sptrt VOETBALVERBOND BEIDE VLAANDEREN Gewest: Tornooi der stad Aalst COMAR SPORT Sterke Eendrachlers Internationale veldrit te Erembodegem Jongeren in de dans Ook Sportkring Voor alle sportartikelen Schoolstraat 54 Aalst Tel. 225.56 Zegels Valois op alle fropton Eendracht ht eft de beste wed strijd sinds jaren gespeeld in het P. Cornelisstadion. De ganse ploeg mag worden gelukgewenst om de gebrachte prestatie tegen de buren van Vigor Hamme die op hun beurt ondervonden hebben dat de witzwarten van heden af als een waardig titelkandidaat mo gen aangezien worden. Bijzonder na de kampwisseling draaide de Eendrachtmotor op volle toeren, zodat de bezoekers aanhoudend naar de noodrem dienden te grij pen. Zij siaagaen er in om gerui me tijd de krappe voorsprong, die zij tijdens de eerste helft op straf schop van Vijlder's hadden ver overt, te handhaven maar Een dracht bleef aanhoudend in het of fensief zodat een Eendrachtdoel- punt in de lucht hing. Dit kwam er dan ook op de 70e minuut langs de jeugdige kracht Maurits De Schrijver die beslist na deze prachtige verrichting voor goed zijn plaatsje in het fanion- elftal zal hebben verdiend. Van Ook voor Sportkring is het een bijzondere dag geworden. Niet al leen om de zege op Berlare maar dan in de eerste plaats ingevolge de nederlaag van de andere titel kandidaten van Eeklo, en het pun tenverlies van de andere rivalen van Wetteren. Zulks heeft met zich gebracht dat Sportkring op Petegem twee punten voorsprong heeft in de klassering, terwijl Wet teren en Eeklo reeds een kloof van drie punten te dichten hebben De gevaarlijke heerschappen van Dendermonde en Deinze volgen reeds op vier punten, zodat alles er naar uit ziet dat de Aalstenaars rustig de leiderszetel zullen blij ven beheersen. De Ajuinen hebben het noch tans tegen elke verwachting in niet gemakkelijk gehad tegen de hekkensluiters van Berlare. Deze laatsten speelden sterk georgani- dat ogenblik af stond het vast dat de zege. te Aalst zou blijven en toen dan even later Foulon in de strafschopzone werd gemaaid had Van Den Eynde geen moeite orn met het omzetten van de pe nalty zijn ploeg op winst te schie ten. Daarmee waren de Ajuinen nog niet tevreden want tijdens de slotminuten gaf men een demon stratie die ten volle werd ge smaakt door het Eendrachtpubliek dat dan ook zijn aanmoedigingen niet spaarde. Zelfs de rivalen van Vigor keken met veel bewondering naar dit Eendracht, dat in deze kompetitie beslist nog hoge top pen zal scheren. Dat Eendracht van af vandaag bij de titelkandidaten mag worden gerekend bewijst de klassering. Eendracht heeft inderdaad op lei der Boom nog slechts drie puntjes goed te maken, terwijl met na het falen van Moeskroen en Oudenaar de en het verlies van één puntje van Puurs, reeds is komen aan sluiten bij het groepje dat in de rug ziet van koploper Boom. Wij overdrijven dan ook geenzins als wij beweren dat de kansen van Eendracht er zeer rooskleurig voorstaan. seerd zodat Sportkring moeilijk aan bod kon komen. De lokalen hadden tijdens de eerste helft wel iswaar meeval toen schoten van Roelandt en Clocheret slechts op het nippertje konden gered wor den. De Sportkringers zouden dan de tweede helft moeten afwachten om hun slag te slaan. Zulks ge beurde slechts op twee minuten voor inrukken toen Van Der Borght op vrijschop het leder in de winkelhaak kon binnen schie ten. De Aalstenaars ondervonden in deze moeilijke partij het meest weerstand van de vroegere S.K. speler Isi De Coninck die momen teel bij Berlare het goede en slechte weer maakt, en zich tegen zijn stadsgenoten hardnekkig te weer stelde. Hoe ook, Sportkring heeft beide punten gewonnen en zulks is natuurlijk het voornaam ste. Morgen zaterdag gaat al de aandacht van de wielerfans naar de internationale veldrit van Erem bodegem waar men de herkansing van het wereldkampioenschap kan meemaken. Inderdaad naast we reldkampioen E'rfc De Vlaeminck, komen ook de Duitse kampioen Rolf Wolfshol, de Nederlandse kampioen Huib Harings, de Britse kampioen Atkings, de Zwitsers Scharer, Stucky en Kuster, Albert Van Damme en wegrenner Frans Verbeeck aan de afrit. Voeg daarbij dat er nog een tweede veldrit voor de categorie C is in afwachting van het inter nationaal treffen en zo kan het moeilijk anders of de Erembode- gemse Leuvestraat moet op zater dag 14 november de pleisterplaats worden van honderden wielerlief- hebbers. Bleef de Denderstreek na het stoppen van de Ledenaar René De Clercq, geruime tijd verstoken van veldrijders dan hebben tijdens het voorbije weekend verscheidene jongeren uit de Denderstreek hun kans gewaagd in de wedstrijden door weide en veld zodat mag verwacht worden dat er wel enke len in deze wielertak hun weg zul len maken. In ieder geval Ronny Schoep deed het zeer goed te Erembodegem en te Deftinge, ter wijl de jeugdige Hofstadenaar Etienne Van Der Helst te Naza reth reeds een ereplaats bemach tigde, en ook Sylveer Van Ghyse- gem, Roger Van Den Eede, Pierre en Jos Van Ransbeeck, en William Goessens te Erembodegem een geslaagd debuut deden. REEKS A Mijlbeek bevestigd O.C. Aalst in bedwang gehouden puike resultaten van Heipias, Kova, en S.K. Kruis Mijlbeek heeft leider O.C. Aalst méér last bezorgd dan hen lief was en behaalde oververdiend een puntendeling en indien doelwach ter J. De Geyndt niet een straf schop zou onschadelijk gemaakt hebben dan ware voor de rode leidersformatie de nederlaag een vaststaand feit geweest sportieve wedstrijd van beide klubs. Sint Anna overwon Endoka met nipte 1-0 arsenaalscore hier verdiende Endoka zeker een puntje, feit is zeker indien Sint Anna woensdag niet beter presteerd zal het tegen Heipias moeilijk aan de zege ge raken. Datzelfde Heipias klopte een nochtans briljant spelend F.C. De Kroon dat het nadeel heeft niet over een specifieke doelwach ter te beschikken. Kova behaalde de overwinning tegen een afbraak voetbal spelend Groen Wit. Inter com-S.K. Kruis 2-6 door deze af getekende zege komt de Moorsel- se formatie post vatten op een onverhoopte derde plaats wie had dat bij het begin der kompetitie ooit durven vooropzetten. REEKS B Electro Eeckhout moet eerste puntje prijgeven aan S.K. Denderleeuw, beenbreuk van speler Dirk De Meyer van Electro Eeckhout Voor éénmaal zullen wij ons beperken tot kommentaar uit een wedstrijd namelijk Electro Eeck- hout-S.K. Denderleeuw uitslag 1-1 de andere klubs zullen wel oog willen hebben voor deze uitzonder lijke omstandigheden. De wedstrijd werd langs beide zijden met volle overgave betwist en leider Electro Eeckhout had meer tegenstand dan verwacht met een sterk aan klampend S.K. Denderleeuw de gelijkmaker die het gevolg was van een dekkingsfout der defen sie van El. Eeckhout was dan ook niet van aard om het moreel van deze klub op te monteren, temeer daar verscheidene spelers teveel het persoonlijk sukses na streef den. De 2e helft was de leiders formatie dan ook zinnens uit een ander vaatje te tappen, helaas... een onvoorzien toeval onder vorm van een spijtig ongeval heeft deze plannen gedwarsboomd. Dirk De Meyer de sterspeler die nog voor dien een schitterend doelpunt ge lukt had liep bij een onschuldig kontakt een open beenbreuk op. Toen hij zijn vaart niet meer kon remmen en hij onder de tegen strever gleed. Bij die fase werd er geen enkele fout gemaakt. Spij tig voorwaar als men bedenkt dat Dirk De Meyer de motor is waar mede Electro Eeckhout staat of valt. Inwendige moeilijkheden had den de week voordien reeds een barst in de goede verstandhou ding teweeg gebracht, dat Electro Eeckhout Bestuur en spelers on der deze zware tegenslag de moed en de wilskracht zouden betonen om eendrachtig samen te werken, ik geloof dat dit het mooiste ge schenk zou zij dat zij aan de zwaar gekwetste medespeler zul len kunnen aanbieden. Dus geen woorden maar... daden en hoofd op El. Eeckhout. REEKS C Topwedstrijd E. Welle-Blauw Wit werd eerste nederlaag voor de Vriendenkring Blauw Wit E. Welle heeft de kans niet ver beurd om tot op een puntje te ko men van de nog steeds knappe leidersformatie Blauw Wit die mis schien op een puntje recht had volgens het geleverde, spelvertoon maar uiteindelijk toch de nipte nederlaag diende te aanvaarden. In een niet gemakkelijk te lei den wedstrijd wist scheidsrechter Willy Mabilde de teugels strak te houden, ter verontschuldiging kan Blauw Wit ook nog aanvoeren het vervangen van de rots in hun ver dediging speler M. Brisard die niet kon optreden. Leeuwerik lukte een ander merkwaardig resultaat en klopte aan huis het sterke Ka- migas die sinds de nederlaag vo rige week opgelopen van Blauw Wit moreel niet meer voldoende gewapend blijkt te zijn. UITSLAGEN VAN 7 NOV 1970 REEKS A Sint Anna-Endoka 1-0 Heiplas-F.C. De Kroon 4-3 Kova-Groen Wit 2-1 Mijlbeek-O.C. Aalst 1-1 Intercom-S.K. Kruis 2-6 REEKS B Electro Eeckhout-S.K. Denderl. 1-1 Manchester-Snas 3-3 Jong en Blij-F.C. Horn 5-1 B.M.W.-Melckenbeeck 4-0 Breugel-Sunboys 6-0 REEKS C V. Aalst-Central 1-1 E. Welle-Blauw Wit 2-1 Stabyl-Vrij Denderleeuw 0-5 Kamigas-Leeuwerik 1-4 Gijzegem was vrij WEDSTRIJDEN OP 14 NOV. 1970 REEKS A Endoka-Kova 15u30 Immerzeel Groen Wit-Heiplas 15 u Erembodegem O.C. Aalst-lntercom 14 u Immerzeel F.C. De Kroon-Mijlbeek 15 u Welle S.K. Kruis-Sint Anna 15 u Moorsel REEKS B Snas-Breugel 15 u Mespelaere El. Eeckhout-Manchester 15u30 Arend F.C. De Horn-B.M.W. 14 u Hofstade Melckenbeeck-Jong en Blij 14 u Lede Sunboys-S.K. Denderleeuw 15 u Manchester REEKS C Vrij Denderleeuw-E. Welle 15 u Denderleeuw Leeuwerik-Central 15u30 Leeuwerik V. Aalst-Gijzegem 15 u Hofstade Stabyl-Blauw Wit 15 u Beukenhof Kamigas Vrij Bericht aan al de aangesloten klubs bij het T.D.S.A. vrijdag 13 november 1970 om 20 uur stipt maandelijkse algemene vergade ring in het lokaal «Beukenhof» Langestraat 12 te Aalst.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 12