enprogramma van de P.V.V. 4 N.V.R. In het vooruitzicht van de as. raadsverkiezingen heeft onze krant de B.S.P., C.V.P. K.P., P.V.V. en V.U. besturen uitge nodigd hun resp, programma's nader toe te lichten. Als derde in de reeks publice ren wij een artikel van de P.V.V. Aalst Deze artikelenreeks is dus uit sluitend bedoeld als een vrije politieke tribune. De lezer moge zelf oordelen. Sedert 12 jaar bestuurt een zelfde meerderheid - CVP en BSP - onze stad. Ver van ons te willen beweren dat er in deze periode niets werd gerealiseerd in Aalst. Of dat echter voldoende was om van Aalst de «stad» te maken die gelijke tred kan houden met ste den zoals St. Niklaas, Kortrijk e.a. blijft echter een andere vraag, Want de beloften van CVP en BSP waren er. In een manifest van 1958 hekel de de CVP het beleid van de vo rige jaren als volgt «Ondertussen blijft onze stad wachten op volkswoningen die zij beloofden de schouwburg die zij beloofden het kerhof over de dender... die zij beloofden het nieuw slachthuis die zij beloofden de overwelving van de oude dender - de bestrating van Leo- poldlaan en H. Hartlaan - de brug van de zwarte hoek.» Zes jaar later, in 1964, konden wij in een CVP manifest lezen «Op richting van een administratief cen trum uitbreiding van het groenplan verdere verbetering van de straatbedekking, de voetpaden en de openbare verlichting.» Herinneren wij verder aan - vol- tooing van het sportcentrum de constructie van een nieuw hospi taal het oprichten van een nieuwe zwemgelegenheid op de rechteroe ver van de Denderde constructie van een cultureel centrum de vol- tooing van het oud-hospitaal en de inrichting van het belfort als mu seum de afwerking van de brand weerkazerne.» In dat zelfde jaar 1964 stelde de andere meerderheidspartij de BSP, een voorrangsprogramma op met 9 punten 1 Oprichting van een stedelijke grondregie voor goedkope bouw gronden en aanmoediging van de sociale woningbouw. 2. Moderne staatswoningen voor jonge gezinnen. 3. Goedkope woongelegenheid voor gepensioneerden. 4. Verhoging van de stedelijke bouw-, geboort-, en huwelijks premies. 5. Oprichting van kinderkribben. 6 Cultureel centrum met schouw burg. 7. Sportcentrum en sporthalle. 8. Nieuw hospitaal. 9. Uitbreiding parkeermogelijkhe- den. De programma's van deze par tijen (voor 1970) hebben wij nog niet. Wij kunnen echter wel de vraag stelllen Wat is er dan te Aalst die 12 jaar gebeurd? Hoever staan die beloften 1. Het brandweerarsenaal is nog niet in gebruik. 2. In het sportcentrum zijn de grondwerken nog steeds niet beëindigd. 3. Het slachthuis is nog altijd niet gereed. 4. Het nieuw hospitaal is nog in de dossiers. 5. De kinderkrib in de Rapestraat is een braakliggend terrein en de beloften voor St Job en St Anna zijn slechts plannen. 6. Er werden 136 woningen ge bouwd door de stad gedurende de laatste zes jaar. Dus ver be neden de beloften van 1350 woningen. 7. Het tweede zwembad op de rrechteroever kwam pas enkele weken geleden terug ter sprake. Hun mening over dit alles gaven de Aalstenaars als antwoord op onze recente opiniepeiling. Ziehier trouwens enkele opmer kingen met betrekking tot de ste delijke politiek. - Nuttiger werk leveren minder zeveren minder gratis eten en drinken. - Trachten meer nijverheid in de streek te brengen. De straten beter verzorgen en onderhouden; betere verlichting der hoofdstra ten handel en nijverheid een hand toesteken en niet tegenwer ken. - Beveiliging der schoolgaande jeugd. - De Grote Markt valideren als trefpunt (concert, verenigingen) Geen overschrijding kredieten, zonder nieuwe aan te vatten. Bevolking werkelijk interesseren voor gemeentepolitiek, inrichten volksraadplegingen. - Minder geld verspillen, betere organisatie, neemt voorbeeld aan privé instellingen - niet wer ken niet betalen - besparing personeel. - Afwerking van de openbare ge bouwen in opbouw sedert jaren en die nu in verval zijn. Optrek ken van een open- en gesloten zwembad (50m. bad) zou beter zijn dan miljoenen begraven voor cultureel centrum en nog eens 150 miljoen om het terug uit de put te halen. - Oprichten van parkeergelegenhe- den buiten het centrum en bij zonder rond het station. Nieuw bloed in de gemeenteraad. Men sen die geen miljoenen verspil len aan werken die niet voltooid worden. Profiteurs en onbekwa- men weren. De schande van Aalst (Zwarte Hoekbrug) afbre ken en zorgen dat er iets dege lijks in de plaats komt. - Aalst blijft in alles ten achter. Vergelijk St. Niklaas. Het politie apparaat is administratie gewor den, geen controle, geen effectief toezicht. Van effectief bestuur is nauwelijks spraak. C.O.O. gelijkt nergens op. Bouwpolitiek is geen inrichting van woonkamers tegen A-sociale prijzen. Aalst doet prak tisch niets voor jeugdzorg, geen jeugdtehuizen, jongerenclubs enz. Wel verdachte cafeetjes met jeugdcriminaliteit. OPENBARE WERKEN EN FINANCIEN EEN RAMP - Beleggen van openbare vergade ringen waar iedere inwoner zijn problemen in het algemeen kan naar voor brengen (deze zou men kunnen splitsen in cultuurgroe- pen middenstand enz.) Inlich- tingskantoren in de stad waar ieder burger zich kan wenden zonder van Pontius naar Pilatus gestuurd te worden. Geen 20 ba zen vor 2 werklieden. HET BE LEID IN BEVOEGDE HANDEN. OP 11 OKTOBER HEBBEN AL LE AALSTENAARS HET VOOR HET ZEGGEN. Ze kunnen laten we ten wat ze denken over het CVP- BSP beleid van de voorbije 12 jaren. Ze kunnen oordelen over de daden van de CVP-BSP meerder heid. GEEN WOORDEN MAAR DADEN daar gaat het om. De P.V.V. is er van overtuigd dat de Aalstenaar zijn «stem» zal laten horen wanneer op 11 oktober over zijn zaken wordt beslist, over zijn zaken waarmee hij dagelijks en direkt te maken heeft, z.a. ruim telijke ordening, gezinspolitiek, on derwijs en leefmilieu, verontreini ging van lucht en water, geluids hinder, samenwerking tussen ge meenten. En om het medezeggen schap van de Aalstenaar, om het meebeslissen van de Aalstenaar over wat er met hem zelf en met zijn kinderen gebeurt daar gaat het vooral om. DAT IS INSPRAAK. De P.V.V. heeft de Aalstenaar echter reeds inspraak gegeven tij dens de opiniepeiling die door haar werd georganiseerd in de maand juni. Met de resultaten daarvan heeft de P.V.V. het programma van 1970- 76 opgebouwd. Het is dan ook een programma met inspraak van de Aalstenaars, samen met de inwo ners van onze stad. Het program ma waaraan U hebt meegewerkt, misschien niet rechtstreeks maar door vertolking van uw mening bij vrienden en kennissen, over ons stedelijk beleid. Het is daarom het programma van de Aalstenaars, dus ook van U. Het programma waarin de MENS eerst staat. Het is een programma waarin beginselen worden gehul digd die betekenen dat in het ste delijk beleid een grote waarde moet worden gehecht aan de mens, aan de menselijke persoonlijkheid, aan de menselijke initiatieven. Daar bij moet de stedelijke overheid rechtvaardig zijn en zich laten lei den door een sociaal vooruitstre vende geest, gericht op het welzijn van de hele bevolking. Het is een programma dat de in spraak na 11 oktober waarborgt, door openheid en het betrekken van de burgers in het stedelijk beleid. Inzake kontakt stadsbestuur-be volking voorziet het programma voorlichtingsavonden. - ruime gelegenheid met stadsbe stuur te spreken, - hulp aan inwoners in de doolhof van voorschriften, - ruime informatie door het stads bestuur, - gelegenheid voor de bevolking om haar mening te laten kennen via commissies, vooraleer be langrijke besluiten of regelingen worden getroffen. - de mogelijkheid voor iedereen om deel te nemen aan het werk van commissies door het be hartigen van bepaalde belangen der stad, zoals sportraad, jeugd raad, culturele raad e.a. De zit tingen moeten tijdig worden aan gekondigd en openbaar zijn. Het is een programma waarin de stad en haar bestuurders ten dienste staan van de inwoners door het organiseren van moderne over heidsdiensten waarin productiviteit en efficiency worden nagestreefd, door het voeren van een gezond finantieel beleid met finantiële programmatie en strenge controol op de besteding van gelden. Door een opbouwende samenwer king van de stad met de gemeen ten door een regionaal verkeers plannen inzake economische ex pansie en recreatie, voor de bouw van een ziekenhuis, cultuurcentra en recreatiezone door dynamisch personeelsbeleid met overleg tus sen personeel en overheid, scholing en studiemogelijkheden om een ho ger arbeidsniveau te bereiken op basis van dienstnoodwendigheden en ernstige aanwervings- en be- vorderingsvoorwaarden. Verder streeft de P.V.V. naar een aangenaam woonmilieu door een verantwoorde ruimtelijke orde ning, krotopruiming, struktuurplan voor de toekomstige ontwikkeling van het stadsgebied, omvormen van het stadscentrum, omvormen van de rechteroever tot een vol waardig tweede stadscentrum door een moderne huisvesting met waarborgen tegen grondspeculatie bevorderen van woningbouw, dif ferentiatie in woningtypen (woon- gelegenheden voor grote gezinnnen voor alleenstaanden, voor bejaar den en voor gehandicapten, met in spraak van de belanghebbende or ganisaties, met (o.m. vrouwenor ganisaties, vakbonden, midden standsorganisaties bond van grote gezinnen) met waarborgen voor voldoende speel- en recreatieruim te, parkeerruimte. - door een veilig verkeer en snel vervoer met aandacht voor de vei ligheid vooral van fietsers en voet gangers, met voldoende parkeer- gelegenheden voor kort- en lang- parkeerders, met bevorderen van het openbaar vervoer en het taxi wezen, met verkeervrije straten in winkelcentra. Een grote aandacht wordt tevens besteed aan het tot stand brengen van een modern winkelmilieu door het uitstippelen van een dynami sche economische politiek in over leg met instellingen van Kamers van Koophandel, bedrijven* werf?» gevers- en werknemersorganisa ties, organisaties van kleine en middenbedrijven. Daarbij zal de mening van consumenten en vrou wenorganisaties worden gevraagd voor de eerbiediging van de ver- bruikersbelangen. In dat hoofdstuk wordt de nadruk gelegd op vol doende. vestigingsplaatsen voor de detailhandel, de ambachts- en in dustriële bedrijven zonder uit het oog te verliezen dat bij de toewij zing het plaatselijk zelfstandig midden- en kleinbedrijf niet mag worden achteruitgesteld bij ande re bedrijfsvormen. Een grote aan dacht wordt besteed aan de nood zaak van een goede infrastructuur in samenspraak met de belang hebbende organisaties en o.m. een nieuwe brug met 2 rijstroken aan de Zwarte Hoek, betere verbinding met E3 en met de industriepo len. Het marktwezen en leurhandel werden in het hoofdstuk niet ver geten terwijl vooropgesteld wordt dat de middenstandsinitiatieven o.m. de braderijen moeten aange moedigd worden. Een derde groot luik van het pro gramma staat de bekommernis voor een aangenaam leefmilieu met de nadruk op 1. een dynamische jeugd door aandacht te geven aan sport en noodzakelijke accomodaties, be vorderen van jeugdwerk in al zijn verscheidenheden, -benutten van open ruimten in de wijken voor het aanleggen van speelpleinen, sport- pleinen, speelhoeken en kleine groene zones 2. Maatschappelijk werk ten dien ste voor de jeugd, jonge gezinnen, bejaarden, gehandicapten door het oprichten van kinderkribben, recre- atiepavijoenen, aangepaste wonin gen. 3. Actief gezondheidsbeleid met grote aandacht voor de milieuhy giëne door bestrijding van lucht verontreiniging, wering van ge luidshinder, zorg voor lozing van afvalwaters en 't rein houden van straten, terreinen en gebouwen. 4. Gezonde recreatie door het be schermen en het behoud van het natuurschoon, het bevorderen van groenplanting, het stimuleren van actieve vrijetijdsbesteding (wan delpaden, sportvelden, zwembad, sporthall...) In het vierde hoofdstuk van het programma ziet de P.V.V. AALST als centrum van het gewest en be handeld daarin het onderwijs en de doorlopende vorming, de sport beoefening, de kunst en kuituur, het toerisme. Ziedaar wat de P.V.V. te bie den heeft als programma. Daar aan echter voegt de P.V.V. zijn lijst van kandidaten toe, naar be kwaamheid, specialisatie en ver jonging. Een nieuwe ploeg met nieuwe ideeën die inspraak wil geven aan de bevolking die samen met de Aalstenaars willen besturen. Tot slot zegt de P.V.V., Denk er om OP 11 OKTOBER a. s. staat de toekomst van Aalst op het spel. De Aalstenaar heeft de keuze tussen diegenen die zich willen handhaven en een equipe die wil bewijzen dat het beter kan. Op 11 oktober heeft de Aalste naar het voor het zeggen, kan hij de vernieuwing brengen, kan de basis gelegd worden voor een nieuw Aalst met inspraak van de bevolking, ten dienste van de in woners, met een modern woonmi lieu, met een dynamisch werkmi lieu, met een aangenaam leefmilieu centrum van het gewest. De P.V.V. geeft de waarborg te zullen werken aan de toekomst van Aalst te besturen met en voor de Aalstenaars. G. VAN DEN EEDE

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 4