Lezerstribune Cplant een boom Voorstel tot het oplossen van de moeilijkheden inzake het verkiezen van een voorztiter van de Stedelijke Kuiturele Raad Aan een onbekende drankzuchtige Middenstandstribune Handelspraktijken en premie-verkoop Plant een boom. Maar de lanen proper houden Het bestuur van het kontakt- centrum Mikis Theodorakis besprak de toestand in de Stede lijke Kuiturele Raad, waarvan de jongste algemene vergadering nog maals geen resultaat gaf inzake de verkiezing van een voorzitter. Deze situatie, ongetwijfeld nog bemoeilijkt door het tot stand ko men van een nieuwe stedelijke be- stuursmeerderheid, werkt ontgoo chelend in op de organisaties en hun leden, die van een stedelijke kuiturele raad hadden verwacht dat hij de samenwerking zou ver gemakkelijken en de verschillende vormen van kultureel leven te Aalst tot meer bloei zou hebben ge bracht. Terzelfdertijd werkt dit het prestige van onze stad zeker niet in de hand. Het blijkt maar al te klaar, dat het nutteloos is te hopen dat de politieke tegenstellingen die de oorzaak zijn van deze toestand snel zouden kunnen overbrugd worden, terwijl het anderzijds ver lammend zou zijn voor de kuiturele raad, indien tussen twee of meer politieke tendenzen een akkoord tot stand kwam waarbij één of meer andere een bepaalde oplos sing zou worden opgedrongen. Dit zou uiteindelijk ook de toekomst van de kuiturele raad hypotekeren Het bestuur van het Kontaktcen- trum M. Theodorakis meent dan De windstilte die de jongste maanden te Aalst heerste in ver band met de wettelijke sanering van de handelspraktijken, is enkel schijn geweest De gevechten met open vizier en de gevechten achter de scher men gingen integendeel onver minderd voort op het nationale vlak. Sedert de beslissende verga dering van het Verbond der Aal- sterse Dekenijen in januari 1969 werd de hardnekkigste midden stands- en verbruikers-aktie ge voerd welke denkbaar was. Traag won dan ook de mening van enkele optimisten veld, die dierven voorspellen dat er een wet zou van komen. Zover is het weliswaar nog niet. Doch dank zij de krachtige mede werking van door ons gesensibili seerde organisaties als vakbonden verbruikerskringen en midden- ook, dat de oplossing kan gezocht worden in een systeèm dat ook in andere organisaties of organismen wordt toegepast. Dit komt er op neer, de dagelijkse leiding toe te vertrouwen aan een kollektief van bijv. vier personen, waarvan één sekretaris, en waarbij om de twaalf (in dit geval misschien om de 24) maanden, het voorzitter schap afwisselend door één der drie andere leden wordt waarge nomen. Uit de besprekingen der jong ste alg. vergadering menen wij te kunnen afleiden, dat de vier voor gedragen kandidaturen door nie mand betwist worden, en dat men het ook eens zou kunnen worden over één onder hen die het sekre- tariaat (waar kontinuiteit vereist is) zou waarnemen. Het bestuur van M.T. is er zich van bewust dat dit een bepaalde wijziging der statuten vereist, en dat dit voorstel kan geamendeerd worden. Het legt dit voorstel neer als bijdrage tot een dringend noodzakelijke oplossing. Het heeft zijn inziens het voordeel dat de kuiturele raad zou kunnen van wal steken, waarna zijn werking later zou uitwijzen of er gunstiger leidingssystemen zijn die in het politiek klimaat toegepast kunnen worden. Mare de Smet standsbonden zien we thans klaar der. De speciale senaatskommissie heeft zopas haar derde verslag over het ontwerp Hanin-Leburton voltooid. Behalve voor de premie verkoop wordt een hele reeks han delspraktijken precies gereglemen teerd zoals wij het verlangen. Reeds over veertien dagen kan de bespreking in openbare Senaat na een eerste mislukking herbeginnen. Ondanks de «verwachte onvoor ziene» omstandigheden mag een stemming voorspeld worden voor Kerstmis, gevolgd door de ver zending naar de Kamer van Volks vertegenwoordigers. En daar zitten dan onze zes mandatarissen die de kroon op het werk zullen zetten zodat onze Klant, de Verbruiker, eindelijk een wettelijke bescherming krijgt. P.D.P Terecht wijst D.G. er in de le zerstribune van 14 november op dat er in Aalst qua groenpolitiek nog een en ander te doen valt Het is echter de waarheid geweld aandoen en zelfs onrechtvaardig te willen beweren dat het Aalsters stadsbestuur op 21 maart jl. de boomplantingsdag, praktisch niets zou gepresteerd hebben. Keren we daarom even terug tot 21 maart Het was de bedoeling van de na tionale organisatoren op die dag aan iedere partikulier de gelegen heid te geven één of meerdere boompjes te planten. Ik meen op recht dat in Aalst ieder die dat ook maar enigszins wenste die gelegenheid werd geboden, niet minder 6.500 bomen werden hier inderdaad aan huis bezorgd! De rol die het stadsbestuur bij de hele aktie heeft gespeeld was daarbij een bijzonder aktieve! Ik wens hier aan te stippen dat wij bij de voorbereiding 100 c'( ge steund werden door de heren Sche penen van Openbare Werken en van Onderwijs en Kuituur en hun ambtena/en (op gevaar af er en- Ik heb met veel aandacht in uw blad van 14 november 1970 de rubriek «Plant een boom» van uw medewerker «D.G.» gelezen. Akkoord met D.G. - Bomen moe ten er weelderig groeien maar mooie en gezonde bomen alhoe wel het mij nooit zal spijten dat ik de oude bomen op de Graan markt heb doen weghakken om er de bomen in die groenzone zoals wij die nu kennen te laten planten Zich richtend tot het stadsbe stuur schrijft D.G.: «Gij zijt ver antwoordelijk voor de schadelijke open ruimten in prachtige platanen- rijen van Kapucijnenlaan en Leo de Béthunelaan enz.» Ik heb de indruk dat D.G. langs die lanen NIET is geweest, zelfs niet met Allerheiligen want dan zou hij kunnen veronderstellen hoe de bewoners van die lanen reeds weken sakkeren omdat door de stadsdiensten tot op heden nog geen enkel blad werd weggeno men, ZELFS NIET VOOR ALLER- kele te vergeten wezen speciaal de heren De Bruyn, stadshovenier en De Lombaert vermeld). Op 21 maart zelf dan stond het perso neel en de beschikbare voertuigen van de Plantsoendienst volledig ter beschikking van het Groenkomité Ik durf zeggen dat zonder deze medewerking de hele aktie ge doemd' was om het Groenkomite boven het hoofd te groeien. Geef Caesar dus wat Caesar toekomt, en beschuldig het Aalsters stads bestuur niet van passiviteit op de Boomplantingsdag. Nu is het wel zo dat 21 maart slechts een facet moest zijn van een werkelijke groenpolitiek! Naast de redding van de bomen op het Keizerlijk plein en de Capucienen- laan, waarover het laatste woord wellicht nog niet gezegd is, heeft Aalst op dit gebied nog een kans voor het grijpen waaraan tijdens de komende jaren naar wij hopen zal gedacht worden. Gelegen naast het Stadspark hebben we inderdaad nog een echt natuurge bied: ik bedoel geen rij platanen of een groepje berken op gazon, HEILIGEN zoals het vroeger WEL gebeurde. De bewoners van die lanen, en zelfs in de zijstraten hebben goed en wel elke dag twee tot driemaal toe hun voetpaden proper te ma ken, de bladeren op een hoop te vagen tegen de bomen en ook hun hofjes op te zuiveren Want waar moeten de mensen die op die lanen wonen met de afgeval len bladeren van zoveel bomen naartoe? Bij elke rukwind of bij het voor bijvliegen van de auto's, liggen de bladeren terug tegen de huizen op de voetpaden en in de hofjes. Het is een echte schande. Alle maal goed en wel en zeer schoon voor diegenen die er niet wonen. Naar mijn bescheiden oordeel zou den Japanse kerselaars ook met veel goesting langs die lanen kun nen bloeien. Maar dan moeten die ook nog tijdig en als het nodig is, met kunst en smaak gesnoeid worden. maar een echt stuk bos: de Os- broek! Waarom eens niet in die richting gezien? Een ideaal gebied ligt daar op een ondernemend stadsbestuur te wachten. De pas sieve en de aktieve rekreant kun nen er hun gading vinden. Het achterste gedeelte (grotendeels grondgebied Erembodegem) kan best in zijn huidige toestand gela ten worden voor de gewone wan delaar die slechts stilte zoekt en af en toe ook eens een natuur waarneming wil doen. Het dee! on middellijk aansluitend bij de Parklaan integendeel, kan omge vormd worden tot een terrein voor 'aktieve rekreatie (groot speelplein cafetaria, hertenpark, eventueel kinderboerderij, ligweide. Zie daar, zeer in het kort, wat een deel zou kunnen zijn van een waarachtige groenpolitiek! Aan het toekomend stadsbestuur om verder te kijken dan de volgende verkiezingen en Aalst iets te schen ken dat over vijftig jaar nog in trest zal opbrengen. Walter Roggeman Voorzitter Groenkomité Op het ogenblik dat ik deze en kele beschouwingen in stuur en ak koord bij voorbaat dat ik geen evangelie preek maar dat ik goed overtuigd ben dat de ZE. Paters Capucienen tegen hun goesting de ganse oppervlakte voor hun eigen dom op eigen kosten hebben zelf mogen oprakelen en opkuisen. zijnde dinsdag 17 november, lig gen de bladeren er nog. «D.G.» kan eens even langs de voor noemde lanen wandelen om zich te overtuigen. Meteen eens de hofjes nakijken waar de mensen reeds tientallen dagen, gebukt met of zonder, gele rode, blauwe rub berhandschoenen de gerezen pla tanen bladeren hebben weggeno men en weggekuist. Een wandeling langs de Capu cijnenlaan en de Leo de Bethune- laan zal D.G. zonder veel moeite overtuigen van het aangename dat de bewoners van die lanen aan die NIET VERZORGDE platanen- rijen kunnen beleven. Gustaaf De Stobbeleir Wanneer U al Uw problemen regelmatig tracht te ontvluchten in de alcohol (zelfs periodiek) wees dan op Uw hoede. Wacht niet tot het te laat is en U slechts nog een wrak bent en niet meer kunt leven zonder drank en buiten Uzelf elkeen in Uw familie en omgeving ongelukkig maakt. Onvermijdelijk komt het tot moeilijkheden van allerhande aard. Daarom, onderzoek eerlijk Uw toestand en weet dat er vele mannen en vrouwen zijn als U. Neem kontakt op met A.A. men ondervind er ware vriendschap en hulp. Stel vandaag nog de daad en binnen korte tijd kent U Uzelf niet meer. Een ander, beter en gelukkiger leven wacht U en Uw naastbestaan- den. Wij verwachten U. A.A. GROEP AALST, Postbus 42 9300 AALST

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 4