Oe Heer J. van Innis door de Generale Bankmaatschappij gehuldigd VRI1 NEDERLAND fff» DE RODE VAAN 3 De heer J. van Innis dient ze ker aan de lezers niet meer voorgesteld: zijn persoonlijkheid is in onze streek voldoende bekend en uitermate gewaardeerd. Als voorzitter van de Direktie- raad en Afgevaardigd lid van het Beheerscomité van de Zetel Aalst van de Generale Bankmaatschap pij, geniet hij omwille van zijn so ciale ingesteldheid en vooruitstre vendheid, niet alleen de achting maar ook de warme sympathie van zijn meer dan 650 kaderleden en bedienden. Voor de Generale Bankmaat schappij Aalst was maandag 9 november dan ook een heuglijke dag 25 jaar geleden - precies op Allerheiligen - trad de Heer J. van Innis, in dienst van de Bank. Bij dit zilveren ambtjubileum werd hem in de hall van de Bank door de Directie en het voltallig personeel hulde gebracht in aan wezigheid van de Heer G. Dirckx, Afgevaardigde Beheerder van de Generale Bankmaatschappij en Voorzitter van het Beheerscomité van de Vlaamse Zetels van deze Bank, de heer J. Carlier, direkteur R'dder E. Scheüekens, lid van het Beheerscomité, de Heer L. Hem- meryekx, Adjukt direkteur, de He ren A. Vreugde, L. Butaye, J. Stalpaert, Onderdirekteurs. De Heer G. Dirckx iilustreerde in zijn toespraak de rijke persona liteit van de Heer van Innis die, na briljante studies in de oude humaniora en vervolgens aan de Universiteit in de rechten en het notariaat, amper 23 jaar oud zich als advokaat installeerde te Gent en een paar jaar later plaatsver vangend vrederechter werd te Kruiéhoutem, vervolgens notaris werd met standplaats te Aalst, ambt waarvan hij de eretitel ver kreeg. In 1945 begon de Heer van Innis, verrijkt met ondervinding en mensenkennis, z'jn carrière in de Bank. De Heer Dirckx onderlijnde de waardigheid en de voornaamheid die de persoonlijkheid van de Heer van Innis uitstraalt. Onder luide toejuichingen spelde hij de jubilaris het 1ste klasse-ereteken van de Arbeid op de borst. Namens de Direktie en het per soneel sprak de Heer J. Carlier, direkteur. Met één enkel woord zou hij de loopbaan van de Heer van innis schetsen «totale inzet voor de Bank, voor haar perso neel». In de persoon van de ge vierde zag hij vooral de jeugd jong van allure en modern van op vatting, jong, snel en soepel van gedachte, jong en schalks in woord en glimlach, kan de heer van Innis steeds door het perso neel, op elk niveau, benaderd wor den. Zijn deelname aan de feesten van de vriendenkring waarvan hij sedert jaren erelid is, is voor hem steeds een manier om het perso neel te ontmoeten. Allen die heden in de Bank werken en dezen die er werkten gedurende de voorbije jaren, had den eraan gehouden door een blij vend aandenken de Heer van Innis hun genegenheid te betonen. De Heer Hemmeryckx overhan digde in hun aller naam aan de ge vierde een prachtig kunstwerk in Chinees porselein uit de acht tiende eeuw. Diep ontroerd dankte de Heer van Innis die zijn gevoelens als volgt uitdrukte Op dit samenzijn voel ik mij als een vader die ter gelegen- heid van een bijzondere fami- llegebeurtenis door zijn gezin gevierd wordt. Onze schone Zetel vormt inderdaad ook één grote familie en de vriendellj- ke, vaak stralende blikken met dewelke U mij 's morgens begroet, maken mij steeds ge- lukkig. Op deze dag gaat mijn dank in de eerste plaats naar de Heer Dirckx, Voorzitter ven ons Beheerscomité, die mij de eer heeft aangedaan deze plechtigheid te komen voorzit ten. Zijn tegenwoordigheid, die mij ten zeerste verheugt, wil ik echter ook en vooral aan zien als een bewijs van vriend schap. De hartelijke woorden van lof en sympathie die de Heer Car lier, namens de Direktie en gans het personeel tot mij heeft gericht, het prachtig en smaak vol geschenk dat mij, in uw aller naam door de Heer Hem- meryekx werd overhandigd, de mooie bloemen die mijn echt genote mocht in ontvangst ne men, dit alles treft mij ten zeerste. De heer van Innis eindigde on der luid applaus als volgt Voor al mijn medewerkers, op elk niveau, die tijdens deze 25 ja^en mijn taak hebben verlicht voor U allen heb ik slechts één woord en het komt uit het diepste van mijn hart: Dank Een aangename receptie be sloot deze heuglijke dag. len van popularizering van het on derwijs ten spijt is ons schoolwe zen ondemokratisch en de school een moordkuil van alle kreatieve vaardigheid in de jonge mens». TRIESTIG VOOR D;. HENGELAARS !n de rubriek Mini-Brokjes, hoofdzakelijk gewijd aan de milieu hygiene- schrijft het K.P. weekblad o.m.: «Gedurende 20 jaar hebben verscheidene industrieën in de V.S. en Kanada miljoenen kilogram giftige stoffen vooral met kwik, in de meren geloosd. Wij ondervinden nu de tragi sche gevolgen van deze bezoede ling. Inderdaad, recente onderzoe kingen hebben angetoond dat in het visrijke St Clair Meer de snoeken een kwikgehalte van 7 delen ,;e- miljoen in zich dragen. Dit s '4 maal het maximum toe- - ba?.- gehalte bij vissen be stemd voor konsumptie. De plaatselijke overheid heeft dan ook het vissen in St Clair Meer en een groot gedeelte van het Erie Meer verboden. PATIËNTEN IN ZIEKENHUIZEN In dit Nederlandse weekbfad een belangrijk gesprek tussen Dr. L.J. Frijdag en redakteur Ja" Ro gier onder de titel «En inderdaad wordt de mens in ziekenhuizen nog wel eens vergeten». Op de vraag of patiënten in zie kenhuizen wel op de hoogte wor den gehouden van hun ziekte en de gevaren ervan dit antwoord «Dat is het probleem wat kan de dokter wél, en wat kan hij niet zeggen. Er is steeds een kleiner aantal mensen in deze maatschap pij die alle kunnen verdragen en een steeds poter aantal dat alles kan begrijpen Dat brengt mee, dat je vee! rv.eer kunt en moet zeg gen tegen patiënten. Een patient verwacht een reeel antwoord op vragen. En inderdaad wordt de mens nog wel eens vergeten. Maar het is beslist niet waar dat niemand van de behandelde artserr de mens in de patient ziet. Maar er is veel fout. In grote ziekenhui zen weten de mensen vaak niet eens welke chirurg hen heeft ge opereerd. Bij de anaesthesie be leven wij al een hele verbetering in dat opzichtde narodtiseur komt voor en na de opera» e met de. patient 'praten».

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 3