Telefoondienst inde agglomeratie Gesmaakt optreden van Munchner Chorbuben te Aalst 24e Jaarbeurs Aalst VAM DER VSJRST Kamiel HIEUW iffi TEROEi TFiUM OVER TWEE MAM Marktprijzen der stad Aalst stads- koerier in een antwoord op een brief van de h. L. MoyersGen, voorzitter van het Aktiekomitee ter bevordering van de Ekonomische Expansie, heeft de h. Anseeie Minister van P.T.T. er op gewezen dat wegens de sterke stijging van het telefoonverkeer in het Aalsterse, de R.T.T. genoodzaakt is permanent aanpassingen en uitbreidingen te verrich ten aan de automatische teiefoonmsfaüaties. Om de overbelasting van de apparatuur op te vangen, werd in januari II. een reeks werken in het intercentrum voltooid. Omstreeks september a.s., volgt een tweede reeks, waarbij vlotter verkeer zal bekomen worden in de relaties Antwerpen, Brussel, Dendermonde, Ninove. De studie van een derde reeks uitbreidingswerken aan de huidige centrale is voltooid, zodat de bestelling eerstdaags zal kunnen ge beuren. De Minister voegt er verder aan toe dat voor Aalst een nieuw intercentrum van het modernste elektronische type (metaconta 1 c) in fabricage is, alsmede een dito schake laar voor 3000 aansluitingen. De indienststeiling ervan zal ten vroegste over twee jaar kunnen geschieden daar de installerende firma een uitvoe ringstermijn van 130 weken nodig acht. Ondanks de vakantieperiode was de feestzaal van het Aalsters stadhuis dinsdagavond volgelopen voor een koncert van de «Mun- cher Chorbuben», o.l.v. Fritz Rotschuh. Dit knapenkoor was in Aalst te gast op uitnodiging van Cantate Domino, waarvoor koor leider M. Ghijs op de receptie achterna eens speciaal in de bloe metjes werd gezet door burge meester De Bisschop. De aanwezigheid werd ook op gemerkt van de Duitse konsul in Antwerpen Van Hoerschelmann, de schepenen Bogaert, De Neve, Van den Eede en oud-minister Moyer- soen. De Chorbuben brachten een ge varieerd programma, waarvan het eerste deel bestond uit geestelijke muziek, terwijl we na de pauze afwisselend oude en nieuwe madri galen te horen kregen, evenals volksliedjes uit verschillende lan den om te besluiten met het ro mantische «Guten Abend, gut, Nacht». Onmiddellijk na het kon cert werd in de trouwzaal een re ceptie aangeboden aan de geno digden. Burgemeester De Bisschop overhandigde de stadsplakket aan koorleider Fritz Rotschuh en aan konsul Von Hoerschelmann. Laatst genoemde verklaarde zich uiterma te tevreden om de uitnodiging en de heer Rotschuh wees er in zijn KSW REFORM GALLERY «werkcentrum voor hedendaagse plastische kunsten». Schoolstraat 17 (kelder) Aalst Tel. 29784 Presenteert van 22 augustus tot 15 september 1971 «■informatie concept-art" Er zal aan medegewerkt worden door ondermeer reeds volgende kunstenaars: Klaus Groh (Olden burg), Erwin Wortelkamp (Bein- dersheim), Ries Linnartz (Neder- dankwoord op hoe de uitwisse ling van koren tijdens de olym pische spelen treedt Cantate Do mino op in Munchen bijdraagt tot de vriendschap onder de men sen over alle grenzen heen. Het knapenkoor «Die Munchner Chorbuben» werd in 1952 opge richt en geniet een zekere vorm van zelfbestuur. Er is een soort «kamer» en «senaat», waarvan de verantwoordelijken zekere pri vileges genieten, maar anderzijds ook een gewaardeerde hulp bete kenen voor de koorleider. Jaarlijks staat een koncertreis op het pro gramma en zo verwierf het koor reeds internationale bekendheid, want er werd reeds opgetreden in zowat alle Europese landen. Uiter aard bleven radio- en TV-optredens niet uit, zelfs werd reeds meege werkt aan films en verschillende platen van de Munchner Chorbu ben zijn op de markt. Het hoog tepunt was de uitnodiging van paus Johannes XXIII in 1959 om in Sint Rioters te Rome te zingen voor 30.000 toehoorders en in aanwezigheid van de paus zelf. Na hun optreden in Aalst wor den de Munchner Chorbuben deze week ook nog in Oostende ver wacht, vanwaar de reis verder gaat naar Engeland. Wiily Van der Biest. weert). Bruno Demattio, (Stutt gart), Timm Ulrichs (Hannover), Jocben Gerz (Parijs). Openingsuren woensdag, don derdag, vrijdag van 17-19 uur. zaterdag en zondag van 10 tot 12 uur. Op verzoek van scholen, kultu- rele groeperingen e.d, kan de gal- lerij speciaal worden geopend, Ook kunnen in overleg met de gal lery films over hedendaagse kunst worden bekomen. De 24e jaarbeurs Aalst (met internationale deelname) gaat door in de stadsfeesthal School straat van 21 tot 30 oogst 1971. Ruim 6000 m2 tentoonstellings oppervlakte - méér dan 200 prach tige standen bezet door een hon derdtal exposanten - alle handels- en nijverheidstakken zijn vertegen woordigd. Een greep uit het prachtig feestprogramma, dat zal worden afgewerkt gedurende de tien da gen: ZANG James Lloyd Nicole Josy en Hugo Segal Micha Marah Mireille May Johnny White Jimmy Frey - Pater West - Marva Samanthe Ann Christy Truus Rita De Neve Ann Michel John Terra Norbert Chris Ed wards Gerd en Hermien Tim- merman Irene Landy The Strangers 't Klieksken De Geuzen Frans De Groot Tony Santé Nol Lagrand PRESENTATIE ANIMATIE Renaat Verween Maestro Sarcos The Cames Jack Reindars The Pinguins Ben ny Evert -Baert Van de Laer Jan Thijs Gebroeders De Clercq Guske Lancier Ward Bogaerts Jan Sando ORKESTEN EN ORGEL The Fratelli's The Tophits Sound-One The Twilights The Rainbows The Black La bels F.S. Band Davis Sextet Bob Martin Sunny Sextet Actief Club Louis Vermoesen Anne-Marie Bruyn- donckx. Tijdens deze Jaarbeurs worden evenals varleden jaar, opnieuw speciale namiddagen voorzien: Maandag 23 oogst te 16 u Namiddag voor de dames voordracht in bloemenschikken - Tombola Dinsdag 24 oogst te 14 u Namiddag voor de gehandikapten uit het kanton Aalst aangepast programma verfrissingen tombola verrassingen Woensdag 25 oogst'te 14 u 1e namiddag voor de gepensio neerden van Aalst speciaal pro gramma verfrissingen tom bola verrassingen. Donderdag 26 oogst te 15 u Kindernamiddag met voor de eer ste maal te Aalst De Fabeltjes krant I I I Vrijdag 27 oogst te 14 u 2e namiddag voor de gepensio neerden van Aalst -speciaal pro gramma verfrissingen tom bola verrassingen. EEN DOQDSPRENTJE BU DE ANDERE... Op 27 juli 1971, overleed te Aalst gewezen sergant bij de brand weer te Aalst, en lid van de Erewacht. Vriend Camiel v»as iemand die zich niet graag deed opmerken, doch in bescheiden heid, datgene deed wat hem werd opgelegd, en van wie men wist dat hij zijn opgelegde taak uitvoerde zoals het behoort. Hij genoot dan ook het vertrouwen van zijn oversten. Als brand weerman bleef hij gedurende de woelige dagen der maand Mei f940, op zijn post. Tijdens de bezetting maakte hij deel uit van de bestendige wacht, alwaar hij zich onder alle omstandig heden liet kennen als een be trouwbaar vriend, op wie men kon, en mocht rekenen. Einde December 1963, kwam voor hem het afscheid bij de brandweer, en ging hij over naar de Ere wacht alwaar hij terug in het midden was van oude vrienden. Gezien zijn gezondheidstoe stand kon hij echter niet regel matig deel nemen aan de bijeen komsten der Erewacht, wat hem wel verdrietig maakte. Vriend Camiel het was niet Uw ziekte die U verdrietig maakte maar wel het besef dat de krachten u ontbraken om verder nog aktief te zijn, en dat kan pijn doen. We nemen hierbij afscheid van U, en behouden een goede herinnering aan uw brandweerman zijn. L.46/Adi. Aardappelen 2-4 ajuin 3-9 sjalotten 12-20 prei (bus sel) 7-12 selder groene 3-6 selder witte 4-10 wortelen 7-10 nieuwe wortelen 8-12 bloem kolen 10-18 rode kolen 6-10 witte kolen 6-10 savooien 7-12 soeptomaten 10-15 serre tomaten 20-32 kampernoeiljen 70-100 princesbonen 10-30 snijbonen 20-30 erwten 20-40 andijvie 4-8 kropsla 3-7 - laurier klein pak 4-7 tuinkers 25-40 dragon 5-8 peterse lie 25-35 kervel 15-25 tijm 7-10 meloenen 10-25 witte radijs 3-4 rode radijs 3-4 komkommer 3-9 hoeveboter 108 melkerijboter 108 eieren 2-3 braadkippen 26 soep kippen 22 konijnen 35 jon ge duiven (koppel) 50 oude duiven (koppel) 35 barbarie- nen 27 ganzen 22 eenden 22 kalkoenen 50 hazen 125 fazanten 75 rundvlees met beenderen 90-130 rundvlees zonder beenderen 160-200 var kensvlees 90-130 fr.

De Gazet van Aalst | 1971 | | pagina 5