Jaarlijks feest bij de aannemers uit de streek Lezerstribune v belangrijke kunst- en antiekveiling g ^plant een hoorn ONDER DE HAMER \M> Zondag II. had het jaarlijkse feest der Vier Gekroonden plaats met voorafgaandelijk een H. Mis in de St Maartenskerk en een Akademische Plechtigheid ten stadhuize in aanwezigheid van ver tegenwoordigers van het stadsbe stuur. Bij deze gelegenheid ont vingen verschillende verdienstelij ke leden van de Syndskale Kamer der Verenigde Aannemers van Aalst en Gewest een ereteken. FELICITATIES Tijdens de feestzitting in aanwe zigheid van burgemeester Blanc* kaert, Schepen Ringoir, de h. F, Plumier, direkteur-generaal van de Nationale Konfederatie van de Bouwbedrijven, de h. J.M. De Bruyn, referendaris van de Han delsrechtbank, de h. J. De Block, direkteur van de R.V.A., de h. F R. Callebaut, voorzitter van de Kamer van Koophandel, en de h. A De Kerpel, H. Vermeiren, C. De Leeneer, J Herregots, V. Van Hoorde, A. Peynsaert van de Syn- dikale Kamer en tal van andere be kende figuren werd de gelegen heidstoespraak gehouden door voorzitter Ir. P. Meganck Op het feestmaal dat in den namiddag plaats had bracht zelf de spreker hulde aan verschillen de aanwezigen met name burge meester Bianckaert die hij nog vele rustige jaren toewenste, als mede aan de h. F. Plumier die sedert 1946 direkteur-generaal is van N.C.B. en eerlang deze funk- tie neerlegt. Verder werden gefeli citeerd de h. Oktave Peynsaert die benoemd is tot werkend raads heer in sociale zaken bij het ar beidshof te Gent, de h. J.M. De Bruyn die benoemd werd tot rech ter in de Rechtbank van Koophan del te Dendermonde, de hh. M. Daeleman en V. Van Hoorde be noemd tot werkend rechter in so ciale zaken bij de arbeidsrecht bank van Dendermonde. De heer en mevrouw Meganck werd eveneens hulde gebracht voor de bekomen onderscheidingen Deze feestviering verliep in een prettige sfeer niettegenstaande de B.T.W. bekommernissen. VOLGENDE LEDEN WERDEN VEREREMERKT Eretekens van de arbeid tweede klasse Werknemers De Bondt Achiel Opwijk Verbanck Hubert, Velzeke Van Beveren Jozef St. Gilles- Dendermonde. Eretekens van de arbeid eerste klasse Werkgevers Allaer Roger, Haaltert De Clercq, Denderleeuw De Leenheer Herman, Denderhou- tem Ringoir Louis, Kasteel- dreef 71, Lede Sonck René, Outer Van Hoorebeek Jan Kerksken Van Impe Omer Mere Van Impe Rene Mere. Werknemers Verdoodt Kamiel Aalst Huy- lebroeck Julien, Lede De Maeseneer Petrus Aalst Roggeman Achiel Baardegem Richard De Blander, Onkerzele Albert De Brucker, Aalst Alois Van Bemten Aalst Van den Bossche Albert Erembode- gem Van de Meersche Jan Aalst Vinck Frans Meldert Uytendaele Jozef Gijzegem Mevr. Van de Wiele Emiele, Nieuwerkerken Gouden medaille der orde van Leopold II Werknemers De Swaef Alois, Vlierzele Lorie Maurice Aalst Gouden medaille der Kroonorde Werkgevers De Pauw Emiel Oordegem Werknemers Mertens Maurits Aalst Zilveren Palmen der Kroonorde Werkgevers De Brauwer Paul Aalst De Clippel Albert Herzele De Pauw Theodorus Oordegem De Ridder Gustaaf Herdersem Lemmens Kamiel, Lede Van Caelenberghe Hubert Lede Gouden Palmen der Kroonorde Werkgevers De Neef Polydoor Aalst De Witte Leon Leeuwergem Scheerlinck Arthur Mere Van Cauter Gustaaf Lede Volc- kaert Remy Bambrugge Bijzondere eretekens der beroepsvereniging Tweede klasse Bruylandt Benoni, Onkerzele Hendrieckx, August Aalst Renneboog Oscar Nieuwerker ken Steppe Petrus Dender leeuw Van Impe Oscar Mere Wijnant Gustaaf Welle Ridder in de orde van Leopold II Hooghe Mariette, echtgenote P. Meganck Aalst Naar aanleiding van de boom plantingsdag van 21 maart 1970 werden in het ganse Vlaamse land duizendende boompjes geplant, door talrijke bereidwillige mensen. En overal was men er fier op, die dag een stukje natuur te hebben beschermd. Ik zeg wel die dag, want alle overige dagen ging het omhakken weer onverminderd voort. Wij hadden geplant, stads- en gemeentebesturen hakten om. Eén van de buurgemeenten, Nieuwerkerken, is er in geslaagd honderden bomen te planten langs straten en pleinen, tot in het cen trum toe. En gij, Aalsters stadsbestuur, wat hebt gij gedaan, wat doet ge, gij die zo hard hebt geroepen!? Een tiental armzalige boompjes hebt ge geplant, die ge op de koop toe van een gekende Aal- sterse vereniging hadt gekregen. Symbolisch heet dat dan! Symbo len allicht voor al die bomen, die ge NIET hebt geplant! Het tegendeel is waar. Gij zij het, die week na week bomen doet verdwijnen en onze gezond heid onze rust en ons esthetisch stadsbeeld verstoort. Gij zijt ver antwoordelijk voor de schandelij ke open ruimten in de prachtige platanenrijen van Kapucijnenlaan en Leo de Bethunelaan. Gij hebt weleer onze Stationsstraat ver knoeid, gij verknoeit nu boom na boom op het Keizerlijk plein, onze kastanje-Vesten, waar weldra geen kastanjelaars meer zullen zijn, doch slechts het modderige grint van parkeerplaatsen Nu is het november. Een maand die zich uitermate goed leent tot het planten van bomen. Daarom vragen we het nu precies, en met aandrang gij hebt nu tot plicht aanplantingen te verrichten, mas saal, overal waar ook maar het minste beetje plaats is. En plaats is er. Wie heeft er voor gezorgd dat Vredeplein en Esplanadeplein op enkele schaar se exemplaren na helemaal kaal zijn geworden? Dat hebt GIJ ge daan. En dus weet ge, moet ge weten, dat daar nieuwe bomen kunnen en moeten komen. Nu, nu dadelijk. Wij hebben u afgevaardigd naar de gemeenteraad, niet om er te discussieren over schepenzetels en coalities, niet om te kibbelen over futiliteiten als «moeten hon den in het stadspark al dan niet aan de leiband worden gehouden «en» mag men er de grasvelden betreden?» Neen, gij zijt er eerst en vooral om onze stad degelijk te besturen. U heeft voldoende gedacht aan blauwe zone, u heeft genoeg ver keersborden geplant, denk nu ook eens aan de groene zone, plant nu ook uw massa BOMEN D.G. Gedekoreerde aannemers ter gelegenheid van het Feest der Vier Gekroonden te Aalst rond voorzitter van de Svndikale Kamer de h. P. Meganck en zijn echtgenote. GALERIJ HEDWIG VAN de STEEN Ledebaan 81, 9300 AALST Tel. 053/708.89 Door het ambt van Meester J. WIEMEERSCH, Gerechtsdeurwaarder, Varenlaan te Aalst, zal op ZONDAG 15 NOVEMBER te 14,30 uur stipt worden overgegaan tot een hoofdzakelijk voortkomend uit het nalatenschap van mevrouw X Deze veilig omvat PRACHTIGE MEUBELEN BRONS MARMER PORCELEIN SCHILDERIJEN, ETSEN,TEKENINGEN, AKWARELLEM, TENTOONSTELLING Vitrines in Empire- en Queen Ann stijl, coiffeuse in Nap. Ill stijl, 18 eeuwse kofter in eik, eiken staanklok, schotelkast enz. Prachtige Louis Philippe stoelen, zetels, kasten, commodes, étagères, tafels. Verder ver schillende secretaires en allerlei klein meubelen. Uitzonderlijke mooie bronzen beelden, kandelabers, lusters, schouwgarnituren, marmer beelden, klokken enz. Chinees porcelein, Doornik, Japans, Oud-Parijs, Limo ges, Sèvres, Biscuit, Opaline, Oud-Brussel, oud aarde werk, Maestricht, Kristal Val. Saint Lambert, een uit zonderlijke verzameling 18 eeuwse Delft. Deze werken zijn toegeschreven aan Gust De Smet, C. Permeke, Audenaerts, Geest, Alex Charijs, Alb. Servaes, E. Tytgat, Thysebaert, W. Parels, Masereel, J. Célos, Ronantickes, Wadin, E. Verboeckhoven, enz. Wij noteren 2 prachtige 17 cm portretten. Zaterdag 14 november van 10 u tot 12 u en van 13u30 tot 19 u. Vrijdag 13 november van 13u30 tot 21 u.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 4