I Grote nationale postzagsl- tentooiisteiiing met thematische wedstrijd te Aalst Het aaisters soldatenhoeSsje Het dagboek wan Anna Franck door toneelgroep „NIEUW LEW! Kring F.Hart «'t Land van Riem» huldigde twee jubilarissen Ds achterlinie Gouden bruiloften Marktprijzen der stad Aalst ifads- koerier HET KONINKLIJK ZANG-, TONEEL- EN LETTERKUNDIG GEZELSCHAP 't Land van Riem huldigde op zondag 20 december twee jubila rissen namelijk de heren Rumes Paul, 60 jaar werkend lid en Staf ken Van der Eist, 50 jaar werkend lid bij de Riemers! Te 11 uur werd een heilige Mis opgedragen tot zielerust van de overleden leden en tot verdere groei en bloei van het gezelschap. Te 11 u45 had ten lokale van «'t Land» een intieme huldiging plaats, door het stadsbestuur, dat de he ren schepenen Ringoir en Van Hoorick afgevaardigd had. In een korte aanspraak huldigde schepen Van Hoorick de beide jubilarissen en wees op de grote invloed van de Vlaamse toneelgezelschappen op de ontvoogding van het Vlaam se Volk. Hij bood aan de jubila rissen een prachtuitgave aan van Stijn Streuvels meesterwerk De Vlaschaard. De heer Rumes dankte in naam der jubilarissen. KERSTMIS 1970 Moge Kerstmis 1970 eindelijk de echte vrede brengen. Vrede in de harten, in de fa milies, bij de mensen van eenzelf de straat en stad en land en vre de in de wereld. Dit is onze diep ste wens voor dit Kerstmis der moderne tijden. VET HET Bijna drieduizend verkentjes zit ten nu geduldig in de huisgezin nen te wachten om gevet te wor den. Laten we ze met de einde jaarsfeesten als wij onszelf goed doen, niet vergeten. De echtgenoten Augustin Van Handenhove, geboren te Aalst op 18 januari 1899 en Pauline Van Geirt, geboren te Aalst op 28 april 1894 vieren op 24 december hun gouden bruiloft. Zij huwden te St Etienne-du Rouvray (Frankrijk) op 31 de cember 1920 en wonen te Aalst, Gentsesteenweg 254 De echtelingen hebben 1 kind, 3 kleinkinderen, en 2 achterklein kinderen xxx De echtgenoten Jozef Podevyn, geboren te Erembodegem op 17 juni 1897 en Emilia Maria De Pues, geboren te Aalst op 3 juni 1901 vieren hun gouden bruiloft Zij huwden te Aalst op 29 de cember 1920 en wonen te Aalst, Slotstraat 41 De echtelingen hebben 1 kind; 2 kleinkinderen en 3 achterklein kinderen. Aardappelen 2,50-3,50 ajuin 4-9 sjalotten 14-22 porei de bundel 4-9 selder groene 3 5 witte selder 4-10 knolsel der 3-10 wortelen 4-9 wor telen 't pak 5-8 bloemkolen 8- 18 rode kolen 4-8 witte ko len 3-8 savooien 4-7 sprui ten 10-16 witloof 12-26 soeptomaten 6-10 serretomaten 24-50 paddestoelen 70-90 schorseneren 10-12 spinazie 20-30 chicoreiwortels 8-10 andijvie 5-8 kropsla 3-7 veldisa 35-50 laurier klein pak 4-7 tuinkers 35-50 dragon 't pak 4-7 petetselie 15-25 kervel 25-30 tijm 't pak 4-8 pinksternakel 't stuk 4-6 rode radijs 't pak 3-5 rapen 't pak 4-6 Hoeveboter 96-100 mel- kerijboter 100 eieren 2-2,75 braadkippen 22-26 soepkippen 18-21 konijnen de kg 40 jonge duiven het koppel 50-55 oude duiven 30-35 barberienen de kg 25 ganzen 20 een den 25 kalkoenen 40-45 hazen 125 fazanten 75 Rundvlees met beenderen 80-100 rundvlees zonder beenderen 170-190 varkensvlees 120-140 AJUIN OF SJALOT IN 1971 Op de laatste stedelijke verga dering die wel doorging, werd de aandacht van alle afgevaardigden uit de diverse parochies gevestigd op he kwellend probleem van de betiteling van het stedelijk sol- datenblad voor de toekomst. In een sterk evoluerende tijd, waar de mens op meer sencatie en va riatie is belust, oordeelde de voor zitter zou het moeten mogelijk zijn de naam van ons typisch Aaisters 'blad te laten meevlotten met de tijdgeest. Om echter onze, in het hele land en in alle kazernes bekende knolvrucht van de Aalsterse zand- leemgronden niet al te zeer te ver loochenen, zouden we we! in de zelfde branche moeten blijven en misschien eens op sjalot kunnen overschakelen. Door deze reconversie zou ech ter de ajuin-suprematie in het ge drang komen, hetgeen wellicht ons «image» op nationaal vlak zou be ïnvloeden. De kwellende vraag, die echter op één enkele bijeenkomst en dan nog zonder aanwezigheid van een speciale adviserende commis sie van de landelijke jeugd niet kon worden opgelost was wel de ernstige motiviering van de voor gestelde wijziging, steunend op een grondige kennis van het ver schil tussen ajuin en sjalot. Vermits niemand daarvan op de hoogte was, moei worden beroep gedaan op raadgevers, die welwil lend verzocht worden D. De Mun ter, Dendermondse Steenweg, er van op de hoogte te brengen. Verder dient te worden nage gaan op de verwachte markt- schommelingen van ajuin- en sja lot-prijzen na 1 januari 1971 een mogelijke BTW-stijging van de ad ministratiekosten van het soldaten- blad met zich zouden meebrengen. De vrienden v.h. thuisfront Normaal verwacht men dat in een patronagezaa! patronacc-to neel gespeeld wordt. En men krijgt dan de programma-brochure in de hand en leest dat de over enkele jaren gestichte toneelgroep Nieuw Leven het beroemd stuk van Goodrich en Hackett gaan op voeren «Het dagboek van Anna Franck» dan krabt men even in de haren. Er moeten hier in Aalst op ge bied van toneel verborgen krachten zitten. Wat te Aalst op dit mo ment aan diletanten toneel pres teert kan geen enkele viaamse stad verwezenlijken. Men vraagt zich af, of het ontbreken van een deftige toneelzaal juist niet de prikkel is. In de Shackespearaan- se tijd in Engeland speelde men ook in barakken, soms deed al leen een plaatje met aanduiding van plaats dienst als toneeldekor, maar het toneel bloeide. Philatelia Alosta, de bedrijvige postzegelkring uit Aalst, gaat een prachtig orgelpunt zetten tot be sluit van het jubeljaar 1970. Deze ijverige kring bestaat 35 jaar en kreeg van de nationale bond van postzegelverzamelaars de vererende opdracht de «3e na tionale postzegeltentoonstelling» in te richten. Deze tentoonstelling gaat door in drie zalen van het schoolkom- pleks van de Paters Jezuieten, aan de Pontstraat. De vooropening zal plaats heb ben op 24 december 1970 en de tentoonstelling is toegankelijk van 25 december 1970 tot en met 2 januari 1971. Voorzitter Robert Van den Ber- ghe en expo-leider Alfons Singelyn zijn reeds maanden druk in de weer om ook van deze manifesta tie een voorbeeld van organisatie te maken. Alle leden presteren in ploeg- verband om dit werk uiteindelijk met een gunstig resultaat te zien bekronen. De nationale wedstrijd, met ere penningen van de Kon. Landsbond gouden medaille van Koning Bou- dewijn en verschillende ereprijzen van instellingen en personaliteiten zal voor de jury geen gemakkelijke taak inhouden. Honderd en vier deelnemers zullen in meer dan 400 grote kaders hun verzameling aan de kritiek onderwerpen. Op 25 en 27 december zal een tijdelijk postkantoor een speciale afstempeling verzorgen. Kunstenaar, etser-graveur, Spi- noy zal aanwezig zijn op 27 de- En nu proficitat voor de leden van Nieuw Leven, zowel regisseurs acteurs als de decor-ontwerpers en bouwers. Wat in de H. Hart- kring gepresteerd werd is KUL- TUUR VAN DE BOVENSTE PLANK. Zelfs een kritikaster, mogelijk zat er zo ene in de zaal, hij zal moeten toegeven dat het heel wat inhoud om gedurende twee uren en half een zaal van 500 mensen, in spannig te doen leven. En dat H. Hartpubliek zijn geen hoog staande kuituurmensen, maar sim pele brave sentimentele mensen, die zeer goed begrepen en aan voelden die droeve toestanden van die joodse families gedurende twee volle jaren opgesloten op een zolderkamer, het enge kon takt met de buitenwereld door twee koele hollanders en voor de rest als huisgenoten de vrees en de honger. cember om filatelistische stukken, van zijn hand, te ondertekenen, Speciale souvenirs kunnen aange kocht worden op het secretariaat ter plaatse. Een prachtige programmabro chure, met inleiding door de heer Anseele, minister van P.T.T. zal ter beschikking zijn. Op 27 december te 15 uur heeft het eerste nationaal symposium plaats in de feestzaal van de in stelling. Volgende spreekbeurten staan aan de dagorde «De postzegel in de thema tische verzameling» door E.H. De Troyer, voorzitter van de interna tionale federatie van filatelie. «De poststukken in de the matische filatelie» door dhr. Rom- baut Van der Auwera, voorzitter van de thematische commissie van de belgische landsbond. «De maximumkaart»: (Joon dhr. R. Van Compernolle, voorzit-* ter van de jeugd bij de K.L.B.P. Suggesties mogen door het pu bliek geuit worden en alle vragen zullen door de sprekers recht streeks een antwoord krijgen. Als slot van dit symposium zal de uitreiking plaats hebben van de diploma's en de erepenningen aan de laureaten van de nationale wedstrijd. Alle postzegelliefhebbers zullen met veel belangstelling deze uit zonderlijke tentoonstelling bezoe ken en tevens aanwezig willen zijn op het symposium waar verschil lende discutiepunten hun oplos sing zullen krijgen. Een pluimpje maar aan de 22* jarige mevrouw Van Cauter-Voet die de hoofdrol vertolkte van Anna Franck, omwille van de magnifieke overgang van jong meisje naar half volwassen vrouw. En de regisseur en zijn assis tent Herman Lacher en Edmond Weliekens mogen we niet verge ten. Was de geluidsregie soms wat zwak, doch vormde alles een goed geheel, de dubbele projec tie, met magnifieke realistische oorlogstaferelen doorweven met het droombeeld van een jong meis je, die moet opgroeien in een fa miliegevangenis. De natuur is ster ker dan de mens. Een jammer, zo weinig belang stelling van de Aalstenaars uit de middenstad. Zijn die misschien al een beetje geblaseerd dat ze on derstellen dat het patronage-to neel zou geweest zijn! D.B.

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 5