23e JAARBEURS - AALST Lachen Denemarken's Dorpspastoor is toeristen-koning Etabi. De Stobbeleir ge7ond Mm 22 OOGST TOT 31 OSiST 1070 S TM OSFEES TH A L SCHOOLSTRAAT ie AALST Beschikt over 70 bussen vliegtuigvloot en eigen hotels Bezoek de BODEGA in de Jaarbeurs IS Zaterdag 22 oogst Vanaf 16 u. Hopmarkt, Bloemenmarkt Te 16 u stadhuis ontvangst der personaliteiten Te 17 u optocht gevolgd door de officiële opening Van 17u30 Amusementsmuziek Te 21 u show met: Mary Porcelijn, Rudi Anthony - Jaak De Voght en orkest Actif Club. Zondag 23 oogst Vanaf 10 u Grote Markt Bloemenmarkt Te 14 u Stem mingsmuziek Te 15 u Kinderprogramma met Jean Monnet en Jantje Te 17 u Stemmingsmuziek Te 19 u Amusementsmu ziek Te 21 u show met Ann Christy, John Terra, Hugo Sigal John Vandewiele en orkest Roland Serpierre. Maandag 24 oogst Bloemendag Vanaf 15 Stemmingsmuziek Te 16 u Voordracht in bloe- menschikken Te 18 u Amusementsmuziek Te 19 u Optreden ensemble Just Bom Te 19u30 Wandelconcert, Dendermondse- stwg over de Grote Markt naar de Feesthal Te 21 u Show met Johny White, Truus, Gebr. De Clercq, Willy Lustenhouwer. orkesten The Vocals en Sunny Sextet. Dinsdag 25 oogst Dag van de gehandicapten uit het kanton Aalst Vanaf 14 u Amusementsprogramma met het orkest Rene Car- |jer Je 17 u Stemmingsmuziek Te 19 u Amusementsmuziek Te 19u30 Wandelconcert, St Anna over de Grote Markt naar de Feesthal Te 21 u Show met Liliane St Pierre, Hump Yaskiel Raoul Mistian, Martine Morgan, Nancy, Bart vandelaer en orkest Santa Claus Sound. Woensdag 26 oogst Ie dag van de gepensioneerden van Aalst Vanaf 14 u Amusementsprogramma uit de oude doos Te 17 u Stemmingsmuziek Te 19 u Optreden orkest Harry Pincky Te 19u30 Wandelconcert, H. Hart over de Grote Markt naar de Feesthal Te 21 u Show met Jimmy Frey. Nicole Josy, The Strangers, Guske Lancier en orkest Club 13 Donderdag 27 oogst Dag van de mandatarissen uit het arrondissement Vanaf 15 u Stemmingsmuziek Te 16 u Geleid bezoek Te 19 u Optreden orkest Albric Frank Te 19u30 Wandelconcert, Haring over Grote Markt naar de Feesthal Te 21 u Show met Marc Dex, Micha Mara, Juul Kabas, Toni Corsari en orkest The Ruby's De jaarbeurs is toegankelijk voor het publiek, iedere dag van 15 tot 21 u. De zondag van 14 tot 21 u. Een bewaakte bergplaats voor fietsen en moto's is voorzien en ter plaatse aangeduid. TOEGANGSPRIJS 20 fr KINDEREN tot 14 jaar 5 fr ABONNEMENTEN 100 fr (geldig voor de ganse duur van de jaarbeurs en voor alle spektakels). HET INRICHTEND COMITÉ. Al maanden lang probeert een vriend van mij zijn vrouw te win nen voor het idee een sportwagen te kopen. Hij heeft zijn zinnen ge zet op een Europese twoseater. Nu gebruikt hij de beste verkoop argumenten die hij maar kan vin den en zo legde hij uit hoe goed koop de wagen in het gebruik zou zijn. «Maar als wij nu met twee anderen uit willen?» vroeg ze als tegenargument. «Dan gaan we in hun auto», antwoordde hij zonder aarzelen. «Is dat soms niet goedkoop?» o O o Onlangs ben ik hertrouwd, na een moeilijke tijd waarin ik als weduwenaar alleen een tiener-doch ter moest proberen op te voeden. Mijn tegenwoordige vrouw was al vele jaren een goede vriendin van ons allemaal. Toen we na de trouwerij thuis kwamen, stelde mijn dochter trots mijn nieuwe vrouw aan een groep je vriendinnen voor. «Dat is mijn moeder» liet ze weten. «Vroeger was ze vaders vriendin». «Ik ben een pastoor die hier zijn gelijke niet heeft». Dat kan Eilif Sondergaard Krogager, een man van 60 jaar, zonder gevaar voor overdrijven van zichzelf ge tuigen In nauwelijks twintig jaar bracht de pastoor van de 2000 zielen tellende Deense stad Tjae- reborg het inderdaad tot de groot ste toeristen-koning van Denemar ken. Zijn 70 groene, moderne auto cars met het opschrift Tjaereborg bollen door de straten, zowel van Hamburg als Nizza in Rome en Venetie, door Madrid als Parijs aan de Franse Riviera en aan het Gardameer. De vliegtuigen van zijn luchtlijn Sterling airways A/S verzekeren het trajekt tussen Ko penhagen en Mallorca en vindt men op alle luchthavens waar toe risten aankomen en vertrekken Tenslotte beschikt de dorpspastoor ook over twee hotels, die gelegen zijn aan de Spaanse Costa del Sol. In totaal maakten vorig jaar 1.2 miljoen toeristen gebruik, van father Krogager's diensten, wat hem het nette sommetje van 4,4 B.Fr opleverde. Desondanks be klimt de dorpspastoor elke zon- Wijnen aan de oude prijs voor de B.T.W. toepassing Capucienenlaan 79 Aalst Tel. 247.91 dag de kansel om het evangelie te verkondigen. Hij was wellicht nooit op de idee gekomen met een reisagent schap van wal te steken ware het niet dat hij op zekere dag een leraar ontmoette die hem voorstel de om zonder dat het hen iets kostte ook eens naar het zui den te trekken. Zij smeedden plannen om zich als reisgids aan te melden. Zodoende konden zij de reizen kosteloos meemaken. Dat beviel hen zo goed dat zij besloten zelf reizen in te richten. Een kleine aankondiging in een plaatselijk blad bezorgde hen de nodige klien- ten en er werd gestart met een gecharterde autobus, die de weg naar Spanje insloeg. Die eerste tocht viel voor de dorpspastoor bepaald niet mee: het kostte hem een verlies van 1000 Deense kro nen of 8000 B. fr. Dat kon de pastoor evenwel niet ontmoedigen en het volgend jaar begon hij met een ervaring rijker aan een nieuw experi ment. Ditmaal waren het vijf bus sen die de weg naar Spanje ko zen. Bij zijn terugkeer was het verlies van het jaar voordien goed gemaakt. Krogager besloot toen het bijltje erbij neer te leggen, maar dan had hij buiten de waard in dit geval de vele Deense toe risten gerekend, die zo opgeto gen waren over de service, dat zij voor hun volgende vakantie uit sluitend een beroep wilden doen op het reisagenschap Krogager. Zijn uiterst lage prijzen en zijn perfekte organizatie vonden niet alleen weerklank bij de reislustige Denen maar ook en vooral bij de konkurrentie. Meerdere officiële reisagentschappen alarmeerden de kerkelijke overheden, maar die wil den of konden niets tegen de «za kenman-dorpspastoor» ondernemen omdat hij nooit zijn kerkelijk ambt had verwaarloosd. EIGEN VLIEGTUIGVLOOT Zoals overal elders ter wereld steeg het' aantal toeristen ook in Denemarken van jaar tot jaar. Geen wonder dan ook dat pastoor Krogager, na zijn autobussen, het volgend jaar kleine vliegtuigen be- Drie buitenlandse studenten aan een universiteit in het noordwesten van de VS ontdekten dat zij hun auto verkeerd hadden geparkeerd. Een politieagent stond al op het punt hen te bekeuren, maar de studenten betuigden hun onschuld in moeilijk gebroken engels. De agent scheen geneigd hen te laten gaan, totdat hij een boek in de auto zag liggen met de titel Mag- netohydrodynamics. Grimmig schreef hij zijn bonnetje. «Ik weet niet wat dat betekent» zei hij, «maar als u het wel weet, dan weet u ook donders wat NO PAR KING betekent». gon te charteren. In 1963 begon hij met zijn eigen luchtlijn «Sterling Airways A/S». Momenteel beschikt hij over ze ven Douglas DC-6 toestellen die voorheen tot Swissair behoorden. Wat later volgde het eerste straal vliegtuig, een Franse Caravelle. Thans zeven jaar na het begin, be zit Sterling Airways in Kopenha gen een pilotenschool en is daar bij de eigenaar van negen straal vliegtuigen van het type Super- Caravelle, acht Douglas DC-6 B en een fokker F-27 Krogager's prijzen grenzen aan het onvoorstelbare: de reden daar voor is een scherpe berekening (zonder winstmarge), een degelij ke organizatie en het feit dat men geen enkele bijkomende taks be taalt, allemaal voordelen die slechts de klant kunnen ten goede komen. Hoeft het gezegd dat vele kon fraters van Krogager en de konku- rerende reisbureaus de Deense dorpspastoor niet alleen met be wonderende maar vooral afgunsti ge blikken nastaren? Gebrek aan activiteit is een groot probleem op onze kleine uni versiteit. Er werd een commissie gevormd om erover te praten. Een week na de eerste vergade ring bracht de voorzitter verslag uit aan 't bestuur. «Mijn heren, de commissie ter bestudering van het gebrek aan activiteit zal geen rap port uitbrengen. Van de veertien leden die benoemd waren, zijn er maar vier komen opdagen. Vorig jaar werd er danig ver bouwd aan de universiteit van Tulsa, toen daar een nationaal kongres werd gehouden. De rec tor, professor Twyman, begon zijn openingsrede als volgt «Het is mij een voorrecht u te mogen wel kom heten op de enige Amerikaan se universiteit waar de leiding er een bende van heeft gemaakt». Aan de Columbia universiteit proberen ze meer animo voor het studium generale aan te kweken met in trigerendetitels. Een kolle ge over optische onderzoekmetho den werd aan gekondigd met Ik ben nieuwgierig (infrarood)».

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 4