sport COMAR SPORT VOETBALVERBOND BEIDE VLAANDFREN Gewest: Tornooi der stad Aalst Zo moet het Eendracht Sportkring overtuigend Pech voor Maurits Dury Sparla verloor derby 12 op alle fronten Voor alle sportartikelen Schoolstraat 54 Aalst Tel. 225.56 Zegels Valois Werd aan Eendracht tijdens het huidig seizoen reeds dikwijls het verwijt gemaakt dat de spelers er niet altijd met de nodige aan dacht bijzijn en eenvoudig spelen omdat het moet. dan kan zulks zeker nu niet gezegd worden van de partij tegen Doornik. Wel inte gendeel, de Aalstenaars wierpen er zich van bij de start met hart en ziel in de strijd zodat zij spoe dig resultaat boekten ook. Inder daad zij konden de rust bereiken met een 0-2 voorsprong wat een bijzonder resultaat was tegen de thuis bijzonder gevreesde Walen. Zeker de Ajuinen hebben na dien de gewonnen voorsprong moeten prijsgeven doch alle kij kers waren het er over eens dat Eendracht de zege had verdiend daar de thuisspelers slechts op een al te licht toegekende straf schop de stand in evenwicht kon den brengen. Elkeen had het trou wens gezien dat de begane fout door Tienne Collijns duidelijk bui ten de lijnen was gebeurd zodat er beslist geen strafschop mocht worden gefloten. De referee had het echter allemaal anders gezien en de toegestane penalty liet ook aan de lokalen toe van de achter stand goed te maken. Werd er vooraan door het trio Grun, Foulon, en Haleydt mooi werk geleverd dan leverde ook Wil ly De Neef tussen de palen schit terend werk. Hij presenteerde en kele mooie saves die hem ook de gebruikelijke open doekjes bezorg den Alles samen genomen mag men tevreden zijn over de ver richting van de witzwarten, die slechts achteraan nog alles een beetje moeten bijwerken om een vlot geheel te worden. EENDRACHT WEER OP REIS Het veroverde puntje tegen Doornik na een sterke wedstrijd heeft het bewijs geleverd dat voor Eendracht het moeilijkste van de baan is. Nu zondag moet men naar Racing Jette en de Ajuinen zullen op de ingeslagen weg wil len vervolgen met een nieuw puik resultaat. Te oordelen naar de klassering houdt de uitstap naar de Brusselaars weinig gevaar in doch wij zouden alles maar niet te lichtzinnig opvatten daar Racing zo pas nog een overwinning heeft behaald op het veld van Kortrijk Sport zodat zij toch meer kunnen dan hun klassering zou laten ver moeden. Hoe ook Eendracht maakt er een mooie kans om twee punten rijker te worden. De ploeg zal gevormd worden uit deze kern Deneef, Bossaer, Van den Eynde, Martens, Colli jns. De Waegeneer, Van Stichel, Taelemans, Van der Eist, De Greve, Haleydt Foulon en Grun. Stonden de Sportkringers tegen Ronse voor een tegenstrever met titel ambities dan heeft men zich daaraan niet gestoord en is men van bij het startsignaal in de aan val gegaan op een manier waarte gen de gasten niet de gepaste te genzet konden vinden. Toen de Ajuinen reeds op de 5e minuut langs Wellekens aan de leiding kwamen speelde men nog met meer overtuiging alhoewel men toch de gelijkmaker diende toe te staan. De thuisspelers bleven ech ter doorhameren en op een tiental minuten voor de rust bezorgde Clocheret zijn ploeg weer de lei ding. De kampwisseling bracht on geveer hetzelfde spelbeeld met de lokalen praktisch steeds ten aan val. Toen dan Dirk Wellekens met een prachtig doelpunt de cijfers verhoogde kon Sportkring verder rustig op de lauweren rusten. Het was trouwens slechts op vijf mi nuten voor het inrukken dat de gasten nog een tegenpunt lukten. DERBY TEGEN NINOVE De derby tegen de Stekjesman nen van Ninove komt op het ge paste moment daar bij Sportkring men nu pas vooraan het allerbeste ritme heeft gevonden. Het is im mers opvallend dat Clocheret tij dens het jongste treffen opnieuw mocht juichen, zodat puncher Dirk Wellekens als afwerker beter wordt geflankeerd. Het is dus een allerbeste Sportkring dat Ninove zal aanpakken. Deze laatsten heb ben er anders tot nogtoe nog niet zo heelveel van terecht gebracht. Het was trouwens slechts tijdens de vorige speeldag dat de Nino- vieters de eerste overwinning van het seizoen konden veroveren wat dan nog gebeurde tegen de zwak ke hekkensluiters van Aalter. Het kan dan ook moeilijk anders of dit derby moet door de Aalstenaars met overtuigende cijfers gewonnen worden. Maurits Dury de enige vertegen woordiger van het gewest in de laatste klassieker van het seizoen de Ronde van Lombardije heeft na zijn vorige puike wedstrijden in Italië deze maal geen meeval ge kend. De ongelukkige Denderstre- ker kwam inderdaad tijdens de afzink van een helling naast de weg in een ravijn terecht en dien de met verwondingen aan het hoofd in een ziekenhuis opgeno men. Daarmee is meteen voor hem het seizoen ten einde... REEKS A O.C. Aalst en F.C. De Kroon bevestigen O.C. Aalst overwon Endoka met 6-2 hetgeen er op wijst dat de lei der O.C. Aalst nog lang niet zin nens is deze bevoorrechte positie af te slaan en nochtans is in te genstelling met wat de taal der cijfers aantoont Endoka verre van een zwakke ploeg. F.C. De Kroon heeft ter gelegenheid van de offi ciële huldiging van hun terrein SK. Kruis zonder verhaal gespeeld en is meteen opgerukt naar de derde plaats deze moeilijk te leiden wed strijd werd goed gedirigeerd door scheidsrechter dhr. Willy Mabilde. Kova-lntercom 0-0 doelpuntloze puntendeling toch een eigenaardi ge en nukkige klub dat Intercom de ene week alles de andere week niets, Kova mocht zich dan ook te vreden achten met dit gedeeltelijk sukses. REEKS B S.M. Electro Eeckhout wint kapitale topwedstrijd, SK Denderleeuw en Sunbpys boeken knappe overwinningen. S.M. Electro Eeckhout won te gen B.M.W. met de miniemste score 1-0 deze wedstrijd werd langs beide zijden met volle over gave betwist en het was uiteinde lijk Electro Eeckhout die met een gelukdoelpunt de zege behaalde, een puntendeling zou meer met de werkelijkheid overeengestemd heb ben, deze.-hard betwiste wedstrijd is toch niet de perken der sporti viteit te buiten getreden, B.M.W. wordt door deze 1ste nederlaag HANDBAL De Spartanen hadden vast ge hoopt van in het derby tegen Avan- ti de Lebbekenaars te overwinnen. De razend snelle start van de thuisspelers werd het verlies voor de Aalstenaars die een 11-3 ach terstand aan de rust nooit meer konden goedmaken. .Tijdens de tweede helt waren de Ajuinen nochtans echt schitterende en de Lebbekenaars werden letterlijk te gen hun doel geplakt. De gebroe ders De Schrijver namen aanhou dend de Lebbeke-kooi onder vuur zodat men de achterstand steeds maar kon verminderen. Naar het einde toe konden de lokalen zich een beetje herpakken wat ook de oorzaak was dat Sparta het ver lies niet meer ten volle kon goed maken. EENDRACHT VRIJ HOOPT Dirigent Roger Van der Spiegel hoopt vast dat zijn mannetjes van Eendracht Vrij hun plaatsje in de hogere reeks weer zullen herove ren. In ieder geval tegen de Brus selaars van Schaarbeek leverde men puik werk en indien men op dezelfde manier nu ook de andere wedstrijden aanpakt laat het geen twijfel dat de Eendrachters het ver zullen schoppen in deze kompe titie. tijdelijk teruggeslagen maar... kortelings zie ik deze formatie te rug heraanpikken. S.K. Denderleeuw-Melckenbeeck 5-2 uitslag tegen de mobiliteit van een knappe S.K.-formatie was Mel- ckenbeeck Vr. niet opgewassen deze zege brengt S.K. dan ook wat dichter bij de gevestigde waarden. Sunboys maakte korte metten met een moedig F.C. Horn dat rusteloos achter zijn eerste puntje zoekt. Een te zelfzeker S.V. Jong en Blij liet zich aan huis ge deeltelijk verschalken door een met de dag verbeterend Snas. REEKS C Central zonder problemen, Blauw Wit en Kamigas zonder Diskussie Central klopte het sportieve Gij- zegem met dubbele 11-0 cijfers dus kommentaar overbodig. Kami gas bereikte met een nette 2-0 zege tegen V. Aalst een dubbel doel eerstens een nieuwe punten- buit en meteen een niet verhoopte ereplaats. Blauw Wit had de 1ste helft meer hinder dan gewenst van wege Vrij Denderleeuw maar tra ditiegetrouw speelden Brisard- Corthals Luc en Co. de 2e helft zeer sterk met als eindresultaat 3-0 cijfers. E.Welle--heeft tegen het zwak ke broertje Stabyl niet gepres teerd wat normaal in de lijn der verwachtingen lag, 3-0 zege is niet alles of was E. Welle zo minder waardig of is Stabyl zijn- zwakke periode voorbij, hoe da#1'ook- E. Welle zal het anders moeten aan pakken willen zij in de drie eer sten geraken en nochtans is dit een noodzaak om toekomend sei zoen naar 1ste Klasse op te stij gen. UITSLAGEN VAN 10 OKT REEKS A O.C. Aalst-Endoka 6-2 Kova-lntercom 0-0 Groen Wit-Mijlbeek 5-0 De Kroon-S.K. Kruis 3-0 Sint Anna-Heiplas uitg. REEKS B BMW-Electro Eeckhout 0-1 Manchester-Breugel 0-3 S.K. Denderl.-Melckenbeeck vr 5-2 Jong en Blij-Snas 1-1 Sunboys-Horn 4-0 REEKS C Central-Gijzegem 11-0 E. Welle-Stabyl 3-0 Blauw Wit-Vrij Denderl. 3-0 Kamigas-V. Aalst 2-0 WEDSTRIJDEN OP 17 OKT. REEKS A Endoka-Groen Wit 15 u Erembpd. St Anna-O.C. Aalst 14u30 Arend Mijlbeek-Heiplas 15 u Beukenhof Intercom-De Kroon 15 u Welle S.K. Kruis-Kova 15 u Moorsel REEKS B Snas-S.K. Denderl. 15 u Mespelare St. Martinus-Jong en Blij 15u45 Immerzeel F.C. Horn-Manchester 15 u De Keizer Breugel-Melckenbeeck 15 u Breugel Sunboys-B.M.W. 15 u Manchester REEKS C E. Welle-Central 15 u E. Welle Gijzegem-Blauw Wit 15 u Hofstade V. Denderl.-Leeuwerik 15 u Dend. Stabyl-Kamigas 14u30 Immerzeel V. Aalst vrij R.v.G.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 12