ETRIM0 ETRIMQ Hopprijskamp der stad Aalst Schaakclub Pion in de kijker Te voet door 't Land van Aalst Wachtdienst der apoteken BLIJFT mm Op donderdag 24 september 1970 vanaf 9 uur zal in de stede lijke feesthal, Schoolstraat te Aalst voor de 25e maal, sedert het einde van de tweede wereld oorlog de Grote Hopprijskamp der Stad Aalst doorgaan. Deze belangrijke hopmanifesta- tie die tot doel heeft de hopcul- tuur in het Aalsterse in de actua liteit te stellen en een bijdrage te leveren tot de veredeling van onze inlandse hop, gaat door onder de auspiciën der stad Aalst en met de medewerking van de Aalsterse Brouwerijen, de Handelskamer van Aalst en Gewest en de bevoegde Hogere instanties. Alle hopplanters uit het gewest Aalst-Asse mogen aan de prijs kamp deelnemen met zelf geteel de hop van de soorten Hallertau Saaz, Northern-Brewer, Brewers Gold en Record. Het aantal balen is onbeperkt. Er zal een deelne mingspremie worden toegekend van 50 F per baal. De balen mo gen reeds van de dag voordien ter plaatse gebracht worden. Er is een ruime plaats voorzien voor het lossen en laden van de hop en voor het parkeren van de wagens, in de feesthal zelf. Aan de prijskamp zijn talrijke prijzen verbonden en bovendien zullen de laureaten erepenningen en diploma's worden uitgereikt. De prijskamp zal besloten wor den met het traditioneel biertrak tement, aangeboden door de hop- commissie en de Aalsterse brou werijen. Rijkdienst sociale ver zekeringen der zelfstandigen De Rijksdienst voor de Sociale Verzekeringen der Zelfstandigen brengt ter kennis van de zelfstan digen zowel aktieve als gepen sioneerde dat de agenten van zijn inspektie geregeld zitdagen houden. Tijdens deze zitdagen kunnen alle gewenste inlichtingen bekomen worden in verband met het sociaal statuut der zelfstandi gen. De zitdagen te Aalst worden elke maand gehouden op de 2de donderdag in de kleine vergader zaal stadhuis van 10 tot 12 u. GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN «Stemming per brief» Ten einde de taak te vergemak kelijken van de personen die wen sen ««per brief te stemmen» (zie keerzijde oproepingsbrief), kunnen modelformulieren van aanvraag, zoals die aan de burgemeester ge richt moeten zijn, bekomen wor den ten stadhuize bureel 16. GOUDEN BRUILOFTEN De echtelingen Rene Van Gyse- gem, geboren te Aalst op 26 no vember 1891 en Julia Maria Tem merman, geboren te Aalst op 26 september 1892 vieren zaterdag 12 september hun gouden bruiloft. Zij huwden te Aalst op 22 sep tember 1920 en wonen te Aalst, Drie Veldenweg 39 De echtgenoten hebben 4 kinde ren en 10 kleinkinderen. De echtgenoten Adhemar Leo Cyrillus D'Herde, geboren te Aalst op 25 januari 1898 en Helena Emi lia Henrica Van Molle, geboren te Aalst op 18 januari 1896 vieren op zondag 13 september hun gou den bruiloft. Zij huwden te Aalst op 13 sep tember 1920 en wonen te Aalst, De Coninckstraat 2 De echtgenoten hebben 2 kinde ren en 12 kleinkinderen. Op uitnodiging van de schaak kring 't ROS St Gilles-Dendermon- de, ging op vrijdag 4 september 1970 in de zaal Windsor aldaar een ééndagstornooi door tussen vier schaakclubs van de streek, n.l. Aalst, Laarne, Zele en de in richtende kring St Gilles-Dender- monde. Het werd een puike organisatie geleid door de heer Michel Van Damme, door wiens enthoesiasme alle leden van de schaakkring 't Ros aangestoken waren, zodat er in het lokaal Windsor van 7u30 af reeds een gezellige sfeer was. Nadat op verschillende borden reeds een paar vluggertjes gescho ven werden, kon het tornooi te 8u30 van start gaan met acht spe lers per club, gerangschikt volgens sterkte en categorie. Schaakclub Pion eiste de eer op de eerste punten binnen te halen, doch naarmate het tornooi vervolg de bleek het dat de mannen van de PION niet te houden waren. Rond middernacht, alhoewel er nog enkele partijen nog niet aan hun einde waren, kon de hr Van Damme van de inrichtende kring mededelen dat schaakclub PION Aalst overwinnaar werd van het eerste tornooi voor de trofee, ge beeldhouwd door de heer P. Van San. Wonnen voor de schaakclub Pion de heren Van Cauwenberge Cherretté, Den Doncker, Singelijn Huylebroeck en Van Der Heyden terwijl De Wolf remise kreeg en Beeckman ontgoochelde. Met 6,5 punten op 8 veroverde PION de eerste plaats en de tro fee Van San voor één jaar. Schaakclub Pion werkte zich weer in de kijker Zondag 27 september e.k. kan er weer gewandeld worden in de streek van Aalst. Na een eerste succesvolle wandeltocht op 31 mei II. er waren 423 deelnemers steekt men terug van wal bij de Vriendenkring F.FR. Wie vorige keer meedeed was meer dan tevre den over de gekozen weg. de ver zorging en de algemene inrichting. Deze keer wordt getracht nog be ter te doen en men verwacht dan ook een heleboel meer liefhebbers Meer en meer voelt de mens de noodzakelijkheid aan weer eens dat prachtige lichaam te gaan ge bruiken zoals vroeger. Wandelen is zeker wel de oudste en meest ge zonde ontspanning, mogen wij wel zeggen. Dus iedereen maar naar de Feestzaal F.F.R. Dendermondse Steenweg 75 bis te Aalst op zon dag 27 september. Er is voor «elck wat wils»!! Om 9u30 starten de echte de durvers voor de 37 km. Om 10u30 ver wachten wij de massa voor de 22 km en om 14 u komen de kleine ren en alle andere die zich kunnen vrij maken voor een mooi tochtje 's namiddags van 14 km. Men gaat zo snel of zo traag men wil. Tijd genoeg. Er is voor elk een mooie herinne ring mits een kleine financiële bij drage. Naargelang de gekozen af stand lopen wij door Hofstade, Erpe, Impe, Lede, Smetlede, Sers- kamp, Oordegem en Wanzele. Voor de twee grote tochten wordt de grote rust voorzien in de Meisjes school te Smetlede. Daar kan men de knapzak aanspreken en voor dranken wordt gezorgd door de inrichters. Juist zoals vorige keer gaat de tocht onder het motto: Kunt, wilt, durft U nog wandelen? Welnu, vo rige keer hebben 423 deelnemers hierop «ja» geantwoord. Van over al kwamen zij naar Aalst ook van Oostende, Torhout en Wiekevorst. Wat zal uw antwoord zijn? En als U komt een goede raad draag één of twee paar dikke kousen in gemakkelijk veel gedragen schoenen met een dikke zool. U zijt erbij op 27 september? STAD AALST Zal de dienst verzekeren voor dringende gevallen zo de huisdokter afwezig is zaterdagnamiddag 12, zondag 13 september woensdagnamiddag 16 september en na 20 u tot en met vrijdag 18 september DR. M. DE TROYER, Korte Zoutstraat 13 Aalst Tel. 215.45 VERLOF Neemt verlof van 6 tot 27 september Dr. V. Vaerenbergh, Brusselbaan 170 Neemt verlof van 13 tot 30 september Dr. V. Strythem, St Annalaan 106 Neemt verlof van 19 september tot 11 oktober Dr. W. Boeykens, St. Annalaan 43 STAD AALST De apotheken der stad zijn gedurende de week open van 8u30 tot 12u30 en van 13u30 tot 19u00 «Na 21 uur wordt er een hoogdringendheidshonorarium gevraagd van 39 fr». zaterdagnamiddag 12, zondag 13 september en nachtdienst gans de week Apot. HERDEWIJN, Pontstraat 72 Aalst Tel. 215.34 VERLOF Nemen verlof van 29 augustus tot 13 september Apot. Bocque Gentsestwg. Apot. Bovy, Geraardsbergsestraat sa De ETRIMO appartementen te Aalst stijgen in waarde. Voor EIGEN BEWONING leveren wij ONMIDDELLIJK aan prijzen van 1957 Voor GELDBELEGGING koopt U reeds verhuurde appartementen. Dus ONMIDDELLIJKE opbrengst. STAATSPREMIE VERHURING Burelen ter plaatse van 9 tot 12 en 14 tot 18 u Residentie «VALERIUS DE SAEDELEER» Tel. 053/299.37

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 6