De gronden "de Bioley,, een unieke kans VOORTBESTAAN STEDELIJK ONDERWIJS STELLINGNAME INZAKE FRIAC STADSPERSONEEL Groep PAN vraagt huisves ting aan vroede vaderen Raadszitting op 29 sept. a.s. Verzoek aan burgemeester en schepencollege 16 NIET minder dan 119 punten, zegge en schrijve honderd en ne gentien staan op de agenda van de as. raadszitting die op dinsdag 29 september as. wordt gehouden. Daarvan 74 in openbare zitting, met inbegrip van 14 vragen grotendeels vanwege de V.U. fraktie. Een zitting die uiteraard niet zal ontsnappen aan de elektorale sfeer, maar niet noodzakelijkerwijze hoeft te ontaarden in een bek vechten dat niet eens veel aarde aan de elektorale dijken zal bijbren gen. Niet onbelangrijk is de opheffing in het stedelijk lager Onder wijs van drie betrekkingen, meer bepaald in de stadsschool aan het Vredeplein ingevolge een daling van het aantal leerlingen. Dit laatste heeft tot gevolg dat drie klassen worden gesuppre- meerd. Het is niet onwaarschijnlijk dat op langere termijn het verder in standhouden van deze instelling problematisch wordt. De leerkrachten die defi- nitiek reeds benoemd zijn worden in soortgelijke gevallen op dispo- nibiliteit gesteld met de verdere betaling van hun wedde tijdens een periode van twee jaar, tijdens het derde jaar de betaling van hun wedde verminderd met 20 Zij kunnen evenwel belast worden met administratieve opdrachten in stedelijk verband, die echter be antwoorden aan hun vorige taak, daarenboven hebben zij bij moge lijke vakante betrekkingen in het stedelijk onderwijs prioriteit. FRIAC Het was te verwachten dat de zaak Friac nog te berde zou ge bracht worden. Men zal zich herinneren dat dit bedrijf destijds uitstel van de maandelijkse afbetalingen aan de stad Aalst tot 1 augustus had aan gevraagd. Dit uitstel werd dan ver lengd ingevolge direktiewijzingen. In dit verband wordt echter ver nomen dat Friac een voorstel zou gedaan hebben aan het stadsbe stuur vanaf november as. 350.000 fr maandelijks te vereffenen, zijn de samen de verplichte maande- lijksee afkortingen met de achter stallige bedragen. In totaal be draagt de schuld van Friac aan de stad 2.750.000 fr. Op basis van dit voorstel zou dit bedrag over een tijdspanne van een jaar vereffend worden. Verwacht wordt dat de gemeen teraad in elk geval los van alle elektorale bespiegelingen ter zake een definitieve stelling zal inne- PRINCIEPSBESLISSING TWEEDE ZWEMBAD Het luidt dat tijdens deze raads zitting ook lezing zal gegeven wor den van de briefwisseling tussen Minister-Staatssekretaris Vlerick en het stadsbestuur inzake de samen stelling van de «Werkgroep Arron dissement Aalst». Men zal zich herinneren dat in deze werkgroep het stadsbestuur niet vertegen woordigd is. De betrokken Minister blijft zijn houding ter zake hand haven die door het stadsbestuur gekontesteerd wordt. Een princiepsbeslissing dient ge troffen inzake de aanbouw van een stedelijk zwembad te Aalst. In de marge vanwege B.S.P. zij de, meer bepaald vanwege raads lid W. Vernimmen, tevens voorzit ter van het stedelijk sportkomitee zou blijken gegeven zijn van ont stemming omwille van het feit dat hij niet werd betrokken bij de hier reeds gesignaleerde eendags-stu- diereis naar Nederland in verband met de plannen voor een tweede zwembad aan de Albrechtlaan. Blijkbaar is de temperatuur in de K.O.O. lokalen niet zo aange naam want deze verzoekt om een dringende installatie van verwar mingsapparaten in de nieuwe kan toren van het administratief perso neel. ERNST EN ELEKTORALE LUIM Er zullen tijdens deze raads zitting ook nog vragen ge steld worden betreffende de vertraging van de afwerking van de gebouwen van de nieuwe bewaarschool aan de Oude Gentbaan, wat o.m. zou te wijten zijn aan de toewij zing van de schrijnwerkerij aan een ondernemer die niet voldoet aan de vestigingswet. Een reeds oude vraag nl. de ze betreffende de huisvuilop- haling tijdens de vakantie maanden juli en augustus komt opnieuw te berde, even als de fietspaden aan de Brusselsesteenweg, een Rijks weg die onder de bevoegd heid valt van het Ministerie van Openbare Werken. De verkeersveiligheid aan de Zeebergbrug waarover hier in deze krant reeds uitvoerig werd geschreven zal ook aan de raad voorgelegd worden. Verder nog wel enkele intri gerende vragen vanwege de oppositie: Het verminderen van het aantal leerlingen in het stede lijk onderwijs (oorzaken en gevolgen). De behandeling van de briefwisseling gericht aan het kollege van burgemeester en schepenen en aan de gemeen teraad. De stand van het onder zoek van de K.O.O. rekenin gen van het dienstjaar 1968 die nog altijd door de ge meenteraad niet goedgekeurd zijn en dan tenslotte wat ge formuleerd wordt in volgende vraag «Het bevriezen van de Bioleygronden op de Immer- zeelwijk. Inzake dit laatste leest U el ders een informatie en redak- tionele stellingname. Men merkt het Elck wat wills nu 11 oktober nadert. Meerderheid en minderheid zijn op hun hoede. Ernst en elektorale luim mogen nu wel eens samen gaan. Maar persé hoeft deze zitting niet potsierlijk te worden. Zelf een verkiezings- biennale kan in dit jaar van sport en natuurbescherming zeer netjes eindigen. HET is niet omdat bv. in de sektor van de huisvesting ons land heel wat meer vorderingen heeft gemaakt dan Nederland, dat de sociale woningbouw in ons land geen problemen meer stelt. Wel in tegendeel. De cijfers van het aantal ongezonde woningen, van krotwoningen worden statistisch regelmatig door het Nationaal Instituut voor de Huisvesting gepubliceerd. Wat men vage best voor eigen deur de stad Aalst betreft behoeft men maar te putten uit een niet meer zo recente dokumenta- tie ter gelegenheid van de Week van de Huisvesting in 1964 om te weten dat nog steeds een forse inspanning dient geleverd te worden om vooral ten behoeve van de minder kapitaalkrachtigen, en last but not least van mensen van de derde leeftijd met bescheiden pensioen tjes. (In het nabije Erembodegem werd in dat opzicht door een maat schappij een voorbeeldige prestatie geleverd). XXX DE Stad Aalst beschikt momenteel ook over 17 ha. de zg gronden «de Bioley» waarvoor een bedrag van 37 miljoen werd betaald. Achter de schermen zijn deze gronden sedert geruime tijd het voorwerp van een intense belangstelling, waardoor echter het gevaar dreigt van een zeker monopolie inzake sociale woningbouw. DEZE gronden werden aangekocht met gelden van de ge meenschap. Het is dan ook logisch dat de sociale wo ningbouw die aldaar dient gerealizeerd te worden in eerste instantie beantwoordt aan de behoeften van de gemeenschap. Het huidige of toekomstige stadsmagistraat is de instantie die in de allereerste plaats er dient over te waken dat daaraan niet wordt getornd. Derhalve lijkt het ons noodzakelijk dat alle maatschappijen voor sociale woningbouw hun kans krijgen. Het wordt daarbij hoogst noodzakelijk dat de burgemeester zal gebruik maken van de mogelijkheden die hem wettelijk in de strijd tegen de krotwoningen worden geboden, en als we ons niet vergissen 30 woningen kan opeisen cm deze ter beschikking te stellen van deze bevolkingsgroep, bewoners van krotwoningen, die ervoor in de eerste plaats in aanmerking komen. Tijdens de as. raadszitting geeft een vraagal dan niet in elektorale termen gesteld betreffende de gronden «de Bioley» zeker de gelegenheid aan het burgemeester en schepenkollege om ter zake duidelijkheid te scheppen. De terreinen «de Bioley» bieden een unieke kans en voqr soci ale woningbouw en voor een toekomstig stadsbeleid ter zake dat niet gebaseerd is op relaties, invloeden en wat al meer. ooo Tijdens de as. geheime zit ting van de Aalsterse raad zal een adjunkt-politiekom- missaris benoemd worden. De betrekking van architekt bij het stadsbestuur wordt open verklaard. De betrekking van museum bewaarder bij het stadsbe stuur wordt open verklaard. De betrekking van archivaris (part-time) bij het stadsbe stuur wordt open verklaard. De betrekking van konserva- tor bij het stadsbestuur wordt open verklaard. Vastgesteld worden de voor waarden tot openverklaring van de funktie van direkteur- dierenarts bij het stadsbe stuur. De huidige direkteur- dierenarts gaat einde '70 op rust. Vastgesteld worden de voor waarden tot openverklaring van de plaats van sekretaris- bibliothecaris aan de stede lijke Akademie voor Schone Kunsten. Een tijdelijke studiemees ter opvoeder aan de ste delijke Muziek Akademie dient aangesteld. Ingevolge ontslag dient voor zien te worden in een bijzon dere lerares in de lichamelijke opvoeding aan het stedelijk lager onderwijs. Een vast waarnemende lera res, dictie aan de stedelijke Akademie voor Muziek, Ballet Toneel, ingevolge ontslag, dient aangesteld te worden. Vastgesteld worden de voor waarden tot openverklaring van de funktie van opzichter aan de stedelijke Akademie voor Schone Kunsten. Drie betrekkingen van leer krachten in het stedelijk on derwijs dienen opgeheven te worden. Een vast waarnemende lera res piano aan de stedelijke Akademie voor Muziek, Bal let en Toneel dient aangesteld te worden. In vervanging van wijlen A. Nichiels, dient het stadsbe stuur een lid van de gemeen te raad voor de schoolraad van het Koninklijk Atheneum voor te dragen. Een wervingsreserve van 6 politieagenten - brigadier dient vastgesteld te worden. De Aalsterse Groep Pan heeft in een brief gericht aan het Burge meester en Schepenkollege gevraagd te kunnen beschikken over een lokaal. Naar verluide zou Pan daarbij een woning in de Keyserstraat op het oog hebben. Punt nr 50 van de as. raadszitting vermeldt inderdaad de aan werving in der minne van een eigendom, gestaan en de gelegen De Keyserstraat nummer 18, Aalst, maar... nodig voor de verwezen lijking van het bijzonder plan van aanleg nummer 1 «Centrum» wat meer konkreet ook de toekomstige verbreding van dit straatje in houdt. Echter, blijken er ook ten stadhuize voorstanders te zijn van het pittoreske behoud van de al dan niet pittoreske straatje als dit voornoemd en verder St. Jorisstraatje en Sluierstraatje. Een frisse geïnteresseerde Koning Boudewijn, zoals de meeste lezers wellicht weten zopas veertig geworden, werd woensdag II. door Gand Francais Vive Ie roi, vive Ie roi, entousiast ont vangen... Tot een forse stofzuiger-verkoper uit Erpe, vanop zijn stand luidkeels en in een royalistische stemming het bier is weer goed ten aanhore van iedereen riep LEVE DE KONING, LEVE DE KONING, LEVE DE KONING.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 16