wat eten we deze week... voor de fijnproevers KEUKENS uit de modewereld keuken geheimen ploegstoffen HERFST- en WINTERMODE 1970-71 naar een bewust romantisme vamoflex If vrouwen kroniek 'fKx-.'i-i- ZONDAG Kaascroquetjes Tomatensoep Kalfs koteletten in Witte Wijn en gesmoorde Champignons Peterselieaardappeltjes Vruchtensalade MAANDAG Biefstuk Prinsesseboontjes Gekook te Aardappelen Pruimencompote DINSDAG Gekookte Schelvis Botersaus Ge kookte Aardappelen Yoghurt met Sinaasappel WOENSDAG Varkenskarbonaden Gebakken Toma ten Aardappelpuree Fruit DONDERDAG Gebraden Worst Rode Kool Gekookte Aardappelen Chocoladevla VRIJDAG Gebakken Tong Frites Vanillepudding ZATERDAG: Bananen met Kerriesaus Gekookte Rijst Appelmoes met Schuimkop KALFSKOTELETTEN IN WITTE WIJN EN GESMOORDE CHAMPIGNONS BENODIGD 4 kalfskotelet ten, 100 gr boter, peper, zout, 400 gr champignons, 3d! witte wijn, 1 dl room, citroensap en pe terselie. BEREIDING Bak de kote letten in 75 gr heet gemaakte boter aan beide kanten bruin. Strooi er dan licht zout en peper over. Neem het vlees uit de pan en houd het warm. Snijd de cham pignons doormidden en fruit ze in de bakboter, met een beetje zout en peper overoverheen. Giet er dan 3d! witte wijn in. Laat dit even pruttelen en neem met een schuimspaan de champignons uit de pan. Leg ze bij het vlees. Laat de wijn inkoken tot twee derde van de hoeveelheid. Klop er de slagroom door. Roer voortdurend en laat het inkoken tot een zachte saus. Neem de pan van het vuur en maak de saus op smaak met citroensap, gehakte peterselie en de rest van de boter. Giet de saus over het vlees. GEBAKKEN TOMATEN BENODIGD 800 gr toma ten, 2 uien, 1 teentje knoflook, wat peper, tijm, zout en 120 gr boter. BEREIDING Snijd de ge wassen tomaten in de breedte doormidden. Snijd de schoonge maakte uien in niet te dunne plak ken. Hak het teentje knoflook zeer fijn. Laat in de koekenpan de boter smelten en bruin worden. Leg er de plakken ui in en laat deze vlug bruin bakken. Leg er nu de halve tomaten met opengesneden kant naar boveri bij en strooi er fijngehakte knoflook, de peper, zout en tijm bij tijm bij de uien in de boter. Temper de warmte bron en laat alles nog 3 a 5 minuten in de open pan sudderen. Pas goed op dat de tomaten niet ineenzakken. Schuif de tomaten voorzichtig op een verwarmde schaal en giet de saus er omheen. Geef er var kensvlees en aardappelpuree bij. BANANEN MET KERRIESAUS EN RUST BENODIGD 4 grote ba nanen, 4 kopjes rijst, 6 kopjes water, 1 ui, 1 appel, 40 gr boter, 30 gr bloem, 0,25 I water. 2 le pels room of melk, 2 koffielepels kerrie, 1 lepel geraspte kokos, wat olie, zout, citroensap en 1 paprika. BEREIDING Zet 6 kopjes water met een snuifje zout op het vuur. Als het water kookt de ge wassen rijst erin strooien, het vuur temperen en de rijst op een asbestplaatje zachtjes gaar en droog koken. Smelt 30 gr boter, roer er de bloem door en voeg dan voorzich tig en steeds roerend 0,25 I water erbij. Klop er van het vuur af de room (of melk) doorheen. In een ander pannetje wordt nu de gesnipperde ui en de gesnip perde appel met de kerrie in wat olie gefruit en dit voegen we dan bij het gebonden sausje, waar door nu ook de kokos wordt ge roerd. Maak de saus op smaak met citroensap en zout en laat het nog even heel zachtjes doorkoken. Bak intussen de in de lengte door- Deze maand is er nog vol op kervel verkrijgbaar. Laten we er dus van profiteren. Kervel is niet alleen lekker in de soep, het kan in rauwe gehakte toestand ook worden toegevoegd aan aard appelsla, kruidenmayonaise, vis saus en roereieren met tuinkrui den. U weet toch dat kervel nooit mag meekoken? En dit niet al leen omdat het daardoor z'n fijne geur verliest, maar ook omdat de frisgroene kleur dan in een lelijk grauwgrijs overgaat. Dus voor saus of soep de rauwe fijngehak te kervel slechts op het allerlaat ste ogenblik toevoegen en daarna niet meer laten koken. Een saus of gebonden soep krijgt een fijnere smaak met een eierdooier. Om schiften en klon teren te voorkomen gaat u zo te werk: roer een eierdooier in een kommetje, voeg wat van de hete saus of soep hieraan toe en roer dit mengsel goed door. Al roe rend brengt u het mengsel terug in de pan. Laat de inhoud van de pan nog even zachtjes koken. Het oog wil ook wat. Let daarom bij het opmaken van scho tels op de kleurencombinatie. We kiezen: bij bruine korstjes van ge braden vlees of gebakken vis: gele citroen en groene peter selie; bij rose en bruinrode vlees waren rode radijs of tomaat en groene slablaadjes; bij groene sla en spinazie wit-geel van eieren; bij eieren verse groene tuin kruiden. bij kaasschotels rode radijs groene en blauwe druiven en bruine noten. gordijnstoffen verkrijgbaar bij: Interieurverzorging Kasteeldreef 45 i@c3@ Bel n° 258.61 en wij komen mef de volledige ploegcoliectie bij U x aan huis. gesneden banen in wat boter bruin Leg de rijst op een schotel, de bananen erop, giet de. kerriesaus eroverheen en garneer met reep jes paprika. Overal stoot je op de soms trieste - realiteiten van het dage lijkse monotone leven die ons om ringen, en niets is verleiderlijker dan zich te laten gaan. Je eet wat en zoveel je maar wil, ook al maakt het je dik en lomp. Je geeft geen zier om de harmonie van haartooi en opschik. Je draaft rond in oudmodische en afgedragen kleren En toch zien we dat het onbe dwingbaar vrouwelijke telkens weer de bovenhand haait op de beko ring der vadsigheid. Of hoe an ders leg je de grilligheid uit van de nieuwe mode. Grillig en bewust romantisch mag je zeker de aanstaande herfst- en wintermode wel noemen. Grillig omdat de keuze der stoffen indi vidueel te bepalen is. Bewust ro mantisch omdat de goed door dachte modellen toch ruime spe ling laten aan de persoonlijke fantasie. De meningen over die plotse ommezwaai lopen zeer uiteen. Van lelijk over aantrekkelijk naar beto verend. Tussenin zorgt de massa van onze dametjes er wel voor haar gulden middenweg te vinden van zodra hei tot uitvoering komt. Want dat weten wij alvast ze ker! Midi en maxi staan op amper één maandlengte van ons verwij derd; of iets verder voor al te zeer gesolariseerde budgetten. Kijk maar even rondom U en je be merkt ais de eerste finesses in dat genre de durvers met avon tuurlijke zin voor pionierswerk. Onwillekeurig denk je, toch nog zo mis niet. Onze ogen moeten nog wat wennen aan het ongewo ne van do verschijn'ng, dat wel. Maar nu reeds vind je pittige re- presentatrices van de nouvelle vague waarvan je monkelend be kennen moet die staat nou eens met alles wat ze zich rond haar lichaam slaat. Al mijmer je nog wel even me lancholisch over vervlogen mini- dagen, je kan niet ontkennen dat midi en maxi een magische tover kracht uitstralen. Wat vroeger stoorde in een on bedekte (a) symmetrie vind je thans terug onder een fascineren de waas en sluier van verfijnde vrouwelijke romantiek. Jersey of Kaschmirwol, rok of springbroek, met bloes uit syn thetisch stoffen of in zijde, bont gekieurd of rozenhoui, met leder gordel of frenzen-band, halsband of niet, hoge veterlaarzen of plaite schoenen, of cape of mantel of schoudersjaal en wat nog attribu ten meer, een zaak staat vast de vrouw wordt ons voortaan van uit een andere gezichtshoek gebo den. Voor wie tijd noch geld hoeft te sparen, deze raad, vlieg zo naar Parijs, of beter naar Londen, en koop je daar een gevulde new-look garderobe. Wanneer je terugkomt ontmoet je dan reeds je Eva-zusters in dito assortiment, even aantrekkelijk, even bekoorlijk, En die hebben het zelfs niet eens in Brusss! of Gent gehaald aangezien ze hun gading vonden in eigen vertrouwd Aalsters milieu. Op hun budget hebben ze alvast de overbodige reiskosten bespaard en oordeelkundig aan bijbahocten gespendeerd. Nee je hoeft helemaal niet meer buiten de streek te gaan zoeken om je tegen normale prijzen ««in»» te kleden integendeel Je hoeft het alleen maar durven zien

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 11