K.B.G. verbond Aalst Kaf gelsiers soldissnii@eb|e Jeugdclub Raffelgemstraat Vaderlandse plechtigheden Bouw vergunningen Marktprijzen der stad Aalst -- 6 Zondag 25 oktober HULDE AAN DE GESNEUVELDE OUD PUPILLEN te 10u45 Monument Graan markt bijeenkomst. te 11 uur Optocht en neerleg gen van bloemen aan het monu ment Vredeplein. Zondag 1 november DODENHERDENKING Te 9u30 Bijeenkomst op de koer van het stadhuis te 10 uur Optocht naar het kerkhof. Wegwijzer Grote Markt - Ka- pellestraat - Graanmarkt - Espla nadestraat - Esplanade - Vrijheid straat - Vredeplein (aansteken van de fakkels der herinnering en der Vlaamse Ardennen) - Keizerlijke Plaats - Korte Zoutstraat - Kan. Colinetstraat - Geraardsbergse- straat - Kerkhoflaan - Kerkhof. Plechtigheden op het kerkhof plaatsen van de fakkel korte ge legenheidsrede - bloemenhulde en defile. Woensdag 11 november HERDENKINGSDAG te 9 uur Bijeenkomst koer stadhuis te 9u30 Sint Martinuskerk - Plechtige H. Mis gevolgd van Te Deum. Na hét Te Deum - Optocht door de stad en neerleggen van bloe men aan het monument Koningin Astrid en Vredeplein. Wegwijzer Grote Markt - Lan ge en Korte Zoutstraat - Keizerlij ke Plaats (monument Astrid) Vredeplein (monument) - Nieuw- straat - Grote Markt (stadhuis) Na de optocht (koer stadhuis) toespraak door de burgemeester en uitreiking van eretekens. Zondag 15 november KONINGSDAG te 11 u 45 Sint-Martinuskerk Te Deum Men begeve zich rechtstreeks naar de kerk. HULDIGINGEN BIJ HOGER OP Onder een buitgewone belang stelling werden op zondag 4 okto ber jl. tijdens de tweede voor stelling van «HO 35 het feest programma van Hoger Op ter ge legenheid van het 35 jarig bestaan van de gilde, enkele verdienstelij ke toneelamateurs gehuldigd. Het stadsbestuur was vertegen woordigd door de schepenen Rin- goir, Van Hoorick en Van der Ve- ken, terwijl ook verschillende ge meenteraadsleden o m. de h. De Bisschop en Bogaert, aanwezig waren. Voor hun 25 jaar lidmaatschap en toneelverdiensten ontvingen de heren Emiel Boel, Alfons Janssens en Ernest Verhofstadt. naast hun benoeming tot lid van verdienste van Hoger Op en opneming in het St Genesiusgilde van het Nationaal Kristelijk Vlaams Toneelverbond, het ereplaket en een geschenk van de stad uit de handen van de he ren schepenen. Nadat ook de respectievelijke dames in de huldiging betrokken waren, werd aan Mej. Lutgarde Verhoeven, vanwege het A.K.V.T. Oost-Vlaanderen de prijs overhan digd van de beste jonge amateur toneelspeelster in het provinciaal tornooi 1969-1970. waarin Hoger- Op eens te meer een uitstekend resultaat behaalde met «De Boom gaard van Robert Bolt. Ook onze felicitaties aan de ge- huldigden en aan Hoger Op. Reeds twee jaar bloeiende klub- werking met een berg aktiviteiten en plezier, maar in een geleend lokaal, dwong de jeugd van de stadswijk Sint Anna uit te kijken naar een nieuw lokaal. Daar het onmogelijk bleek een reeds be staand gebouw te vinden, dat aan alle vereisten voldeed, werd de noodzaak ingezien zelf plannen te maken en aan nieuwbouw te den ken. Een centraal gelegen terrein werd gevonden, tussen de Raffel gemstraat en de S. Vandergucht- laan, palend aan het Kasteel Ter linden. Dat was januari 1970. Vandaag begint onze binnenaf werking reeds vorm te krijgen en kijken v/e uit naar een passende meubilering, een knus interieur en een puike muziekinstallatie. Dit gedurfd avontuur is in han den van een kleine groep jonge mensen, gesteund door een aantal mensen die zich voor bouw, tim merwerk en sanitair met meer dan goede wil hebben ingezet. Eens afgewerkt, zal deze jeugd- klub aan de lokale jeugd vanaf ze ventien een gevarieerd programma kunnen aanbieden. Muziek, dans en sport, nuttige en aangename vrije- ijdsbesteding; kontakten met an deren, uitstappen en verlof-organi satie. Daar we vinden dat het voorop gesteld doel, namelijk een gezon de vrijetijdsbesteding van onze jeugd, zeker de moeite loont, dur ven we hier een oproep doen om sympatisanten te winnen. Steun ons initiatief i binnenkort zullen wij u aanspreken om steunkaarten te kopen. Wilt u ons geldelijk steunen, onze P.C. rekening is 802.55 van Moulart J. Oude Gent- baan 14 Aalst met de vermelding Steunfonds jeugdklub. Volgende bouwtoelatingen wer den door het stadsbestuur ver leend: N.V. Sarma, Nieuwstraat 13 Brussel verbouwen gevel Katte- straat 11 Van de Meerssche Hugo, Al- brechtlaan 24 Aalst bouwen wo ning Doornstraat Van Sande-De Loose Eric, Scherreveldstraat 33 Aalst bou wen woning en magazijn Politieke Gevangenenstraat Tanckere Leon, Volksverheffing- straat 78 Aalst bouwen woning Steenstraat Walraet Yvan, Terlindenpark 14-25 Aalst bouwen woning Ber- gemeersenstraat Masyn Frans, Moorselbaan 183 Aalst verbouwen 2 woningen tot 1 Moorselbaan 183-185 Backvis Jozef, Eug. Bosteels- straat 19 Aalst bouwen woning Snoekstraat Van der Meirsch Louis, Peper straat 42 Aalst, bouwen woning Tuinwijk Bergekouter De Paepe-Lievens, Hazelaar straat 22a Nieuwerkerken bouwen appartementen Stationstraat Zusters Franciscanessen Leeuw straat l Gent bouwen klaslokalen St Jozefstraat. ERKENTELIJKHEID Op Allerheiligen na ontvangst van de rouwstoet, wordt naar jaar van de OVERHEDEN en aankomst lijkse gewoonte de dodenhulde ge houden en gaat men over tot het neerleggen van de Kroontjes op de graven van de gesneuvelden door de leerlingen van de school der Eerwaarde Zusters van St. Vincentius. Er bevinden zich op het Ere- perk 73 graven van gesneuvelden, waaronder 3 Fransen en 6 Engel sen, alsmede deze van de slacht offers van het nazibewind. Bestendig houdt Erkentelijkheid kontrool op het Ereperk. Benevens de beschadigde zerk van soldaat Andrews die hersteld werd, werden de beplantingen ver nieuwd. Erkentelijkheid bestaat dit jaar 30 jaar. ACHTTIENDE GROTE ST.-MAARTENS- JAARMARKT Op woensdag 11 november '70 vanaf 8 uur Houtmarkt, Waterto ren en aanpalende straten. Uitstallen en verkopen van al lerhande koopwaren en voorwer pen bloemen - planten - fruit - groenten - nieuwe en tweedehand se auto's, moto's, scooters, brom fietsen, rijwielen - landbouwmachi nes - in- en uitheemse vogels, sier- duiven enz... Op de Houtmarkt, grote vee prijskamp. Sint Maarten zal, met zijn ge volg, een bezoek brengen aan de jaarmarkt en snoepgoed uitdelen aan de kinderen. De markt zal worden opgevro lijkt met Stemmings- en Ontspan- pingsmuziek. Het Verbondsbestuur van het Kristelijk Verbond van Gepensio neerden van het arrondissement Aalst, vertegenwoordigend meer dan 11.000 aangesloten leden uit 54 afdelingen, vergaderde op 15 oktober II te Aalst. Het verheugt zich over de groeiende belangstelling in al le politieke partijen voor de problemen van de derde leef tijd, zoals blijkt uit hun kies- programma's. Het drukt zijn tevredenheid hierover uit. Het vraagt alle afdelingen aan te dringen op de spoedige oprichting van een gemeente lijke bejaardenraad. Deze dient samengesteld uit be jaarden aan te duiden door de op de gemeente gevestig de gewestelijke bonden van gepensioneerden en aangevuld met vertegenwoordigers van gemeente en C.O.O. Deze raad zou hoofdzakelijk tot taak hebben het bejaardenprobleem op de gemeente grondig te onderzoeken. voorstellen tot oplossing uit te werken adviezen over te maken aan het gemeentebestuur en de C.O.O. Op deze wijze alleen ko men de gepensioneerden zelf tot aktieve inspraak in het bejaardenbeleid van hun gemeente. Het verbondsbestuur dringt er bij de afdelingen op aan alle middelen tot het spoe dig bereiken van dit opzet te gebruiken. 25 JAAR MSLAC-WERKING De viering van het 25-jarig be staan van de Miiitianen Actie zal niet ongemerkt voorbijgaan. Op 25 oktober gaat in het St- Rombautscollege te Mechelen een studiedag door in feeststemming, het zogenaamde Trefpunt 70, na dat eerst de dekanale afgevaardig den daags voordien bijeenkwamen. Het programma van de lustrum viering voorziet o.m. een retrospec tieve over de voorbije werking, vergeleken met die van nu, daar na Milac-show in aanwezigheid van kerkelijke burgerlijke en mili taire overheid. De dag wordt be sloten met de feestapotheose door aalmoezenier Fr. Willems. Langs de plaatselijke afgevaardigden en vertegenwoordigers uit de kazer nes komen ook soldaten-ideeen aan bod. zodat alles daadwerke lijk in het teken staat van een in tense kazerne- en thuisfrontwer king voor de komende jaren. De vrienden v.h. thuisfront BERICHT AAN DE KRAMERS De kramers mogen voor 1 no vember e.k. bun aanvraag tot deel name richten aan de heer Fritz Van Mol,,marktleider Kan. Colinet straat 1 te Aalst, met opgave van het gewenste aantal meters en de aard van de te koop te stellen waren. FEEST DER VIER GEKROONDEN Door de Syndicale Kamer van de Verenigde Aannemers van het arr. Aalst wordt het jaarlijks feest der vier gekroonden gehouden op zondag 8 november met volgend programma te 10u30 bijeen komst aan het lokaal Keizerlijke Plaats 9; te 11 u Mis in de St- Martinuskerk; te 12 u in het stad huis Grote Markt, academische zit ting en uitreiking van eretekens aan verdienstelijke werknemers en werkgevers; te 12 u 30 in de feest zaal Madeion, Grote Markt, ban ket en te 18 u feestavond met ge zellig samenzijn en ontspanning. KFL - AALST MERKWAARDIGE FILM Op donderdag 29 okt. gaat te 20 u in de filmzaal van het St- Jozefscollege, Hoogstr. ons vol gend filmforum door, op het pro gramma staat de veelbesproken Engelse film «If» van Anderson, grote prijs van het festival van Cannes 1969. We verwachten dan ook een talrijke opkomst van on ze leden. Men kan steeds lid wor den aan de ingang der zaal. Aardappelen 2-3,50 ajuin 4-9 sjalotten 14-20 porei de bundel 4-12 selder groene 3-5 selder witte 4-9 knolselder 6-12 wortelen 5-9 nieuwe worte len de bundel 4-7 bloemkolen 4 14 roden kolen 4-9 witte kolen 4-9 savooien 3-7 sprui ten 8-20 witloof 16-34 soep tomaten 4-6 serretomaten 12- 26 kampernoeljen 70-90 prinsessebonen 15-26 schorse neren 8-12 spinazie 8-14 cichoreiwortels 10 andijvie 4-7 kropsla 3-5 veldsla 15-25 laurier klein pak 4-7 tuinkers 25-35 dragon 4-7 peterse lie 15-25 kervel 25-30 tijm 't pak 4-8 pinksternakel 't stuk 4-7 witte radijs 2-3,50 rode radijs 2-3 zwarte rame- nas 4-7" komkommer 4-9 ra barber 't pak 3-7 rapen 't pak 4-6 hoeveboter de kg 96-100 rhelkerijboter 100 eieren 1,50-2,50 braadkippen de kg 18-20 soepkippen 16-18 konij nen de kg 34 jonge duiven het koppel 45-50 oude duiven 30- 35 barberienen de kg 20 ganzen 20 eenden 20 kal koenen 75 hazen 150 fa zanten 75 rundvlees met been deren 70-90 rundvlees zonder beenderen 170-190 varkens vlees 110-130.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 6