sptrt COMAR SPORT VOETBALVERBOND BEIDE VLAANDEREN Gewest: Tornooi der stad Aalst <:r Eendracht naar Bergen Freddy Van Öudenhove komt er Etienne Van Der Helst sterke veldrijder Sportkri >g thuis tegen Geraards- bergen Maesschalk op het podium K K.V.S.-O.V1. 12 op alle fronten Voor alle sportartikelen Schoolstraat 54 Aalst Tel. 225.56 Zegels Valois Eendracht zal na de loodzware inspanningen van de voorbije we ken een rustdagje best hebben kunnen gebruiken, om nu met ver nieuwde moed weer in de arena te verschijnen. Het wordt voor de Witzwarten nu zondag trouwens een belangrijke dag daar men te Bergen een kopploeg in de ogen moet kijken, dus één der rivalen die men in de titelstrijd moet kun nen uitschakelen. De Walen heb ben tot nogtoe een sterke kom petitie gespeeld en prijken trou wens op gelijke hoogte met Een dracht zodat elkeen nieuwsgierig zal uitkijken naar het resultaat. Te oordelen naar de kracht en bezie ling waarmee Eendracht de jong ste wedstrijden heeft afgehaspeld mag alle vertrouwen aan de Aal- sterse formatie worden geschon ken in deze zware strijd. Heeft de Denderstreek dus bij de jongeren reeds talrijke verte genwoordigers in het veldrijden, dan kan niet hetzelfde gezegd wor den bij de profs waar men mo menteel slechts een paar verte genwoordigers heeft. -|n de eerste plaats dan Freddy Van Öudenhove die beslist aanleg heeft voor het veldrijden wat hij trouwens nog zo pas heeft bewezen met een schitterend resultaat te Onkerzele. Daarnaast is er ook de verdienste lijke Nieuwerkerkenaar Paul Piron die het te Erembodegem midden de elite knap heeft gedaan en dan ook tussen de prijswinnaars is ge ëindigd. De Sportkringers krijgen het be zoek van de Bergjongens van Ge- raardsbergfen, die tot nogtoe nog niet veel potten hebben gebroken in deze kompetitie. Zij fungeren in de klassering trouwens in de omgeving van de hekkensluiters van Berlare. wat mag laten veron derstellen dat de Aalstenaars hel deze maal niet zo lastig zullen hebben. De wedstrijd op Berlare heeft nochtans aangetoond dat geen enkele tegenstander mag on derschat worden, zodat Sport kring zich vermoedelijk niet zal bezondigen aan overdreven zelf vertrouwen, doch integendeel de karwei met de nodige ernst zal aanpakken. Dan zullen er trou wens geen problemen zijn! De jongeren uit de Denderstreek beginnen zich te roeren in het cyc- !o cross-wereldje en tot nogtoe is het de slanke Hofstadenaar Etien ne Van der Helst die meest in druk heeft gemaakt. Te Woubrech- tegem leverde hij nu weer een puike verrichting en eindigde op een mooie ereplaats nadat hij zich geruime tijd had kunnen handha ven in het spoor van de latere winnaar Gilbert Sey. Het laat dan ook geen twijfel dat deze jeugdi ge kracht een beste kans maakt om op zondag 29 november a.s. in de inrichting voor eigen volk op het podium te klauteren. Ook de jeugdige Alfons Calle- baut maakte te Erembodegem een beste indruk. Niettegenstaande het uitgelezen deelnemersveld wist de Kerkske- ATLETIEK naar zich van bij de start mee aan de spits te werken om uitein delijk een verdiende ereplaats in de wacht te slepen. Zijn streek genoot Herman Temmerman was naast Van der Helst de meest op vallende figuur van het gewest te Woubrechtegem. Het was slechts tijdens de ultieme loodjes dat de talentrijke Haalternaar licht ach teruit werd geslagen. Te Erembodegem was ook Luc De Croock aan de slag en ook hij heeft bewezen een zekere aanleg te hebben voor het veldrij den. De Aalstenaar is echter nog te voorzichtig bij het nemen van de hindernissen en indien hij in de volgende crossen meer stoutmoe dig te werk gaat zal hij beslist re sultaten behalen ook. REEKS A G.C. Aaist blijft aan de leiding, Endoka boeman voor Kova O C Aalst won overtuigd van het moedige Intercom en blijft meteen het leiderskommando in handen houden. Groen Wit moest aan huis een zware klopping inkas- seren van F.C. Heipias en dit niet tegenstaande een uitsluiting dit met 10 spelers wisten te bewer ken, toch een eigenaardige klub die Ledenaars de ene dag wordt het niets de andere dag wordt het alles. Endoka die het minst in de aanval was won nochtans tegen een wispelturig Kova dat wordt ten andere ieder seizoen een vaste traditie dat Kova bijna nooit of nooit kan zegepralen tegen Endo ka die werkelijk de boeman blijkt te zijn van Kova, doch schijnen er vooral inwendige problemen de ze vereniging momenteel moreel te ontredderen. F.C. De Kroon had geen onoverkoombare moeilijkhe den en wandelde rustig naar een verdiende zege tegen S.V. Mijl beek. De topwedstrijd S.K. Kruis St Anna 0-3 cijfers was een be zienswaardige partij voetbal waar evenwel de aanval van dat zelfde Sint Anna meer doordringensver- mogen bezat wat dan uiteindelijk de doorslag gaf. REEKS B Knalresultaat van Snas, B.M.W. op gelijke hoogte van Breugel, Leider Electro Eeckhout vijf punten los Snas bezorgde Breugel een koud stortbad onder de vorm van een niet verwachte nederlaag die misschien definitief de deur toe doet op de 1ste plaats, vermelden wij nog de puike leiding van scheidsrechter Van de Velde Gui- do. B.M.W. had heel wat moeite bij zijn uitwedstrijd op F.C. Horn doch deze nipte zege brengt hen evenwel een stap nader op de eveneens fel begeerde 2e rang die ook een deelname aan het kampioenschap van Vlaanderen waarborgt. Electro Eeckhout blijkt dan toch moreel niet aangetast na de been- Toen Gilbert Maesschalck reeds tijdens de eerste oefencrossen veel indruk maakte en bijna ner gens tegenstand kende mocht ..orden verwacht dat hij tijdens het veldloopseizoen definitief op het voorplan zou komen. Zulks is ondertussen al gebeurd daar hij te Ninove in de tweede veldloop van het gewest een schitterende zege heeft behaald. De Haaltert- naar had er nochtans te strijden tegen Revijn, Mare Gijselinck, Gril- laert, Van Overmeiren en Pollet doch naar het einde toe was hij elkeen de baas. De stoere Een dracht Aalst atleet Jefke Pollet was in deze wedstrijd ook zeer verdienstelijk. Daar hij er zich van bewust is dat hij een zwaar seizoen voor de boeg heeft deed hij het dan ook zeer voorzichtig alhoewel hij toch nog mooi als zesde wist te eindigen. Van de andere Eendracht atle ten erd bij de scholieren een merk./aardige prestatie geleverd door Neirinckx die dan ook op een ereplaats beslag legde terwijl bij de kadetten de beloftevolle Callebaut geruime tijd in strijd was voor de zege om tenslotte op verdiende ererang te eindigen. TOPWEDSTRIJD TE AALST Op het terrein «Immerzeel» heeft zondag a.s. 22 november te 15 u het toptreffen plaats in over gangsklasse C. Appelterre de eerst geklasseer de met 16 punten wordt er door Immerzeel met 13 punten ontvangen. Wil de thuisploeg haar titelam- bities handhaven dan moet er al leszins gewonnen worden. Het bestuur van voetbalclub Immerzeel doet dan ook een be roep op de voetballiefhebbers hun spelers te komen aanmoedigen in deze belangrijke wedstrijd. breuk van sterspeler Dirk De Meyer want tegen een vordering makend Manchester met nette 2-0 score de zege behalen dat bewijst iets. Melckenbeeck, Jong en Blij deelden de puntjes voor de Lede naars zeker een winstpunt maar voor Jong en Blij eerder een ver- liespunt. Het moedige Sunboys had niet het minste verhaal tegen een felle vordering makend S.K Denderleeuw. REEKS C E. Welle en Blauw Wit rustig meesterschap, het nieuw geluid Leeuwerik De derby Vrij Denderleeuw-E. Welle 1-4 was een rustig oefen partijtje voor de Wellenaars die aantoonden over een goede kern reserven te beschikken. Ook de zware aanvalsartillerie van Blauw Wit gaven het dappere Stabyl geen respijt met als gevolg 0-12 cijfers, meteen bewees de leidersformatie dat de nederlaag van vorige week geen barsten te weeg gebracht heeft in deze so- liede en homogene ploeg. Maar wat gezegd van het nieuw geluid Leeuwerik dat geburen Central de nederlaag toediende maar ook meteen op de 3de rang komt post vatten en dus kans maakt naar 1ste afdeling te promoveren en dat voor een nieuweling a.u.b. V. Aalst had het niet onder de markt met een aanklampend H.T. Gijzegem die dan nog ni,et kom pleet optrad een tiental i.p.v. de voorziene elf spelers, dus mogen wij ook eerstdaags een zege n het vooruitzicht steilen. UITSLAGEN VAN 14 NOV. REEKS A Endoka-Kova 2-0 Groen Wit-Heiplas 2^5 O.C. Aalst-lntercom 3-0 F.C. De Kroon-Mijlbeek 3-1 S.K. Kruis-Sint Anna 0-3 REEKS B Snas-Breugel 3-2 Electro Eeckhout-Manchester 2-0 F.C. Horn-B.M.W. 1-2 Melckenbeeck-Jong en Blij 1-1 Sunboys-S.K. Denderleeuw 1-6 REEKS C Vrij Denderleeuw-E. Weiie 1-4 Leeuwerik-Central 3-2 V. Aalst-Gijzegem 3-1 Stabyl-Blauw Wit 0-12 Kamigas was vrij WEDSTRIJDEN OP 21 NOV. REEKS A Heiplas-Endoka 15 u Heipias Kova-O.C. Aalst 15 u Immerzeel De Kroon-Groen Wit 15 u Welle Mijlbeek-S.K. Kruis 15 u Moorsel Intercom-Sint Anna 15 u Erembodegem REEKS B Breugel-Electro Eeckhout 15 u Moorsel S.K. Denderleeuw-Manchester 15 u Denderleeuw Horn-Melckenbeeck 15 u De Keizer Snas-Sunboys 15 u Mespelaere Jong en Blij-B.MW. 15 u Arend REEKS C Blauw Wit-Central 15 u Beukenhof Gijzegem-Vrij Denderleeuw 15 u Hofstade Leeuwerik-V. Aalst 15 u Leeuwerik E. Welle-Kamigas 15 u E. Welle Stabyl is vrij R.v.G.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 12