KUNSTCONCERT Nieuws van de Gouden bruiloften Onderscheidingen Bouw vergunningen 6 KONINKLIJKE HARMONIE AL GROEIEND BLOEIEND op donderdag 26 november te 20u in de feestzaal van het stadhuis Op het programma 1 Concertmars - 16 divisie Frizon 2 Dorpsdansen in vier delen Grétry 3 Trio - suite voor klarinet, hobo en fagot D. Milhaud solisten - klarinet Jozef Meule- man, hobo Frans Van den Bergh fagot Hugo Van den Bossche. 4 Finale uit de 16e symfonie Haydn 5 1812, openingstuk Tjaikofski 6 Mars der Medici Wickers FEESTELIJKHEDEN OP ZONDAG 29 NOVEMBER Te 11 u traditionele St. Caeci- liamis in de St Martinuskerk ver zamelen met speeltuigen in het lokaal St Martinuskring Zoutstraat te 10u30 Daarna korte optocht in de stad Te 13 u traditioneel banket in het lokaal St. Martinuskring. UITREIKING LITERAIRE PRIJS STAD AALST OP 18 DECEMBER AS. Op 18 december as. te 20 u in het Keizershof zal de literaire prijs van de stad Aalst worden overhandigd aan de laureaat dich ter Albert de Bontridder voor zijn werk «Ook de nacht is een zon». Canty Boutique brengt bij deze gelegenheid een voorstelling van Samenloop van Omstandigheden, onder de ausp. van het Ministerie van Nederlandse Kuituur, Dienst Volksontwikkeling. De laureaat dichter Albert de Bontridder (St Genesius Rode) is architekt. Hij behoorde destijds tot de literaire groep Tijd en Mens L P. Boon, J. Walravens, B. Cami, M. Dhaese, M. Wauters, R. Van de Kerckhove (deze laatste een zeer talentrijk dichter die, adjunkt perschef van Expo 58 in dat jaar op tragische wijze ingevolge een verkeersongeval om het leven kwam. DANK Heel veel Aalstenaars, vrienden en kennissen, hebben me gehol pen om de eeuwige nood der mis sielanden te verzachten. Nu ik terug ga naar mijn werk plaats, Pakistan, dank ik gaarne allen die me de hand hebben ge reikt als vriend. Goed heil dan, aan de Aalste naars, de mensen met het ruime hart en de gulle lach! Mijn dank gaat naar allen ook diegenen die ik niet persoonlijk ken. P. Van Schuylenbergh Kapucien Pakistan De echtgenoten Jozef Leopold Troffaes, geboren te Aalst op 11 maart 1900 en Emilia Schellekens geboren te Aalst op 28 januari 1898 vierden te Aalst hun gouden bruiloft. Zij huwden te Aalst op 17 no vember 1920 en wonen te Aalst, Leo de Béthunelaan 29 De echtelingen hebben 3 kinde ren. 3 kleinkinderen en 4 achter kleinkinderen. De echtgenoten Frans Vinck geboren te Aalst op 2 september 1899 en Julia Welleman geboren te Aalst op 7 december 1898 vie ren op zaterdag 5 december 1970 hun gouden bruiloft Zij huwden te Aalst op 1 de cember 1920 en wonen te Aalst Pastoor Lauwerijsstraat 10 De echtelingen hebben 1 kind, en 1 kleinkind De echtgenoten August Van der Burght geboren te Erembodegem op 2 augustus 1899 en Zoe Van Rossem geboren Nieuwerkerken op 14 mei 1898 vieren hun gouden bruiloft op 22 november e.k. Zij huwden te Aalst op 19 no vember 1920 en wonen te Aalst, Wellekensstraat 42 ENQUETE VRIJETIJDSBESTEDING JEUGD VAN AALST Over het aspect jeugdbeweging en clubhuis gaan twee studiena middagen door op zaterdagen 21 en 28 november 1970, telkens te 14u30 in de Stadsmeisjesschool nr 2 Binnenstraat 157 te Aalst. Alle jeugdbewegingen en club huizen van Aalst nemen hieraan deel. Voor alle verdere inlichtingen kunnen de leden van de jeugdbe wegingen en clubhuizen zich wen den tot hun bestuur Door zijne Majesteit de Koning werden verschillende erekentekens van de Arbeid toegekend o.m. aan Gouden Erekenteken Achiel Peynsaert, Pierre Me- ganck en Adolf Vogelaere Zilveren erekenteken Verdoodt Oscar Bruylandt Benom Haegeman Albert Van Caeckenberghe Hubert Bronzen erekenteken Walckiers Hubert Kennof Kamiel Kadetten bronzen erekenteken Ongena Harry Deze kentekens zullen uitgereikt worden op zondag 20 december 1970 in het .Paleis voor Schone Kunsten "te Brussel. DISCO-KRONIEK STEDELIJKE DISCOTHEEK KATTESTRAAT 17 LAATSTE AANWINSTEN Hand in hand van land tot land... In het hart van de Sahara met Touareg Ajjer Festival van Japanse muziek in Hawai Dansen uit het Westen van Europa Muzikale anthalogie van het Oosten Russische volksdansen en melodieen. Onvergankelijke Duitse Volksmuziek Afrikaanse en Afro-Amerikaanse drums Indiaanse muziek Volksmuziek uit het hertogdom Brabant Western en country Joegoslavië in zang en dans Nonkel Bob zingt Ierse liederen Schotse doedels, liederen en dansen Klankdocumenten uit Etiopie Traditionele Vietnamese muziek Rythme en zang uit de Niger vallei Volgende bouwtoelatingen wei den door het gemeentebestuur van Erembodegem verleend Renaat Van Lierde, Hogeweg 113 bouwen bakkerij Hageveld Herman Verdoodt, Hogeweg 84 verbouwen woning Ten Bosstraat William De Coninck-Borms, Doolhofstraat 79 Aalst bouwen woning Hof ter Lokerenstraat Van Der Spiegel-Ruysbergh, Valerius De Saedeleerstraat 95 Aalst bouwen woning Hof ter Lo kerenstraat Jozef Cherreté-Van Den Eede. J. Lahayestraat 11 Brussel, bou wen woning Hof ter Lokerenstraat Cyriel De Schrijver-Van den Berghe, Pijpenbeekstraat 47 Nieu werkerken, bouwen woning Hof ter Lokerenstraat Huylebroeck-De Winter, Brede straat 88 Aalst bouwen woning Hof ter Lokerenstraat Etienne Van de Voorde-Meert, Leuvestraat 226 bouwen woning Dom Modest Van Asschelaan Jozef Menten, Hogeweg 101, bouwen woning Bergstraat. Vindt U deze krant interessant genoeg knip dan onderstaand bonnetje uit en stuur het onder gefrankeerde omslag naar DE GAZET VAN AALST Schoolstraat 26, 9300 Aalst U kan het ook wel doen met een gewone postkaart. Ondergetekende (naam) schrijft in voor 3 maandab. 80 fr. 6 maandab. 155 fr Jaarab. 300 fr. Adres (gemeente, straat, nr.) Gelieve het bedrag te laten ontvangen. Zal storten op Uw postrekening881.72 Datum en handtekening Het overbodige schrappen. Tijdens de 11 novemberviering te Aalst werd, na een mis in de Sint Martinuskerk en een optocht met neerlegging van bloemen aan het oorlogsmonument op het Vrede plein, op de koer van het stadhuis eretekens uitgereikt aan volgende oudstrijdens Robert Vinck. Pier re Smekens, Edmond Neetens, Aimé Scheldeman Jules Van Den Bossche, Willem De Neef, Frans Smekens, Achiel Bruyninckx, Jan Pieters, Albert Verbestel, Frans De Schrijver, Henri Van de Perre Polydoor Van Goethem, Jan-Bap tist van Landuyt, Benoit Van den Bossche, Richard Amant en Ed mond Neetens. Zondag aanstaande 22 novem ber starten de Catharinisten het nieuwe toneelseizoen met de over bekende en lang verwachte kome die van Mare Camoletti... Boeing Boeing! Deze dolle komedie werd voor bereid onder de regie van Herman Slagmulder en we kunnen u nu reeds verzekeren dat al wie dit werk komt bekijken een dolle lach- avond te wachten staat. De dyna mische catharinistenploeg staat hiervoor paraat en er werd zeer flink gewerkt om deze reeks ver toningen tot een succes te ma ken... De vertoningen gaan door op 22 - 23 - 29 en 30 november doch het zou niemand verwonde ren moest hier nog een vertoning aan toegevoegd worden. Over het stuk Boeing Boeing hoeft weinig verteld te worden. Het is genoeg bekend om zijn ko mische situaties en voor diegenen die het stuk helemaal niet kennen geven wij maar een raad... Kom zien en u zult zich kostelijk amu seren... 22 november is ook de dag van de viering van de patroonsheilige van onze Kamer en dit gast naar jaarlijkse traditie gepaard met een plechtige Eucharistieviering in de Dekanale Sint Martinuskerk te 10 uur gevolgd in het lokaal «Pavil joen» Grote Markt 5 van een re ceptie en huldiging van volgende vier verdienstelijke leden van de vereniging wegens hun 25-jarig lidmaatschap: Bruyninckx Jozef - tresorier Eeckhaut Pol - leider tech nisch comité Kieckens Luc - archivaris Van den Bosch Albert - spe lend lid Even nog een kijkje in ons ver der programma... Op 27 december gaat ons Kerstfeest door voor de kleintjes van al onze leden en sympatisan- ten... dit in zaal Madeion te 15 u. De kleintjes krijgen er weer ge schenken en snoep en een namid dag waar ze nog lang zullen over vertellen. Als tweede reeks vertoningen geven de Catharinisten een twee de bekend stuk, maar in een an der genre. Een Thriller van wereld formaat onder regie van Oscar Van Malder: «Wacht tot het don ker wordt». Dit stuk is eveneens als Boeing Boeing overal ter we reld op het repertoire van grote schouwburgen en ook verfilmd ge weest... U ziet dat de Catharinis ten dit jaar hun leden zeker niet verwaarlozen. Na deze reeks ver toningen komt dan het gekende denderende Karnavalbal van de Catharinisten op 20 februari 1970 Nog doller... nog feestelijker... nog plezieriger? Aan U om het zo te maken, want hoe meer verkle den hoe plezieriger het feest, want zo mogen we het wel noe men. Voor verder nieuws graag een volgende keer... Tot ziens... en veel plezier met De Catharinisten

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 6