C.V.P.-actie en programma: Antwoord op de uitdaging van de zeventigerjaren M. de Bisschop, voorzitter C.V.P. Aalst N.V.R. In het vooruitzicht van de as. raadsverkiezingen heeft onze krant de B.S.P., C.V.P. K.P., P.V.V. en V U. besturen uitge nodigd hun resp, programma's nader toe te lichten. Als vijfde in de reeks publice ren wij een artikel van de C.V.P. Aalst Deze artikelenreeks is dus uit sluitend bedoeld als een vrije politieke tribune. De lezer moge zelf oordelen. De moderne samenleving is een nieuw decennium ingegaan. Achtef ons ligt de periode van de zestiger jaren een bewogen, opwindende tijd welke de ervaring bijbracht van een diepgaande evo lutie op alle gebied, soms zelfs van een totale ommekeer. Kenmerkend voor deze evolutie is dat zij zich meer dan gelijk welke andere in de loop van de geschiedenis uitermate snel en op veel ruimere, bredere schaal voltrekt zodanig dat de ganse levensgemeenschap er door wordt aangesproken en beroerd. Het is zelfs zo dat het niet zelden voorkomt dat oplossingen voor de vele nieuwe problemen die zij oproept, vandaag nog door iedereen worden erkend als volmaakt aangepast aan de moderne tijd, maar morgen dan weer hopelood voorbijgestreefd blijken te zijn. POLITIEKE INGESTELDHEID... Evenmin als de sociologie, de economie, het financiewezen en zovele andere wetenschappen, ont snapt de staatshuishoudkunde aan die evolutie. Politieke doctrines waarvan de inhoud niet verder reikt dan de zucht om de eigen staat te laten gelden voor en ten koste van an dere, hebben en krijgen alleszins op langere termijn, geen kans meer om volwaardig tot de massa door te dringen. Gans bedenkelijk wordt het trouwens wanneer men daarbü er zelfs niet meer toe partij op haar programma heeft in geschreven Wat een B.S.P. raadslid tot volgende bedenkingen bracht «We willen in deze ver kiezingsstrijd geen kritiek uitbren gen op de princiepsbeslissing. Maar ik zou toch een zekere voor zichtigheid aanraden. Ik betreur dat er een stedelijke kommissie be staat en dat deze personen geen gelegenheid werd geboden om ad vies uit te brengen. Ik hoop dat de Schepen met de ze opmerkingen zal rekening willen houden. Zei Schepen Van der Ve- ken «Ik dank Mijnheer Vernimmen. We zijn gestart en het is de eer ste keer in twaalf jaar dat deze sectie werd samengeroepen". V.U.raadslid Jan Caudron ver wonderde zich over wat hij noemde het miniem dossier betreffende dit tweede zwembad. Wat verstaat men onder de mas.afmeting vroeg de V.U.licentiaat in lichamelijke op voeding. En «Krijgen wij. geen verslag, van de studiereis. Waarom was.de voorzitter van. het .stedelijk sportkomitee daarbij niet aanwe zig. Schepen Van Hoorick haakte in Niemand weet precies hoe het zal evolueren. Maar V.U. raadslid Jan Caudron Maar een klein verslag... Schepen Van der Veken Ja dat kan. Omdat daarop mini-discussies volgden in een milde elektorale toon liet de burgemeester de bel rinkelen Laat ons niet ontaarden... Uiteindelijk was de raad eens te meer akkoord. Goedgekeurd eveneens Centrale verwarming en sanitaire installatie De eerlijkheid, de moraliteit in de politiek krijgen daarbij een nieuwe dimensie. Partijen die niet aarzelen om onervaren personen, met holle, nietszeggende woorden, de staf te laten breken over ande ren en de zaken onvolledig voor stellen bewijzen daarmede niet al leen dat de «beste stuurlui nog al tijd aan wal staan». Veel erger is dat zij aldus eveneens blijk geven van een ontstellend gebrek aan objectiviteit op gebied van infor matie en bereid zijn oe essentiele waarden van eerlijkheid, moraliteit en hoge verantwoordelijkszin waar op de gemeenschap, nu meer dan ooit, moet kunnen steunen, over boord t£_ wwnp.n liestraat en Engelstraat. HET BESLUIT VAN DE KONING IN DE VERGEETHOEK Met de weg tussen de Welvaart straat en de Boudewijnlaan, die nog steeds de Rijkstechnische School dwarst zit men blijkbaar in een straatje zonder einde. Teneinde tot de afschaffing van deze weg te kunnen overgaan dient het Bestemmingsplan nr 6 «Schaerbeek» goedgekeurd bij Koninklijk Besluit ten jare 1957 te worden herzien. Schepen Claus «De zaak zit zo in elkaar. In feite zou de Rijks- technische school, juridisch gezien op die gronden niet mogen staan» Maar kom, ze staat er, daar gaat het dan weer niet om. Er was echter een Bestemmingsplan goedgekeurl bij KB Gans de proce dure moet dus herbegonnen wor den. Het K.B. moet herzien wor den. Men v/eet precies niet of de aangelanden van die straat al dan niet kosteloos de straat hebben afgestaan. Men was er dan wel akkoord over dat in het belang van de school die weg moet afgeschaft worden. POLITIEREGLEMENT STADSPARK EN:.. TAALPERIKELEN En dan de zorg voor de Aa1- sterse recreatiemogelijkheden, meer bepaald het stadspark waar door het kollege een nieuw regle ment ter goedkeuring werd voor gelegd dat perk en paal moet stel len aan al datgene wat de rustige wandelaars kan hinderen fietsers motorrijders en al was o.m. ook onbetamelijk is met het oog op de samenstelling van het kopgedeelte van haar kan didatenlijst voor de gemeente- raardsverkiezingen van 11 oktober Dat is inspraak in de werkelijke zin van het woord. Van de C.V.P. wordt gezegd dat zij niet in staat is politieke munt te slaan of voordeel te halen uit haar verwezenlijkingen. Dat be wijst alleen maar dat, voor haar, de zorg voor het algemeen belang voorrang heeft op het partijbelang, dat zij het daarmede ernstig meent en in de praktijk zo handelt. Van de C.V.P. verwacht nie mand erger nog, aanvaardt niemand dat zij zich zou laten leiden tot duistere intriges of on verantwoorde bevoorrechting van sommige personen of bevolkings groepen. Daarmede wordt meteen aangetoond dat haar doctrine de morele waarden huldigt, geput uit de christelijke leer, als eerlijkheid rechtschapenheid, moraliteit en dat zij die waarden ook in de praktijk weet om te zetten. Op de C.V.P. worden grote ver wachtingen gesteld voor de lots verbetering v^n de minstbedeelden in de moderne samenleving. Dat +-ontua?'V)d-6r:ïV tdtfVm "SSTijad'y T "ü"at wij het reglement zullen stemmen» Ook Schepen Van Hoorick komt nog tussen: hij vraagt bergplaat sen voor de fietsen aan de ingang van het Stadspark. Uiteindelijk wordt het reglement goedgekeurd, meerderheid tegen minderheid, met dien verstande dat de B.S.P. leden Van Hoorick, Sme- kens zich onthielden en De Geest, eveneens B.S.P. ook tegenstemde. PRIESTER DAENS ALS VERKEERSAGENT Een reeks interpellaties wordt in gezet met een vraag vanwege P.V.V. raadslid D'Haeseleer om trent de vertraging in de afbouw van de nieuwe bewaarschool Ou de Gentbaan. Schepenen Claus en Van Hoo rick verstrekken de nodige inlich tingen. V.U. raadslid F. de Brul neemt dan de N.V. Betonwegenwerken op de korrel een maatschappij- die aan de Zeebergbrug in juni II. de toegang tot de openbare weg zou versperd hebben n.a.v. de protest- betoging togen de luchtbezoede: ling. De Burgemeester belooft de zaak te onderzoeken. Men heeft het dan verder over de samenstelling van de jury's voor openbare examens en de huis- vuilophaling tijdens de vacantiepe- riode, de voetpaden aan de Brus selse steenweg en de voorlichting van de jeugd over de nieuwe ver keersregeling. Blijkbaar zal de Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon in haar wieken moeten schieten want de bemerking betreffende de verkeers- uitgaan van grote agglomeraties, zich hier in de streek duidelijk la ten gevoelen en als het ware ver lammend inwerken op de initiatie ven en inspannigen welke een wel doende sociaal-economische kente ring kunnen teweegbrengen. Zoals trouwens elders, krjjgen verouder de bedrijfssectoren aldus nog wei nig kans. In een jongste C.E.P.E.S.S.-uit gave over het gemeentebeleid wordt van de stad gezegd dat zij een verzorgingscentrum is voor een gebied met meer dan 100.000 inwoners. Statistieken bewijzen dat de invloedssfeer van Aalst ook verscheidene gebieden van de pro vincie Brabant bestrijkt. Dat is niet zo verwonderlijk. Historisch gezien is Aalst immers ook een Brabantse stad. Die vaststelling is voor Aalst van het grootste belang. Zij is een belangrijke troef om de sector van de moderne tijd, met name deze van de dienstenverlening welke een geweldige aangroei kent in Aalst en in de streek tot een ver heugende ontplooiing te laten ko men. Het.,'" --y»5»-'-' zeer snmmiar Hier ec iter opy^.oien in dit „e, r.X.i jOu. moet laten en ze niet mag vasthou den in een verouderd systeem van 4e graad. Het leerlingenaantal in de voor melde onderwijsinrichting is de laatste jaren steeds precair ge weest. Er is daarbij de weerslag van het toepassen van het ge mengd onderwijs, waardoor bv. ook het Lyceum te Aalst zich ge- konfronteerd zag met het verlies van een groot aantal meisjes-leer lingen ten voordele van het Athe neum. Van Hoorick nog «Ten andere zelf leerkrachten van de Stads school aan het Vredeplein sturen hun leerlingen elders. Waarom het gaat is de kwestie van het op dis- ponibiliteit stellen van een aantal leerkrachten. Een die tijdelijk als dusdanig fungeerde heeft uiter aard haar betrekking verloren. Maar wat de andere betreft, deze aangelegenheid zal in de geheime zitting worden behandeld. Tenslot te krijgen diegenen die benoemd zijn twee jaar volledige uitbetaling van wedde, het derde jaar een wedde min 5 En weet ge dat nu plotseling leerkrachten van de ze instelling die niet onmiddellijk worden bedreigd als het ware smeken om op disponibiliteit te worden gesteld»... Beantwoord het burgemeester en Schepenkollege alle brieven van stadsgenoten? Nee, zegt V.U. raadslid F. de Brul, ja. zegt de burgemeester. Ik zal het bewijzen replikee t de Brul... Gij gaat hier altijd alles bewijzen, meneer de Brul, beslui*, de burgemeester. -Dé V.U. wil Het nog hebben over de K O.O. rekeningen en de ach- staat niet alleen om die doelstel ling te bereiken. Een gezond leef milieu, een gezonde levenskrachti ge bevolking is evenzeer vereist. Het bereiken, met aangepaste mid delen, van dit objectief plaatst zich in het kader van de derde optie die de C.V.P. voorstaat. In datzelfde verband is de cul turele ingesteldheid van een ge meenschap, haar ontwikkelingspeil samen met gezonde ontspanning een prioritaire vereiste. Een ge zonde geest in een gezond lichaam blijft een waarheid welke niet kan terzijde geschoven worden. De zorg voor de bevordering van die specifieke noden maakt het voor werp uit van de vierde optie die de C.V.P. van Aalst wenst tot een optimale realiteit te brengen. In een moderne welvaartstaat dient de overheid, naast de zorg voor het welzijn van de vitale be volkingsgroepen, bijzondere aan dacht te geven aan degene die nog niet of nog niet voldoende deel hebben in de vruchten van de mo derne samenleving: de jeugd, de gehandicapten, de bejaarden, het gezin. Volwaardige levenskansen volw^oridkse^-efnerschj te bestrij- ^DSS'fiBnnie^ÏS?ezii,si!?s De aangekondigde visuitzetting in het stadspark werd gedaan door de firma van Staile van Grimber gen op 2 september en op 28 september, zijnde 500 kgr. lauw, voor een waarde van 30.000 fr. DE PLANNEN EN DE WERKEN AAN DE STEDELIJKE BEGRAAFPLAATS Het onderhoud van de .stede lijke begraafplaats is sedert een paar jaren het onderwerp van een begrijpelijke kritiek van de bevol king. De aangekondigde verbeterings- werken door de huidige Schepen van Volksgezondheid meer bepaald de urbanisatie van de huidige ba nen met asfalt, de aanlegging van nieuwe geasfalteerde paden, de afwatering, nieuwe banen, het af breken, van de scheidingsmuur tus sen het oude kerkhof en het nieu we gedeelte is gekoppeld aan de uitbreiding van de begraafplaats, waartoe gronden moeten worden onteigend enonteigeningsprocedur res bezig zijn. Vanwege het Ministerie van Volksgezondheid en Gezin werd aan het stadsbestuur gesigna leerd dat op 1 oktober as, het ge bruikelijk grondonderzoek zal plaats hebben. SCHERVEN IN V.U. LOKAAL DE VRIENDSCHAP In de nacht van dinsdag op woensdag werd een glasraam van het V.U. lokaal De Vriendschap met een kasseisteen bekogeld. Klacht werd neergelegd bij de politie.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 3