spart VOETBALVERBOND BEIDE VLAANDEREN Gewest: Tornooi der stad Aalst C0MAR SPORT Eendracht is er nog niet! Sportkring had het moeilijk 12 Voor alle sportartikelen Schoolstraat 54 Aalst Tel. 225.56 Zegels Valois op alle trontop Na twee wedstrijden heeft Een dracht slechts één mager puntje kunnen totaliseren. Slechter kon het dus haast niet. De uitwedstrijd tegen Kortrijk Sport heeft trou wens de bevestiging gebracht dat Eendracht nog niet het nodige kompetitiepeil te pakken heeft. De kommentaren in de pers over het presteren van Eendracht in de Groeningstede brachten weinig lof aan het adres van de Aalstenaars, die als «slome» gasten werden be titeld die aan Kortrijk niet echt re pliek konden geven. Voor een ploeg die de titel op het oog heeft zou het toch anders moeten gaan. Er zou met meer vuur en overtui ging moeten geakteerd worden, doch dat kon nu zeker niet gezegd wordeji. Het pleit voor Rudy Ha- leydt dat hij nadat hij was inge sprongen voor Martens dan toch geprobeerd heeft om de nodige stootkracht in de Aalsterse rangen te brengen. Het heeft echter geen baat gebracht zodat Eendracht met lege handen bleef. Om nu even op de wedstrijd terug te ko men mag worden aangehaald dat de lokalen in tegenstelling met Een dracht geestdriftig van wal staken en onmiddellijk de Aalsterse de fensie op de korrel namen. Het werd met deze vroege aanvallen duidelijk dat de thuisspelers op een vroege treffer aasden. Deze kwam er dan ook aan het kwar tier toen Seys een vrijschop mocht trappen en de kans greep om met een feilloos schot in de winkel haak doelman Van Höörne te ver slaan. De tegenaktie van de Ajuinen kwam eerder aarzelend los. Welis waar kon het duo Grun-Foulon een paar maal tot in het doelgebied van Kortrijk doordringen maar dit was dan ook alles. Trainer De Roeck begreep het zeer goed dat er op deze manier niets kon be reikt worden en hij probeerde het dan na de rust met Haleydt in de aanval. Er kwam onmiddellijk ver betering doch de goed georgani seerde lokale defensie bleef vrij gemakkelijk de toestand meester. THUIS TEGEN V.G. OOSTENDE Ook de kustbewoners van V.G. Oostende die de volgende tegen strevers zijn van Eendracht, zijn eerder schuchter in deze kompe titie gestart. Ook zij behaalden een enkel" puntje met een scoorlo- ze drawn tegen Menen na een weinig puike verrichting. De kans voor Eendracht op een eerste zege ligt dan ook voor het grijpen. Men weet het bij de witzwarten trou wens zeer goed dat er een over winning broodnodig is waaraan men zich kan optrekken, om dan met meer bezieling in het strijd perk te komen. Na de schitterende start tijdens de openingsdag hadden wij van Sportkring tegen Racing Wetteren toch wat meer verwacht. De ploeg maakte niet de schitterende in druk zoals te Deinze en mocht zelfs gelukkig zijn met het ver overde puntje. Inderdaad nadat Dirk Wellekens zonder twijfel de beste man in de aanval vrij vlug een doelpunt had geskoord bleef het verwachte Aalsterse of fensief achterwege. Het waren in tegendeel de gasten die na de kampwisseling, toen de gekwetste Van Den Eynde was vervangen door Blanckaert, het meesterschap opeisten en een grote druk uitoef enden op de Sportkring defensie. Het verwachte doelpunt kwam er dan ook een twintigtal minuten na de herneming toen Van Der Lip pen de Aalsterse doelman te gra- REEKS A Endoka - O.C. Aalst - S.V. Mijl beek bewerken overwacht resul taat Kova moest voor de 2de maal tereke vrede nemen met een ne derlaag hen nu toegebracht door een biezondere knappe Endoka- formatie, een 0-2 einduitslag kwam op het scorebord en meteen mag Kova alle illusies op het behalen van de 1ste plaats wegbergen. O.C. Aalst blijft verbazen in de gunstigen zin Intercom kon dan ook niet anders dan een 0-4 ne derlaag inkasseren, daarmede be reikt O.C. Aalst de 1ste rang in reeks A samen met het ongenaak baar Sint Anna die nu het moe dige S.K. Kruis met 5-1 overwon. Maar wat gezegd van een voor eenmaal voltallig S.V. Mijlbeek dat F.C. De Kroon nochtans technisch zeer goed van de kook speelde en uiteindelijk met 3-2 zege beloond werd, flink zo S.V. Mijlbeek. REEKS B Nieuwelingen B.M.W. - Jong en Blij blijven verbazen, S.M. Electro Eeckhout wint de topwedstrijd B.M.W. won vlot met 5-0 tegen F.C. Horn die niets vermocht te gen een sluitend B.M.W. S.V. Jong en Blij klopte aan huis het gereputeerde Melcken- beeck met 3-1 wie had het sym- patieke ploegje van voorzitter De Pauw mede aan de leiding ver wacht in reeks B na 2 speeldagen, hoe dan ook, deze nieuweling lijkt vlug-- aangepast te zijn aan het nochtans hoge speelritme van het tornooi. De topwedstrijd Manchester - S.M. Electro Eeckhout werd iets van de bovenste plank technisch hoogstaand voetbal vlotte kombina- ties met als eindresultaat 1-4 zege voor S.M. El. Eeckhout, uit blinkers waren voor Manchester Bombeeck, W. Erauw, Van Delzen voor S.M. Electro Eeckhout Dael- man, De Geyndt, De Meyer Dirk de ster van het veld verder mag gans de ploeg in het geheel ver noemd worden om een werkelijke briljante 1ste speelhelft. REEKS C E. Welle - Central herpakken zich, zware artillerie vanwege V. Aalst en Blauw Wit E. Welle nam vlug de maat van Vrij Denderleeuw en won vlot met 5-1 cijfers dus op moreel front blijkt E. Welle niet aangetast te zijn na de nederlaag op Blauw Wit, best zo, de spanning in reeks C is zodoende gewaarborgd. De sportieve Leedse derbij tussen Cen- zen nam. Het pleit wel voor de Ajuinen dat men na dit doelpunt het hoofd koel hield om zelfs en kele initiatieven te nemen die noch tans geen resultaat opleverden. NAAR AALTER Te oordelen naar de klassering hebben de Sportkringers zondag een vrij eenvoudige opdracht voor de boeg. Inderdaad de gastheren van Aalter bengelen aan het staart je en hebben trouwens nog geen enkel puntje kunnen veroveren. tral-Leeuwerik eindigde met een verdiende 3-1 zege van Central, daartegenover heeft Leeuwerik met de moed der wanhoop ge tracht de schade miniem te hou den iets waarin zij ten slotte ge lukt zijn. Sportieve wedstrijd met goede leiding van scheidsrechter Eeckhout Georges. Zware artillerie van V. Aalst dat met 1-9 cijfers aan huis won van een zeer sportief H.T. Gijze- gem recordzege van Blauw Wit met 16-0 tegen een werkelijk zeer voorbeeldig Stabyl dat met den glimlach deze zware cijfers aan vaarde. De stormloop der zware brigade Blauw Wit en V. Aalst brengt beide klubs afgescheiden aan de leiding in reeks C. Als besluit voor deze 2de speel dag kunnen wij signaleren de voor beeldige geest en sportiviteit die heerste in alle betwiste wedstrij den, goed zo, en moge er met die geestgesteltenis voort geijverd worden. UITSLAGEN VAN 12 SEPT. REEKS A Kova - Endoka 0-2 Heipias - Groen Wit 3-0 Intercom - O.C. Aalst 0-4 Mijlbeek - De Kroon 3-2 Sint Anna - S.K. Kruis 5-1 REEKS B Breugel - Snas 2-0 Manchester-St Martinus 1-4 B.M.W. - F.C. Horn r 5-0 Jong en Blij - Melckenbeeck 3-1 S.K. Denderleeuw - Sunboys 5-2 REEKS C E. Welle - Vrij Denderleeuw 5-1 Central - Leeuwerik 3-1 Gijzegem - V. Aalst 1-9 Blauw Wit - Stabyl 16-0 Kamigas was vrij WEDSTRIJDEN VOOR 19 SEPT. REEKS A Endoka-Heiplas 15u30 Immerzeel O.C. Aalst-Kova 15u30 Arend Groen Wit-De Kroon 15 u Eremb. S.K. Kruis-Mijlbeek 15 u Moorsel Sint Anna-Intercom 14 u Arend REEKS B Manchester-Denderleeuw 15 u Manchester SM Electro Eekhout-Breugel 15 u Breugel Melckenbeeck-F.C. Hom 14 u Leeuwerik Sunboys-Snas 15 u Beukenhof B.M.W.-Jong en Blij 14 u Immerz. REEKS C Central-Blauw Wit 15 u Central V. Denderleeuw - H.T. Gijzegem 15 u V. Denderleeuw V. Aalst-Leeuwerik 15u30 Leeuwerik Kamigas-E. Welle 15 u V. Denderl. Men zou dus kunnen denken dat men tegen zwakke broertjes in het veld moet. Zulk is echter in geen geval waar want het was tweemaal met het kleinste verschil dat Aal ter moest onderdoen. Zulks moet voor de Aalstenaars een waar schuwing zijn om alles niet te ge makkelijk te bekijken. Indien men met het gekende dynamisme in de strijd komt dan is het bijna zeker dat de zege aan de Ajuinen niet kan ontsnappen. Vindt U deze krant interessant genoeg knip dan onderstaand bonnetje uit en stuur het onder gefrankeerde omslag naar DE GAZET VAN AALST Schoolstraat 26, 9300 Aalst U kan het ook wel doen met een gewone postkaart. schrijft in voor 3 maandab. 80 fr. 6 maandab. 155 fr Jaarab. 300 fr. Adres (gemeente, straat, nr.) Gelieve het bedrag te laten ontvangen. Zal storten op Uw postrekening881.72 Datum en handtekening. Het overbodige schrappen.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 12