De Renault 12 wacht op u, Op c.v.p. Voorzitter M. de Bisschop: persconferen- «Wij hebben iets te verdedigen: tie: onze kristelijke moraliteit.»» Ets VAN HOVER Op een parskonferentie heeft de Kristelijke Volkspartij haar ver kiezingsprogramma toegelicht en haar kandidaten voorgesteld. Deze bijeenkomst werd voorgezeten door voorzitter en lijstaan voerder Marcel de Bisschop, geassisteerd door de plaatselijke se- kretaris Frans de Haeck, Marc Vermang, hoofdredakteur van het tijdschrift Nu. Voor de aanvang van de perskonferentie werd nog een bondig communique overgemaakt waarin gesignaleerd wordt dat na een vergadering van het C.V.P. bestuur van Aalst op 2 sept. II. de laat ste plaats van de lijst in gemeenschappelijk akkoord door Dr. Dufour aan volksvertegenwoordiger G. Willems werd afgestaan. C.V.P. 10 KOPSTEMMEN In een inleidende toespraak zei voorzitter M. de Bisschop dat de C.V.P. Aalst zich de luxe heeft veroorloofd de ranglijst van de elf eerste kandidaten te bepalen door een demokratische poll onder de bijna duizend leden van de partij. Dit had tot gevolg dat deze rang lijst niet meer kon gewijzigd wor den en vrouwelijke kandidaten of jongeren niet naar voor konden ge bracht worden. Voor raadsverkie zingen zijn echter het aantal naamstemmen meer bepalend voor de verkiesbaarheid, aldus de h. M. de Bisschop die er verder op wees dat in de Kristelijke Volks partij nog een 10 kopstemmen worden uitgebracht. Hij dankte de 27 kandidaten die bereid zijn in de kiesstrijd '70 de Kristelijke sociale opvatting te ver dedigen door hun persoonlijke in zet. Wij hebben aldus de Aalster se C.V.P. voorzitter iets te verde digen nl. onze kristelijke mora liteit. M. de Bisschop pleitte verder voor een meer open politiek en wees op de centrum funktie van Aalst in een agglomeratie van meer dan 100.000 mensen. Hij drukte de hoop uit dat de verkiezingscampagne fair zou ver lopen en dat opbouwende kritiek zou geleverd worden. PRIORITAIRE OPTIES De vrij omvangrijke C.V.P. pro grammabrochure werd dan ingeleid door sekretaris Frans de Haeck. Dit programma, aldus F.D.H. is resoluut afgestemd op de uiter mate snelle evolutie die de ge meenschap en de samenleving in elke kontekst of dimensie men de ze ook moge zien, thans op alle gebieden beroert en doormaakt. De C.V.P. wenst realistisch te zijn en stelt een aantal fundamen tele prioritaire opties voor Deze zijn Recht op inspraak van de be volking in het beleid van de stad en uitbouw van de dienstverstrekkende funktie van het stadsbestuur Volwaardige valorizatie van het Aalsters grondgebied en inzonderheid van het stads centrum door een aangepaste politiek van urbanisatie en grondbeleid. Promotie van de volksgezond heid door het opnieuw schep pen van een fraai, gezond le- vensmilieu afgeschermd tegen bezoedeling van allerlei aard. Bevordering van de kulturele ingesteldheid van een verfijn de en gezonde ontspanning voor alle lagen van de bevol king. Vooruitstrevende sociale poli tiek die volwaardige levens kansen bezorgd aan elke in woner. Optimale uitbouw van Aalst in zijn regionale centrumfunk- tie. Planmatige uitvoering van een vijfjarenprogramma van wer ken die konkrete uitdrukking geeft aan de voorgaande pri oritaire opties. Het programma behandeld dan verder grondiger de verschillende aspekten van de vastgelegde op ties; samengebald in een slogan C.V.P. Jeugd en Ervaring, plas tisch uitgedrukt in een frisse af fiche. KOSTELOOS PENDELEN NAAR BRUSSEL? M. de Bisschop op een vraag vanwege de perslui of de C.V.P. reeds voorafgaandelijke akkoord heeft voor een koalitie «Neen, er zijn wel kontakten in de zin van een syndikalistische eenheidsfront. Maar dat is iets anders. Als ik mijn persoonlijke mening mag ge ven. Ik geloof niet dat de stad be stuurbaar is zonder dat een vak verbond in een koalitie vertegen woordigd is». Schepen Ringoir ingaande op een vraag betreffende de stadsle- ningn «Sommige dateren reeds van voor 14-18... In de huidige leningslast ca. 500 iljoen is ook 35 a 40 miljoen begrepen voor de aankoop van de gronden de Bioley door de stad bestemd voor sociale woningen». Vraag inzake de houding van de C.V.P. t.o.v. het Aktiekomitee en de Stedelijke Ekonomische Dienst wordt beantwoordt door Schepen Ringoir en Edgard Saeys die elk van oordeel zijn dat deze organis men hun eigen taak hebben C.V.P sekretaris De Haeck haakt daarbij in en geeft als zijn menig te ken nen dat «een organisme zou moe ten tot stand komen dat de krista- lisatie zou zijn van de verschillen de initiatieven, die momenteel soms uiteenlopen» Zal de C.V.P. het burgemeester schap opeisen IVI.. de Bisschop «Laat ons niet Voorbarig zijn. Maar als ik nog eens mijn persoonlijke opvatting mag geven «Aalst heeft meer dan ooit een burgemeester nodig met allure, een sterke persoonlijkheid, met een ruime intellektuele back ground» Schepen Ringoir «Dat hoeft niet noodzakelijkerwijze een universi tair te zijn» M de Bisschop «Akkoord H Barrez «Men moet het niet altijd hebben alsof alleen een C.V.P.-B.S.P. koalitie mogelijk is. Een C.V.P.-P.V.V. koalitie kan ook mogelijk zijn. M. de Bisschop «Ik dank U voor uw tussenkomst» de C.V.P. heeft tegen geen enkel partij een exclu sieve». R. Baert (voorzitter L.B.C.) «Het zal wei belangrijk zijn dat men ook de oppositie in het be leid zal betrekken. Schepen Ringoir «Dat gebeurt toch nu reeds, via de secties. In de sectie Financien krijgen de le den van de oppositie elke uitleg die ze vragen. Natuurlijk zijn er altijd aangelegenheden die ons verplichten tot een zekere be scheidenheid». Vraag pers In uw programma heeft u het over de vaststelling van de bouwbehoeften op termijn (min. 5 jaar). Enkele jaren gele den n.a.v. de Week van de Huis vesting zijn deze gegevens deze behoeften toch gepubliceerd Wil U dit konkreter toelichten? De Bisschop' «Er moot in deze stad alleszins een ruimere politiek van sociale woningbouw gelan ceerd,. uitgevoerd te worden. gaat niet op dat mensen met een bescheiden inkomen te hoge be dragen voor huurwoningen moeten betaien. De gronden in deze stad zijn duur. De speculatie dient vol ledig afgeremd te worden» R Baert «Indien we er van uitgaan dat de ze stad met zijn pendelaars, een residentieel oord is dan moeten inderdaad meer sociale woningen ter beschikking gesteld worden, en men zou zelf het kosteloos ver voer van pendelaars naar Brussel dienen in te voeren. Dat lijkt me verantwoord De kandidatenlijst wordt dan toegelicht meer bepaald wat de leeftijd betreft. Van de C.V.P. Schepenen die in 1559 tot de C V.P.-B.S.P. koalitie behoorden is alleen Schepen Ringoir overgebleven. Onver geeflijk vanwege de Burger lijke Stand een dame-kandi date gehuwd, genoteerd als «zonder beroep» En nog wel in deze tijd van Dolle Mina's Onder de jonge kandidaten ernstige gezichten, maar... hier en daar ook blikken die tintelen van humor. In een hoek een glunderende Pastoor van Hagem. Geen kandidaat want met vedtten weet je nooit blijkens recente erva ringen. Voor het eerst sedert bijna 25 jaar ontbraken een aantal «oude» vertrouwde C.V.P. fi guren. Zoveel is zeker. In de C.V.P. gaat de aflossing verder. Het is pas een aanloop. Ergens merkt men :seds schaduwen van de volgende parlementai re verkiezingen. jnpfni Neem het stuur van de nieuwe Renault 12 een "alles-kunner" met voorwielaandrijving, veilig en komfortabel op elk wegdek, met talent voor hoge gemiddelden en gastvrij voor 5 personen. 5 plaatsen - 1300 cc motor - 60 PK SAE - meer dan 140 km/u. ITO INLICHTINGEN en PROEFRITTEN BIJ UW VERDELER G. PAPESTRAAT 53 AALST TEL. 237.0?

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 3