Raadszitting werd geen elektoraal spektakel bitsig HET STADSBELEID Burgemeester Blanckaert Laat ons niet ontaardenn ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD Beknopt verslag van een raadszitting van de Aalsterse vroede vaderen. HSI DE GAZET VAN AALST NEC SPE, NEC METU... 26ste jaargang nr 38 Zaterdag 3 oktober 1970 s-i Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 - 9300 AALST - Tel. 241.14 6.50 fr het nummer VOOR de raadszitting die dinsdag II. doorging de laatste voor de as. verkie zingen was er ditmaal in tegenstelling met de Aalsterse geplogenheden een op vallend ruime belangstelling. Een heterogeen publiek mensen uit onderwijsmilieu kandi daten en militanten van partijen en andere belangstellenden. Veelal is het in een dergelijke situatie zo dat vanop de raadsbanken deze ver tegenwoordigers van de publieke opinie vluchtig maar doordringend gemonsterd worden en alvast hier en daar een schepen wel weet hoe laat het is. Ach, wie een bitsig elektoraal spektakel had verwacht, kwam bedrogen uit. Natuur lijk beheerste een elektorale sfeer deze openbare zitting werd er af en toe vinnig ge discussieerd, maar over een aantal agendapunten raakte men het zonder morren eens en er vielen zelf, gewild en ongewild humoristische noten niet het minst vanwege diege nen voor wie de politieke herfsttijd, is aangebroken. In deze, één van de niet meer zo talrijke raadszittingen die burgemeester Blanckaert zal presideren, gaf hij in elk geval blijken van een snedigheid die opvallend was. En het is niet eens zeker dat die ervaring van-de-derde-leeftijd uitsluitend demonstreerde ten behoeve van een ontstuimige V.U. oppositie. Zei lakoniek Frans Blanckaert tot V.U. raadslid Jan Caudron die informeerde naar de stand van het onderzoek van de K.O.O. rekeningen Ik weet niet wat er van do kwestie is, men moet het onderzoek afwachten». En toen ten laatste de V.U. het ook wou hebben omtrent de Friac-affaire, gaf Fsans Blanckaert prompt voldoening aan een verzoek van C.V.P. raadslid Etienne Bogaert, dit punt naar de geheime zitting te verschuiven. Akkoord, zei de burgemeester, de open bare zitting is geheven. En «het volk van Aalst» kon gaan. STEDELIJKE BEGRAAFPLAATS CEMOV KINDERKRIB Men was het in deze zitting overigens wel unaniem eens over een aantal punten, begroting o adviezen betreffende diverse kerk fabrieken O.L.H. moge weten waarom men het nog steeds bi. dat soort benamingen houdt De raadsleden namen stilzwijgen de akte van de briefwisseling tus sen het kollege en Minister-Staats sekretaris Vlerick omtrent de nie vertegenwoordiging van het stads bestuur in de «Werkgroep Arron dissement Aalst». Een reeks lenin gen werden goedgekeurd. N.a.v. een voorgestelde lening waarover achteraf akkoord ten bedrage van 550.000 fr voor de uitbreiding van het stedelijk kerkhof vroeg P.V.V. raadslid D'Haeseleer aan Schepen Van der Veken of de werken aan de be graafplaats tegen 11 oktober as. zouden klaar zijn. Repliek van de Schepen «De plannen zijn klaar». Op verzoek van P.V.V. raadslid Van den Eede preciseerde Sche pen Ringoir de nuidige schulden last van de stad 537.595.742 fr. Een hapering rond de vraag tot het verlenen van de waarborg aan het Gemeentekrediet van Belgie voor een lening vanwege de V.Z.W. CEMOV, wijl V.U. raadslid F. de Brul het dossier terzake niet dui delijk genoeg achtte. Het betrok ken raadslid vroeg derhalve dit agendapunt te verdagen. Schepen Ringoir zei dat hij al vast gehoopt had dat de ganse raad deze lening zou goedkeuren. Cemov, een herscholingscentrum voor de middenstand is een plu- Wellicht is U, waarde lezer (en lieve lezeres - ach - we hebben geen - elektorale ambities in deze krant -) van oordeel dat het stadsbeleid via de recente raads zitting hier nogal uitvoerig wordt verslagen? En toch is dit amper een beknopt verslag... Of wat dacht U wel dat de vroede vaderen, de ene al wat serener of ontstuimiger dan de andere er maar bij zitten te geeuwen? ralistische instelling. Als V.Z.W. is deze niet bij machte waarborgen te verlenen. C.V.P. raadslid zei daarbij aan sluitend dat er voor de stad in zake Cemov geen financiële risico's verbonden zijn, waarbij dan ten slotte Schepen van Hoorick er aan toevoegde dat het Gemeente krediet nooit leningen toestaat die niet verantwoord zijn. De vraag tot verdaging werd dan verworpen en de lening aangeno men. Een vraag tot machtiging aan het kollege tot het instellen van een rechtsvordering (Zaak Eemans Casier) de stad, ingevolge scha de toegebracht aan de eigendom Molenstraat 49 door slopingswer- ken ten behoeve van het Kuituur centrum deed bij P.V.V. raadslid de vraag rijzen of deze rechtsvor dering, financieel voor de stad wel de moeite loonde. Wat schepen Ringoir volmondig beantwoordde «Het komt er op- aan dat men het dossier kent zei hij». Bij onthouding van de minder heid, werd deze vraag tot machti ging dan goedgekeurd. In verband met aanpassingswer- ken aan de Werf vroeg P.V.V. raadslid C. Rombaut of er geen maatregelen konden getroffen wor- Vervolg op blz 3 HERSTGETIJi IN WATERLAND... Een stuk waterhoek dat een Streuvels fragment evokeert... Herfstpoezie, rust, ver weg van alle rumoer. Een bootje dat inviteert tot spelevaren... Mijn liefje wat wenst je nog...

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 1