ons programma N.V.R. In het vooruitzicht van de as. raadsverkiezingen heeft onze krant de B.S.P., C.V.P. K.P., P.V.V. en V.U. besturen uitge nodigd hun resp, programma's nader toe te lichten. Als tweede in de reeks publice ren wij een artikel van de Volks unie Aalst Deze artikelenreeks is dus uit sluitend bedoeld als een vrije politieke tribune. De lezer moge zelf oordelen. DE VOLKSUNIE wil van Aalst, dat de kern vormt van een agglo meratie van meer dan 100.000 in woners, een volwaardige stad ma ken waar het goed is om te leven Daarom moet Aalst met al de omliggende gemeenten op zoveel mogelijk terreinen samenwerken on der de vorm van een enkele inter- kommunale, waarover de gemeen te raden en de gemeenschap een demokratische en grondige kontro- le moeten blijven behouden. Naast rechtvaardige eigen ste delijke belastingen moet de staat aan Aalst voldoende toelagen be zorgen opdat het zijn steeds tal rijker wordende taken zou aankun- De Volksunie wil dat de begro tingen ernstig opgemaakt worden en beantwoorden aan een aktivi- teitsprogramma, dat vastgelegd wordt in een meerjarenplan en re kening houdt met de financiële, materiele en technische mogelijk heden van Aalst In de toekomst. Bij aanvang van de nieuwe ge meentelijke legislatuur moet een grondige inventaris opgemaakt worden van de aan gang zijnde openbare werken. In Aalst is het mandaat van burgemeester of schepen onver enigbaar met dat van volksverte genwoordiger of senator. Elke Volksuniegekozene zal dit princiep onvoorwaardelijk naleven. De Volksunie wil de instelling van een open schepencollege, zo dat de partijen, die niet tot de meerderheid behoren in het sche pencollege een schepen-waarne mer met advizerende stem mogen afvaardigen. De Volksunie wil aan gans de bevolking inspraak verlenen bij elke belangrijke beslissing en te vens de zittingsuren van burge meester en schepenen en de ope ningstijden van de stedelijke ad ministratie aanpassen aan voor iedereen gunstiger tijdstippen b.v. 2 maal per week van 18 tot 20 u. De Volksunie streeft de volle dige depolitizering van het stede lijk personeelsbeleid na, zodat in de toekomst enkel nog de be kwaamheid en de dienstouderdom van de kandidaten zullen in aan merking komen bij benoemingen en bevorderingen. VOLKSUNIE NIEUW EN BETER EEN MODERNE DROOMSTAD VOL WELVAART DE VOLKSUNIE wil Aalst uit bouwen tot een moderne droom- stad vol welvaart. Wij mogen on ze kansen op een leefbaar milieu in de toekomst niet langer verbrod den. Daarom dient dringend een einde gesteld aan de chaotische langzaam-aan-politiek van de hui dige CVP - BSP bestuursmeerder- heid en moet het Aalsters grond gebied zo gauw mogelijk ruimte lijk geordend worden. Vooral de verwaarloosde wijken aan de rech teroever van de Dender moeten op elk gebied beter voorzien worden (zwembad, verbindingswegen, ver lichting enz.) De Volksunie zal nieuwe gronden aanwerven voor het vestigen van niet-hinderlijke, arbeidsintensieve bedrijven, de bestaande industrie zone degelijker uitrusten en aldus meer werk in eigen stad verzeke ren, Wij vragen een sluitend on derzoek en een zeer strenge kon- trole naar de mogelijkheden en de middelen van alle vreemde bedrij ven, die zich te Aalst willen ko men vestigen. De Volksunie zal dfc urbanis- tische politiek in het stadscentrum afstemmen op de middenstandsbe- langen door het oprichten van ver keersvrije winkelcentra en meer parkeergelegenheden, het invoeren voor premies voor de hernieuwing van de winkelpaden, het steunen van verkoopsdagen enz.... De Volksunie zal een midden- standsraad in het leven roepen, in wiens schoot een studiedienst zal gevormd worden. De Volksunie zal de toeristische aantrekkelijkheid van Aalst verbe teren met nieuwe groene zones en ontspanningsmogelijkheden voor iedereen. De Volksunie wil komen tot een gezond en sociaal gericht grond beleid door het op de markt bren gen van de bouwgronden in over- heidsbezit en het aanleggen van grondreserves door het stadsbe stuur zelf. De Volksunie zal de gezondheid en de veiligheid van de Aalste- naars bevorderen door een onmid- delijke oplossing van het probleem van de huisvuilverwijdering, een verbetering van het rioleringsnet, het bouwen van waterzuiverings stations, een ringomleiding van het doorgaand verkeer rond de stadskern met aansluiting op het stadsverkeer en de oprichting van grote parkings aan de stadsrand. SOCIAAL VOORUITSTREVEND DE VOLKSUNIE wil, in afwach ting van de hervorming van de Kommissies van Openbare Onder stand op nationaal vlak, de be staande Aalsterse kommissie ver menselijken door vertrouwen, hof felijkheid en degelijk en eerlijk so ciaal dienstbetoon. De taak van de K.O.O. dient veel ruimer te zijn dan het louter verlenen van materiele steun. De Volksunie zal dank zij ste delijke kinderkribben en meer ge zinshelpsters de gezinnen ontlas ten. Zij zal de geboortepremies en de premie voor het voorhuwelijks sparen regelmatig aanpassen aan de kleinhandelsprijzen. Zij zal de grote gezinnen, die slechts over een bescheiden inkomen bezitten, laten genieten van een verminderd tarief op het water- en energiever bruik. De Volksunie zal het Schepen ambt voor Jeugd en Gezin invoe ren en een effektieve werking van de stedelijke gezinsraad verzeke. ren De Volksunie zal de sociale wo ningen van de stad gratis ter be schikking stellen van de minder begoede bejaarden. Zij zal in de aktieve bevolkingskernen voor de ouderen van dagen kleine aange paste gezinswoningen of apparte menten bouwen met groene omge ving behoorlijk uitzicht, rust maar vooral mogelijkheid tot kontakt met de samenleving. Zij zal voor de ontspanning van de bejaarden rekening houden met de specifie ke mogelijkheden en wensen van de ^bejaarden zelf en hen recht streeks betrekken in het beheer van de voor hen opgerichte tref- en ontspanningscentra. Op gebied van huisvesting zal de Volksunie alle niet verbeterbare woningen slopen, ruime sanerings premies toekennen aan de verbe terbare woningen en het bouwen van sociale woningen voor de jon ge en grote gezinnen bevorderen. De Volksunie wil alle gehandi- kapten opnemen in de maatschap pij en zal daarom alle strukturen en organen steunen, die dit doel helpen verwezenlijken. een kulturele raad als overlegor gaan tussen de verenigingen, als stimulator voor de kuituursprei ding en als adviesorgaan bij de stedelijke overheid. Hij dient door deze overheid voldoende financieel gesteund. De bibliotheken moeten zodanig worden uitgerust en gespreid dat iedereen dus ook de jeugd in de scholen en de arbeiders in de fabrieken er kan vinden wat no dig is om zich te ontspannen en te ontwikkelen. De Volksunie wijst de kuituurpa leizen af die hoofdzakelijk dienen om een elite-kuituur te huisvesten en streeft naar wijk-centra en buurtklubhuizen, waar in funktie van de werkelijke behoeften van oud aan vrije kreatieve ekspressie kan gedaan worden. Het stedelijk onderwijs, beperkt tot peutertuinen, bewaarscholen, lager-, beroeps- en kunstonderwijs moet met alle middelen geher waardeerd worden, o.a. door het oprichten van een ouderraad in el ke stadsschool en het oprichten van wijkscholen. de ganse bevolking door jong en AALST MOET OPEN STAAN VOOR DE JEUGD DE VOLKSUNIE wil Aalst uit bouwen tot een stad, die open staat voor de jeugd en waar de levenskansen van de jonge mensen in de toekomst gewaarborgd blij ven. Het stedelijk jeugdbeleid mag geen paternalistische stempel dra gen, maar moet getuigen van echt medebeheer door de jeugd. De Stadsoverheid dient niet alleen aandacht te besteden aan de geor- ganizeerde jeugd, maar moet ook ontwerpen uitvoeren, die de niet- georganizeerde jeugd aanbelangen Een ruim gedeelte van het stads- butget moet aan rechtstreeks jeugdbeleid besteed worden (o.a. voor jeugdcentra, instuiflokalen, speel- en sportterreinen, materiaal gratis vervoer naar kamp- en ver lofplaatsen enz...) De Volksunie zal door daadwer kelijke steun aan verschillende avondlessen de technische en al gemene vorming van de jonge men sen bevorderen. Zij zal een stedelijke dienst voor werkstudenten oprichten en door interkommunale akkoorden de kulturele verminderingskaart voor de jeugd uitbreiden tot mani festaties in andere steden en ge meenten. GEEN WOORDEN MAAR DADEN Als jonge partij stellen wij geen overladen programma voor, maar wij zullen het in de kortst mogelijke tijd trachten uit te voe ren. Wij zullen onze verantwoorde lijkheid opnemen en onze beloften in daden omzetten. Op 11 oktober 1970 zullen de Aalstenaars aan onze jonge ploeg hun vertrouwen schenken. Op 11 oktober 1970 zult ook U met de VOLKSUNIE bij de over winnaars zijn. VOLKSUNIE - AALST ONZE KULTUURPOLITIEK DE VOLKSUNIE wil van Aalst de kultuurstad bij uitstek maken door het bevorderen van alle kul turele werkingen en de versprei ding in bredere kringen van aller lei initiatieven zoals sociaal-kultu- reel vormingswerk, sport en krea tieve ontspanning. De Volksunie is voorstander van Vindt U deze krant interessant genoeg knip dan onderstaand bonnetje uit en stuur het onder gefrankeerde omslag naar DE GAZET VAN AALST Schoolstraat 26, 9300 Aalst U kan het ook wel doen met een gewone postkaart. Ondergetekende (naam) schrijft in voor 3 maandab. 80 fr. Jaarab. 300 fr. 6 maandab. 155 fr Adres (gemeente, straat, nr.) Gelieve het bedrag te laten ontvangen. Zal storten op Uw postrekening881.72 Datum en handtekening. Het overbodige schrappen.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 4