Aalst Week van de derde leeftijd Welsprekendheidsternooi te Bond der vrijwillige bloedgevers \C^/^-ttcü4^CCr)X Marktprijzen der stad Aalst 6 —mamas stads- koerier Transfusie Centrum Kliniek Aalst «Mijn broer David» (Gog en Magog) komische thriller werd gepresenteerd bij de eerste opvoeringen voor het toneelseizoen 1970-71 door 't Land van Riem. Zondag 15 november 1970 DAG VERDIENSTELIJKE BLOEDGEVERS te 8u30 samenkomst in Café Jordaan, Hopmarkt 15 Aalst te 9 u H. Mis voor afgestorven Feden in de St Martinuskerk te 10 u Optocht met de Post- harmonie naar het stadhuis. Ont vangst door de heer Burgemees ter en Schepenen. Receptie en vereremerking van volgende leden voor bloedgiften De Cock Robert 65 Gilbos Kamiel 56 Van Audehove Jan Onder zeer grote belangstelling ging op woensdag 4 nov. II in de Stadsfeestzaal te Aalst de finale door van het Welsprekendheids- tornooi ingericht door de Gene rale bankmaatschappij onder de auspiciën van het Stadsbestuur. Aan dit tornooi werd deelfeno- men door leerlingen van de vrije en officiële onderwijsinstellingen van Aalst, nl. het Hoger Rijksin stituut voor Handel en Administra tie, het Hoger Rijksinstituut voor Technisch Onderwijs, het Instituut der Dames van Maria, het Konink lijk Atheneum, het Koninklijk Ly ceum, het Rijkstechnisch instituut voor meisjes, het S. Jozefscollege het St Maartensinstituut en het Vrij Technisch Instituut. In zijn inleiding onderstreepte de heer J. Carlier direkteur G.B. het groot belang van het gespro ken woord in onze huidige maat schappij en motiveerde hij het ini tiatief van deze manifestatie. Hij dankte allen die hieraan hun me dewerking verleenden, het Stads bestuur van Aalst, de heer J. Dispa. voorzitter en de leden van de jury, de direkties van de On derwijsinstellingen, de leerkrachten en de deelneemsters en deelne mers zelf. De heer Dispa, direkteur van de stedelijke muziekacademie en voorzitter van de jury gaf prak tische toelichtingen over het ver loop van het tornooi. De 12 kan- 60 Verleysen Malvina 46 De Munter Louis 50 Jaeger man Herman 42 Mathieu Ka miel 40 Lepagie Frans 40 De Schrijver Emiel 20 Kiekens Emiel 20 Geurts Jean-Pierre 20 Ruyssinck Guillaume 20 D'Haese Margriet 20 Bogaert Pierre 20 Vinck Frans 10 Huldiging De Wolf Leopold, 10 jaar secretaris te 11 u Rondgang door de stad met de Postharmonie te 13 u Vertrek per autobus naar de zaal Capri te Herdersem te 14 u Jaarlijks Banket - Ge zellig Samenzijn. didaten zouden 2proeven afleggen vooreerst een vrij gekozen onder werp en vervolgens eenzelfde ver plicht onderwerp voor elke fina list. Aan inspiratie zou het hen geenszins ontbreken. De visie van de jongeren over «ijdelheid», «stu dentenrevolte», «Onze maatschap pij in het jaar 2000 nog leef baar?» «De modernisering in de 20e eeuw», «De vrede is bereik baar», «De 5-dagenweek in het onderwijs», «Heeft het vlaamse lied nog toekomst?», «Publiciteit?» «Mengen of ongeroerd laten co- edukatie?», «De Emancipatie van de vrouw», «Titelloos wat geeft een titel weer?» «Mannen zonder baarden», het was alles zeer boei end erv vaak humoristisch. In de bomvolle feestzaal ont brak het dan ook niet aan animo siteit. Het verplicht onderwerp «Zakgeld hoeveel en waartoe?» werd op verschillende wijze en vaak genuanceerd benaderd de vrouwelijke deelneemsters namen terzake een standpunt in dat wel eens afweek van dat van hun man nelijke kollega's. De jury stond voor een zware taak en het was met spanning dat de proklamatie verwacht werd. In zijn slotwoord dat tevens een dankwoord was tot allen-die op enige wijze hadden meege werkt aan dit tornooi, verheugde de heer Dispa. zich over dit be langrijk initiatief vooral nu het RECHTSREGELING TE AALST In verband met de werking van de kamers der rechtbanken die in Aalst zullen gevestigd zijn, werd in het reglement de volgende re geling voorzien: de eerste kamer zetelt de tweede en vierde dins dag van de maand in Aalst: de bediendenkamer de eerste en de derde maandag; de werkliedenka mer de eerste en de derde vrij dag: de pensioenkamer de eerste en de derde woensdag: de vijfde kamer de eerste en derde donder dag de zesde kamer de tweede en de vierde maandag. De gewo ne zittingen beginnen te 14u30 en eindigen te 17u30. De zittingen in kort geding en de zittingen waar op de procedureregelen inzake kortgeding van toepassing zijn worden gehouden in Aalst op de tweede en vierde dinsdag van de maand telkens te 17 uur. Het bu reau voor rechtsbijstand vergadert in Aalst de tweede en vierde dins dag van de maand om 14 uur. GOUDEN BRUILOFT De echtgenoten Leonardus Muy- laert, geboren te Nieuwerkerken op 4 mei 1893 en Bertha Rosalia Van Hover, geboren te Aalst 19 mei 1897 vieren op 14 november te Brussel hun gouden bruiloft. Zij huwden te Aalst op 10 nov. 1920 en wonen te Aalst Overham- mekouter 34 De echtelingen hebben 2 kinde ren, 7 kleinkinderen en 2 achter kleinkinderen 2 mecenaat zich richtte tot de jon geren. Volgde dan de uitslag die wij hier in extenso weergeven: 1. DE RAUW Machteld (Dames van Maria 2. VAN DER EECKEN Bea (Kon. Lyceum) 3. VAN DROMME André (St. Maartensinstituut) 4. VENNEMAN Rudy (Hoger Rijksinstituut voor Handel en Administratie) 5. VERSCHUERE M. Claire (Dames van Maria 6. BUYS Monique (Dames van Maria 7. PAUWELS Frans (St. Maartensinstituut) 8. BELLEMANS Agnes (Dames van Maria 9 VAN NECK Hilde (Hoger Rijksinstituut voor Handel en Administratie) 10. COEN Eddie (Hoger Rijksinstituut voor Technisch Onderwijs) 11. LOUIES Jan (Koninklijk Atheneum) 12. FISCHER Ingrid (Hoger Rijksinstituut voor Handel en Administratie) Een bandopnemer als hoofdprijs en andere waardevolle prijzen wa ren aan dit tornooi verbonden. Een receptie speciaal voor de jeugd georganiseerd besFoot dit tornooi. Op zaterdag 14 november, wordt de «WEEK VAN DE DER DE LEEFTIJD» ingericht. Deze Week heeft als doel de aandacht van de publieke opinie te vestigen op het probleem van de Bejaarden, die steeds talrijker worden dank zij de betere levens omstandigheden en de meer aan gepaste geneeskundige zorgen. Het groot tekort echter bij de meeste mensen die oud geworden zijn, is het gemis aan vriendschap en gezelligheid: zij voelen zich eenzaam. Wie het geluk kent van lang te leven, kent ook het verlies van geliefde wezens en komt op een zeker ogenblik in een zeer beperkte kring te staan. Voeg daarbij dat de meeste bejaarden niet meer aktief zijn, dus niet meer opbrengen voor de maatschappij en automatisch op zij worden ge schoven. Om wat meer genegenheid, wat KONINKLIJKE HARMONIE «DE OUDE GARDE.» Maandag 16 november 1970 te 20 u in de feestzaal van het stad huis Grote Markt Aalst KUNST CONCERT onder de auspiciën van het Ministerie van de Nederlandse Cultuur Dienst voor Volksontwik keling, met de medewerking van het Belgisch saxofoonkwartet «F. Daneels» bestaande uit F. Daneels, sax-soprano. A. Jac quet, alto; E. Apper, tenor en J. Cunche, baryton. Algemene leiding Francois Schol- laert. Programma Egmont ouverture van L. van Beethoven Wir spielen Beetho ven van A. De Baeremaeker Het Belgisch saxofoonkwartet lei ding Francois Daneels met Broe der Jacob - Allegro de concert van J.B. Singelée - Badinerie van J.S. Bach-F. Daneels - Sevillanas van Albeniz-Dury en Versailles van L. Poliet Une soiree pres du lac van F. Leroux Het Belgisch saxofoonkwartet leiding Frangois Daneels met Introductien et Scher zo van R. Clérisse - Chant d'amour van Albeniz-Mule - Papil- lons van Jean-Jean - Arlequinades van M. Schroder. meer vriendschap te schenken en ook diensten te bewijzen zoals voetverzorging, aangepaste turn- lessen, bezigheidstherapie, zijn de Clubs voor Ouden van Dagen (COVDA) ontstaan. Hier in de stad werken er 6 Clubs waar elkeen die 60 jaar ge worden is zich kan laten inschrij ven. De Clubs gaan door van 2 tot 5 uur om de 14 dagen: de maandag in de Immerzeel- dreef de dinsdag in Mijlbeek en in Sint Job. de donderdag in de Meule- schettekring de vrijdag in de Sint-Martinus- kring en in de Sint-Annakjring de woensdagnamiddag van 3 tot 4 u wordt er geturnd, on der de leiding van een Licen tiaat in lichamelijke opvoeding in een lokaal van de Jeugdbi bliotheek in de Kattestraat Aardappelen 2,50-4 ajuin 6- 10 sjalotten 14-22 porei de bundel 6-13 selder groene 3- 5 selder witte 4-10 knolsel der 5-12 wortelen 5-9 wor telen 't pak 4-7 bloemkolen 6- 18 rode kolen 4-8 witte ko len 4-8 savoooien 4-7 sprui ten 12-22 witloof 14-30 soeptomaten 5-9 serretomaten 16-30 kampernoelies 70-90 schorseneren 10-12 spinazie 8- 16 cichoreiwortels 8-10 an dijvie 5-7 kropsla 2,50-6 veldsla 15-35 laurier klein pak 4-7 tuinkers 15-35 dragon 't pak 4-7 peterselie 15-25 kervel 15-25 tijm 't pak 6-10 pinksternakel 4-6 witte ra dijs 2,50-3,50 rode radijs 2:3 zware ramenas 4-7 capen 't pak 4-6 hoeveboter 95-100 melkerijboter 100 eieren 2,50-3 braadkippen 20-23 soepkip pen 18-20 konijnen 36-40 jonge duiven 45-50 oude dui ven 30-35 barberienen 27 ganzen 27 eenden 25 kal koen 45 rundvlees met beende ren 90-100 rundvlees zonder beenderen 170-190 varkens vlees 120-140 fr.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 6