sport VOETBALVERBOND BEIDE VLAANDEREN Gewest: Torrmoi der stad Aalst COMAR SPORT Tegenslag voor Eendracht Waar bleven kanonniers? de Sportkring Albien Van Holsbeeck schitterde Spijtig voor Eendracht Vrij Voor alle sportartikelen Schoolstraat 54 Aalst Tel. 225.56 Zegels Valois spoilt fronten Lag een vlotte zege van Sport kring bij het zwakke Tenre in de lijn van de verwachtingen dan hebben de Aalstenaars zich uit eindelijk nog moeten reppen om één puntje uit het vuur te halen. Weliswaar was het aanvankelijk al Aalst dat de klok sloeg doch ■de lokale defensie hield de deur gesloten zodat de gasten aan geen doelpunt kwamen. De toestand werd voor Sportkring zelfs ernstig Heeft in de internationale veld loop van Erembodegem de Hekel- gemnaar Albien Van Holsbeeck een schitterende prestatie geleverd dan was daarmee in het kamp van de seniores voor wat de Dender streek betreft meteen alles ge zegd daar niemand anders zich aan de aandacht heeft kunnen op dringen. Gelukkig heeft Van Hols beeck dus de eer gered en wel op een manier die de stempel van de grote klasman droeg. Hij was het inderdaad die van bij de start vrankweg zijn kans ging en de En gelse kampioenen Dave Bedford en Stewart onmiddellijk in het ver weer plaatste. Albien slaagde er in om geruime tijd zijn leiders plaats te handhaven doch toen Eendracht heeft tegen Vorst een wedstrijd verloren die men ge durende de drie vierden van de partij had gedomineerd. De ganse eerste helft werd het praktisch een strijd tussen de Aalsterse aan vallers en de bezoekende verdedi gers. De Brusselaars mochten zich dan ook gelukkig achtten toen men de rust met 0-0 cijfers mocht ingaan. Alle kijkers verwachten zich na de kampwisseling aan een grootscheepse aktie vanwege de witzwarten doch deze liet op zich wachten tot dan na tien minuten spel aan de overzijde een doel punt viel langs de ingevallen Wil- lems. Deze tegenvaller was voor Eendracht voldoende om de non chalante houding prijs te geven en de bezoekende kooi te gaan be legeren. De Aalstenaars moesten niettemin wachten tot acht minu ten voor inrukken om langs Fou- lon te kunnen gelijkmaken. Nam elkeen reeds vrede met deze ge- toen de thuisspelers een straf schop kregen, doch gelukkig be vond doelman Van Den Steen zich op de goede plaats. Kwam dan de tweede helft waarin de gast heren het heel wat beter deden doch er ook niet in slaagden om de goede opening te vinden. Al bij al, een eerder mindere prestatie van de Sportkringers, bij wie bij zonder de aanvallers niets konden bereiken. hoger gemeld Engels duo tijdens de tweede koershelft opdaagde moest de Hekelgemnaar dulden dat zij hem voorbij spurtten zodat hij met de derde plaats vrede dien de te nemen. In ieder geval een puik resultaat dat meteen heeft aangetoond dat Van Holsbeeck tij dens het winterseizoen nog dik wijls van zich zal doen spreken. AANDACHT VOOR MARCEL HEYMANS Bij de juniores hebben de vele kijkers aan de oevers van de Den der te Erembodegem de Dender- leeuwse belofte Marcel Heymans ten volle kunnen bewonderen. Hey mans liet zich niet van de wijs brengen door het sterk gezelschap doch sloeg op het gepaste moment lijke stand dan volgde de grote ontnuchtering voor Eendracht toen de gasten er in extremis nog in slaagden om langs dezelfde Wil- lems een tweede doelpunt op het bord te brengen, en meteen de zege op zak te steken. Nog een geluk dat voor elkeen die aan en bij de top fungeert ook één verlies- puntje aan te pas kwam, zodat de schade voor Eendracht dan toch beperkt blijft, alhoewel men op leider Boom toch reeds een kloof van vijf punten te dichten heeft. Nu de kompetitie voor een paar weken stil ligt, heeft Eendracht om deze rustperiode tegen te gaan een paar oefenwedstrijden gepland Zo zullen de witzwarten nu zon dag te gast zijn bij het naburige F.C. Denderleeuw terwijl op zon dag 3 januari de eerste klasser Racing White met de gewezen Eendrachters Tack en Van der Borght in het Pierre Cornelis sta dion zal te gast zijn. met volle kracht toe en niemand van het deelnemersveld slaagde er in om deze aanval te beant woorden zodat de Denderstrekers op onweerstaanbare wijze de zege in de wacht sleepte. ZONDAG TE AALST Het kruim der atleten is nu zon dag aan de slag in de traditionele veldloop van Eendracht Aalst die op de wijk De Rozen op het ge touw wordt gebracht. Daar de con currentie natuurlijk niet zo zwaar zal zijn als te Erembodegem wordt een streekgenoot op het po dium verwacht. Bijzonder de Moor- selnaar Jefke Arijs die zowat voor eigen volk zal lopen maaki een bij zondere kans om een nieuwe zege te bemachtigen. 1/8 finaal heenwedstrijden Setok-Wisselbeker Melckebeeck en vr. Lede en Central Lede verrassende winnaars op uitwedstrijden Traditiegetrouw bracht de be kerkompetitie SETOK ons enkele onverwachte resultaten het aan huis sterke Kamigas moest tegen de logika in een nipte 0-1 neder laag inkasseren vanwege Melcken- beeck vr. een zogezegd zwak broertje. Vrij Denderleeuw had ook met terreinvoordeel niet het minste in de pap te brokkelen te gen een buitengewoon fris en sterk maar vooral sportief Central Lede. Wordt dit misschien de on aangekondigde outsider met mo rele cupalluren. Alles schijnt erop te wijzen dat deze sympatieke Ledenaars het onmogelijke willen proberen en wie weet... lukt het niet. Electro Eeckhout had tegen het zwakke maar moedige Stabyl geen problemen. 9-1 uitslag hoeft geen verdere kommentaar. Kova in zijn sterkste opstelling won overver- diend tegen een voor de gelegen heid ook in zijn beste ploegver- band akterend Manchester. Endo- ka verdedigde zich briljant mede dank zij een fantastische doel wachtersdemonstratie van Gunther De Schrijver, maar dit alles mocht niet baten en het werkelijk onge naakbare Breugel won logisch en meer dan verdiend. E. Welle-Blauw Wit eindigde onbeslist met 1-1 cijfers zodat de terugwedstrijd van kapitale betekenis zal worden. Zo als steeds werd deze cupwedstrijd hard doch niet brutaal betwist. Met inzet en volledige overgave be twisten beide klubs elkaar de kroon om het meesterschap en dit voor de vierde maal dit seizoen. Het was beslist geen wedstrijd voor hartlijders er was noch win naar noch verliezer, maar de vol gende beurt zal deze kamp uit eindelijk zijn geheim en beslissing moeten beleven. Wij verhopen voor beide klubs dat zij dit sportief zullen willen bewijzen, hoe dan ook, Setok-Hoofdbestuui nee alle maatregelen getroffen omdat al les in de beste orde zou verlopen. Aan Blauw Wit en E. Welle te be wijzen dat het niet nodig zal zijn om met ijzeren dicipline op te tre den vanwege het aangestelde scheidsrechterstrio. De eeuwige rivalen Sint Anna- F.C. De Kroon Welie ook een helaas te vroeg door het lot bepaalde waarde- wedstrijd een finaal overwaardig eindigde met nipte 1-0 zege in HANDBAL In de achtste finale van de Be ker van Belgie heeft Eendracht Vrij tegen de Waalse kampioenen van Flemalle een schitterende partij vertolkt, en het is oprecht spijtig te noemen dat men uit de beker wordt gewipt met slechts één ver- liespuntje. Het waren nochtans de Aalstenaars die aanvankelijk het hoge woord voerden en er dan ook in slaagden om een flink stuk het voordeel van Sint Anna die uiteindelijk nog eens een dende rende voetbalvertoning ten beste gaf, het dient vermeld dat het klei ne Anderlecht F.C. De Kroon be slist niet onderlag, en wat zeker niet misstond de hoge waarde van sportieviteitsbegrip gedurende gans het verloop van de wedstrijd kortom de meer dan 100 aanwe zige toeschouwers waren vol lof over hetgeen beide klubs hen te aanschouwen brachten. Ook hier zal de terugwedstrijd moeten aan duiden welke van die twee waar devolle klubs volgende speelronde t.t.z. de 1/4 finaal zal mogen be twisten. Wij verwachten dat niet tegenstaande het belang van de wedstrijd dit in dezelfde geest zou mogen geschieden als de 1ste uitgave, beide klubs kunnen er en kei wel bij varen. De wedstrijd B.M.W.-Heipias werd bij beslissing van SETOK verlegd naar datum van 9 januari 1971. De inhaalwedstrijd Groen Wit-Mijlbeek eindigde met nipte doch verdiende zege van Groen Wit. Om te besluiten met de knap pe prestatie van Setok S.V.K. te reserven van Letterhoutem. Wij ver- rechtersvriendenkring lukte daar een buitengewoon resultaat tegen de leidersformatie en ongeslagen reserven van Letterhoutem wij ver dienden daar alle objektiviteit in acht genomen de zege. Uitslagen heenwedstrijden 1/8 finaal beker-Setok Electro Eeckhout-Stabyl 9-1 E. Welle-Blauw Wit 0-1 E. Welle-Blauw Wit 1-1 Vrij Denderl.-Central 1-3 Endoka-Breugel 1-2 Sint Anna-F.C. De Kroon 1-0 Kova-Manchester 2-0 Inhaalwedstrijd kompetitie Groen Wit-Mijlbeek 2-1 Scheidsrechtersyriendenkrtng S.E.T.O.K. Letterhoutem reserven S.V.K. Setok 2-2 Zaterdag 26 december 1970 worden er geen wedstrijden be twist. Strafkomiteit-Setok De Smet Julien en V. Valcken- burg Herbert (Vrij. Denderl.) ge schorst van 12 dec. 1970 tot 12 dec. 1973 Heiremans Willy en Heiremans Eddy (S.K. Kruis) definitief van de Bondslijsten geschrapt Uyttersprot Eddy, Troch Fran cois en Brondeel Marc (S.K. Kruis) geschorst van 19 dec. 1970 tot 19 dec. 1973 R.V.G. uit te lopen. Enkele gemiste doel kansen en een offensief van d3 gastheren brachtén 't voor mekaar dat de Walen hun achterstand niet alleen konden goed maken docr zelfs naar het kommando steven den. Het werd uiteindelijk 14-13 dus iets te weinig voor de agres sieve Aalstenaars om naar de kwartfinale van de Beker te gaan. AT LEÏIEK

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 12