t MÉ L. D'Haeseleer geen kandidaat voor Aalsterse raad Aalster se afvaardiging Eendags-studiereis over Moerdijk negentienjarige charmante cTYlartine 'Verbeeren wStÊÊSm HOND DE PLANNEN VOOR NIEUW ZWEMBAD Perskonferentie P.V.V.: Kerkelijke onderscheiding voor Aalstenaar TUINBOUWSALQN \H BELFORTZAAL VIJFTIENJARIG MEISJE SPOORLOOS (Eigen Berichtgeving) Dinsdag II. heeft een officiële Aalsterse afvaardiging een be zoek gebracht aan verscliiilende zwembadinstallaties in Neder land en het vooruitzicht van een realisatie in de toekomst van een nieuw zwembad te Mijlbeke BUSSUM EEN INSPIREREND VOORBEELD De afvaardiging bestond uit Schepen Van der Veken, de raads leden M. de Bisschop, Sylvie Pe tit, John van den Bossche, advi seur en voormalige direkteur van het Aalsterse stedelijke zwembad, Teerlinck, sekretaris van de stede lijke werkgroep «Nieuw Zwembad» J. Buyl, stadsarchitekt, M. Se- minck, stadskondukteur, G. Thij- baert direkteur van het stedelijk Zwembad, W. Breckpot en H. Van Geert, deze drie laatsten na mens de zwemklub Neptunus. De afvaardiging bracht een be zoek aan het Zwembad 50 m van Rotterdam-Zuid en van Bussum, nabij Hilversum. Vooral de installaties van deze laatste gemeente, maakten een overtui gende indruk op de Aalstenaars Men beschikt aldaar inderdaad over een overdekt bad 50 m. met instrukties, een open zwem bad olympisch type, in zijn ge heel vijf zwembaden en een plonsbad voor kinderen. Deze merkwaardige zwembad installaties lokken evenwel jaar lijks niet minder dan 800.000 bezoekers. Er weze aan herinnerd dat het in de bedoeling ligt het tweede zwembad te Aalst in te planten aan de Albrechtlaan, rechtover het nieuwe slachthuis. Men beschikt aldaar over terreinen die eigendom zijn van de stad. MINISTER VOLKSGEZONDHEID AMPER 360 MILJOEN Voordien maandag II. had een beperkte afvaardiging, schepen Van der Veken, Teerlinck en direk teur Thybaet reeds een onderhoud gehad met de h. Bonduel, advi seur van de Minister van Volksge zondheid betreffende de subsidie ring van een nieuw zwembad te Aalst. Echter, de Minister beschikt ter zake amper over een budget van 360 miljoen... terwijl de diverse aanvragen met het oog op zwembaden in ons land reeds ca. 3 miljard vereisen. De verwezenlijking van een noodzakelijk, tweede zwembad te Aalst hangt dus in belangrij ke mate af van de budgetaire staatsmiddelen. OP AGENDA EK. RAADSZITTING Op de eerstvolgende raadszit ting 17 september as. zou de prin ciepskwestie van een tweede zwembad te berde worden ge bracht. Net zoals voor zovele Aalsterse openbare nutsvoorzieningen zal de kwestie van een nieuw stedelijk zwembad, net zoals voor het Kui tuurcentrum, het Ziekenhuis enz. een kwestie zijn van voortdurend aandringen bij de centrale instan ties te Brussel. Koolstraat - Aalst werd dan Bloe- menfee '70 verkozen op de Jaar beurs. Bloemen, applaus en ge schenken voor de nieuwe fee en ook voor de andere mede-kandida ten. Voor de Bloemenfee in elk ge val een meevaller want zij sleepte meteen de hoofdprijs, een perso nenwagen in de wacht. Martine Verbeeren, pas afgestu deerde laborante, moet nu eens haar stadsgenoten met aan het hoofd de officieSe instanties, de overtuiging bijbrengen dat de Dirk Martenssteda inderdaad ook een bloemenstad is. Na zovele ja ren Bloemenveiling is daar voorals nog niet veel van te merken. Als men het ons vraagt was de animator Jan Sando in zijn vragen tot de vijf kandidaten niet bijster goed geïnspireerd. Het kon min der banaal kortom ietwat intelli genter t.o.v. van de pittige jonge dames, behoudens de verkozen Bloemenfee Martine Verbeeren, ook nog Francine Huylebroeck, Ly- die Hendrickx, Rita Verbestel en Magda Geerts. Ook dit nog Reeds zondag gaf de Bloemenfee '70 blijk van acte de presence op het concert van de Koninklijke Symfonie «DoGr Eendracht Groot»» op de Aalsterse Grote Markt. Precies om tluSO beiaarde de Aalsterse Beifortklok ten aanhore van iedereen 6 u in de morgen. Wie is de tel kwijt in de stad? Te Lourdes ontving de Aalste naar Jozef Appelmans vanwege Mgr Van Peteghem, bisschop van Gent, het hoge Kerkelijke erete ken Pro Ecclessia Pontifici. Jozef Appelmans is een der pio niers van de Lourdesbedevaarten uit 't Aalsterse waarmede vijftig jaar geleden werd gestart. Het was de tijd van de eerste bede vaarten met de houten treinwagons zieken op een houten plank met een klein matrasken in de coupées In de toendertijd te Aalst opge richte brancadiersvereniging, thans Diocesane Lourdes - bedevaarten - bisdom Gent, heeft J. Appelmans een belangrijke rol gespeeld. Ook Mevrouw Appelmans werd in de hulde te Lourdes betrokken. Van harte proficiat. Op een perskonferentie die gis teravond door de P.V.V. werd ge houden werd volgende mededeling verstrekt: Volksvertegenwoordiger Louis D'Haeseleer heeft rekening houdend met a. de moeilijke ekonomische toe stand waarin het Arrondisse ment Aalst zich bevindt: dat deze toestand de grootste aan dacht moet opeisen van de parlementairen van het Arron dissement voor de noodzakelij ke dringende expansie. b. de voortdurende groei van de Liberale Sociale Werken, met zijn centra te Aalst, Herzele en Zottegem, waarvan hij, als Voorzitter-Stichter, de leiding heeft. c. het steeds aangroeiend soci aal dienstbetoon dat hij over het ganse Arrondissement ver zorgt. de wens uitgedrukt om in de on middellijke toekomst zijn krachten volledig te kunnen inzetten a. voor de ekonomische expan sie en de welvaart van het Ar rondissement Aalst. b. voor de verdere uitbreiding van de Liberale Sociale Wer ken en yhet sociaal dienstbe toon geen gemeentelijk mandaat te cumuleren met een parlementair mandaat om aldus de P.V.V. en zijn kiezers nog beter te dienen. Na bespreking met het Bestuur van de P.V.V. stad Aalst heeft Volksvertegenwoordiger DHaese- leer besloten geen kandidaat te zijn bij de komende gemeenteverkiezin gen. de P.V.V. kandidatenlijst te patroneren en te steunen. Het Bestuur van de P.V.V. stad Aalst dankt Volksvertegenwoordi ger Louis D'Haeseleer: voor zijn volledige toewijding aan de vooruitgang van de P.V.V. binnen de Stad Aalst. voor zijn verdere steun die hij aan de kandidatenlijst van de P.V.V. verleent. Tot zover deze persmededeling. De h. D'Haeseleer zetelde se dert 1947 onafgebroken in de Aal sterse raad. P.V.V. lijstaanvoerder wordt de h. G. Van den Eede. Ook dit jaar organiseerde de Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk der Volkstuinen in de Bel fortzaal een zeer fraai «Tuinsalon» Het werd geopend in aanwezig heid van burgemeester Blanckaert Schepen Ringoir en Van Hoorick en Prof. De Raet, docent aan de Rijkstuinbouwschool te Melle. Prettig frisse stands van Flora Aalst en de Rijkstuinbouwschool Melle alsmede van andere plaat selijke deelnemers. Een prestatie waarvoor voorzit ter P. Peersman ondervoorzitter C. Van Bessem, penningmeester A. De Ruyck en sekretaris N. Van Schuylenberg alle waardering ver dienen. En meteen dan toch een bijdrage tot de nog niet voldra gen reputatie van Aalst-Bloemen- stad. De vijftienjarige Ingrid Lieshout is sedert 24 augustus II. te 16 u uit de ouderlijke woning Moien- dreef 21 Aalst verdwenen. Haar signalement werd reeds via de T.V. doorgegeven 1,70 m groot, slanke lichaamsbouw, don kere bril, bruin haar. Het meisje droeg op het ogenblik van haar verdwijning een witte plooirok, mauve pull, zilverkleurige schoe nen en een zwarte anorak. Zij spreekt Nederlands en Frans.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 16