fewat eten we deze week... voor de fijnproevers voor oe s nuttsqe war: ken ploegstoffen v*>« - 'k - M. vamoffex 1 vrouwen kroniek fer< V ZONDAG Gevulde eieren Aspergesoep Rosbief Witloof Gekookte Aardappelen Fruit MAANDAG Koude Rosbief Gemengde Sla Gebakken Aardappelen Vanillepudding DINSDAG Mosselen Frites Rijsttaartje WOENSDAG Gehakt Spinazie Gekookte Aard appelen Chocoladevla DONDERDAG Varkenskoteletten Spruitjes Gekookte Aardappelen Appelbeignets VRIJDAG (Nieuwjaar!) Oesters Lichte Groen- tenbouillon Reerug met Druiven Hertoginaardappel tjes Vruchten-cake Koffie ZATERDAG Zuurkool met Gekookt Spek en Weense Worstjes Aardappelpuree Fruit ■rv— REERUG MET DRUIVEN Benodigd: 0,5 liter roséwijn, 0,5 liter water, enkele kruidnagel- tjes, enkele jeneverbessen, enkele peperkorrels, 1 laurierblaadje, 1 ge raspte ui, 1 eetlpel olie, 1 teentje knoflook, zout, 1 reerug van 2 kg 250 gr boter, 750 gr muskaat druiven, 1 appel, enkele lepeltjes bessengelei, 1 potje zure room en peper. Bereiding Maak van de wijn, water, kruiden, ui, olie, het fijngestampte knoflookteentje en wat zout een marinade en laat hierin de reerug 24 a 36 uur ma rineren. Intussen het vlees af en toe omkeren. Neem het vlees uit de marinade en droog het goed af. Verwarm de oven tot 150 a 175 graden Cel sius. Laat de boter in de braadslede bovenop het vuur lichtbruin wor den. Leg het vlees erin en schuif het iets onder het midden in de voorverwarmde oven, dek het vlees af met aluminiumfolie en be druip het regelmatig met de brui ne boter. De braadtijd is 2,5 a 3 uur. Wanneer het vlees gemakke lijk van het bot loslaat, is het gaar. Neem een kwartiertje voor de braadtijd om is de folie eraf en voeg wat van de gezeefde ma- fj-ptiok DE ViJLDER SPECIALIST OPTIEKER - KOI !TAKTLUNZEN SPECIALIST PONTSTRAAT, 14, AALST TEL. 224.09 rinade, 250 gr ontvelde en ont pitte druiven en de (geschilde en van klokhuis ontdane) gesnipper de appel toe. Neem dan het vlees uit de braadslee. Zet deze dan bovenop een laag vuurtje en roer er de bessengelei en de zure room door heen. Is de saus wat te dik, voeg dan ook nog wat van de marina de toe en maak verder op smaak met peper en zout. Ontvel en ontpit de resterende druiven en warm deze in de saus op. Schik de in plakken gesneden reerug op een schotel en schenk de druivensaus eromheen. Garneer het vlees met een paar achterge houden druiven. VRUCHTENCAKE Benodigd 200 gr boter, 250 gr kristalsuiker, 4 eieren, 200 gr zelfrijzende bloem, iets zout, 125 gr geconfijte vruchtjes en 75 gr rozijnen. Bereiding Roer de boter zacht. Klop de suiker erdoor en blijf kloppen tot U scherpe pun ten kunt trekken. Roer er dan één voor één de eierdooiers door. De eierdooiers pas toevoegen als de vorige geheel door het mengsel is opgenomen. Zeef de bloem. Snijd de geconfijte vruchtjes en de ongewassen rozijnen fijn en vermeng deze met wat van de bloem. Roer nu de bloem en de vruchtjes door het deeg. Klop de eiwitten zeer stijf. Leg deze ««sneeuw» op het deeg en schep alles luchtig om. Beslist niet meer roeren. Beboter een cake-vorm en be stuif hem met wat bloem. Giet het deeg erin en zet de vorm op een bakblik onder in de vrij war me (175 graden) oven. Na 1 u 15 is de cake gaar. U kunt dit controleren door er even in te prikken met een breinaald, deze moet er droog uitkomen. Laat het gebak in de oven zelf afkoelen. Neem de vorm eruit, wacht nog even en keer de cake op een taartrooster, om volledig af te koelen. Een cake is het lek kerst de dag nadat hij gebakken OESTERS Dien ze geopend en op een laag ijs geschikt op 6 stuks per persoon. Geef er sneetjes brood (wit of bruin), partjes citroen en boter bij. En vergeet vooral de pe permolen niet. Denk er ook om, bij ieder bord een vingerkommetje met lauw wa ter met enkele druppels citroen sap neer te zetten. Bij oesters schenkt men een droge witte wijn. Met de feestdagen mag de ma- ke-up wel een bijzonder tintje krijgen. In de eerste plaats dient men er rekening mee te houden dat kaarslicht een heel aparte gloed heeft, waardoor de kleuren anders uitkomen dan overdag of bij lamplicht. Goudkleurige founda tions, die nog steeds in trek zijn, komen bij kaarslicht heel goed tot hun recht. Ze geven de huid een warm gouden glans, die helemaal past bij de sfeer van het feest. Het best gebruikt men hierbij een lippenstift, die enigszins neigt naar de kleur van cognac. Wil men de ogen bij een feeste lijke gelegenheid een speciaal ak sentje geven, gebruik dan na dat de wenkbrauwen volgens de regels zijn opgemaakt hier en daar een beetje iriserende (schit terende) eyelinder. Die kleine flonkerende stipjes geven de ogen iets levendigs. In dit geval geen iriserende oogschaduw gebruiken, want dat zou juist een beetje te veel worden en het effect beder ven. Persoonlijk houd ik niet van valse wimpers. Voor een «avondje uit» zijn er misschien onder U die het toch eens willen proberen. Voor deze beginnelingen dit het aanpakken van valse wimpers zal pas lukken na enige oefening. Als het goed gedaan is zal uw moeite beloond worden, want uw ogen lij ken nu veel groter. De eyelinder dient nu alleen nog maar om het aanplaklijntje bij te werken. En vergeet niet dat de wenkbrauwen dezelfde kleur moeten hebben als de wimpertjes. Na deze ietwat buitenissige wenken volgen er hier nog een paar voor de doodgewone huis vrouw, die toch ook goed voor de dag wenst te komen. Zelfs na de drukke werkzaamheden, die de feestdagen voorafgaan, hoeven uw ogen niet vermoeid en mat uit te zien. Probeert U eens op de dag van het feest wat tijd uit te trek ken voor een oogbadje of leg compresjes op. Dat brengt de ver moeide ogen helemaal tot rust. Bovendien kunt U dan nog voor het feest begint speciale ocgdrup- peltjes gebruiken, die de ogen hun glans hergeven. Ga eens voor de spiegel staan en let eens op welk verschil dit ene kleine detail maakt voor uw hele verschijning. Voor vrouwen met een droge huid nog dit: in dieetwinkels is tarwekiemolie te koop en deze blijkt een zegen te zijn voor droge huidjes. Deolie bevat behalve vita mine A, E en F ook plantaardige hormonen, die stimulerend op de huid werken zonder ongunstige nevenverschijnselen. Om het opne men van de olie door de huid te verbeteren kan men eerst warme compressen (van bijvoorbeeld wa ter of kamillethee) op het gezicht leggen. Van de tarwekiemolie kan men een half koffielepeltje olie al roerend druppelsgewijs koud wa ter toevoegen en aldus van het mengsel een zalfachtige massa ma ken. KAARSLICHT LATEN WEERSPIEGELEN Kaarslicht wordt duizendvoudig weerkaatst wanneer we hier en daar een spiegeltje op de feestdis leggen en zilveren of verzilverde schalen en kandelaars gebruiken. Met zilverpapier en aluminiumfolie is ook wel het één en ander te verwezenlijken, terwijl een mandje met zilveren kerstboombolletjes onder een kandelaar een enorm effekt maakt. gordijnstoffen verkrijgbaar bij: Interieurverzorging Kasfeeldreef 45 teöé Bel n 258.61 en wij komen met de voitedige ptoegc'-i'ectie bij U con hois. Nu brandende kaarsen n«©; aan de orde van de dag zijn, moe ten we er toch eens op wijzen, dat kaarsvet niet altijd onaangenaa» is (wat betreft sporen op kleding, vloerbedekking en dergelijke maar ook weieens goede diensten kan bewijzen. Heeft men namelijk nog een gebarsten en lek inmaak- vaatje, Keulse pot of vaas stair die zo niet meer te gebruiken is. dan kan men de barsten heel goed dichten door ze aan te strij ken met gesmolten kaarsvet, waardoor ze na stolling opnieuw te gebruiken zijn. Trakteer U uw kinderen en hun vriedjes of neefjes en nichtjes in de Nieuwjaarsvakantie eens op een bioskoopje of gaat U met de hele schaar naar een circus Neem dan een papieren of plastic boodschappentas mee en verza mel daarin hun mutsen, sjaals en. handschoentjes. Deze maatregel garandeert U een vlotte aftocht na de voorstelling en sluit verlies uit.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 11