Elektoraal in de agglo meratie weekeinde 207 militairen uit 28 garnizoenen pleegden eveneens elektorale inspraak Verkiezingscampagne eindigde in rustige sfeer Mededeling van de Christelijke Volkspartij .m 2 NADAT DE KARREVRACHTEN ««ELEKTORALE DRUGS»» de laatste dagen onder de meest diverse vormen, ten overvloede aan de goede gemeenschap waren gepresenteerd, was er méér dan één kandidaat die tijdens die memorabele verkiezingsdag niet langer de spanning dragen kon en zijn heil zocht in een kalmerend middel. De traditionele weekeindsdrukte in het stadscentrum bleef ditmaal tot in de late avond aanhouden, en dit niettegenstaande het feit dat het traditionele partijpolitieke forum in de scha duw van Dirk Martens ditmaal afgeschreven was. Hoe minzaam, vriendschappelijk, hartelijk en noem maar in overtreffende trap andere adjectieven, mensen tegenover soort genoten wel kunnen zijn, werd dan zaterdagavond vooral gede monstreerd door de 135 kandidaten voor de 27 te begeven Aalsterse raadszetels. Wie, Gaston Durnez achterna, zijn leven onder de Belgen slijt, kon weer eens akteren de vele niet altijd vleiende uitspraken over het ganse elektoraal vertoon. Kon men horen van iemand met kenne lijk totalitaire opvattingen dat het ganse spektakel weer eens be wees hoe zeer de demokratie, vol gens deze man, de macht van de domerikken bewees. Maar daarte genover staat dan de uitspraak van weleer Winston Churchill dat de demokratie de beste is van alle slechte regimes of zo ongeveer. Maar al met al is gans de ver kiezingscampagne te Aalst en om geving zeer rustig verlopen en heeft zich geen enkel noemens waardig incident voorgedaan. Zelf de papieren oorlog ontaar de nimmer in een wansmakelijk vertoon wat nu stilaan vanzelf sprekend moet zijn Hoe fel die papierenslag ge woed heeft: Alleen reeds te Wieze waar in de sfeer van de oktober feesten «alle mensen broeders moeten zijn» heeft een partij niet minder dan 50 verschillende edi ties van verkiezingspamfletten op «de gazet van Aalst»» weekblad gesticht in 1945 verantw. uitgever Gustaaf Sanders kantoor en drukkerij Schoolstraat 26 9300 Aalst Tel. 053/241 14 postrekening 881.72 3 maandab. 6 maandab. jaarab. 80 fr 155 fr 300 fr op verzoek worden advertentietarieven toegezonden haar kerfstok, pardon op haar ak- tief. MAAR reeds voor zondag had den niet minder dan 207 Ajuinen precies of niet precies wie zal het zeggen te kennen gegeven aan welke partijen of personen zij. hun voorkeur gaven. Dat waren dan de nieuwe volwaardige bur gers de militairen uit de stad die verspreid waren over niet minder dan 28 garnizoenen, uit elektorale inspraak gepleegd hadden. Voor Vrederechter Moreels te Aalst: zware dagen, behoudens een maand administratieve voorberei ding, met zijn wedewerkers nach telijk werk tot 2 u; de.maandag dan voortgezet tot 2 u 's namid dags. Leden van het hoofdbureau, voorzitters, sekretarissen, bijzit ters en getuigen waren bij de Aalsterse kiesverrichtingen o.m. bij de 300 personen betrok ken. niet medegerekend de politie agenten die reeds weken voordien ca 33 000 oproepingsbrieven aan de man en de vrouw moesten bren gen. De eerste resultaten waren ditmaal vrij vroeg gekend en de zetelverdeling werd via de T.V. om ca 9u45 bekend ge maakt Aalst liet ditmaal niet op zich wachten. CHAMPAGNE Om 10 u waren er een aantal kandidaten wel in geslaagd hun aantal voorkeurstemmen te ken nen. Naarmate het nachtelijk uur vorderde klonken de victoriekreten Voor het merendeel, welgeteld 108 een min of meer grote ont goocheling: Tenslotte waren er ook maar 27 zetels te begeven. AVONDLIJKE DRUKTE ROND GEMEENTEHUIZEN WIE de verkiezingssfeer wou ondergaan kon zich best huiten de stadsgrenzen begeven. Te Erembodegem wist men reeds om ca 21 u dat burgemeester Boel de volstrekte meerderheid had be haald. Rond het gemeentehuis ver drongen zich honderden belang stellenden. Persoonlijk sleepte F Boel niet minder dan 1/3 (voor keur)stemmen van het ganse to taal «kiezers en kiezeressen» in de wacht. Politieke tegenstrevers van de Erembodegemse burge meester waren daarover niet ver wonderd Zei een dezer «De C.V.P. in onze gemeente dat is de burgemeester. Allleen zijn persoon dynamische persoonlijkheid ver klaart de forse vooruitgang». Entousiasme in Terjoden, nog steeds een kern van Vlaams natio nalisme Tenslotte had de V.U. één zetel bijgewonnen. Een verkozen kandidaat te Erembodegem liet in de late uren voor vrienden en tegenstrevers «ik haat het woord vijanden» vurige champagne aanrukken. Te Nieuwerkerken liet de jeunes- se doreé de verkiezingsfeer langs zich heen gaan. Zingende Brussel se ketjes die elke zondag de car- can doorbreken in de richting van deze Aalsterse randgemeente zon gen op het held^r^verlichte dorps plein met hese stem de laatste hits... Maar voor het gemeente huis, een ruime belangstelling De gesprekken in vele groepjes le ken er «ernstig» ingevolge de re sultaten die de huidige meerder heid in het gedracht brachten. Honoré (niet gepluimd zei een humoristische Nieuwerkerkenaar) Meert, een plaatselijk nijveraar P.V.V. lijst aanvoerder had er een felle elektorale campagne ge voerd. Geen nood zei iemand Dan maar een C.V.P.-B.S.P. koalitie. Dat brengt men te Aalst in orde. Te Aalst, ach... men draagt in de randgemeenten het centrum van de Denderstreek niet in het hart. Langs de avondlijke wegen hier en daar een partijvlag, een leeuwen vlag. MAAR te Lede, gemeente van Burgemeester Raes, was het tegen alle verwachtingen in vrij kalm. De forse grijze kop van deze voormalige Ter- jodenaar op foto in een éta lage, versierd met tricoloor lint. Het gemeentehuis was er her metisch gesloten.. Allen het frietkraam nabij de kerk spijs de de belangstellenden. Diplo matische Raes had, zei men, terug zijn slag thuis gehaald. GEEN WILD ENTHOUSIASME Op de keper beschouwd, ner gens een wild enthousiasme van wege overwinnaars. Behoudens wellicht in de beslotenheid var de leefkamers. De demokratie is geen jong veulen meer. Maandag was er voor velen, letterlijk en figuur lijk de ontnuchtering. Tenslotte, had men er ook te Wieze een punt achter gezet. En dinsdagavond was het Aalsters stadscemrum verlaten. Het merendeel der par tijlokalen was rond 11 u reeds dicht. Nieuws is lang nieuws te Aalst: want rond voormeld uur dook een oud politicus uit het Aalsterse op: Hij wist toen al van wanten Zei hij «Je kent wel mijn politieke overtuiging, maar het doet me. on danks alles oprecht genoegen dat voor zover ik meen te weten ten minste twee figuren uit de vroege re vooroorlogse frontpartij een hoofdrol gaan spelen in het Aal sterse stadsbeleid. Vopr zove- ik meen te weten. Maar wellicht mag je dat in de krant niet schrijver. De Raadsvergadering van de C.V.P. van Aalst, in ver gadering bijeengekomen op maandag 12 pktober 1970, stelt er prijs op de Aalsterse bevolking haar dankbaar heid en waardering te betuigen voor het vertrouwen dat zij blijft stellen in de Christelijke Volkspartij, de sterkste partij in de stad. Onwrikbaar de lijn volgend van haar christelijk demo cratisch programma, zal de C.V.P. zich met haar jeugdige en ervaren krachten onverminderd inzetten voor de ver nieuwing en de vooruitgang van Aalst en het welzijn van haar bevolking. De partij dankt in het bijzonder haar vele militanten en propagandisten voor het uitstekend werk dat zij hebben geleverd.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 2