e n a i 5 |l U 1 I Sterke prestatie van Carle Galle C0MAR SPORT Eendracht verdiende de overwinning Sterke Eendr. jongeren Weer niets voor Herleving Bij de liefhebbers Black Boys tornooi winnaar Luc de Croock greep tweemaal naast de zege Jean Pierre Van Eeckhout komt er Kalender S.K. Aalst Lastige opdracht voor S.K. Aalst 12 ZWEMMEN Voor alle sportartikelen Schoolstraat 54 Aalst Tel. 225.56 Zegels Valois op alle fro oien Met een nederlaag op Verviers werd Eendracht uit de Beker van Belgie gewipt. Nochtans is men opgetogen over de wedstrijd daar men op een week voor de kompe titiestart de bevestiging heeft ge kregen dat de ploeg reeds opper best marcheert. Inderdaad men heeft te Verviers een schitterende partij gespeeld en mits een beetje meeval kon Eendracht best de ze ge afgedwongen hebben. In de veldbezetting waren de Ajuinen trouwens baas doch tijdens de ver schillende aanvallen stuitte men telkens op de talentrijke doelman Leonard die nadat hij reeds tij dens de eerste minuut een knal van Haleydt niet had kunnen ver werken, verder alles onschadelijk maakte. Elkeen was er dan ook over eens dat het Leonard was geweest die de Eendrachtneder- Ook de Sportkringers hebben veel hoop op een gunstige start in de kompetitie. Tijdens de verschil lende oefenwedstrijden heeft men voldoende aanwijzigingen gekregen voor het samenstellen van de ge schikte formatie. Nochtans staat men voor de laag had bewerkt. THUIS TEGEN PUURS Eendracht heeft het voorrecht de eerste wedstrijd van de kompe titie voor eigen publiek te mogen spelen. Het zijn de gasten uit Puurs die oog in oog met de wit- zwarten zullen staan. Bij deze kontakt name is het logisch dat men weinig houvast heeft om mo gelijke resultaten te voorspellen, doch nadat Eendracht op Verviers elkeen heeft kunnen overtuigen van een reeds fraaie konditie aar zelen wij dan ook niet om de Ajui nen als overwinnaars voorop te zetten. Met welke ploeg Eendracht het in deze eerste wedstrijd zal doen is nog niet geweten alhoewel wij geloven dat volgende elf een goede kans maken: De Neef, Bos- saer, De Wit, Van Stichel, De Cock Collijns, Taelemans, Van der Eist, Grun, Foulon en Haleydt. eerste wedstrijd voor een reuze opdracht daar men naar S.K. Dein- ze moet, die thuis een grote faam geniet. De Sportkringers weten echter dat een goede start ook het nodige moreel brengt en men zal dan ook niets aan het toeval overlaten om een puik resultaat te verwezenlijken. ATLETIEK In de interclubmeeting voor jon geren te Vlierzele zijn weer enkele Eendracht jongeren in de kijker gekomen, wat voldoende de voor uitgang onderstreept van de Aal- sterse atletiekformatie. Bij de ka- detten werden overwinningen ge noteerd van De Waele in het speer werpen en van Roelandts in het kogelstoten, en bij de scholieren waren het Van Geert in de 200 m Coppens in de 800 m en Corthals in de 1500 m die zegevierden. KAATSEN Herleving doet loffelijke pogin gen om bij het kompetitieeinde dan toch nog enkele puntjes mee te snappen die de volledige zeker heid over het behoud moeten ge ven. Spijtig blijven momenteel al de inspanningen zonder resultaat daar men zowel tegen Hamme als tegen Tollembeek met lege handen bleef. Nochtans speelden de Hout marktjongens tegen de Brabanders van Tollembeek een goede partij en kwamen trouwens slechts één spel te kort om één puntje op zak te steken. Gelukkig is de voor sprong van Herleving in de klas sering op de andere bedreigden van Rixensart nog tamelijk groot zodat men vermoedelijk wel de redding zal bewerken. Carla Galle heeft niet lang ge wacht om de opgelopen ontgooche ling tijdens de Belgische kam pioenschappen te Spa uit te wis sen. In de internationale zwem meeting te Turijn leverde de Aal- sterse zwemster inderdaad een op gemerkte prestatie die haar toe laat weer veel verwachtingen te maken voor de toekomst. Kwam zij met een eerder matige tijd door de schiftingen dan veroverde zij toch een plaatsje voor de finale waarin zij een mooie verrichting leverde. Zij streed er aan de zijde van talrijke buitenlandse kampioe nen en het was slechts in de Bij de amateurs blijft Mare Eeman verder op opmars. De klei ne Ledenaar die vorige week ook te Haaltert had geschitterd was nu weer de meest opgemerkte figuur in het criterium te Outer. Reeds tijdens de eerste ronde viel de be slissing toen Eeman kordaat op de vlucht sloeg. Slechts Pierre Bellemens en Etienne Droesbeke slaagden er in om zijn wiel te snappen en de rest was van dan af reeds voorgoed verslagen. Ook Droesbeke kon het tempo niet vol gen zodat het duo Eeman-Belle- mans aan de spits reed. Naar het einde deed de andere Denderstre- ker Ronny Schoep nog een heftige poging om vooraan aan te pikken doch hij slaagde niet in zijn opzet alhoewel hij toch nog derde ein digde. In de spurt voor de zege- bloemen diende de verdienstelijke Eeman het af te leggen tegen de pfjlsnelele Brabander Bellemans, die hiermee zijn zoveelste zege veroverde. Black Boys heeft in het tornooi van Babeco Latem in afwachting van de kompetitie-start een test gedaan die ten volle is meegeval len. De jongens van de Volks plaats bleven er inderdaad schitte rend winnaar nadat men in de schiftingen met 81-51 had gewon nen tegen Babeco waarna men in de finale zegevierde tegen Reinaert met 71-79. Deze strijd bracht veel spanning en het was na een span nende zij aan zij dat de Ajuinen tijdens de ultieme minuten met sukses hun oppertroeven op tafel gooiden. schoolslag dat zij terrein inboette alhoewel zij over deze 200 meter wisselslag dan toch de behoorlijke tijd van 2.41.9/10 liet afdrukken. Op het thuisfront waren de Aal- sterse zwemmers aan de slag te Bambrugge waar in de 2000 m vrije slag Hayaert een schitteren de overwinning behaalde nadat hij een harde strijd had moeten le veren tegen Deley, Bijl, De Mayer en Van Geel. In de 200 meter streek waren de Aalstenaars Bijl en Van Oudenhove geruime tijd bij de kanshebbers en het was slechts naar het einde toe dat zij hun zege-illusies moesten prijsgeven. Het is voor de Aalstenaar Luc De Croock een goed weekeinde geworden, alhoewel hij tweemaal naast de zegebloemen greep. Te Nederbrakel had hij het op te ne men tegen de momenteel sterk fietsende Corneel Roels, en ande re sterrijders uit de Vlaamse Ar dennen. Luc streed er met zijn ge kende overgave en lag ook aan de basis van de beslissing. Hij ver overde dan ook een verdienstelijke derde plaats in het spoor van Roels en Valepijn. Een dag na dien te Steenhuize maakte hij weer een zeer goede indruk. Samen niYét zijn streekgenoot Johan Van Uffel deed hij de eerste schifting tot plots de Waaslander Marc Van de Putte een ontsnapping waagde. De Denderstreker treuzelde te lang met het tegenoffensief zodat hij de vluchter niet meer kon grijpen en dan ook vrede diende te nemen met de tweede plaats. Alhoewel nog onervaren boekt de jeugdige Aalstenaar Jean Pier re Van Eeckhout toch veel ver dienstelijke resultaten. Zulks was nu weer het geval te St Katharina Lombeek waar hij het nochtans diende op te nemen tegen talrijke vedetten. Hij reed er aanhoudend in de spits van de aanval en een ereplaats was dan ook de ver diende beloning. Bij de jongeren komt ook regel matig de naam Mare De Deyn in de uitslagen. Deze jeugdige Eron- degemnaar heeft reeds een hele reputatie in de nieuwelingenrangen en nu ook te Baardegem heeft hij zijn faam alle eer aangedaan. Hij was er samen met de twee kop stukken Julien De Waele en Frans Caethoven ongeveer half koers ontsnapt en niemand van de ach tervolgers zou hen nog terugzien. In de eindspurt diende De Deyn het af te leggen tegen zijn twee gezellen doch een mooie derde plaats was beslist een resultaat waarmee zijn vele aanhangers vre de konden nemen. [fe PROVINCIAAL HEEN 6- 9-70 SK Deinze-SK Aalst 15u00 13- 9-70 SK Aalst - RC Wetteren 20- 9-70 E. Aalter-SK Aalst 27- 9-70 SK Aalst-OI. Gent 4-10-70 Gerda-SK Aalst 11-10-70 SK Aalst-FC Ronse 18-10-70 SK Aalst-FC Ninove 25-10-70 Lovendegem-SK Aalst 1-11-70 SK Aalst-Petegem 8-11-70 FC Berlare-SK Aalst 22-11-70 SK Aalst-SK Geraardsb. 29-11-70 AV Dendermonde-SK Aalst 6-12-70 St Gillis-SK Aalst 14u30 13-12-70 SK Aalst-FC Eeklo 20-12-70 SV Temse-SK Aalst SEIZOEN 1970-71 TERUG 10- 1-71 SK Aalst-SK Deinze 17- 1-71 RC Wett.-SK Aalst 15u00 24- 1-71 SK Aalst-E. Aalter 31- 1-71 SK Aalst-SV Temse 7- 2-71 Ol. Gent-SK Aalst 14- 2-71 FC Eeklo-SK Aalst 21- 2-71 SK Aalst-Gerda 28- 2-71 FC Ronse-SK Aalst 7- 3-71 FC Ninove-SK Aalst 14- 3-71 SK Aalst-Lovendegem 21- 3-71 Petegem-SK Aalst 28- 3-71 SK Aalst-FC Berlare 4- 4-71 SK Geraardsb.-SK Aalst 18- 4-71 SK Aalst-AV Dendermonde 25- 4-71 SK Aalst-St Gillis

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 12