medegedeeld dat hij de werkgroep niet wenst uit te breiden. «WILLEKEUR» Voordien werd door burgemeester Blanckaert namens het stads bestuur als antwoord op een vroeger schrijven van Minister Vlerick een toelichtingsnota gestuurd. Hierin wordt aangestipt dat het stadsbestuur niet goed inziet hoe de aanwezigheid van stadsafgevaardigden de voornoemde werkgroep zou kunnen dwarsbomen. Eerder, aldus deze nota, valt te vrezen dat het ganse opzet vertraging zal oplopen, omdat het stadsbestuur pas na de voorziene zes maanden bij de zaak zal betrokken worden. Zelf indien in het gunstigste geval het stadsbestuur van Aalst zich zal kunnen akkoord verklaren met de besluiten van de werkgroep; zullen deze besluiten, gelet op de specifieke problemen van Aalst moeten onderzocht worden. Wijl drie leden van het dagelijks bestuur van het Aktiekomitee in de werkgroep werden opgenomen, maar niemand vanwege het stads bestuur lijkt de samenstelling sterk op willekeur, aldus deze toelich tingsnota waarin tenslotte aan de Minister gesignaleerd wordt dat de ganse aangelegenheid zal te berde gebracht worden in de as. openbare raadszitting, in de tweede helft van augustus. «ADV2SERE&D» Minister Vlerick heeft er geen gras laten over groeien. Want in een onmiddellijk daaropvolgend antwoord deelde hij mede de samenstel ling van die werkgroep niet te moeten uitbreiden op grond van vol gende overwegingen. Het gaat hier om een wel omschreven opdracht, voorbehouden aan een werkgroep waarin alleen die mensen opgenomen wor den die rechtstreeks bij de ekonomische expansie van het Ar rondissement betrokken zijn. De bedoeling is aldus vrij spoedig te komen tot het uitwerken van een aktieprogramma ten einde nieuwe industriële vestigin gen in de beste voorwaarden te kunnen aantrekken voor het betrokken gewest. De Minister schrijft tenslotte nog dat de werkgroep slechts een adviserend karakter heeft, maar dat te gelegenertijd beroep kan gedaan worden op de medewerking van het stadsbestuur, vooral in verband met de ekonomische problemen van de stad.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 1