spart COMAR SPORT Sportkring uit de Beker gewipt Eendracht werkt aan de konditie Ereplaatsen voor Eendracht- atleten in Belgische kampioen schappen Uitslagen van het Tennistornooi Beukenhof Oefenwedstrijden voor-seizoen Eendracht Aalst Herleving in de put Bestuurs wisselingen bij Okapi Black Boys heeft vertrouwen kaatsen basketbal 12 Voor alle sportartikelen Schoolstraat 54 Aalst Tel. 225.56 Zegels Valois op alle fronten VOETBAL Sportkring had grote plannen in de Beker van Belgie. Men wilde het immers brengen tot een wed strijd tegen de stadsgenoten van Eendracht, doch zover is het spij tig niet gekomen daar de Aalste- naars door de gasten van Hobo ken uit de beker werden gewalst. Niemand had nochtans gedacht dat het zover zou komen daar de Sportkringers een pracht van een wedstrijd speelden en dan ook op een vijftal minuten voor de rust langs Dirk Wellekens verdiend aan de leiding kwamen. Toen de lokalen tijdens de tweede helft de gasten goed in bedwang hiel den was de hoop op de overwin ning dan ook zeer groot. Jammer, liet doelman Leo Van Den Steen zich op een kwartier voor inrukken dan toch verrassen zodat er een gelijke eindstand kwam. Het zou den dan ook de strafschoppen'zijn die de overwinnaar zouden aan duiden en hierin toonden de be zoekers zich een tikje vaardiger. JEAN PIERRE VERHULST IN HET DOEL Toen Jean Pierre Verhulst, de talentrijke portier die na een lan ge zwerftocht ween in Aalst be landde, op een kwartier voor het einde tussen de palen verscheen om Leo Van Den Steen te ver vangen was elkeen benieuwd hoe hij het er voor zijn eerste kontakt- name voor het Aalsterse publiek zou afbrengen. Laat er ons on- middellijg aan toevoegen dat hij elkeen heeft kunnen bekoren en toen hij tijdens de strafschoppen- periode een elfmetertrap stopte kreeg hij een verdiend open doek je. Eendracht werkt naarstig verder aan de konditie en deze maal werd geproefstoomd tegen Puurs waar een genietbare partij werd voorgeschoteld. De witzwarten be wezen er hun reeds goede kondi tie met een snelle wedstrijd die zij ook doorgaans beheersten. Het waren trouwens ook de Aalste- naars die het eerst op winst kwa men toen Collyns reeds na enke le minuten spel onhoudbaar bin- nenknalde. Na de kampwisseling was er bij de thuisspelers een se- kure Hofkens in het doel nodig om de Eendrachters van een ver diende zege te houden. ATLETIEK Jefke Pollet heeft in de Bel gische Kampioenschappen der 1e categorie de aandacht op zich ge trokken in de 10.000 meter waar in hij een hoofdrol speelde. Was hij evenals de late winnaar en kampioen Eric Gyselinck en zijn rivaal Polleunis rustig verstoken in de groep gebleven hij zou mis schien nog dichter dan derde zijn geëindigd. De Aalsterse atleet liet echter zijn strijdershart spre ken en liep meer dan op zijn beurt aan de leiding waardoor hij tijdens de ultieme meters de kracht mis te om aan te haken bij het duo Gyselinck-Polleunis. Naast Pollet heeft ook de Aalsterse atlete Wil- lems een mooie prestatie geleverd in de 800 m waarin zij na een spannende strijd de derde plaats behaalde achter Francine Peys- kens en de Beerschotatlete Dockx Uitslagen van het Tennistornooi Tennisklub Beukenhof Aalst VTB Tennisklub Groot-Antwerpen Enkel spel dames De Decker Sonja - Thoné Lucienne 6-2 6-4 Keymeulen Jenny - Van Rijn Maria 6-0 6-2 Dubbel spel dames De Decker S., Keymeulen J - Thoné L., Van Rijn M. 6-1 6-0 Van Klink, Verhegge L - De Backer, Sauer 4-6 4-6 Dubbel spel gemengd Muylaert Kristin, De Decker Pierre - Schreimer, Juffr. Verbeeck 4-6 5-6 Enkel spel heren De Decker Jan - Verbaendert 6-4 4-6 6-1 Bracke Paul - De Backer 1-6 0-6 Tiete Eric - Eykens Rob 6-4 6-3 Daelemans Ben - Hofkens G 5-6 4-6 Roelandt Roger - Helmsley D. 2-6 5-6 Muylaert Patrick - De Herdt 3-6 6-3 8-6 Dubbel spel heren Bosman Fr., Speelman P. - Eykens R., Hofkens G. 2-6 4-6 De Decker P., Roobroeck R. - Helmsley D. - Verbaendert 6-0 4-6 4-6 Buydens G., Van de Putte P. De Backer, Schriemer 6-4 6-2 De Cuyper Fr., Van de Putte P. De Herdt, Sauer 6-2 6-0 Van de 15 te spelen wedstrij den heeft Tennisklub Beukenhof Aalst er uiteindelijk 8 gewonnen. De wisselbeker werd op de recep tie na de wedstrijden aan voorzit ter de heer R. Van Buggenhout overhandigd. De «revanche» heeft plaats in Antwerpen. ZATERDAG 15 OOGST 18u45 Miniemen A - Miniemen B terrein A 20.00 Eendr 1 Zottegem terrein A 16.00 W. Gijzegem Reserven ZONDAG 16 OOGST 09u15 Prov. Kad. Zottergem terrein A 10u00 prov. Jun. - Zottegem terrein A 10u30 Prov. Schol. - Zottegem terrein D ZATERDAG 22 OOGST 14u30 Gew. Kad. - Grembergen terrein D 15u45 Gew. Schol Grembergen terrein D 14u30 K.S.N S. Prov. Kad. 16u00 K.S.N.S. Reserven ZONDAG 23 OOGST Bekerwedstrijd 9u15 K.S.N.S. - Miniemen 10u30 K.S.N.S. Prov. Scholieren 10u30 K.S.N.S. - Prov. Juniores ZATERDAG 29 OOGST 16.00 Reserven - K.S.N.S. 14u30 Grembergen Gew. Kadetten 15U.45 Grembergen - Gew. Scholieren ZONDAG 30 OOGST 9u.30 Lierse Miniemen 9u30 Lierse - Prov. Kadetten 10u 15 Lierse - Prov. Scholieren 10u 15 Lierse Prov. Juniores Bekerwedstrijd? 16u00 138 - Eendracht Aalst Het staat nu vast dat voorzitter Etienne Van Den Driessche bij Okapi ontslag zal indienen. Wie de vrijgekomen post zal bezetten is voorlopig nog niet geweten. Als verdere bestuurswisselingen kun nen we vermelden dat Alfons Kes- teloot werd aangesteld tot sport directeur en Dr. Willy Boeykens tot ondervoorzitter. De nieuwe formatie zal door Okapi voorgesteld worden tijdens een gezellig onderonsje in de Re- socub-fabrieken te Erembodegem, de extra sportieve partner van de Aalsterse ploeg. DRUKKE DAGEN IN HET VERSCHIET BIJ OKAPI EEN MARATHON-PROGRAMMAv 22 augustus Okapi-Forest ParR 23 augustus tornooi van Destel- bergen 24 augustus te Ledeberg tegen Bus 25 augustus ligawedstrijd tegen Racing White 26 augustus tornooi van St Joost tegen Standaard 28 augustus tornooi van St Joost 29 augustus mogelijk halve liga beker 30 augustus tornooi van Tempo Leuven (twee wedstrijden) 5 september tornooi Okapi met Denain, Sunair en Imperial. De volgende spelers zullen op gesteld worden. D'Hoir, Kok, Van Keer, Van de Walle, Dillard, Pottiez, Badts, Schorreel en Camu. Herleving heeft na een schitte rend begin ineens alle overtuiging verloren zodat men momenteel to taal in de put zit. De toewijding en werkkracht van de knappe be- stuursploeg wordt niet beantwoord door enkele spelers die er de oor zaak van zijn dat de deemstering bij Herleving begonnen is. Nu ook in de strijd tegen Merchtem heeft men niets kunnen oogsten. Het werd zelfs een grote afstraffing daar de Houtmarktploeg slechts twee spellen kon ophalen. De diri genten hopen niettemin dat met de thuiswedstrijd van morgen za terdag tegen Tubize de wederop standing zal worden ingeluid. De tweede Aalsterse basketbal formatie heeft vertrouwen voor de komende strijd in de hogere regio- nen. Voorzitter Bonnaerenis, on dervoorzitter Neetens, sekretaris Verleysen, penningmeester Mae- sen, en de bestuursleden Van Droogenbroeck, Dr Boeyckens, Callebaut. De Luyck, Dherdt, Gou- bert, Hofman, Mangelschots, Nolf Rasschaert, Schellinck, Van Caec- kenberghe verwachten veel van de nieuwe trainer coach Geert Bocque die met zijn mannetjes een dichte ereplaats op het oog heeft. Met de nieuwe aanwinsten Van Den Steen, Labaye, Jean De Schrijver, Coen Goubert en Hugo Vinck en de kern die vorig sei zoen de titel haalde moeten de jongens van de Volksplaats een hoofdrol kunnen spelen. Voegen wij er nog toe dat Black Boys op 30 augustus te Gent als voorbe reiding een tornooi zal spelen, dat er vijf ploegen bij de Aalsterse club zullen bedrijvig zijn, en dat alle thuiswedstrijden van de kom petitie in de namiddag zullen ge speeld worden.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 12