sp ort OP alle fronten C0MAR SPORT Eendracht Aalst heeft vertrouwen Herleving in gevaar Steeds Jozel Pollet Profs te Haaltert Tweeluik voor liefhebbers te Aalst Bijna roos voor Etienne Van Der Helst Luc De Croock kon beter Transfer- nieuws bij Okapi Korporatieve kompetitie met sterke bezetting Voor alle sportartikelen Schoolstraat 54 Aalst Tel. 225.56 Zegels Valois Waar het vorige jaren gebeurde dat men het moeilijk had om en kele ploegen samen te brengen in de Aalsterse corporatieve kompe titie zal men nu van start gaan met een sterke bezetting daar volgende tien ploegen aan het kampioenschap zullen deelnemen: Aalst Honda, S.A.F. Aalst, Tele graaf en Telefoon Aalst, Gilbos Herdersem, Franke, Callebaut, Wieze, Friac Aalst, Desso en Tup- perware Aalst, F.F.R Aalst inte gendeel dat gedurende vele jaren een vertrouwde naam was in deze kompetitie zal er niet meer bij zijn. Deze sympathieke Aalsterse ploeg zal wel nog wedstrijden spe len maar voor een kompetitieop treden is men niet klaar. SPORTDïTJES EN DATJES Scheidsrechter Frans Bellemans is één van de nieuwe figuren in het bestuur van Eendracht Aalst. Hij heeft de leeftijdsgrens bereikt en zal dus niet langer op de gras mat staan. Hij heeft alleszins heel wat verdiensten in de vele jaren als scheidsrechter. Keeper Deleeuw de Herdersem- naar die door SV Zottegem enke le tijd terug werd aangeworven, werd door zijn ploeg ook in Aalst opgesteld zodat hij er heel wat be kende namen heeft weergezien. Robert Schamp, de nieuwe trai ner van SV Zottegem, liet een schitterende indruk met zijn fani- onploeg en heeft ook het vertrou wen van zijn clubleiders. Eendracht heeft in het oefen partijtje tegen Zottegem bewezen dat men zal paraat staan als over een paar weken de kompetitie van start gaat. De witzwarten hebben inderdaad een goede verrichting geleverd en men heeft duidelijk aangetoond dat men heel wat mo gelijkheden heeft. Zo werden de zwartkijkers die dachten dat het wegvallen van de vertrouwde pion nen in de verdediging Fons Locke- feer en Roland Suys, achteraan een leemte zou nalaten in het on gelijk gesteld. Eendracht bouwde tegen Zottegem achteraan op Wil ly De Neef of Rik Van Hoorne, Roland Bossaer, Eddy Van Den Eynde, Romain Van Stichel en Ed dy De Waegeneer. Wij hebben de overtuiging dat dit de achterhoe de zal zijn waarmee men in de kompetitie van start zal gaan. In ieder geval deze defensie heeft te gen Zottegem kunnen bevestigen, met vooral Van Stichel als de op vallende figuur. Van de rest van de ploeg kunnen we zeggen dat in het middenveld Eddy Vander- elst, Jaak Taelemans en Jean Pierre Martens goed aan hun trek ken kwamen, terwijl vooraan de nieuwe aanwinst Grun mooie din- KAATSEN Het is een feit dat er bij Her leving momenteel een zeker malai se heerst. De puntjes werden tij dens de jongste weken door deu ren en vensters gegooid zodat er zelfs gevaar voor degradatie is komen dreigen. Tijdens het voor bije weekeinde kreeg men- imrpers nieuwe afstraffingen vanwege Tu- bize en Rebaix waarbij men het weer zonder één enkel puntje diende te stellen. Gelukkig is de winstmarge van de Ajuinen op de andere bedreig den tamelijk groot zodat men het misschien dan toch nog kan halen. Het zou voor Herleving trouwens een beste zaak zijn indien men in Tweede kan blijven daar men dan tijdens de volgende kompetitie toch derby's tegen Merchtem, Tollembeek, Hamme de nieuwe ling Zandbergen en tegen de mo gelijke daler Wieze zou kunnen be twisten. gen deed, terwijl het duo Foulon en Haleydt zichtbaar nog training nodig heeft. De drie effectieven Cammu, Collijns en Nevens waren onbeschikbaar doch zij zullen ver moedelijk wel op tijd klaar komen om mee van start te gaan bij het kompetitiebegin. DE WEDSTRIJD De partij tegen Zottegem kan kort samengevat worden. Tijdens de eerste helft waren de bezoe kers zeer gevaarlijk en de Ajui nen hadden moeite om de razend snelle aanvallen af te weren, ter wijl na de kampwisseling de gas ten minder overtuigend waren zo dat tijdens deze periode Een dracht enkele goede aanvallen kon plaatsen, zonder echter te kun nen doelen. Het doelpunt van de witzwarten was er gekomen tij dens de eerste helft nadat de be zoekers langs Paulinho het ope- ningspunt hadden gescoord en Ru dy Haleydt dan nadien kon gelijk stellen. Het was ook nog tijdens de eerste vijfenveertig minuten dat Zottegem het winnend doelpunt lukte. ATLETIEK Jef Pollet heeft nu ook elkeen kunnen bekoren met een daveren de prestatie in de Halve marathon te Appelterre waar hij na een ver bazende demonstratie een schitte rende overwinning veroverde. Hij had het er nochtans op te nemen tegen de elite uit de halve mara thonwereld doch zulks was voor de Eendracht Aalst atleet geen hinder om zijn stempel te drukken op deze wedstrijd. Reeds tijdens de eerste koershelft ging hij stout moedig aan de haal en toen hij een kloof van een hondertal meter had geslagen ging de bekende Maurits Peiren in de tegenaanval. Zulks bracht echter niet het minste gevaar voor de superiore Aalstenaar die integendeel ronde na ronde zijn voorsprong opdreef om tenslotte met bijna twee mi nuten boni prachtig te zegevieren. De voorlaatste wedstrijd voor profs in de Denderstreek, nadien komt nog Herzele, wordt donder dag a.s. te Haaltert voor het voet licht gebracht. De inrichters heb ben het bericht gekregen dat de Meerse tourman Lucien Van Impe er met een sterke ploeg aan de afrit zal zijn, terwijl natuurlijk ook de streekrenners Etienne Sonck, Maurits Dury, René Schelfout, Frans Melckenbeek, Remi Van Vreckom en Herman Van Der Slagmolen die zo pas promoveer de, aan de start zullen komen. Voeg daarbij dat reeds talrijke klankvolle namen op de inschrij- vingslijst fungeren en zo staat het dan ook vast dat er een mooi wielerspektakel zal opgedist wor den. Tijdens het weekend zijn de amateurs te gast in de Ajuinstad waar zij onderscheidelijk in de Binnenstraat en aan de Zeshoek aan de slag zullen zijn. Daar voor de twee organisaties het voorziene prijzenbedrag sterk werd opge dreven mag worden verwacht dat zowel morgen zaterdag als zondag al wat naam heeft in de liefheb bersrangen te Aalst op het appel zal zijn. De transferlijst van Okapi is thans definitief afgesloten en is als volgt: Van De Walle van Imp Gent en Badts van Antwerpen komen de formatie versterken: bij de dames werd Nora De Luyck aangeworven, terwijl volgende spe lers de Aalsterse basketbalploeg verlaten Labaye, Bocque, Van Der Steen, Dhaens en Van Boven naar Black Boys Aalst; Marc Cor nells naar Olympia Denderleeuw: Van Der Vecken, Van Eeckhout en Walgraef naar Europa Ninove; De Smedt, Vandergeylen en Cammu naar Euroman Mere en Verhulst naar Racing Vilvoorde. De Hofstadenaar Etienne Van Der Helst heeft te Grembergen geen meeval gehad in het zege duel. Hij had er samen met Rudy Brusseimans, Frans Verbeeck, Er nie Blommaert en Daniel Heyns de beslissing in de gunstige vorm gegoten en hij was het ook die vooraan 't meest werk verrichte Toen hij zich klaar maakte om de zegebloemen in ontvangst te ne men, was de slimme Rudy Brus selmans er als de kippen bij om de Denderstreker de zegebloemen te ontfutselen. Een tweede plaats was anders toch ook niet te ver smaden. In de finale van de Ster van Oost Vlaanderen werd veel ver wacht van Luc De Croock nu dat hij toch tijdens de vorige dagen bewezen had dat hij weer over al zijn kapaciteiten beschikte. De Aalstenaar is er echter niet in de kijker kunnen komen, alhoewel hij tijdens de eerste koershelft meer maals op het voorplan fungeerde. Toen hij een poging had gewaagd met de sterke Rudy Bauwens dien de hij even later weer in het pele- ton post te vatten dat hem trou wens verder niet meer losliet. Luc diende dan ook vrede te nemen met een zijgaai terwijl hij in de eindklassering beslag legde op de twaalfde plaats, 's Anderendaags te Itterbeek streed hij geruime tijd aan de zijde van de latere win naar André De Bilde doch tijdens de ultieme faze diende De Croock een weinig terrein toe te^ geven al hoewel hij toch nog op een mooie vijfde plaats beslag kon leggen De nieuwe trainer-coaches die door Okapi werd aangeworven is Jos Decombe lid van de gerechter- lijke politie, oud Antwerpspeler en gewezen trainer-coach van Stsn- daard en Red Sox. De eerste oefenwedstrijd grijpt plaats in de Okapizaal heden za terdag 22 aug. te 20u30 tegen de ploeg van Forest Park Community College uit St Louis in U.S.A. Zie hier de samenstelling dezer voor aanstaande collegeploeg: C. Lott 2,02 m - B. Brown 1,90 m - A. Trimble 1,90 m - Br Ed wards 1,80 m - H. Drew 1,85 m - T. Harviel 2,08 m - W. Jones 1,95 m - D. Johnson 1.87 m - C. Davis 1,85 m - W. Broodnax 1,80 m - Al. Fowler 1,80 m - Vic Tins- ley 1,95 m. Coach Bob Nelson. Een hoogst interessante voor wedstrijd de Okapidames met verregaande ambities, tegen de zeer hoog gekwoteerde Zuid-Sla vische damesklub van Beograd

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 12