sport COMAR SPORT VOETBALVERBOND BEIDE VLAANDEREN Gewest: Tornooi der stad Aalst Eendracht mocht niet winnen Sportkring ontgoochelde Sparta faalde weer P.C. Alosta Eendracht Vrij blijft bevestigen 12 op allo fronton Voor alle sportartikelen Schoolstraat 54 Aalst Tel. 225.56 Zegels Valois Alhoewel Eendracht technisch gezien een heel stuk boven de gastheren van Bergen stak heeft men de overwinnig in de handen van de Walen moeten laten. Zulks kon slechts gebeuren nadat de scheidsrechter op opvallende wij- ze in de kaart speelde van de la- kalen. Toen een veel beter spe lend Aalst vrij spoedig de teugels in handen nam en Haleydt een pracht van een doelpunt lukte scheen de zege van de Ajuinen niet te kunnen ontsnappen. De scheidsrechter oordeelde er echter anders over daar hij het zekere doelpunt eenvoudig afkeurde waarmee natuurlijk de boel op stelten werd gezet. Toen hij na dien nog een klinklare strafschop niet toekende aan de Witzwarten was meteen het bewijs geleverd dat Eendracht niet mocht winnen. Alle Aalsterse aanhangers die de wedstrijd hadden bijgewoond noemden het een echte schande om de manier waarop Eendracht de zege was ontstolen. HANDBAL Zagen de Sportkringers wel enig gevaar in de komst van Ge- raardsbergen dan kon toch nie mand vermoeden dat deze staart- ploeg de Ajuinen van de troon zou halen. En toch is het gebeurd! Het begon trouwens allemaal slecht voor de Haringjongens toen de be zoekers langs Lelieveld eerder on verwacht aan het kommando kwa men. De verwachte reactie van de Aalstenaars liet op zich wachten zodat het zelfs langs Van Bokrijk tot een tweede doelpunt kwam voor de Bergjongens. Toen de lo kalen dan toch langs Goossens konden milderen verwachte elkeen eindelijk een lokaal offensief doch het waren integendeel de bezoe kers die dank zij een strafschop verder konden uitlopen. Een twee de doelpunt van de thuisspelers langs Roelandt bracht dan ook geen aarde meer aan de dijk. NAAR DENDERMONDE Sportkring zal zo vlug mogelijk het slippertje willen goed maken, doch of zulks nu zondag reeds zal gebeuren is toch moeilijk te voorspellen. Een uitstap naar Den- dermonde blijft altijd een opdracht die niet van de poes is, alhoewel de Aalstenaars toch moeten in staat zijn om een gelijk spel te halen. Het botert momenteel niet bij Sparta, die spijts loffelijke pogin gen stilaan maar zeker vastgean- kerd zit in de onderste regionen. Nu ook tegen de Walen van Her stal kon men niets oogsten, het werd zelfs van bij het begin dui delijk dat er een sterk klassever- schil was. Het moest dan ook niet verwonderen dat de bezoekers met veertien punten verschil de zege veroverden. De Spartanen doen nochtans lof felijke pogingen om de wederop- standig te bewerken doch of die er reeds zondag zal komen durven wij sterk betwijfelen daar de Ajui nen op reis moeten naar Sasje die thuis toch een zekere faam heeft gekregen, en dan ook de Ajuinen weinig kans zal laten. PETANQUE Bij P.C. Alosta hadden een paar vriendentornooien plaats Op 14 november 1970 met de vrienden van het kadaster van Gent. Uitslag 1 Mw Baetens 2 Mw Verbanckt 3 Hr Moens 4 Hr Van Goethem 5 Hr Buy- dens 6 Hr Criel 7 Hr Moens 8 Mw Ameloot 9 Mw De Witte 10 Hr De Neef Op 20 november 1970 met een THUIS TEGEN LAUWE Door deze tegenvaller heeft Een dracht de kans gemist op om te rukken naar de top. Inderdaad, tij dens de voorbije speeldag heeft ook leider Boom verloren, zodat de Aalstenaërs indien men de overwinning niet was ontstolen nu tot op één puntje van Boom zou den zijn genaderd. Van uit deze positie zou het slechts een kleine inspanning zijn geweest om de lei- derstroon te veroveren, terwijl men nu nog altijd achtervolger blijft met drie punten achterstand. De Eendrachters zullen deze zwarte dag beslist willen goed maken met een overtuigende zege tegen de gasten van Lauwe alhoewel het toch deze laatste zijn geweest die leider Boom op de knieen hebben gebracht. De moeilijke reis naar Duffel werd nu ook door Eendracht Vrij tot een goed einde gebracht. Een verbluffend Eendracht deed het aanvankelijk zo schitterend dat de thuisspelers eenvoudig werden overspeeld. Toen de stand dan ook 0-5 werd in het voordeel van de bezoekers verwachte elkeen een afstraffing van de lokalen. Zo ver kwam het echter niet want nadat de rust was bereikt met 3-7 cijfers deden de gastheren het na dien heel wat beter alhoewel de Eendrachters uiteindelijk toch net jes aan de winnende hand bleven. De Aalstenaars blijven dan ook in de omgeving van de top in de klassering en nu men thuis de Waaltjes van Jemeppe in de ogen mag kijken komen er vermoedelijk nog twee punten bij. groep vrienden van de Biljartclub van het Beukenhof van Aalst. Uit slag: 1 Kiekens 2 Sergant 3 Van Haudt 4 Van Vaeren- bergh 5 Backaert 6 Meert 7 Van Balen 8 De Ridder 9Spanoghe 10 Otty Een bijzondere vermelding ver dient ploeg A (met kapitein De Ryck Jozef) die in 3e Nat. Winter competitie na drie wedstrijden schitterend aan de leiding van de reeks prijkt met drie opeenvolgen de overwinningen. REEKS A Endoka bevestigd mogelijkheden O.C. Aalst verrassende nederlaag tegen Kova verliest de leidersplaats ten voordele van Sint Anna In de reeks A zijn er verrassen de uitslagen genoteerd geworden die de klassering door elkaar ge worpen hebben, beginnen wij met de wedstrijd Heiplas-Endoka 1-2 cijfers hetgeen bewijst dat Endo ka mits wat méér regelmaat dit seizoen zeker aan de kop te zoe ken zou zijn, hoe dan ook het aan huis moeilijk te bekampen F.C. Heipias de nederlaag toedienen dat zijn doorslaggevende argumen ten die erop schijnen te wijzen dat de 3de rang en meteen de promovering naar 1ste afdeling in hun bereik ligt. Kova klopte O.C. Aalst met nipte 1-0 arsenaalscore een eervolle nederlaag maar... dan met spijtige nasleep namelijk de wekenlange leiderspositie moe ten prijsgeven aan Sint Anna de kampioen van 1969-70, nochtans vermeen ik als O.C. Aalst het mo reel kan blijven behouden dat zij niet hoeven te wanhopen en dan kan de wedstrijd Sint Anna-O.C. Aalst weieens van doorslaggeven de aard blijken te zijn, dus O.C. Aalst kop hoog en niet verzwakken F.C. De Kroon-S.K. Kruis en de nieuwe leidersformatie Sint Anna hadden geen zware tegenstand met de tegenstrevers Groen Wit Mijlbeek en Intercom. REEKS B Breugel wint dubbele topwedstrijd tegen Electro Eeckhout, knappe uitslagen vanwege Horn - Snas en Manchester Onder ruime publieke belang stelling werd deze topwedstrijd met volle doch sportieve overgave betwist, zeggen we maar onmid dellijk dat Breugel zonder diskus- sie de verdiende winnaar werd te gen aan te lateraal spelend Elec tro Eeckhout daarmede komt Breu gel op 3 punten van de leider postvatten toch veronderstellen wij dat deze kloof met noch amper zes wedstrijden voor de boeg moeilijk op te halen zal zijn. Het zogezegde zwakke Horn blijkt de goede kadans gevonden te hebben en behaalde de zege te gen Melckenbeeck betere propa ganda voor het jaarlijks sympatie- ke bal van Horn konden zij zich niet wensen, en nu volharden jon gens. S.K. Denderleeuw-Manches ter 2-2 billijke en juiste puntende- ling zo te zien schijnt er dan toch beterschap te komen onder de hoede van de aangestelde oefen- meester de gekende heer De Neef De andere topper Jong en Blij- B.M.W. eindigde eveneens onbe slist niettegenstaande beide klubs alles in het werk stelden om de fel begeerde zege te behalen. REEKS C Duidelijke aftekening der posities Blauw Wit, E. Welle de ruimte in, Leeuwerik kans op de derde plaats verstevigd De topwedstrijd Blauw Wit-E. Welle eindigde met nette 3-0 stand in het voordeel van de sterke lei dersformatie daarmede moet Cen tral alleen nog hopen op een kans voor de 3de plaats. E. Welle speelde letterlijk en figuurlijk Ka- migas van het terrein maar wat een spannend duel wordt dat toch tussen achtervolger E. Welle op de huidige met een lengte, eksku- seer puntje leidende klub Blauw Wit, de vraag die elkeen zich stelt wie haalt het? Welnu ik kan er naast pronostiekeren maar vol gens mijn persoonlijke mening zal dat ene puntje voorsprong vol staan om als 1ste te eindigen in reeks C en welke homogene klub zal Sint Anna dan voor de voeten geschoteld krijgen. Vrij Dender leeuw knoopte dan uiteindelijk nog maals aan met de zoetheid van de zegepraal tegen een moedig maar helaas wat zwak uitvallend Gijzegem. De puntendeling van Leeuwerik tegen V. Aalst was niet briljant maar volstaat dan toch omdat Leeuwerik nu met een pun tje voorsprong alleen op de der de rang staat. UITSLAGEN VAN 21 NOV. 1970 REEKS A Heiplas-Endoka 1-2 Kova-O.C. Aalst 1-0 De Kroon-Groen Wit 2-1 Mijlbeek-S.K. Kruis 0-3 Intercom-Sint Anna 1-5 REEKS B S.K. Denderl.-Manchester 2-2 Breugel-Electro Eeckhout 3-0 Horn-Melckenbeeck 2-0 Snas-Sunboys 3-1 Jong en Blij-B.M.W. 1-1 REEKS C Blauw Wii-Central 3-0 Gijzegem-Vrij Denderleeuw 1-6 Leeuwerik-V. Aalst 1-1 E. Welle-Kamigas 5-1 Stabyl was vrij. WEDSTRIJDEN VOOR 28 NOV. REEKS A Sint Anna-Mijlbeek 14 u Beukenhof Kova-De Kroon 15 u Moorsel O.C. Aalst-Heiplas 15 u Immerzeel Groen Wit-S.K. Kruis 15 u Erembodegem REEKS B Breugel-S.K. Denderleeuw 15 u Breugel Electro Eeckhout-Horn 15 u Hofstade Melckenbeeck-Snas 14 u Leeuwerik B.M.W.-Manchester 14 u Fonteintje Erpe Sunboys-Jong en Blij 15 u Manchester REEKS C Leeuwerik-E. Welle 15u30 Leeuwerik Blauw Wit-V. Aalst 15u30 Beukenhof Gijzegem-Stabyl 15 u Hofstade Central-Kamigas 15 u Lede Vrij Denderleeuw is vrij R.V.G.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 12