sport oktober VOETBALVERBOND BEIDE VLAANDEREN Gewest: Tornooi der stad Aalst COMAR SPORT Doelman Van Hoorne faalde Ook niets voor Sportkring kEESTEN Maurits Dury op het voorplan Voor alle sportartikelen Schoolstraat 54 Aalst Tel. 225.56 Zegels Valois op alle fronten Na vier wedstrijden heeft Een dracht slechts drie magere puntjes kunnen verzamelen, en dat voor een ploeg die terecht gestart was met titelambities. Nochtans heeft Eendracht op Moeskroen niet on aardig gespeeld, doch nu was het doelman Van Hoorne die faalde en De voetbalvlag hing zondag avond in gans Aalst halfstok daar ook Sportkring tot eenieders ver bazing voor eigen publiek niet heeft kunnen bevestigen. Zeker, de Sportkringers waren tegen Olympia overwegend de baas, doch zulks brengt weinig zaad in het bakje als de doelpunten ach terwege blijven. Wellekens, Van der Haegen, Wilfried Van Royen en Clocheret hebben weliswaar en kele malen geprobeerd om de stugge defensie van de Stroppen te overwinnen doch het is hen niet gelukt. De bezoekers zijn wel de vruchten kunnen plukken van een vroeg doelpunt daar men van dat ogenblik af zonder meer de doelmondkon afgrendelen met het gekende gevolg. NAAR GERDA De onverwachte nederlaag van Sportkring heeft gelukkig geen grote weerslag gehad op de klas sering. Men heeft de derde plaats in handen op slechts één puntje van het leidend duo Petegem en Eeklo zodat de titelambities steeds behouden blijven. Nochtans zou het niet mogen gebeuren dat tegen dergelijk formaties als Olympia Gent verloren wordt, en dat be slist niet voor een ploeg die met de promoveringsplannen in het hoofd loopt. Nu zondag moet men in het strijdperk tegen Gerda die nog zo pas tegen Lovendegem in gebreke bleef. De nieuwe tegen strevers van Sportkring hebben toch ook reeds een paar zegepra len kunnen behalen, zodat zij in geen geval mogen onderschat wor den. Niettemin wordt van Sport kring een klinkende revanche ver wacht. een paar doelpunten binnen liet die hij zeker had kunnen verhinde ren. Alles was er voor de witzwar- ten begonnen op een schitterende wijze daar de Ajuinen reeds na twintig minuten spel met 0-2 aan het commando kwamen nadat on- derscheidelijk Taelemans en Ha- leydt hadden geskoord. Voor Een dracht begon echter de tegenslag reeds na een kwartier spel toen de stoere Taelemans gewond het veld diende te verlaten. Toen de wit- zwarten dan met 0-2 de leiding in handen hadden scheen de zege een voldongen feit maar een eer ste slippertje van doelman Van Hoorne bracht een tegenpunt voor de lokalen, die enkele minuten na dien langs de gevaarlijke Ludwig Zorgvliet de cijfers in evenwicht konden brengen. Op dat ogenblik was er voor de Aalstenaars nog niets verloren, daar men nooit on derlag bij de gastheien en men zich niet had laten ontmoedigen door deze tegenslag. Toen echter de thuisspelers kansrijk op winst kwamen toen het leder Via het lichaam van de Aalsterse verdedi ger in het Eendrachtdoel verdween geloofde niemand meer in de Een- De Denderstreker Maurits Dury is er ingeslaagd om in de voor laatste klassieker van het seizoen Parijs-Tours op het voorplan te ko men. Hij was er bij toen de eer ste vlucht op het getouw werd ge bracht. En toen deze ontsnapping doodbloedde dierf hij het aan om met nog een dikke vijftig kilome ters voor de boeg het hazenpad te kiezen om meer dan drie minu ten voorsprong te nemen. Hij moest nadien aan de spits zwich ten voor de sterk opgezette te genaanvallen van Jan Janssens en de Deen Leif Mortensen maar ein digde uiteindelijk toch nog op een drachtzege alhoewel men toch hardnekkig bleef aandringen. Het was dan even later dat met een vierde doelpunt van Moeskroen het vonnis voor de witzwarten werd voltrokken. Is Van Hoorne in ge breke gebleven dan gingen ook de andere verdedigers niet vrij uit en het mag worden gezegd dat de af wezigheid van de gereputeerde Fons Lockefeer zich achteraan sterk doet gevoelen. THUIS TEGEN MENEN Om dit minder goed begin in de kompetitie mag men nu toch ook niet alle vertrouwen verliezen in de Ajuinen, alhoewel het toch de hoogste tijd wordt om dergelijke slippertjes achterwege te laten. Nu zondag komt Menen naar Aalst een ploeg die nog zo pas tegen Puurs een sterk ontgooche lende wedstrijd speelde. De grens bewoners hebben anders toch reeds twee overwinningen behaald zodat zij toch niet bij voorbaat voor de zege moeten worden afge schreven. Eendracht zal niets on verlet laten om de aanhangers te vreden te stellen, zodat wij vast geloven in een mooi resultaat, dat ineens weer veel zou goed maken. verdienstelijke ereplaats. Willy Teirlinck de jeugdige be lofte uit de Denderstreek deed zijn debuut in deze Parijs-Tours. Hij reed de wedstrijd uit wat al een verdienste op zich zelf is. Van de andere streekgenoten lieten Etienne Sonck en Herman Van Der Slagmolen zich een paar maal opmerken tijdens uitlopertjes ter wijl de Meerse tourman Lucien Van Impe samen met Van Springel Monseré en co de trein miste toen de beslissende vlucht werd aange sneden. REEKS A Bevestiging van leider O.C. Aalst en nieuweling S.K. Kruis, eindelijk is Kova daar. De kapitale topwedstrijd F.C. Heiplas-O.C. Aalst was een voet balhoofdstuk vol spanning en sen satie, stel U even voor een over rompelend begin van O.C. Aalst die vlotweg met 1-5 voorsprong naar een gemakkelijke zege scheen te wandelen. Doch de reaktie van een ontketenend Heipias bleef niet achterwege, de 2e helft knaagden zij doelpunt na doelpunt aan de komfortabele veilig gewaande voorsprong van de leider en brach ten de eindstand op een verras sende 4/5 score, ei zo na geluk ten ze nog een puntendeling, al bij al verdiende overwinning van O.C. Aalst die Heipias in eigen midden de nederlaag toediende iets waar in niet teveel klubs zullen in ge lukken. Scheidsrechter dhr. R. Cal- lebaut heeft zijn zware opdracht tot eenieders bevrediging volbracht hij liet zich geen ogenblik van de wijs brengen door de meer dan 300 aanwezige supporters, een verdienste op zich zelf want wie de Heiplasaanhang kent weet wat dit te betekenen heeft. De Kroon het kleine Anderlecht had in eigen huis geen verhaal te gen een herboren Kova en won uit eindelijk verdiend met 0-2 wordt deze zege het sein tot een alge hele heropstanding van het vroe gere Kova. S.K. Kruis-Groen Wit 2-2 deel den broederlijk de punten, iedere klub nam een speelhelft het roer in handen, Groen Wit wist de ul tieme zware druk van nieuweling S.K. Kruis in te dijken en sleurde hiermede een puntje uit de bran ding. REEKS B De grote drie S.M. Electro Eeck- hout - S.V. Jong en Blij - nog steeds zonder nederlaag, puike overwinning van Snas. E.M. Electro Eeckhout speelde F.C. Hom rustig en zonder veel problemen met 2-8 cijfersstand op eigen speelveld naar huis. Ook B.M.W. op, verplaatsing bij Man chester had niet de minste moeite om met nette 0-4 stand hunne ge wettigde ambitie te behouden. SLECHTS EREPLAATSEN BIJ DE JONGEREN Deze maal werd in geen enkele kategorie bij de jongeren een ze ge behaald door de Denderstrekers Nochtans leverden enkelen onder hen puike verrichtingen. Onder meer Luc De Croock, die te St. Katharina Lombeek in het spoor eindigde van overwinnaar Coppens en Adrien de Leeuw, en Etienne Van der Helst die te Balegem oog in oog stond met de topve- dette Karei Rottiers, die veel werk had met de Hofstadenaar maar uiteindelijk toch beslag legde op de zegebloemen. Van der Helst eindigde echter schitterend tweede voor talrijke bekende namen. S.V. Jong en Blij won moeilijker tegen een stug aanklampend Sun- boys met een 2-1 overwinning blij ven ze evenwel onmiddellijk post vatten achter leider S.M. Electro Eeckhout. Wat gezegd van het zwakke broertje Snas dat voor zijn eerste thuiszege het niet te onder schatten Melckenbeeck met 1-0 akkoord stelde. S.K. Denderleeuw behield oververdiend een puntje tegen Breugel of zouden wij niet beter zeggen Schroevers Moorsel dus werkelijk puike prestatie van SK Denderleeuw REEKS C Blauw wit ongenaakbaar, Central en E. Welle melden zich aan. Blauw wit blijft rustig weg voet bal demonstreren van het beste allooi ook V. Aalst heeft dit met zware 0-7 cijfers moeten onder vinden wat deze kring sportief aan vaard heeft, doelpuntenstand van Blauw Wit 26-1 a.u.b. Central won verdiend en verras send bij een nochtans sterk aange schreven Kamigas met 2-4 dit is werkelijk een onverwacht resultaat van formaat deze zege brengt Central op de 2de plaats in reeks C. E. Welle t.t.z. André Van Himst en Co. was werkelijk in een ge zegende voetbaldag het slachtoffer van de rekening Leeuwerik Lede dat met zware 11-3 stand ingeblikt werd. Toch een eigenaardige klub dat E. Welle de ene dag wordt het niets de andere dag is het al les, mits wat méér regelmaat zou nochtans E. Welle de meest te duchten tegenstrever zijn voor het momenteel ongenaakbaar Blauw Wit. UITSLAGEN VAN 26 SEPT. REEKS A Intercom - Endoka 2-4 Mijlbeek - St Anna 0-6 De Kroon - Kova 0-2 Heipias - O.C. Aalst 4-5 S.K. Kruis - Groen wit 1-2 REEKS B S.K. Denderleeuw-Breugel 1-1 Horn - Electro Eeckhout 2-8 Snas-Melckenbeeck vr. 1-0 Manchester - B.M.W. 0-4 Jong en Blij - Sunboys 2-1 REEKS C E. Welle-Leeuwerik 11-3 V. Aalst - Blauw Wit 0-7 Kamigas - Central 2-4 Stabyl - Gijzegem N.G. Vrij Denderleeuw was vrij WEDSTRIJDEN OP 3 OKTOBER REEKS A Endoka-De Kroon 14 u Arend Kova-Mijlbeek 14 u Immerzeel Intercom-Heipias 15u30 Immerzeel O. Aalst-S.K. Kruis 15 u Moorsel St Anna-Groen Wit 15u30 Arend REEKS B Horn-Denderl. 15 u Hofstade Breugel-Jong en Blij 15 u Breugel Snas-B.M.W. 15 u Mespelare Melckenbeeck-Manchester 15 u Lede St Martinus-Sunboys 15 u Manchester REEKS C V. Aalst-Stabyl 14 u Beukenhof Blauw Wit-Leeuwerik 15u30 Beukenhof V Denderl.-Central 15 u Denderl. Gijzegem-Kamigas 15 u Hofstade E. Welle vrij R.v.G.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 12